Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pici
6. máj 2011

@wewulka co ja viem? ja som bola :D na pregnyl je dlha cierna... lebo je to do svalu a to su ine ihli... pytaj v lekarni muskularnu ihlu

elise
6. máj 2011

@wewulka ako dlzo si si pichala ty si mala tušim gonal ja mám fostimon ? koľko dní?

tinasc
6. máj 2011

@elise neviem aký máš protokol ale ja mám predpísaný fostimon od 4. DC do cca 14. dňa, bude závisieť od kontroly....

wewulka
6. máj 2011

@elise ja som pichala gonal 4 dni

wewulka
6. máj 2011

@pici dali mi ciernu, lekarnicka sa, ale na mna pozerala s takou otazkou, ze asi je to cierna ...

pici
6. máj 2011

@wewulka ano... to mas dobru :D

wewulka
6. máj 2011

@pici minule som sa ta pytala, ze kolko si mam pichnut toho pregnylu, povedali mi, ze 2500 jednotiek, to je iba polovica jednej, takze este dve mi ostanu

elise
6. máj 2011

@wewulka treba nechať ak by to nevyšlo na druhe IFV alebo potom pre babulky ktoré su samoplatci, mne ked by dva pokusy nevyšli tak zbytok liekot vponúknem tým ktoré su samoplatci a maju tieto lieky predpísané🙂 aspon trošku ušetria 😉

wewulka
6. máj 2011

@elise uvidim ako a co bude a potom by som tiez lieky ponukla

pici
6. máj 2011

@wewulka ano ja som mala 7500 tak som pichala jeden a pol

elise
6. máj 2011

dnes mi švagriná pichla prvý krát fostimon, celkom to išlo, ona pichá dobre 😉

wewulka
6. máj 2011

Aj vás pred punkciou boleli prsia a vajecniky ? Asi blbá otázka, ale mna to boli, dokonca aj ked cikam tak ma bolia vajecniky.

tinasc
6. máj 2011

@elise neštípe ten fostimon? lebo čo som tu čítala debatu o fostimone vraj tá voda, čo je k tomu priložená vraj je to dosť štiplavé 🙂

ivka3901
6. máj 2011

@elise ahoj no dneska bolo super som síce po dvanáske a ráno vstávam,ale dneska doobeda som plakala v robote,ale od smiechu mi tiekli slzy 🙂

elise
6. máj 2011

@tinasc vôbec neštípe mne kázali do svalu pichať🙂 nemal som žiadnu reakciu zatial znášam dobre uvidím dalej🙂
@ivka3901 super že si sa tak dobre adaptovala🙂

babulky toto som pripravila pre moju maminu ale všetky čo ste tu maminky budete:
Mama,chcem Ti ďakovať za každý jeden deň,preto začínam už dnes.V nedeľu kyticu kvetov,kus čokolády, najvrúcnejší bosk,silné objatie.V pondelok veľká vďaka za lásku. V utorok za každu pomoc od teba prijatú.V stredu za každú minútu,ktorú so mnou si, aj keď Ťa nevidím.Vo štvrtok odpustenie za všetko,čím som Ti nechcela ublížiť.V piatok slová Ľubim Ťa.V sobotu slza šťastia za to,že ťa mám.Šťastie nás ľudí je veľké,vieme si uvedomiť podstatu veľkosti srdca,ešte predtým než ich stratíme. vieme ľúbiť,milovať a vážiť si maminu jedinečnosť.či už povieme, pocítime alebo prenesieme do krásnych darov,najdôležitejšie je ďakovať mame, 8.mája2011 a potom každý jeden deň...

tinasc
6. máj 2011

@elise moja tak to potom bude pre mňa problém, však mne to nemá kto pichať a ak sa budem musieť sama do svalu pichať... tak to nepredýcham.... no však aj brucho je sval nie? 😀
neuveríš, ale presne túto básničku mám nachystanú pre moju mamu 🙂

elise
6. máj 2011

@tinasc krásna že?
to pichanie zvládneš brucho je sval ale pichám do brucha pod kožu.

tinasc
6. máj 2011

@elise no však hej, picháš ten fostimon pod kožu do brucha?

elise
6. máj 2011

@tinasc ja pichám pod kožu dipherelin a do svalu fostimon

tinasc
6. máj 2011

@elise no tak to je potom... a budeš si fostimon pichať aj sama? a kam ti ho pichli?

elise
6. máj 2011

@tinasc ja mám švagrinu zdravotnu sestru tak ona pi pichá🙂
ešte ti mrška neprišla? určite by som v pondelok ak nepríde išla do centra skontroluju a povedia mne našli cysty tak mi robili odstrel cýst a potom sa to spustilo ale nie tak intenzivne ale spustilo🙂

elise
6. máj 2011

fostimon pichám do zadku🙂

tinasc
6. máj 2011

@elise no tak to by som nechcela aby mi museli odstrelovať cysty ☹ ... a to v GF ti povedali, že si máš pichať do svalu? lebo ja som sa pýtala a mne zase povedali že to môžem pichať ako diphereline... asi každý deň hovoria inak....

elise
6. máj 2011

@tinasc v gynfive mi povedali ale ja som to mala v protokole vyznačené že budem pichať do svalu každá to má nastavené inak

tinasc
6. máj 2011

@elise no práve som sa pozerala do príbalového letáku fostimonu a tam sú možnosti podávania intramuskulárne teda svalu a subkutánne teda pod kožu... tak si vyber... ja v protokole nemám vyznačené nič 😉

elise
6. máj 2011

@tinasc ty si fostimon picháš ?

tinasc
6. máj 2011

@elise ešte nie, ale budem akonáhle príde mrcha 🙂

elise
6. máj 2011

@tinasc nech dorazí čím skôr ale pred pichanim by si mala ísť na ultrazvuk tam ti upresnia v protokole dopíšu

tinasc
6. máj 2011

@elise ano veď čakám ma mrchu a tretí alebo štvrtý deň idem na UTZ takže dozviem sa viac... len ešte tú mrchu k tomu potrebujem 😀

elise
6. máj 2011

@tinasc ja som sa mrche nikdy v živote tak netešila ako teraz😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre