Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

evavox001
8. aug 2011

Je tu niekto, kto si plati IVF sam? Ak ano, kolko to cca stoji? Dik.

pici
8. aug 2011

@evavox001 ja mam liecenu endo pocetne morfy v malej panve a manzel je ako tak ok, minimalna znizena pohyblivost u par % spermii, cize kvazi norma...
tak dufam ze ti to vide...

pici
8. aug 2011

@evavox001 Podľa platnej legislatívy ( Zákon 777/2004 Zb. ) hradia zdravotné poisťovne 3 cykly umelého oplodnenia pacientkam, ktoré nepresiahli 39 rok života.

Financovanie cyklu asistovanej reprodukcie je hradené zdravotnými poisťovňami v týchto indikáciách:
1. chýbajúce alebo poškodené vajíčkovody
2. endometrióza
3. chýbanie a poškodenie vaječníkov
4. sterilita s neznámou príčinou
5. zlá kvalita spermií partnera
6. imunitne podmienená sterilita
7. dedičné ochorenia a iné

pici
8. aug 2011

@zukrik krasny chlapcovia :D

evavox001
8. aug 2011

@pici Zostava len verit, verit v zazrak mediciny a silu prirody. Tie diagnozy ma niekdy az desia. Nikdy by ma nenapadlo, ze budem mat taketo problemy. Vzdy som bola zdrava, ziadne problemy, zlomeniny a podobne. Posledne 4 roky som bola pravidelnym navstevnikom gynekologie. Prestava ma to bavit. Stve ma, ze o Ashermanovom syndrome sa vie tak malo a tyka sa vela zien. Je to velmi casta komplikacia, ktora nastava po kyretazi, no nik ta na to neupozorni. citala som si, ze v Anglicku je kyret az ta posledna moznost prave kvoli tymto problemom. Tu ti to budu ospevovat ako najvycsi zazrak.

evavox001
8. aug 2011

@pici Dufam, ze sa nacpeme do niektorej z tych diagnoz, ktore su hradene. penazi nemame na rozhadzovanie, mame hypoteku. No druhe, pripadne i tretie dieta by sme velmi chceli.

pici
8. aug 2011

@evavox001 ale ja si myslim ze ano :D

zukrik
8. aug 2011

@evavox001 Noo,snažili sme sa dosť dlho,ale UO višlo na 1 pokus.Chyba nebola vo mne.Boli lenivé a nezdravé spermie.Dr. povedala,že niektoré nemali ani tvar ani pohyb,skôr zo strany na stranu.Ale podarilo sa,ja som si na začiatku toho všetkého povedala,že to víde a hotovo.Verila som tomu 😀 😀
Chlapci mi robia radost,je toho niekedy na mna vela,ale to patrí k tej radosti a pocitu,že tu pre niekoho žiješ a tá láska je neopísatelný pocit. Prajem ho so srdca každe jednej z Vás 🙂 🙂

zukrik
8. aug 2011

@pici dakujem 🙂 🙂

evavox001
8. aug 2011

@zukrik To verim. My mame v rodine dokonca dvojicky, a ked som cakala maleho, strasili ma, ze to budu dvojicky. Vtedy som sa toho bala, teraz by mi to vobec nevadilo.

pici
8. aug 2011

@evavox001 ja by som slovenske a uk zdravotnictvo neporovnavala a co sa gynekologie, porodov starostlivosti v tehu uzvobec nie. ale to je ina tema. neboj v centre ti urcite pomozu

zukrik
8. aug 2011

@evavox001 Aj my máme dvojičky v rodine,tiež mi to všetci hovorili a vidíš 😀 😀
Inak hrozne som sa bála,že to nezvládnem,ale je to celkom super,zo začiatku to bola teda makačka,ešte k tomu som mala aj súkr.problémy,ale teraz je to fajn,jednou ranou dve muchy 😀 ako sa hovorí.Chlapci sa aj pobijú ale aj zahrajú 😀

pici
8. aug 2011

@zukrik no tak ty si priklad rychleho a stastneho konca. ale dockame sa vsetky :D

pici
8. aug 2011

@evavox001 moze to byt sterilita s neznamou pricinou a mas to :D

evavox001
8. aug 2011

@pici Porovnavat sa urcite nedaju, ale mohli by sa aspon inspirovat. Kamoske mali robit kyret po potrate a ta sa zatala a isla anglickou cestou. Vedela o mne a mala uz s kyretom skusenosti. Vydrzala, nedala sa a telo si poradilo.

zukrik
8. aug 2011

@pici neboj dočkáte,určite len tomu verte 🙂 🙂

evavox001
8. aug 2011

@pici Dufam, ze ten lekar, co to bude posudzovat, bude normalny. Ked som totiz bola v poistovni pytat sa na IVF, vzala som i maleho. Pani sa po otazke na preplacanie IVF na mna pozrela, potom na maleho a vypadlo z nej nieco v tom zmysle, ze co by som chcela, sak uz jedno mam. Tomu sa hovori ludsky pristup.

evavox001
8. aug 2011

@zukrik Urcite je to dvojito narocne, ale i dvojita radost. prajem nam vsetkym, aby sme sa dockali.

pici
8. aug 2011

@evavox001 no ja sa nerada hram na mudru. ale kamaratky ziju vonku, v anglicku skotsku aj v australii a zdravotnictvo je spickove len vybavenim. ja by som v zahranici ani nikdy napriklad nerodila... kyret po potrate ak nie je, alebo je zle spraveny moze narobit zle veci

pici
8. aug 2011

@evavox001 si jej mala povedat nech zavre papulu

pici
8. aug 2011

@zukrik tak ja som do vsetkeho isla s tym ze som tomu verila. a prd z toho... tak na mna ta viera v pozitivny vysledok asi neplatila

zukrik
8. aug 2011

@pici Aj ja som mala kyret,pred tým mimomaternicové a vidíš 🙂
Po kyrete som musela íst naspät do nemocnice,skoro som vykrvácala,začala so strašne krvácat nemohli mi nahmatať ani pulz a skoro som odpadla od vyčerpania a krvácania a lekár čo mi to robil,povedal,že viete kyret to je vlasne výškrab na slepo,asi som chytil trochu viac stenu maternice..... 😒
Ale pozitívne je ,že sme tu 😀 😀

evavox001
8. aug 2011

@pici Vybavenie je urcite niekde inde. Co sa tyka toho kyretu, je to asi otazka pristupu. Ona bola po potrate, nemala problemy, bola sledovana u lekara a dala si dva mesiace na to, aby sa sama vycistila. Lekar to sice neschvaloval, ale to bolo asi tak vsetko, co mohol robit. Ine je to vtedy, ak nastanu zapaly a teplota. To uz asi inej moznosti nie je. Len zeny by mohli byt vaicej informovane o tom, co kyretaz moze sposobit. Mne nikto nic nepovedal. Menzes som nemala takmer 2 roky a keby som neprestala dojcit (ja som chcela dlhsie, stale som mala mlieko), nik by so mno nic nerobil. Stale mi len vraveli, ze menzes mi drzi kojenie. Az ked som na vlastny podnet prestala dojcit a menzes nesiel a nesiel, konecne aj lekari sa spamatali.

evavox001
8. aug 2011

@zukrik Presne. Vyskrab na slepo. Ak nema niekto maternicu spravneho tvaru, tak je problem. Kyret by sa mal robit pod ultrazvukom, aby bolo vydno, co sa vo vnutri deje. Hlavne je vsak, ze mas 2 prckov

zukrik
8. aug 2011

Pipinky idem už na kute,aby som bola ráno čerstvá papa 🙂 dobrú noc 🙂

zukrik
8. aug 2011

@evavox001 😉

pici
8. aug 2011

@evavox001 aj z inych operacii su zrasty tym tvoju situaciu nechcem zlahcovat.... ja som mala zrasty na pravom vajecniku a nikdy som nemala ziaden zapal proste nic...

pici
8. aug 2011

@zukrik jejda, zle sny budem mat...

evavox001
8. aug 2011

@pici Viem, ze aj z ineho su zrasty. No ja som nikdy nebola operovana. Vsetky zakroky (kyretaz, hysteroskopia,...) my boli robene az po porode. Ako ti prisli na tie zrasty na vajecnikoch?

pici
8. aug 2011

@evavox001 pocas laparoskopie.. vtedy aj na endo prisli a zrasty na vajecniku rozrusili....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre