Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
12. máj 2012

@mortiiss neviem ci som nekupila velke ihly, su take oranzove, ty mas ake tie male

mortiiss
12. máj 2012

@gelinka75 ved toto, je to sice drahe ... ale chceme vyuzit vsetky moznosti, hlavne kvoli veku. Ak by to nevyslo, dalsie mozeme skusat o pol roka cca (ak nebudu na KET) .. to uz sa budem blizit k 38 rokom ...hm.hm.hm.. zvazovali sme to z tejto strany. No ale dost o moznosti, ze to nevyjde ... to budeme riesit, az ked k tomu nahodou pride ... 😉

k ISCI a PK, uvidime co povie embryolog, ale zrejme hej, ledze mame astheno ...

mortiiss
12. máj 2012

@gelinka75 tie oranzove - to su spravne

gelinka75
12. máj 2012

@mortiiss no ja sa blizim k 37 tak tiez to neni ruzove, vek si vobec nevycitam, takto to vyslo a teraz nam bolo dopriate sa snazit o babo takze uz len riesime moznosti, aj moj mm ma slabsie spermie a je ich menej, neviem presne ako sa to vola, ale asi tak ako si napisala, v prvom odbere mal vsak aj Ackove a v druhom len B, tak sa to asi meni, okrem toho nemam vajcovod, tak je to komplikovane

gelinka75
12. máj 2012

@mortiiss super, uz som myslela, ze su zle, a to zasuvas kolko do brucha, cele? 😕

mortiiss
12. máj 2012

@gelinka75 ako si na tom s kavou, a tak? Ja som cigarety a alkohol vylucila uz cca pred pol rokom, ale kavy sa neviem vzdat. Aj ked chcem ju uz zamenit za caj, ale stale to odkladam.
Beries aj nejake vitaminy? Ja mam ten pre planovane tehot. a 1.trimester, neviem teraz nazov.

gelinka75
12. máj 2012

@mortiiss pijem jednu denne rano, obcas si dame vecer 1 pohar vina, ale to tak 2x do mesiaca, to to vylucim uplne, vies co vyskusaj CARO kavu je chutovo podobna normalnej, planujem to zamenit a je to iba vlaknina a nie kofein, kupila som femibion, zacnem ho brat od zajtra, to nemoze uskodit

mortiiss
12. máj 2012

@gelinka75 cele to zasunies. Ale ide to lahko, to sa zda, ze je to vela, ale uvidis, ako to tam vklzne, ani nebudes citit. A ak tam mas aj trosku slaninky (ja mam 😀) , mas vyhrate 😀
Ja si tiez vek nevycitam. Nam to rozhodnutie na IVF trvalo 6 rokov. A nelutujem to, citim to tak, ze az teraz som na to uplne pripravena. Ziadny stres ani nic. Nemalo by to zmysel, tlacit sa do toho nasilu len preto, ze si nase okolie mysli, ze uz sme stari 😉 Takto to islo krok po krociku a je to tak spravne. Clovek by nemal ist proti prirode ale v sulade s nou ... 🙂

mortiiss
12. máj 2012

@gelinka75 vyskusam, dik za tip.

Idem trochu pracovat.
Pekny vikend Ti prajem.

gelinka75
12. máj 2012

@mortiiss mam slaninku takze je kam zasuvat 😀 sakra z antiky co beriem som pribrala uz 2 kila, este ten cely proces, ma porazi, nechcem pribrat, ale neviem to nijak teraz ovplyvnit, musim to vydrzat, este mi prosim ta napis ako odlamujes ten vrchnak z tej ampulky lebo sa bojim ze to zlomim 😅
mas pravdu, my sme tiez netlacili na pilu, dokonca bol isty cas ked som vravela, ze asi deti ani nechcem.. 😅

gelinka75
12. máj 2012

@mortiiss aj ja idem do prace, cauko 😉

mortiiss
12. máj 2012

@gelinka75 je tam taka ciarka, naklon si ampulku, aby si mala tu ciarku proti sebe, a jemne to skus zlomit. Len si zober vzdy nejaku uterku na to. Par krat som sa porezala, ked som to robila len holou rukou.

Tak ahoj uz ozaj. 🙂

lulu667
12. máj 2012

babule a ja zase chora zase cakat na vysledky takze aj sedenie sa nam odiali(lebo vysledky nedojdu na termin na ktory som objednana do GF)

ivka3901
12. máj 2012

@gelinka75 no ešte bud rada,že neberieš dotoho ako ja PREDNISON 5 a já som ešte k tomu doma na PN takže fúha asi si vieš predstaviť koľko som pribrala 🙂

sheronka
12. máj 2012

Ahojte kocky. Caka ma stimulka. Boli ste pocas nej PN? Rozmyslam nad tym. Pracujem v stresovom prostredi 😒

gelinka75
12. máj 2012

@ivka3901 no ja som odvlani schudla 14 kil a uz 2 mam spät proste metabolizmus sa mi posahal z tej antiky a aj tym, ze mi je vela krat zle, tak stale nieco musim do seba dat, lebo potom je to trocha znesitelne..no neva, ved pocas tehu aj tak priberiem 😀 ten prednison neberiem, zatial nie je potreba..

gelinka75
12. máj 2012

@sheronka ahojky a ty kedy zacinas? ja neplanujem ist pocas stimulky na PN, zavisi ako mi bude, planujem mozno PN po vklade ak sa nebude dat inak

sheronka
12. máj 2012

@gelinka75 Neviem kedy presne. Pondelok idem na konzultaciu. Az dostanem dlhy protokol ten zacina pokial viem na 21 den cyklu a ten mam od 16.5. Som zvedava co mi povie Drabek.

ivka3901
12. máj 2012

@sheronka ahoj já som už 2 mesiac na PN a jeto lepšie mám stojatú 3 smennú prevádzku vo fabrike a toľko volna nemám,aby som vkuse 2 týždne mala byť doma 🙂 a je to bez nervov vybavovať interné a odber krvy a tak 😉

ivka3901
12. máj 2012

@gelinka75 no já začnem váhu riešiť až po pokuse ak bude úspešný tak to nechám tak a ked sa nepodarí tak chcem schnudnúť na dovolenku,plánujeme ísť pri more 🙂

kklaudia
12. máj 2012

@sheronka
Ahoj, aj ja premýšľam nad tým, či ísť na PN, ale mám dobrú robotku, sedím len v kancelárii, tak asi by som to zvládla.
Tiež chodíš k Drábekovi?

sheronka
13. máj 2012

@kklaudia Ja robim v banke a tam su ine stresy. A tie ja ozaj nepotrebujem. Hej chodim k Drabekovi, zatial vyzera byt v pohode. Ides na prve IVF? Skusali ste aj IUI?

nr_martinka
13. máj 2012

@gelinka75 ahoj .moj priatel mal tiez zly spermiogram a ja 36.bola som 4Xna iui z toho jedno mimomaternicove a von vajcovod a potom 1 neuspesne IVF a po troch mesiacoch som zostala tehotna prirodzene.tak nezufaj.aj s jednym vacovod sa da otehotniet🙂

annamary27
13. máj 2012

@sheronka ahoj,ja som počas stimuliek fungovala normálne v robote,aspon som nemala čas sa sledovať,PN som bola až po vkladoch.držím palce,nech sa zadarí 😉

gelinka75
13. máj 2012

@nr_martinka ano viem, aj dr mi vravela, ze sanca je aj prirodzene, len to nejak dlho trva, ja mavam prednostne ovulku na tej strane kde nemam vajcovod tak je to na figu 😖

nr_martinka
13. máj 2012

@gelinka75 ked som zostal 1krat tehotna tak na lavu stranu a ten vajcovod isiel von a pri ivf sa mi robili folikuli na lavej strane a prava skoro nic a tak som si myslela ze ani nezostanem tehotna ked prava strana je o nicom.a zostala som.treba len verit ja som si minuli rok povedla ze uz budem nakupovat babetkovske veci a hotovo a ono sa to fakt podarilo.asi je to fakt aj v tej mysli lebo ako sa nam nepodarilo ivf tak sme si povedali na dalsi rok skusime ale teraz si budeme uzivat a vobec som neriesila ze ci mam ovulku alebo nie.

tinasc
13. máj 2012

@ivka3901 a pribrala si z Prednisonu? či celkovo zo stimulky? ja sa bojím, že za chviľku bude zo mňa malý slon... 😀

annamary27
13. máj 2012

@tinasc ahoj,ty stimuluješ?tak držím palce....ja som pribrala asi 2-3kilká pri ivf,len škoda,že boli 2pokusy...hi hihi 😉

tinasc
13. máj 2012

@annamary27 nie už nestimulujem 😉 podarilo sa 2 ivf... ale bola so zvedavá ako ľudia reagujú na prednison, lebo ja som síce pribrala ale či to bolo z prednisonu, tak neviem... ale už ho neberiem od 12tt 🙂

annamary27
13. máj 2012

@tinasc tak gratulujem,ak som ešte negratulovala,lebo tu sa premelie toľko ľudí,že niekedy nemám už prehľad 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre