Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pgaba
19. sep 2012

@dadenka111 gratulujem, ze to vyslo;) mozem sa spytat,ze na prvy krat? mala by si oddychovat a asi sa opytat svojho gynekologa, ci by si nemala ist do 3ho mes. na PNku ;)

pgaba
19. sep 2012

@chrustik10 ahoj, ja si od nedele pycham dlhy protokol ale nemaj z toho taku halvu. uzi si to kym nepychas ;)
naraz asi nebudes moct lebo jedna je aspon moja injekcia a druhe bude pero -gonal sa vola 🙂

pancuska
19. sep 2012

@2lil ja som teraz v stadiu cakania... 30.7 som mala prvu konzult.potom som mala 2.8 laparku a 9.8 poslali ziadost no podanu a vypisanu som ju mala este 30.7 a tak stale cakam,myslela som ze to pojde rychlejsie! Nevedela som ze za poplatok sa da presne objednat?!?Okrem vitaminov neberiem este nic! A z vitaminov femibion800,Ecko,B6 a obcas behnem bylinkarke! Poradila mi dobry caj vola sa Gynastan a dost mi pomohol! A urcite pozna aj take tie 'babske' lieky lebo vela mojim kamaratka pomohla zbavit sa cysty a myomov a uz davno su tehulky,len ona mi hovorila ze ona potrebuje vediet co diagnostikoval doktor a podla toho urcuje bylinky! Vola sa inak Anna Kopacova!🙂

pancuska
19. sep 2012

@dagmar25 no to by ma piclo keby ma este aj predbehnes?! Neviem podla coho ale ja si myslim ze mi daju dlhy protokol,lebo nemam ziadny problem okrem chybajucich vajcovodov,aj spermiogram mame ukazkovy! Jedna kocka co sme v kontakte ta ma to iste co ja len chodi do Iscare tak jej dali kratky protokol,no uz sa neviem dockat! A aj si po vklade zostala doma? Alebo nemas az take zle zamestnanie a chodila si do roboty?

chrustik10
19. sep 2012

@dagmar25 to je pozitívne čítať, že si túto kombináciu dobre znášala...mnohé baby tu píšu, že keď začali pichať s dipherelinom ešte ďalšie, tak ich to začalo utlmovať alebo nafukovať....a s poisťovňou je to v týchto týždňoch desné, ja som potrebovala mať žiadosť schválenú do mesiaca a keby som sa neinformovala priamo v poisťovni a aj priamo v GF, tak si myslím, že by som sa nedočkala ani do 3 mesiacov...všade boli dovolenky a teraz sa im to nakopilo...

chrustik10
19. sep 2012

@pgaba no veď to...jedno je pero a dve sú klasické injekcie, pričom jedno z toho je diphereline, ktorý sa asi nedá kombinovať...budem to musieť nejak prežiť, ľudia zažívajú aj horšie, ale ťažko sa mi zvyká na tú myšlienku, že budem ako rešeto, keď vlastne nie som chorá...a preto je mi to celé absurdné....ale! pozitívne myslenie je dôležité a všetko raz prejde... 🙂

pgaba
19. sep 2012

@mimi1111 pozitivne myslenie a viera pomoze . vsteky Vam drzime palce nadej zomiera posledna - treba bojovat ;)

pgaba
19. sep 2012

@chrustik10 ano pozitivne myslenie to je dolezite a co neurobime pre babo ;)
nie je to take hrozne da sa to vydrzat zatial si pycham len dipherelin.

pgaba
19. sep 2012

@silvik1 mozem sa spytat tebe vsetky konroli vysli na pracovny den alebo si bola aj v sobotu v centre? a kolko ti meskala po pychani dipherelin menstruacia? -ak sa smiem spytat ;)

pgaba
19. sep 2012

@lilith3 ahojko, dnes som cely den myslela na Teba - Vas ;) Dufam, ze je vsetko v poriadku a budes mat len tie najlepsie spravy ;) ako to inak prebiehalo - ak smiem vedeit? bolo to rychle, bezbolestive? nakoniec kolko ste dali 2 embr. nasadit? viem, ze mam vela otazok -duram, ze Ta to neotravuje ;)
teraz nic insie ta necaka len10-14 dni oddychovat, pozitivne mysliet a verit ;) hladkat brusko a ako si hovorila zaspavat, ze ste styria ;)

2lil
19. sep 2012

@pancuska ja sa vôbec nevyznám v tom čo tu píšete 🙂 ... poslali žiadosť??? akú a kam??? do poisťovne? to nemusíš mať najskôr všetky vyšetrenia? či ty si už mala? ... robili ti laparku aj keď nemáš vajcovody? jeeejda to asi fakt sa jej nevyhnem :( .... a prosím ťa o akom protokole to vravíte??? dlhý či krátky ... to vôbec neviem o čom je ....

pancuska
19. sep 2012

@2lil ty si ale zlata!! 🙂 no asi budes musiet citat pomalsie,ja som mala zo zaciatku tiez problem o com sa tu pise! Takze ja som na prvej konzultacii ten jediny vajcovod este mala ale kedze bol schopny len odplavenia embrya pri umelom oplodneni tak som si ho musela dat vyoperovat lebo vajcovod a zniceny je k nicomu! A oni pred tym ako ti urobia IVF cize umele oplod.tak musia poslat ziadost do poistovne aby polovicu uhradila,lebo inak by si platila zhruba 2000eur a takto len 1000eur napriklad! Ale podla mna ty nemusis riesit ziadny protokol lebo este nevies ako dopadnete na tej konzultacii 🙂

2lil
19. sep 2012

@pancuska no mám tu v tom fakt úplny hokej ... je tu toho nejako veľa... 🙂 .. občas mám pocit že ani nepíšete po slovensky 🙂 ... čiže ak sa rozhodne že bude IVF tak sa najskôr pošle žiadosť do poisťovne a to koľko cca trvá kým to schvália?? a to dovtedy s tebou teda nič nerobia hej? no neviem ako ja toto celé zvládnem :(

pancuska
19. sep 2012

@2lil neboj!!! ja by som toto vsetko na tvojom mieste riesila az ked pojdes na tu konzultaciu lebo ani nakoniec nemusis potrebovat to co mi cize IVF a budes sa zbytocne bat....ano mna napriklad caka IVF a tak sa poslala ziadost a caka sa na nu cca 4-5 tyzdnov ale niekto skor niekto ako ja napriklad neskor ....a za ten cas so mnou nic nerobia lebo ani nie je treba....lebo vsetky potrebne vysetrenia uz mam hotove.....a na kedy rozmyslas ze objednas toho manzela? 😉

2lil
19. sep 2012

@pancuska no máme termín na 8.10 to vychádza tak že by som mala mať akurát menzes... neviem ako dlho sa čaká kým by mu dali termín na ten spmg ... ale zajtra tam už musím zavolať nech si to nestihne rozmyslieť 🙂 a nech to stihneme ... výsledky by mal mať poobede hotové tak to ide rýchlo... dnes mi sestrička vravela že ak to budeme mať tak už mi len dr dá urobiť hormonálny profil a ...a potom sa zasekla a nechcela dopovedať ...pozná ma tak vie že mám strach z nemocníc tak si myslím že mala na mysli tú laparoskopiu ... ja sa na jednej strane bojím toho že mi dajú len nejaké tabl a budú skúšať 3m jedny a potom zas na 3m iné a tak dokola no mňa už vek tlačí :( a na druhú stranu sa bojím že povie jednoznačne IVF ... a to zas neviem ako by som zvládla to ostatné okolo toho keď to tu tak čítam ... :( hrooooozne pomaly mi teraz idú tieto dni :( ....

pancuska
19. sep 2012

@2lil podla toho co si mi doteraz napisala, ta laparoskopia by bola najlepsi liek len horsie je prekonat ten strach!!! Lenze ja neverim ze by ta rezali!!??? moja kamaratka mala zrasteny vajecnik z hrubym crevom a endometriozu z 4 az 5 lozisk a nemuseli ju rezat vsetko jej pekne urobil laparoskopicky,takze ja by som sa nebala a hlavne by som si to dala urobit v centre aby to robil odbornik a hlavne aby si vecer spala uz doma 😉 mne velmi pomohlo ked som prisla domov lahla si a manzel si ma pritulil ....lebo to mi tak velmi chyba ked mi nieco je!!! 🙂

2lil
19. sep 2012

@pancuska nooo pokiaľ mi povedia že večer pôjdem domov tak nech ma rozrežú kde len chcú 🙂 obrazne povedané 🙂 ... keď budem súhlasiť s laparkou tak jedine v centre to je isté 🙂 ... a ak mi naozaj povedia že večer som doma tak kľudne tam hneď aj v ten deň ostanem... ja mám proste len neskutočný strach z nemocníc ..

pancuska
19. sep 2012

@2lil tak to sme na tom rovnako ....rodit budem asi doma 😀 😀 😀

lilith3
20. sep 2012

@pgaba Ďakujem ti za to, že si na nás myslela 🙂 Všetkých 6 bubliniek sa pekne vyvíjalo, z toho dve boli vraj úplne ukážkové podľa embryologičky, že by ich vraj bola škoda nedať obe, takže teraz si už "hopsajú" v mojom brušku 😵 Dnes mám volať, či tie ostatné mohli dať na mrazenie, ako sme chceli. Včera to prebehlo dobre, bola to taká rýchlovka - šup-šup na kozu, roztiahnuť nohy a už boli aj vo vnútri. 20 minút som si tam poležela a išli sme domov. Všetci boli zase veľmi milí, zlatí. Nemáš sa čoho báť, toto bola tá príjemnejšia časť všetkého. Teraz už len musíme byť trpezliví a čakať.Snáď sa bojovníci "zaryjú" zubami-nechtami ako krtkovia a vyjdú až o 9 mesiacov 😀 Želám všetko dobré 🙂

pancuska
20. sep 2012

@lilith3 vyzera to nadejne!!!no aj tak ti drzim vsetko len aby to dobre prebiehalo!!! a aj si zostala doma,alebo chodis do roboty? 😉

silvik1
20. sep 2012

@pgaba ahoj, no ja už pichám všetky tri - diphereline, gonal a od utorku aj luveris. kontrolu mám znovu v piatok. ja mávam väčšinou 28 až 30 dňový cyklus a pri pichaní dipherelinu som dostala menzes na 31 DC takže mi meškal jeden deň. kontrola mi našťastie vyšla na štvrtok (4 DC) - zatiaľ som v centre cez víkend nebola. čo sa týka vedľajších účinkov, tak ma od začiatku pichania dosť bolí hlava, ale snažím sa veľa piť 3 až 4 litre vody denne a od nedeľe cítim už aj vaječníky stále viac a viac.

lilith3
20. sep 2012

@pancuska Ďakujem 🙂 Som PN, v podstate odkedy som začala so stimulačnými injekciami (Fostimonom). Ja v robote zdvíham ťažké bremená, takže by som bola sama proti sebe, keby som tam chodila. A aj môj Dr. by bol proti.

dagmar25
20. sep 2012

@pancuska no to sa asi nestane, si myslim, ze budes urcite skor ako ja, ja som dnes prave dostala menzes, tak ale dufam, ze na ten dalsi cyklus uz zacnem s pichanim...no a mne to akurat tak nejako vychadzalo, ze medzi opu a vkladom bolo volno, tak som bola doma, a potom po vklade som ostala tyzden pn, nechcela som sa velmi stresovat v praci a radsej som ostala doma, no a potom ked som zacala v 6 tt krvacat nasli mi hematom, tak mi vyslovene doporucili lezat...no bol to stres ale nakoniec vsetko dobre dopadlo...

pancuska
20. sep 2012

@lilith3 a vypísali ťa v centre alebo obvodák? to znamená že asi od ktorého dňa si na PN? 😉

pancuska
20. sep 2012

@dagmar25 o tom hematome som citala ze je to velmi nebezpecne hlavne pre babatko a ako ti to znicili? ja mam teraz menzes 4den a tak ak mi to vijde a pojdem predsa do toho centra 1.10. tak vtedy budem mat 15 den cyklu takze ak budem mat dlhy protokol tak to stiham a ked kratky tak tie,ci ? ale uz teraz sa modlim aby som to stihla lebo to chcem mat uz za sebou!!! a toto cakanie ma privadza uz do nervov ktore som doteraz nemala 😉

2lil
20. sep 2012

@pancuska no tiež som si to hovorila 🙂 a nakoniec som pred pôrodom musela skoro 2m ležať v nemocke :( ... inak v tejto diskusii mám pocit že mám 10r a nerozumiem ani slovo dospelákom o čom to tu točia 🙂 ... som zvedavá či budem aspoň ako tak v obraze po prvej návšteve pána doktora 🙂 ....

martina2207
20. sep 2012

@2lil nechcem sa vám do toho miešať len by som sa ťa chcela opýtať že do ktorého centra chodíš. Ja som podstúpila laparku v novembri minulý rok v GF a bolo to tak že som tam ráno prišla, okolo obeda mi ju urobili a na druhý deň ráno pre mňa prišla moja polovička. Laparkou ti zistia všetko. mne zistili nepriechodné vajíčkovody tak ich oba prerušili úplne aby pri tehotenstve nenastalo mimomaternicové. Ale nieje to nič hrozné. Do týždňa som bola fit. Nemusíš mať z toho strach. Je to to najlepšie riešenie zistiť prečo sa nedarí. 🙂

2lil
20. sep 2012

@martina2207 no do GF chodím ... takže domov až ráno???????? a som zas tam kde som bola ... laparku mi už robili 2x raz to skončilo dokonca normálnou operáciou takže viem čo ma čaká aj keď je to už pár rokov a človek na to zle zabúda rýchlo .... no ostať tam do rána :((( ... a asi áno počúvam to tu z každej strany že laparka je to naj na zistenie príčiny .... takže sa začínam stotožňovať s tým že ma neminie.... aj keď teda čokoľvek by som dala zato aby som spala doma a nie tam :( .... ty si na tom teraz ako??? keď si bola na laparke minulý rok??? ....a ďakujem za povzbudenie 🙂 ...

martina2207
20. sep 2012

@2lil pozri, laparka je o tom že ti pozru všetko z vnútra cez pupok. ja tiež nerada zabúdam ale v GF máš nadštandart teda ako sa to vezme. Izba s telkou, starostlivosť vyššia ako v nemocnici (samozrejme že za to aj niečo zaplatíš) ale dá sa to vydržať. Naozaj. Aj aj tak budeš taká mimo že ti bude jedno kde budeš spať. 😉 A ako som na tom? Minulú stredu som bola na 4 vklade z toho 3 KET. Akosi sa tie moje deťúrence nechcú zakusnúť ale bojujeme. Pri stimulke som mala 40 vajíčok, 6 som darovala a zo zvyšných som mala 26 embryí. Ešte mi ostalo 6 mrazáčikov tak verím že ak náhodou sa to zase nepodarí tak v tej šestkej určite čaká na mňa to pravé ale dáva si na čas. Ale hádam to už teraz bude 🙂

gelinka75
20. sep 2012

@martina2207 drzim prsty nech to vyjde tentoraz 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre