Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinasc
8. sep 2011

@evavox001 my sme vypisovali žiadosť 8.8. tak aj ja čakám 🙂 snáď ti ju rýchlo schvália...

alibabaa
8. sep 2011

@tinasc ja mam iny problem.. mm mi dnes povedal, ze co ak je to pre GF len biznis, co ak ti povedia, ze ti vlozili a nevlozili a potom ti navrhnu dalsie ivf, lebo prve sa neujalo. no poviem ti, ze takato varianta ma nikdy nenapadla... pri takychto strasnych prachoch.. ale trdlo zasial do mna semienko pochybnosti...
sila ze jedna veta vie vsetko zpochybnit...

tinasc
8. sep 2011

@alibabaa tak toto mi v živote nenapadlo... to by si hádam nedovolili... no ja som dôkazom že vložili... ale však oni robia po každom vklade sono a tam aj vidíš, že sú tam embryjká, mne aspoň Harbulák ukázal..

alibabaa
8. sep 2011

@tinasc no to moze napadnut len mojho nedoverciveho muza voci vsetkemu za co sa plati a toboz ked pytaju za to veeeela euricok...
a to sono sa kedy robi???

tinasc
8. sep 2011

@alibabaa tak to neviem presne toto, ale tuším sa robí aj pred vkladom, potom urobí vklad a následne urobí sono kde by ti mal ukázať, že sú tam embryjká 🙂 toto sa určite robí, len neviem presne či sa robí aj pred vkladom... tuším áno, na 99% 😉
áno pýtajú za to veľa peňazí, ale snáď by im svedomie nedovolilo, aby robili takéto veci...

silvik1
8. sep 2011

ahojte. potrebovala by som jednu infošku - keď sa ide na dohodnuté stretnutie do Gyn - Fiv, musíte si priniesť nejaké výsledky vyšetrení od gynekológa, alebo si to tam oni všetko pekne po poriadku spravia ?
ďakujem.

mykaellle
8. sep 2011

Dievčatá, ako dlho to zhruba trvá (aspon odhadom) od prvej konzultácie po 1 IVF? či sa mám pripraviť na obdobie čakania pol roka roka, viac?

mne gyndos povedal, ze mozem mat aj zrastene vajcovody , nakolo som mala ureaplazmu.. robili vam laparoskopiu v centre?

mykaellle
8. sep 2011

@silvik1 ahoj, ked som sa na to pytala, povedali mi, ze co mame mame priniest, ostatne spravia oni 😉 kedy idete?

reklamka
8. sep 2011

ahojte kocky, vedeli by ste mi pomoct, poradit? my cakame na darovane vajicka. akurat mi volali, ze mame prist dat zmrazit spermie, aby to bolo nachystane. neviete nahodou ci a kolko sa za to plati? 😒 😅 vopred dakujeeeem. 😉

misi76
8. sep 2011

@alibabaa neverím vlastným očiam čo čítam, nech ti mm takéto veci ani nevraví, ty máš byť v pohode, uvoľnená a nie sa zaťažovať úvahami či - alebo.
Sono po vklade robili aj mne, hlavne keď bol vklad robený na sále, kde robia OPU. Ale keď som bola v tej miestnosti na odbery pre mužov, tak nechceli aby som sa zbytočne hýbala a v pokoji som ležala a tešila sa, že mám v brušku bublinky. Takéto veci ma ani nenapadli.
Tak pekne pozdravujem mm a nech nerozmýšla nad takýmito hlúposťami, OKI?

reklamka
8. sep 2011

@alibabaa inak, mm je strasny paranoik a nedovercivy clovek, ale toto ho nenapadlo. jeho skor napadlo, ze co oni robia potom so spermiami napr. zo spermiogramu, ze ci mu potom nebudu po svete behat deti o ktorych ani nebude vediet. 😀 no darmo, chlapi. 😅 😀

alibabaa
8. sep 2011

@reklamka vidis a toto mojho zasa nenapadlo 😀 😀 mame to my muzov..... 😕

alibabaa
8. sep 2011

@misi76 no ved toto.. ma to sokovalo ked to povedal...
a ty sa ako citis? ty tusim cakas dvojicky. alebo si ta s niekym mylim?

reklamka
8. sep 2011

@alibabaa no veru. 😀 😀 😀

misi76
8. sep 2011

@alibabaa nemýliš, pozri pas
Cítim sa unavene, ale iné problémy zatiaľ nemám.
Držím palčeky nech aj vám to vyjde min. tak ako nám, i keď stále nie je vyhraté. 🙂

silvik1
8. sep 2011

@ mykaelle, ďakujem za info. v pondelok tam len idem volať kvôli termínu. tento týždeň mi gyndoš povedal "úzašnú" správu, že tam tak či tak skončím keďže môj problém on ambulantne vyriešiť nevie. tak sa nechcem zdržovať rôznymi vyšetreniami u neho, keď oni mi to môžu spraviť všetko pod jednou strechou - predsa len už som "stará páka" 🙂

misi76
8. sep 2011

@silvik1 staršia ako ja? 😀

reklamka
8. sep 2011

@silvik1 kolko je u teba stara paka. lebo to je relativne. 😉 😀 ja som tiez uz nie z najmladsich. 🙂 nam to trvalo dost od prvej konzultacie pokym sa to pohlo, ale to aj najma kvoli mm, lebo jemu vsetko trva kym sa rozbehne a odhodla.

silvik1
8. sep 2011

@ misi76 - staršia nie ale pomaly Ťa dobieham 🙂 vždy som si myslela, že prvé dieťa stihnem do tridsiatky, teraz mam 33 - kristove roky 😎 môj mm je teraz na služobke, cez vikend si chce ešte okuknút ich stránku a myslím, že trochu sa spamätať z toho "šoku" (on si totiž myslel, že dá 10 klikov a na prvý šup budú rovno dvojíčky 🙂)

danka483
8. sep 2011

@silvik1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alibabaa
8. sep 2011

@silvik1 kazdy chlap je z toho v soku... lebo ani jeden si nemysli, ze by co i len naznamkom mohli byt prave oni v tom vztahu, kto nie je v poriadku... je to smutne, ze vzdy sa caka chyba u zeny ...

misi76
8. sep 2011

@silvik1 no ten vek veru nedobehneš
Chlapi sú čo sa ich týka idealisti, môj pred prvým spermiogramom vyhlasoval, že keď bude OK, tak ja musím na sebe makať, aby som schudla, keďže roky liečby sa na mne váhovo riadne odrazili. No a keď vyšiel od doktora, tak plakal ako malý chlapec a uvedomil si, že problém má aj on a nebude to také ľahké, ako sa to niekedy zdá. Ale zase nebolo to také ťažké, ako sa nám to na začiatku zdalo, našli sme si GF, vliali nám energie a nádeje a síce po 4 rokoch pokusov sme tam, kde sme chceli byť.

silvik1
8. sep 2011

@alibabaa - tak môj manžel je v tomto zlatý, povedal, že on nemá problém ísť na žiadne vyšetrenie. zatiaľ však je problém u mňa ... no čo už, nejako to rozdýchame a ideme s tým "bojovať".

danka483
8. sep 2011

@misi76 keď to čítam je to presne ako u nás, chlapi sú chlapi.

silvik1
8. sep 2011

@misi76 - no uvidíme ako sa bude tváriť ten môj keď príde na "lámanie chleba" - teraz je ešte celkom v pohodičke.
a vidím, že Tebe sa tam oplatilo chodiť - zo srdca Ti gratulujem. mám kamarátku, ktorá ani po 3 umelých nemá deti a myslím, že už to aj vzdala 😢

misi76
8. sep 2011

@silvik1 veru oplatilo, no veľmi sme sa neponáhlali s každým IVFkom, telo aj hlava si musí občas aj oddýchnuť. No ale keby to teraz zase u nás nedopadlo dobre, tak už by som sa znovu do toho nepúšťala, asi. Aj vek a aj cítim, že toto tehotenstvo je celkom iné a hlavne ťažšie ako to pred tromi rokmi.

danka483
8. sep 2011

@silvik1 neboj zvládnete to aj môj bol totál depkový aj stále je že čo som si len pre neho musela vytrpeť ale spolu to zvládnete treba mu to vysvetliť že to je normálne a hlavne komunikovať

silvik1
8. sep 2011

@ danka483 - no práve tým, že sme sa to dozvedeli len teraz v utorok a on v stredu ráno išiel na služobku a príde až dnes v noci sme na komunikáciu čas ešte moc nemali. ale keďže obaja deti veľmi chceme, tak tam nie je moc čo rozmýšľať ... aj keď trochu "bobky" mám - keďže neviem čo nás tam čaká.

danka483
8. sep 2011

@silvik1 ale neboj aspoň aj jemu sa to troška preležalo v hlave. Môj keď sme nemali potvrdené že kde je problém tak v jednom kuse že citujem..... on to tam cíti jak sa trepú , teraz to bude a pod. tiež sme si užili aj slzy aj hádky aj tutulky ....

silvik1
8. sep 2011

@ danka483 - no tvoj manžel musí byť veselá kopa 🙂 neviem ako by som zareagovala na takú hlášku. musím sa usmievať a šéf kuká či mi nehrabe...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre