Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leonie28
20. aug 2009

ahojte pipinky ako sa mate vsetkym vam drzim palceky aby vam to vyslo tych injekcii sa nebojte nie je to nic strasne strasne rychlo to prejde akurat ja som mala aj vedl ucinky tocenie hlavy navaly tepla no to bolo z toho to najhorsie inac vsetko v pohode aj OPU to je pohoda a potom sup bambulky do bruska 🙂
inac teraz som citala ze Labutienka bola u dr. a vraj uz nie je tehulka ze dr.nevidel odozvu plodu to je smutne 😔

nelly3
20. aug 2009

ahojte 🙂 callex ty co vyvadzas s pichackami 😀 takto ma povzbudzujes a co potom ja ked si budem sama o dva tyzdne, inac ja tie injekcie namam v chladnicke len pregnyl 😉 nejako ma dneska pobolievaju vajecniky, divne no neviem co to ma znamenat 😠 prave som dovarila zapekanu cukinu, dufam, ze budem mnammmm 😀

smejko
20. aug 2009

to je smutne s Labutienkou ... ☹

mayka
20. aug 2009

callex podla mna by si to mala skusit sama. Lebo sama si najdes tie spravne miesta na pichanie najlepsie. Mna to nebolelo ani raz a ani modrinkju som si nepsravila Zato keby som to mala pichnut niekomu cudziemu tak neviem neviem ci by som to zvladla.
Ale sak vy to teda vychytate s to svokrusou. 😀
Mne to stacilo raz ukazat v ambulancii a potom to bola hracka. 😉

nelly kluuud, je o hracka mna to celkom bavilo pichat sa. 😀

nelly3
20. aug 2009

neboj mayka ja to zvladnem, kedysi som chcela ist na zdravotnu skolu, horsie budu do svalu lebo neviem ako mi to bude manzelik pichat 😀 mayka ty si si pichala diphereline alebo nieco ine?

nelly3
20. aug 2009

uz som kuk do tvojho albumiku uz viem 🙂

lukila
20. aug 2009

Ahojky. Mojmu snubencovi sa predstava, že by ma mal pichat nepaci, tak radsej sa spolahnem sama na seba. Dokazem to!!!

moniq
20. aug 2009

Cauky krasky - no citam aka sranda s pichanim 😀
Calex mna strasne bolelo ked mi muz pichol do spodnej casti, tak potom sa zdrziaval len v hornej casti.

Lukila mne sestricka nakazala aby som si do svalu kupila cierne ihli, ze tie tenunke by sme vo mne zlomili, tz bacha

Inak cele dni ja od toho utrogestanu len spim - to sa mi nikdy nestalo, a maximalne sa setrim, mamka mi prisla navarit, segry mi prisli robit spolocnost a milacik mi neda nic robit - len si vylihujem ( utrusila som nevinnu poznamku - sestricka povedala, ze cim viac budem lezat tym sa menej moze nieco pokazit, no a vsetci kol mna to zobrali privazne )

moniq
20. aug 2009

Calex a drz sa, mne to tiez vzdy na par hodin napuchlo a zacervenalo, ale pak preslo samo. A moj muzik bol taky sikovny, ze som od neho nemala ani jednu modrinu - mala som 3 ale vsetky od sestriciek - viete si predstavit aky bol na seba hrdy 😀

Ach uz nech je stvrtok a potesia ma spravickou 😎

callex
21. aug 2009

caute krasky.
som nesmierne rada ze vas bavim. 🙂 aspon dakto sa bavi.
poslusne idem podat spravy: vcerajsia injekcia bolela o nieco menej ako druha.potvora.dnes to vyskusame na druhu stranu a necham ju vonku z ladnicky 20minut.tak.ja nez na to pridem tak aj prestanem s pichanim. 🙂
inak zrejme mam vedlajsie ucinky a to bolest hlavy.ale neskutocna.vcera to zacalo.najprv som si myslela ze to bude nedostatkom tekutin,ze sa z toho vyspim a bude fajn.lenze v noci som sa zobudila na wc a bolest so mnou.a rano po prebudeni taktiez.normalne som sa rozplakala ako male decko.tak som uz davno neplakala.takze to bude zrejme druhy vedlajsi ucinok-nalady.jaka parada.aspon som si precistila slzne kanaliky.aj to treba.
nevydrzala som a dala si paralen.sice nerada ale inak by som nevedela dnes v robote fungovat.

nelly ak by si mala injekcie ktore treba v laddnicke povedali by ti v lekarni a takisto by to bolo aj na protokole napisane.pregnyl ma byt v ladnicke.to mas dobre.

smejko
21. aug 2009

dobre ranko ...

callex - vidis, uz sa to lepsi ... a dnes to bude este lepsie. Mozete si dat so svokrickou inzerat, ze predate know-how 😉

Kočky, ktore ste tým prešli - spomínala mi kamoška (bola v inom CAR, nie v GF), vraj počas užívania liekov pri stimulacii musela veľa piť - až 6 litrov tekutin denne - hovoria o tom aj v GF ? Na čo je to vlastne dobré ?

Papapa a krásny piatok

mayka
21. aug 2009

Dobre ranko,

prevencias musi byt.

pfuj pfuj pfuj 😀

nelly a lukila ja som sa svojmu manzelovi pichat nedala. So msa ho bala on ma velke ruky a som si predstavovvala ze sa mi chce za nieco pomstit. 😀 Ale mam znamu byvalu zdrv. sestru tak som chodila k nej. A to bolo ako do masla - tedal do ritky. 😀

Moniq ty ten utros papas? lebo keby si si ho vkladala tak nespis. 😀 A vkladat je lepsie aj pre uchytenie mebrijok vraj. Vcsina kociek vklada dole ale to aj kvoli tomu ze nie su potom take prispate. 😉
Aj ked je to nepohodlnejsie ale zasa ono to bude aj horsie od takeho 7 mesiaca tehu. 😀 😀 😀

Inak ja som mala uplne vsetky injekcie v chladnicke a to bol prosim pekne februar. hehe Asi je to jedno.

smejko je dobre pit aspon 2,5 az 3 l tekutin denne. 6 litrov je moc sak sa utopis. preboha. A nikto aspon kmne to nespominal. Ale hlavnme ku koncu stimolovania a po odbere treba viac pit kvoli moznemu hyperstimulaku. Nie je to sranda - kamoska skoncila v nemocnici. Ale tiez keby som nechodila na net tak neviem. 😠

nelly3
21. aug 2009

bre ranko 🙂 callex🙂)) smejko mne drabek hovoril, ze nemam sa tym zatazovat, tiez som sa nato v centre pytala, takze budem asi pit trosku viacej, ale ved sa chodi na kontroly casto aj krv tak snad to bude ok 😉

pahu
21. aug 2009

Čaute pipinky 😀
Callex, príbeh na pokračovanie ma sem ťahá každý deň 😉 Ale ak chcete, dám vám moje rady... Injekciu z chladničky nechať vonku aj 20-30 minutiek, keď je tekutina izbovej teploty, menej bolí 😵 Tiež pichanie po stranách pri pupku je menej bolestivé ako pod pupkom 😵

A keď začnete ďalšie injekcie do svalu, odporúčam tesne nad zadok a nie do ramena, prípadné modriny neobdivujú všetci ako domáce násilie a aj sa dokážete 2ahšie uvoľniť 😵

callex
21. aug 2009

no vidim ze sa dobre bavite..ale to je fajn.sranda musi byt aj keby na chleba nebolo.veru pahu dnes ju necham zohrievat aj 20minut.bestiu jednu.
ci pit viac vody mi tiez nik nepovedal.ale zaujimave je ze dnes mam stale pocit smedu...a pijem od rana.uz mam v sebe asi liter tekutin..normalne je to moja celodenna spotreba. 😕

pahu
21. aug 2009

Bavíme 😀

nelly3
21. aug 2009

ahoj pahu 🙂 tie do svalu si si pichala tiey sama? skoro vsetky mate injekcie v chladnicke len ja nie samozrejme ikrem pregynlu. ale ved je na nich napisane do 25 stupnov, dufam, ze sa nepokazia 🙂 ale lekarnicka len pregnyl vravela do chladnicky 😉

nelly3
21. aug 2009

boze ale pisem ako hotentot 😀

callex
21. aug 2009

nelly neboj este to bolo zrozumitelne. ked mas napisanych do 25stupnov tak hadam nemusia byt v chladnicke,teda za predpokladu ze nemas doma 40stupnov. 🙂

pahu. 😀 😀 potesenie na mojej strane.

corinne
21. aug 2009

Nelly3 ja len napisem svoju skusenost,ja som drzala vsetky injekcie v chladnicke bola som akasi kludnejsia 🙂 a decapeptyl som mala vo flasticke 3ml uz namiesany len som si natiahla do striekacky,nevyberala som ho skor,len niekedy mi trvalo aj 10-15min pokial som nabrala odvahu 😀 to do seba napalit 😀 Prve 3 decapeptyly som pichla uplne v pohode,a s ostatnymi som bojovala aj po 15 min,zaliam ma pot,ruky sa mi triasli a povedala som si apon 50x ze to nedokazem ☹ .U mna bolo blbe ze som mala pichat rano o 8h a malo kde uz ordinovat doktor ☹ ,ale zvladla som to 🙂 .Horsie bolo z Merionalom a Fostimonom to so si davala pichat do stehna v nemocnici 🙂 Tak drzim palce a hors sa do pichania 😀

corinne
21. aug 2009

Smejko 6litrov? 😕 Ja pri stimulacii som vypila maximum 2litre aj ku koncu len 2l,ako pise Mayka,kvoli hyperstimulaku.

callex
21. aug 2009

tiez si myslim ze 6l je prehnane a nezdrave.vsetkeho vela skodi a aj z vody sa moze priberat.

corinne klobuk dolu ze si to i napriek potu a utrasenym rukam zvladla.juj a to tie do stehna boleli?

inak v pondelok som uzila poslednu tabletku z antikoncepcie.do 2-3dni mala prist mrcha.dnes mame 4den a ona nechodi a nechodi.ale uz ked jej niet tak by mohla prist zajtra a potom sup v stredu na prvu kontrolu.

pahu
21. aug 2009

Nelly, z liekov ktore mas na foto podla mna fakt len pregnyl.. Fostimon určite nejde do chladničky a Diphereline neviem. Ak ti v chladničke nebude zavadzať, kľudne ho tam šupni 😵
Do svalu som si nedokazala pichnut sama, pretože ho mas mat uvolneny a ked sa na to sustredis, avelmi sa ti to n epodari, radsej zapriahne manzela 😀 Aj on bude mat radost, ze ta kazde rano pichne do zadku 😀 😀 😀 Jaj aka som neslusna 😀

K vode, vypite kolko vladzete, nie je o presne stanovene. Optimalne je 0,5litra na 15kg váhy ženy 😉 ˇPredvčerom som bola u urológa 😀

callex
21. aug 2009

pahu pripomenula si mi jedneho urologa ktory mi dal nasledne instrukcie:
ak je moč zlty...mate malo tekutin,
ak je biely..mate ich vela.
takze mne z toho vychadza ze treba cikat na slabunkozlto a bude to akurat. 😀

corinne
21. aug 2009

Callex,ja si uz nepamätam ci to bolelo alebo nie 😀 pocitis len slabsi tlak. kedze som si to nepichala sama sval bol uvolneny 🙂 neviem ci boli injekcia do zadku 😀 ale bolo mi odporucene stehno tak sme pichali tam.

garnelia
21. aug 2009

Ahojte babenky!

Prepacte,ze sa sem miesam,ja nechodim do Gynfivu,zatial ani do CAR ale nedari sa nam,preto poslali manzela na spermiogram.Dr.mi povedala,ze v Gynfive je nejaky dobry lekar(androlog,urolog),ktoreho chvalia,ze by sme tam mohli skusit ten spermiogram u neho,len nevedela meno.Neviete mi poradit?Mozete mi napisat aj IP,rada by som vedela jeho meno a kontakt na neho.Budem vdacna za kazdu info!Majte sa tu krasne a stasne bruska prajem! 😉

callex
21. aug 2009

Ahoj Garnelia.
ako tak pozeram na ich stranku maju len jedneho urologa-Vladimir Misanko.pokial ja viem tak spermiogram nerobia konkretne u urologa ale normalne u nich v labaku.oni aj vyhodnotia vysledok a odporucia co a ako dalej.
cislo kde sa mozes objednat je:02 50102900

garnelia
21. aug 2009

Callex si zlata,dakujem pekne,zajtra tam idem volat 🙂

callex
22. aug 2009

ahojte...
no dnes az taka zlata veru nie som.od rana mam naladu pod psa a keby som bola pes tak asi stekam na vsetkeho a vsetkych. zeby hornony?

moniq
23. aug 2009

Cauko krasky, co uzivate si vikend, ze tu nikoho niet? Ja som u mamky na obede tak hlasim - hrozne mi vse smrdi, ledva si doumyvam zuby a hned mi je na zvracanie a prsia ma neuveritelne bolia. Nemyslim ze uz tak skoro sa to da zvalit ne tehotenstvo , tak to mam dake vedlajsaky z tych hormonov?
No nech uz je konecne stvrtok a mam potvrdene ze je to ok ( este lepsie by bolo keby uz mam po 9-tich mesiacoch a zdraveho drobca na rukach 🙂 🙂 🙂 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre