Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nelly3
23. aug 2009

ahojte 🙂 moniq ty nasa tehulka, nasledujeme ta pekne postupne, callex uz picha, ja az zaciatkom septembra, baby chcem sa opytat mozem pri stimulacii pit alchemilku caj? a este ma napadlo, ze mne to vychadza na sobotu mozem behnut do gynfivu na prvu injekciu nech mi to aj ukazu? mam si najskor zavolat?

moniq
23. aug 2009

nelly no dufam ze mas pravdu 🙂
a kludne si skoc aj v nedelu, ja by som ani nevolala - vsak nac im platime tych 100 Eur ? 😉

sylvyka
23. aug 2009

nelly kludne mozes ist aj v sobotu sa robia zakroky a pichnu ti bez problemov 😀
moniq drzkam palceky 😉 som zvedava na stvrtok potom sa pytaj aj na vysku hcg 😉 ked budes volat pre vysledok

nelly3
24. aug 2009

ahojte 🙂 callex citala som co si pisala, no aj ja mam fostimon, baby vraveli ze do zadku, sice ja mam v protokole do svalu alebo aj pod kozu pisane, sa potom opytam. ved si zavolaj do centra. takze uz dalsie pichacky pribudli, ale to je super, uz sa ti to pomaly krati. 🙂 a tie prve dokedy budes pichat?

callex
24. aug 2009

caute bambulky.
moniq jasne ze su to tehu priznaky ved co ine? 😉
nelly pre istotu si zavolaj ci ti pichnu aj v sobotu..ale myslim ze bez problemov.
a veru ano pribudli mi dalsie pichacky.este som nezvadla know how jednych a mam sa trapit s druhymi?pomooooc. 😎
volala som pre istotu a sestricka mi povedala ze do zadku a mozem vysypat dve ampulky do jedneho roztoku...takze injekcia bude jedna + ta co picham do brucha.takze dnes vecer si svokricka na mne zgustne 2x.au.este ze poslucham.
tie prve budem asi pichat do konca stimulacie.v piatok si mam volat ze kedy mam prist na kontrolu:ci v sobotu alebo v nedelu.

katherinesand
24. aug 2009

ahojte pipky.

callex, no aj ja sa celkom dobre zabavam na tvojom pribehu pichania na pokracovanie. 😀
to sa mi smeje, ked uz to mam za sebou, aj ked neuspesne, ale na dalsi krat uz to bude lavou zadnou. 😉
este ti poradim, ze ked pichas, tak vzdy si nechaj chvilu vyschnut to vydezinfikovane miesto, lebo aj to, ked sa picha do este mokreho stipe.

moniq, podla mna si urcite tehu. 😉 jedno su hormony, a z toho ta mozu boliet prsia, ale ked ti vsetko smrdi, tak je to jasne. 🙂
drzim potichucky palce.

nelly3
24. aug 2009

callex 😀 inac ja mam v protokole fostimon davkovanie 3 ampulky napisane, ved sa to ani do striekacky nezmesti 😀 radsej si teda zavolam na bud. tyzden. robili ti dneska len utz? vrchny alebo spodny? 😵 to ti super vychaza kontrola, aj ja by som brala aby v praci som moc nevymeskavala, lebo o nicom nevedia. je to top secret 😉

callex
24. aug 2009

katherinesand...tesim dalsej fanynke 🙂 😎 .a vdaka za radu.vyskusam..respektive zabrzdim svokricku ked sa rozbehne. 🙂
nelly na letaku som citala ze tusim az tri sa daju rozpustit do jednej ampulky.ja mam v protokole napisane 1ampulku a pod nou dve.no a nasadili mi dve.
inak k tej alchemilke..mozes ju pit pokial neotehotnies.pripravuje maternicu na zmeny.ale kazdopadne pred odobratim folikulov by som ju asi radsej prestala pit.
mne bylinkarka namiesala mix byliniek a tiez je v nom alchemilka.a povedala ze ked otehotniem tak ho mam prestat pit.

nelly3
25. aug 2009

ahojte pipinky 🙂 callex tak ako fostimon do zadocku dalo sa? 😉 moniq aj ides testnut? uz sa ti to krati. baby ja sa bojim tej stimulacie, ze ci ta cysta nebude rast alebo ma boliet alebo mi nepraskne 😢 ale musim to nejako zvladnut, uz tak dlho cakam na ten zazrak, snad to vyjde, urcite ano verim tomu 🙂

labutienka
25. aug 2009

ahojte,
nelly a na ktorom mieste máš cystu? ja som mala tiež na vaječníku, narástla až na 2 cm a pri odbere vajíčok mi ju rovno vycucli. takže pohoda. dajú na to pozor. neboj. 😉

nelly3
25. aug 2009

labutienka ale ja mam endometriozu a aj cysta je taka, nie je vodova. takze tu urcite nebudu vycucavat. pipiny kde ste vsetky? to nas je tu tak malo co stimulujeme alebo sa chystame 😕 supe sem vsetky do temicky nech si radime a podporujeme sa 😵

labutienka
25. aug 2009

nelly endometriozu zistili aj mne a aj cysta bola naplnena endometriom. a aj tak ju vycucli. takže sa nič neboj. keď som to zvládla ja, zvládneš aj ty 😉 a ty to zvládneš lepšie ako ja 😉 lebo budeš riadna tehula celých 9 mesiacov 🙂

rienok
25. aug 2009

ahojte pipinky
ja som v medziobdobi medzi stimulkami 🙂 tak len chodim sem nakuknut ktora uz je tehulka
Moniq podla mna si tiez tehu... tak sa pekne setri 😉
nelly3 neboj sa vsetko bude v pohode, ved budes cely cas pod dozorom ... no a ked bude boliet tak vydrzis no nie ved to za to stoji 😉
drzte sa pipinky nech sa vam dari aj ked nebude pisat urcite citam ale ked budem vediet poradit tak poradim ale ja som taky polozaciatocnik 😀

callex
25. aug 2009

Caute bambulky...
myslim na vas od rana ze vas musim potesit mojou pichacou story na pokracovanie. 😀
noo takze injekcie do brucha zatial vybabravaju so mnou a nie ja s nimi. 😠 raz stipu,inokedy robia taky divny tlak.jedine co som vymakla je ze ked mu svokra dobre naberie kozu prstami tak vpich tak neboli.tak jej kazdy vecer hovorim:,,riasu,, a ona uz vie.a jeden krat pichame do pravej a druhy den do lavej strany.pekne na striedacku.

a vcera mi pribudol ten fostimon.to vam zase bola show.najprv sme maturovali ako dat dve ampulky prasku do jednej s roztokom.treba na to vlastne dve injekcie jednu na manipulaciu roztok+prasok a druhu na pichnutie.
svokra to zvladla..len hovori ze dufa ze ju nezavru.lebo ja jej zavelim co kolko toho pichnut a kde a neostava jej nic ine ako mi verit.

zrazu jej nesedel pomer tekutiny 1ml pri fostimone a 1ml pri decapeptyle.tak neuverite ale po skonceni procedury pichania sme bezali do kuchyne odmerat obsaj inj.striekaciek.do jednej sme nabrali 1ml a vstrekli do tej druhej.no ako male deti.a zistili sme ze to sedi. 🙂

no ale prejdem k pichaniu do mojho ,,skvostneho,, pozadia 😎.ked si uz svokricka priravila nadobicko zavelila tu sa opri o kreslo a celom vzad tak ma oblial studeny pot.zakricala som na manzela na ratu..ten nabehol a zacal hrat macchra ze ved to nic nie je a podobne.tak mu vravim no pod si dat pichnut dobrovolne do zadku.to nie je ziadna sranda.tak mi vravi:,,dychaj zhlboka,,.tak som dychala.a sledovala svokru co robi a ked sa rozbehla tak som sa uhla ze jaj este nie!pockat!
na to ma uz manzelik schmatol...kazal mi uvolnit sa-to sa mu povie! a chytil mi hlavu tak aby som sa nemohla pozerat dozadu na svokru ze co robi.no a o chvilu priletela vcelicka urobila pich a bolo hotovo.tolko cavyku pre nic za nic.manzel ma hned objal ze chuda moje tak si zbledla,krvi by sa ti nedorezal.a mne sa chcelo smiat a plakat zaroven.boli to zvlastne emocie,no kazdopadne ulava. sustredila som sa vsak radsej na ten smiech.

tak dufam ze dnes to bude tiez len taka vcelicka a nie srsen. 😀

callex
25. aug 2009

inak nelly tie modre injekcie su do svalu akurat. len na manipulaciu s ampulkami je lepsie mat pevnejsiu ihlu lebo po prekonavani tej gumy na ampulke sa dost ohyba a mohla by sa zlomit.

moniq
25. aug 2009

Caute krasky, ste zlate ze povzbudive veticky 🙂
Uz nech je konecne stvrtok vecer, chcem kludne zaspavat ze je vse ok....
Testovat sa nebudem, nac sa zbytocne vytacat ( a jedna kocka v GF, ktora ma vdaka nim doma 11mes dcerku, mi povedala, ze sa testla a nic, testla sa aj den po pozitivnom krvnom teste a stale nic, tz tak...)
drzte sa kocky

corinne
25. aug 2009

Nelly3 ja som mala tiez Fostimon tiez 3 ampulky fostimonu ale len 1 ampulku roztoku,takze ziadne strachy zmesti sa 😀 To by si mala mat napise na papieri s rozpisom liekov,ale ti este povedia. .Callex ja som pichala fostimon tiez,ale ja som chodila do nemocnice a stale niekto iny mi pichal a robili to takto:najprv nabrali roztok do striekacky a potom ho cely vstriekli do fostimonu prasku,nechali roztopit, a vstriekli do 2 ampulky,nechali roztustit a vstriekli do 3 ampulky fostimonu.Druha moznost je nabrat roztok a po troske vstrieknut do ampuliek fostimonu nech sa rozpusti ,a potom len pozbiesat co sa rozpustilo v ampulkach 🙂 Potom uz len vymenis za tensiu ihlu na pichanie 😉

labutienka
26. aug 2009

ahojte,
aj keď mám trápenie na dušičke, dokázala som sa ozaj z chuti zasmiať, callex 🙂
a presne ako píše corinne, najprv natiahnuť roztok, vypustiť do ampulky s práškom, znovu natiahnuť do striekačky, vypustiť do ďalšej ampulky s práškom a opäť natiahnuť do striekačky, vymeniť ihlu a šup. na naťahovanie a rozmiešavanie prášku sú najlepšie ružové hrubé ihly, lebo sú veľmi pevné. keď som to ja videla prvýkrát v GF, keď mi ju mali pichnúť, tak ma oblial pot a vravím sestričke, že tým ma idete pichnúť? a ona sa smiala, že nie, že to je len na miešanie. na šťastie pre mňa potom fakt ihlu vymenila za menšiu 😀

nelynka
26. aug 2009

ahojte babulky
vsimla som si ze sa bavite o fostymone..
ja som ho mala tiez na stymulku a vecsinou to baby stipe pri vypustani do tela..vyskusajte to potom s fyziologickym roztokom miesta, nie s tou tekutinou co je tam origos.
mne to v centre robili takto a fakt to bolo citit menej ako s tym origos roztokom, to bol horor vtedy 🙂

pahu
26. aug 2009

Callex, nesklamala si a máme to tu na pokračovanie 😀 Zase sa tu cerím a pritom ma dnes, prvý krát v živote čakajú rovno 2 videokonferencie v angličtine s našimi najvyššími šéfmi 😀 Cerím sa na monitor ako blbec, namiesto toho aby som sa dôkladne pripravila 😀

nelly3
26. aug 2009

callex 😀 super pribehy. inac ahojte vsetky pipinky 🙂 nejako to zvladnem tie pichacky, ja sa nebojim injekcii, ale ze kto mi to bude pichat, prve viem ze ja, ale tie do svalu, no uvidim lebo nie som si ista manzelom 🙂 ved toto bude malina horsie bude potom to cakanie nie, ale aj to zvladneme. moniq uz zajtra budes tehu, sice uz teraz si, ale zajtra to bude tutovka 🙂

zukrik
26. aug 2009

Monig,podla mna si jasná 😀 😀
Pipinky,všetkým vám to so srdca prajem,je to krásny pocit nosiť pod
srdcom babatko.A ked začne kopať............. 😀 😀
Tie pichačky zvládnete každá,stojí to za to 🙂 Mna boleli až posledné dni,
lebo už telo má vysokú dávku a preto to aj bolelo,ale zvládla som to.Ja
som proste myslela len na to,že sa to podarí a hotovo,bez debaty 😉
Kathy ahooooooooooooooojček 🙂

callex
26. aug 2009

ahojte bambulky...
labutienka som rada ze napriek trapeniu si sa zasmiala.len tak dalej.
pahu drz sa a pekne ,,spiiikuj.,, a nemysli na hluposti. 😀 al emas pravdu niekedy je lepsie skocit rovno na vec ako sa nou stresovat zbytocne predtym.
co sa tyka pripravy fostimonu robime to tak ako ste pisali.
a ako pokracujem? vcera som bola dlhsie v robote takze domov som prisla o 22.45 a o 23.00pichame.takze po ceste som volala manzelovi nech vyberie decapeptyl z ladnicky.prisla domov,hodila sprchu a ked som vysla tak svokricka uz okuliare na nose ze ideme na to. 🙂staviam vsetkych do pozoru. 😎
chvilu sme tipovali kam pichnut a do ktorej strany lebo som si nepametala ze kde sme pichali vecer predtym..ja som tvrdila nalavo svokra napravo a ked mi ihlu vrazila do brucha tak ma osvietilo ze mala pravdu.ale uz bola tam a stipala svinucha jedna.
po nej prisiel na rad moj zadok..otocila som si k sebe kreslo operadlom to je taky moj zachranny pas a zaroven bariera keby som chcela zdrhnut.svokra sa rozbehla sup a bolo hotovo.a bola to len vcelicka.uff.
manzel nabehol ze ma ide ratovat a podporovat a zrazu mu padla sanka ked videl ze uz je po vsetkom.ostal prekvapeny ze aka rychlovka a ziadny cirkus okolo toho.ved sa snazim.

dnes som si bola vybavit interne a sestricka bola zlata lebo mi vybavila aby ma doktorka zobrala medzi prvymi ze nech neochoriem v cakarni..ze to mi je teraz najmenej treba.supik.takze o 10.00som uz aj bola doma.pre vysledky poslem zajtra manzela.
ale aj tak ma nejako boli hrdlo..asi nasadim nejake pastilky na cmulanie.nemozem si dovolit byt teraz chora.lenze najhorsie je ze koniec leta byva moja obdobie kedy byvam chora.ale teraz to nedopustim mam inaksiu robotu na praci.no nie?

nelly3
26. aug 2009

callex ved ty budes mat o chvilku aj odber 🙂 uz mozno aj na buduci tyzden nie? ozaj baby preco niekto zacne na 21 DC a ja na 24DC? inac tie injekcie diphereline co si budem pichat tak potom by som mala dostat menzes, dufam ze mi to nerozhadze cyklus. ake mate skusenosti skusene pipiny? 😉

olympia
26. aug 2009

ja sem malo pisem, ale obcas si vas citam.
Nelly3 aj mna caka IVF v septembri, mozeme sa povzbudzovat.
Monike drzim palce na zajtra a Callex aby vydrzala vsetky ihly, uz sa ti to krati, neboj, ochvillku budes mat OPU.

nelly3
26. aug 2009

ahoj olympia, super budeme spolu sa povzbudzovat, tesim 🙂 a kedy zacinas? ja na buduci tyzden v sobotu. ake si dostala injekcie?

moniq
26. aug 2009

samozrejma uz vsetki sladko spinkate - no mne sa nedaaaa ☹ 😠
preco musime byt vystavovane takemuto stresujucemu obdobiu , ktore akosi nie a nie skoncit, kedy mi uz potvrdia ze je vse ok a len si to mam uzivat ?????
ach, no nic, tak len vyckat....

nelly3
27. aug 2009

moniq vidim, ze si nemohla spat a ani sa ti necudujem, dneska cakame na same dobre spravicky 🙂 jaj tak ti drzim palceky 😵
callex pribeh je kde? 😀

evitkamalicka
27. aug 2009

moniq myslime na vas 😉

moniq
27. aug 2009

no krvicka odovzdana
baby, ktore boli so mnou na transfere si robili doma test a su pozitivne - tak uz nech sa k nim pridam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre