Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lea1333
10. máj 2012

@kklaudia ale tak na co ,robia ,tie ,laparoskopie ,preventivne ?

lea1333
10. máj 2012

@lulu667 my 2roky sa snazime tak za to ,to ,tak beriem

lulu667
10. máj 2012

@reklamka ja hovorim kto nezazije nepochopi 😒

reklamka
10. máj 2012

@lea1333 - my uz 9 rokov. 😒

lulu667
10. máj 2012

@lea1333 my uz tiez tak nejak 😒

lea1333
10. máj 2012

@reklamka dlho to je a ty si nerezignovala ?

lea1333
10. máj 2012

@lulu667 ale ,tak ,v GF vam pomozu 😉

lea1333
10. máj 2012

@lulu667 po akom case si otehu ?

lulu667
10. máj 2012

@lea1333 tam pomozu (teda dufam) nam vsetkym

gelinka75
10. máj 2012

😉 @kklaudia mas pravdu dost casto je laparoskopia zbytocna, preto som ju odmietla, potom mi zistili priechodnost cez ultrazvuk a bolo po parade 😀 vsak nechapem naco zbytocne rezat...
k tvojim otazkam, vcera som sa bola informovat na zaklade receptov kolko budem doplacat tak mi vypocitali cca 400 eur, dr, mi spominala sumu do 500 eur, ked vam pride podpisana ziadost tak ti zavolaju a pozvu na konzultaciu, kde ti vsetko podrobne vysvetlia, vsetko dostanes napisane na papieri, co kedy pichat, co mas robit dalej atd. picha sa cca 12 dni, potom je odber, stanovuje sa na zaklade vysledkov z priebeznych kontrol, podla toho kolko vajicok odoberu je vklad, ked je malo vajicok je vklad co najskor, ked je viac, mozu sa nechat dalej vyvijat a je vklad na 5 den. v den odberu pride aj partner a odovzda material, sposob oplodnenia navrhuje embryologicka tesne po odbere, ci si tehotna sa dozvies na 10, den ked je test z krvi, priebezne si mozes spravit aj domaci tehotensky test..tak zhruba vsetko

reklamka
10. máj 2012

@lea1333 - my sme to v centre zacali riesit az pred rokom a nieco (dovtedy nam/mi to iba vyhovovalo, ale tak ak by sa vtedy pritrafilo, isto by sme sa velmi potesili, proste sme sa nechranili). ja som vedela svoju diagnozu v podstate od mala. 😒 ☹ az po svadbe som to chcela zacat riesit.

lulu667
10. máj 2012

@lea1333 asi po roku a pol......

lea1333
10. máj 2012

@reklamka aku mas diagnozu ,ak ,mozem ,vediet ?

lea1333
10. máj 2012

@lulu667 ja po 9mes snazenia teraz rok bnez vysledku ☹

lea1333
10. máj 2012

@gelinka75 mozem ,odmietnut laparku ?

kklaudia
10. máj 2012

@gelinka75
ďakujem Ti... si zlatá...
tak to potom pôjde ako po masle... 🙂
ale už nech to mám za sebou, lebo to, ako sa dnes cítim je otras!!!

kklaudia
10. máj 2012

@lea1333
ja si myslím že hej, ja som sa na to dala a na jednej strane som rada, že mi nič nenašli, ale to nebolo pre mňa nič nové...takže mohlo byť 250e odložených na injekcie...

gelinka75
10. máj 2012

@kklaudia v pohode, rada napisem ked viem, v ktorej si poistovni? neboj bude vsetko ok, aj ja mavam zle stavy, z antiky mam dokonca depky, ale vsetko preboli a musime mysliet pozitivne inak sa neda 🙂

lea1333
10. máj 2012

@kklaudia sak to to ked ani ,mne nic nenajdu ,tak ,250e fuc 😖

gelinka75
10. máj 2012

@lea1333 no to mi navrhla dr ako prvu vec, co som povedala, ze ked je ina alternativa tak laparka bude az posledna, tak mi navrhla vysetrenie na usg a vidis mala som aj cystu, co mi poliecili a ani zakrok nebol potrebny, treba sa pytat na vsetky ine moznosti a dovod preco chcu laparku, niekedy sa inak neda, ale ked sa da setrnejsie preco nie, vies ja som uz mala par zasahov na bruchu a to bol aj dalsi dovod preco nie dalsi

lulu667
10. máj 2012

@lea1333 mna vlastne 29.9.11 pustili po laparke to sme este do februara-marca (neviem uplne presne) dufali ze snaaad a potom sme uz sli tam aj lekar nam to odporucil a naco cakat ked to samo nepride........
a u vas z ktorej strany problem z tvojej ci muzovej?

lea1333
10. máj 2012

@gelinka75 a prefuk boli ?

kklaudia
10. máj 2012

@gelinka75
Ja som myslela pozitívne, veĺmi pozitívne- až do dnes... ☹
Som vo VŠZP...ja viem že to mám schválené (známosti), ale v gyn fiv to ešte nemali...

lea1333
10. máj 2012

@lulu667 este absolutne nevieme! 😒 lebno ,co ,sa ,tyka ,ult mam vsetko ok ale asi ovulka nie ,je ,pravidelna!:

lulu667
10. máj 2012

no u nas je to jednoznacne my uz sme tam sli stym ze sme vedeli ze je chyba vo mne

kklaudia
10. máj 2012

@gelinka75
No a ja som sa hneď na to dala... hmmm...ale nemal mi kto poradiť, dr. povedal, že je to to najlepšie, tak čo by som pre to nespravila....

gelinka75
10. máj 2012

@kklaudia ja som cakal hrozne dlho(mne sa tak zdalo 😀 ) som tam vyvolavala az nevedeli kde mam ziadost, tak mi teta slubila to oskenovane poslat do centra, mozno original ani doteraz nemaju 😀

mna prefuk nebolel, mala som diazepam a cipok proti bolesti, ale niektore baby hovoria, ze to boli trocha, je to neprijemne to cistenie predtym, zavedenie hadicky atd. ale inak to trva kratucko, je co uplne v pohode

kklaudia
10. máj 2012

@gelinka75
Ja sa nebudem hnať, menzes mám dostať o tri dni, tak na čo by som sa ponáhľala, tak aj tak to bude na budúci mesiac...neva... Len sa začínam báť, že to prvý krát nevyjde, a to som takúto možnosť do dnes ani raz nepripustila... 😒
Išla by som si zabehať, ale neviem, nič sa mi nechce...

maruskaaaa
10. máj 2012

@lulu667 Ahoj, ja tiež len začínam, cca o 2 týždne idem na druhé sedenie, tiež k dr. Behúňovej 🙂

lulu667
10. máj 2012

@maruskaaaa jejo 😀 aj nam to tak vychadza za nejake dva tyzdne ja idem na krv rano a ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre