Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

callex
17. aug 2009

labutienka dakujem za radu...urcite si ho teda vyberiem z chladnicky.

michaelasol iiha to su pekne rozdiely v cene.by ma zaujimalo kolko z toho dostane darca.
ja si myslim ze ostatne poplatky tak ako su v cenniku + tam mas navyse tie spermie.ale pre istotu by som sa objednala na konzultaciu aj do gf a povyzistovala si to.

moniq
17. aug 2009

Cawky krasky...uz mam bryosky v brusku,doki mi ich ukazal krasne 2 bodky v strede zevraj vo velmi peknej sliznici. Robil ma doktor Harbulak , cely cas somnou srandoval bol velmi zlaty a od vstupu do vystupu GF to trvalo ani nie pol hodku. Teraz nahodim 10 dni kludovy rezim a buduci stvrtok mi dufam oznamia ze sa bryoskam v bruchu paci. Krasky pichaciek sa nebojte ujde vam to rychlo.

evitkamalicka
17. aug 2009

moniq drzime palce

nelly3
17. aug 2009

moniq jej sa tesim s tebou, uz si tehu 🙂 inac nemoze sa stat, ze pocas pichania injekcii otehotnieme? myslim tie prve co sa pichaju, ja konkretne na 24 DC.

callex
17. aug 2009

moniq super super ..len sa pekne setri a tehulkuj a a buduci stvrtok netrpezlivo cakame spravicku.
ake mas inak pocity?

nelly neviem ci sa moze otehotniet...pri tych prvych asi ano.mojho manzela tiez napadla ta otazka. 🙂 aj bylinkarka nas na to upozornila ze mozme otehotniet.

labutienka
18. aug 2009

ahojte babule,
tak nesexujte a neotehotniete 😉 😀

callex
18. aug 2009

labutienka...nema problema nesexovat

nelly3
18. aug 2009

ahojte 🙂 baby tie ihly co som dostala take oranzovej farby tie iste budem potrebovat aj pri pichani fostimonu do svalu? lebo zatial mam ihly len na diphereline 😉 aj ste si dezinfikovali miesta vpichu?

callex
18. aug 2009

nelly ja som si kupila modre ihly..najmensie najtensie.a na dezinfekciu detol v sprey.je to aj na rany aj na dezinfekciu pred injekciou.

lukila
18. aug 2009

Ahojky snazilky, vsetkym vam drzim palceky, ja uz nervozne cakam na konzultaciu v septembri, ziadost mam uz schvalenu, viete mi povedat, od coho zavisi, kedy si zacnem pichat? Normalne tak trosisku bojim bojim a musim to zvladnut a verit, ze to bude stat za to... Este prosim viete mi povedat kolko eurackov si mam nachystat na injekcie a lieky? Dakujeeeem 🙂

pahu
18. aug 2009

Nelly, vypytaj si tvrde ihly do svalu, mne dali cierne... 😉

Lukila neboj sa... Zacnes pichat podla protokolu, ktory ti napise doktor a podla menzesu.. Bud budes brat antikoncepciu 3 tyzdne a potom pichas alebo zacnes pichat hned po menzese 😉

pahu
18. aug 2009

Lukila, peniazky su tiez individualne, mna to stalo max 10.000 Skk, ale niektore baby viac. Podla liekov...

nelly3
18. aug 2009

lukila ja som si prednedavnom bola pre injekcie a vysli ma na 375€. potom sa plati este 99€ poplatok pre doplnkove sluzby atd. vsetko sa dozvies v centre. ja ratam do 1000€ ze viac to stat nebude.
callex modre su najtensie? hmm popytam sa v lekarni 😵

callex
19. aug 2009

dobre ranko bambulky.
nelly ano modre su najtensie.ale mame doma aj oranzove i cierne. mozesm sa opytat svokry ze ake do svalu?ale ja som k fostimonu brala tie modre.

mna injekcie stali okolo 300eur+ten poplatok pre servisne sluzby a plus mozne pripadne vysetrenia ako ICSI,PK,zonalny hatching..za to sa doplaca.

nelly3
19. aug 2009

bre ranko 🙂 callex a aka bola prva injekcia do brucha? dalo sa vsak. popytaj sa mi na tie ihly, by som si kupila tie modre ked su najtensie 🙂 ale mam problem 😀 na buduce uz budem mudrejsia a ja budem potom radit 😵

callex
19. aug 2009

nooo mali sme show.o 22,45 som vybrala injekciu z ladnicky, isla sa osprchovat a o 23,00nabehla za svokrou nech ma teda pichne.uff oblieval ma pot..ani pred maturitou mi tak nebolo ako vcera.
a zrazu svokra zhikla ze to vsetko ti mam pichnut,ved toho je moc v tej striekacke...potom chcela vidiet letak studovala citala..ked sme si ujasnili ze to vsetko mi ma pichnut tak potom ze ked podkozne tak ako?sikmo ci priamo?ze ked je to podkozne tak to ma ist zosikma.odspodu dohora.normalne ma zmiatla.
zacali sme hladat na youtube ako sa to picha a potom sa vrhli na to.manzel mi chytil nohy aby som neutiekla a svokricka pichala.
kedze som bola pripravena na velku bolest tak ma to napokon ani nebolelo. len ma potom to miesto vpichu svrbelo.
takze tak dopadla moja prva injekcia.dnes to bude urcite lepsie.

nelly3
19. aug 2009

super callex, ja sa budem po prvy krat poriadne pozerat ako mi to bude sestricka pichat a potom ja sama.
moniq ako sa citis?

pahu
19. aug 2009

Callex 😀 Tak o tomto som asi ešte nečítala 😀 Očividne si zabavila celú rodinku 😀

Ja som si do bruška pichala sama a svokra mala pravdu, pod kožu sa pichá zošikma... Do svalu kolmo a celú ihlu 😀 Do bruška som si pichala ja sama ale do zadku som to nezvládla... Predsa len, mám nejaký pud sebazáchova 😉

Držííím palčeky 😀

katherinesand
19. aug 2009

ahojte pipinky 🙂

pahu, co mas nove? ako pokracujete?
citala som, ze si bola u pani Kopacovej. aj ja som bola.
takze bylinkujeme, viaminujeme a ked motyka nevystreli, ideme v oktobri na druhe IVF.
😉

callex
19. aug 2009

veru zrejme pobavila...aj som sa potom rehotala...ja lezala na gauci a svokra s injekciou nado mnou...a mne sa brucho od smiechu triaslo.
ale svokricka to zvadla na jednotku..mala z toho hrozny strach..vsade inde mi chcela pichat len nie do brucha.stale mi vcera vravela ze si to budem pichat sama.ale to teda nie.ja by som sa ponahlala so stlacanim injekcie a to sa musi pomaly.ked ju upokojim ze to neboli tak to zvladne.
bola zlata lebo mi hovori: ,,nerada to robim dievca moje ale ked to musi byt,,
no zlate nie? 🙂

smejko
19. aug 2009

tak veru dievcata 🙂 ... ja ked som to citala tak som nevedela ci sa smiat alebo sa zacat fakt bat toho pichania ... to aby si clovek urobil normalne vysoku skolu na pichanie injekcii ... tolko farieb, velkosti, sposobov 😀

pahu
19. aug 2009

Callex, je to super citat, ked to uz mame za sebou 😀

Katherine, u nas nic nove, este cvicim aj Mojzisovu...A bylinky... 😵 A ziadne dalsie IVF asi nie zatial, uvidime neskor... 😉

Smejko, kedy zacinas? A neboj sa...

nelly3
19. aug 2009

callex 😀 pahu ty si ake ihly pouzivala na pichacky do brucha? inac som isla jest cottage cheese a ked uz som toho pojedla trosku dost kukam a plesen na okraji a to bol este v zaruke nervy moje 😠

callex
19. aug 2009

smeje sa vam vsak? aj mne tiez.teda skoro lebo prisli na mna akesi navaly nevolnosti.ked ma pochytili naposledy tak som vyvracala pizzu.a taka bola dobra..skoda jej.zvysok som dala kolegom.xi.
vcera som dokonca ochutnala z rybickovej pomazanky co svokra robieva...take veci inak nejem ale bola som hladna a zistila som ze je to celkom fajn.tak som ju zjedla aj s 2rohlikami 😎
a hovorim: do kelu este sa aj rybickovu pomazanku naucim jest.a svokra na to: nie si ty tehotna? potom som sa s tym pochvalila manzelovi: ty moj tehotny nenazracik. 😵..opravila som to na buduci tehotny.

nelly:tie co picham ssu uz hotove injekcie aj s ihlami a namiesanym ,,koktejlom,, 😎.
neboj..prinajhorsom skoncis s tym syrom ako ja s pizou.zdala sa mi nedopecena.
na margo zaruky..ja som si tak dala mliecko do kavy z takeho toho maleho kelincoka gulateho a pozeram ze co mi to plave v kave?a to plesen v plnej svojej krase.mliecko malo do expiracie tak rok.
takze tak.

lukila
19. aug 2009

Callex, dakujem za pobavenie, mam este vacsi strach ked ja zacnem s pichanim...aaaauuuu... Bohvie ako ja dopadnem 🙂

labutienka
20. aug 2009

ahojte pipinky,
nebojte sa tých pichačiek, v pohode sa to dá zvládnuť 🙂 (radšej ani nenapíšem, aké strachy a stresy som prežívala ja pri 1. stimulke 😀 😀 😀 ) ani nebudete vedieť ako, a budete mať po 2 bambulky v brušku 😉

pahulienka moja - držím ti palce, aby ti to vyšlo prirodzene, keďže ste obaja zdraví, máte veľkú šancu 😉

mayka
20. aug 2009

dobre ranko
vsetkym pichajucim aj bylinkujucim posielam tehu pluvance pfuj pfuj pfuj.
Co je tu nove?

Kathy srdiecko ty si tu tak daaaavno nebola.
Inak najdes nas v novej teme tehotenstvo - tehotne pipiny z gynfivu.
Uz sme tu viedli sproste debaty o kocikoch a plenkach tak sme sa rozhodli nesmradit tu a isli sme to rozoberat inde. 😀
Ale chodime sem na kontrolu.
Takze vy bylinkujete? Tak nech sa zadari. Aj bez IVF . Sakra. Moc na teba myslim.

Pahuska aj na teba a na vsetky ostatne tiez. Strasne vam to prajem.

Callex tak co druha injekcia dopadla lepsie? 😀
Callex ty si len zacala pichat a uz mas tehu priznaky. 😀

Smejko a lukilla fakt to nic neni. To mas ako s porodom zvladli to ine musime aj my. 😀 A potom sup na panske makat.
Nejake injekcie - pcha to je prechadzka ruzovou zahradou.
Inak od pichania to ide uz straaaasne rychlo. Teda aspon mne to nejako uteka.

labutka a ty ako? Grckame? 😀 Ti to tiez uteka ze 9 tyzden. Este takych 31 tt a dieta je na svete. 😀

labutienka
20. aug 2009

no mayka, len si rob srandu zo mňa 😀
včera som veru pregrcala celý deň, dieťa som si hladom trápila 😖 taká svinská migréna ma chytila, že až 😝
ale ináč som v pohode. trošku špiním už pár dní, tak idem dnes za drábekom.
a zajtra (podľa mrchy) začínam už 10 tt, jupíííííí 😀 😀 😀 (podľa oplodnenia až od soboty 😎 )

callex
20. aug 2009

caute babule...
no dnes vas veru nepobavim.vcera som s velkym optimizmom nabehla do nasej sukromnej ambulancie (obyvacka)..ze ved pohoda vcera nebolelo nebude ani dnes.ukazala som je ze dnes to dame blizsie k pupku,svokra pichla a ja som skoro z gauca utiekla.normalne mi to miesto tak navrelo..taka hrcka sa urobila a bolelo to cely cas co stlacala.som mala chut ju popohnat.
tak sme hudli ze preco to bolelo: ci tym ze to bolo blizko pupku, ta prva bola dalej.alebo tym ze injekcia bola vonku asi 7minut.predtym 15min.
nebojte sa babule..ja vychytam vsetky chyby a budem vas instruovat ze ako na to. 😉

smejko
20. aug 2009

pekny den zelam ... je fajn, ze tu clovek vzdy najde pozitivne naladene babule, aj napriek vsetkemu cim ta ktora z nas prave prechadza ... mne ked je nafigu z prace a chcem sa potesit, tak vascinou nabehnem sem a citam ... a citim sa tu ako medzi dobrymi kamoskami ... 😉

a k tomu strachu - sme velke, tak sa nemozeme bat ... ja sa sice trosku bojim (ktora sa nebala/neboji podla mna nie celkom prizna pravdu 😝 ), ale hlavne sa uz na to TESIM ... lebo presne ako pisete, ze od pichania to je uz len krocik k vytuzenym babulkam v brusku ...

tak uz aby to bolo ... my uz za necely mesiac ideme na konzultaciu do GF ... len verim, ze dovtedy ta hlupa genetika dorazi ... lebo ked nie, tak potom dorazim ja ich 😠

callex - je dobre mat v tebe "pokusneho kralika" ... vdaka 😀 dufam, ze dnes to uz boliet nebude ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre