Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

martina2207
20. sep 2012

@gelinka75 jáj, kiežby. si zlato. ďakujem.

pancuska
20. sep 2012

@2lil vies co mne pomohlo ked som si nastudovala celu stranku GYNFIV?!!! je tam vsetko rozpisane aj postup aj protokol aj vsetko,niekedy ked budes mat cas si to tam precitaj 😉

lilith3
20. sep 2012

@pancuska Vypísal ma môj gynekológ, v centre s PNkami nič nemajú, tam to určite nerieš, lebo ťa len odbijú. A som PN od 3.9., čiže od 4DC, t.j. odvtedy,ako som nasadila k dipherelinu fostimon.

pancuska
20. sep 2012

....tak konecne sa mi to pohlo!! volali mi z gynfiv ze mam to schvalene a preobjednali ma na 26.9. takze od stredy budem vediet kedy zacnem.....a konecne zacnem!!! 🙂 🙂 🙂

dagmar25
20. sep 2012

@pancuska jej super, velmi sa s tebou tesim, tak sa to pohlo, budem ti drzat velmi silno palce, aby to dobre dopadlo...

2lil
20. sep 2012

@martina2207 juuuj ja som v tejto téme úplny nováčik a moc ti teda nerozumiem 🙂)) ... čiže pochopila som dobre? už 4tý pokus?? čo to je 3 KET? prepáč ale ozaj sa v tomto neorientujem ešte...aj keď som si to na stráne GF čítala už X krát toto mi akosi nejde :( ... a prečo sa vlastne dávajú mraziť? uff toto je pre mňa zložitejšie ako bola vysoká škola :( ... v tejto téme sa cítim ako by som ani základnú nemala :( ... ty už jedno dieťa máš že? a tam nebol problém? ...držím palce nech vam to teraz klapne!!!!

2lil
20. sep 2012

@pancuska tak konečne... držím ti palceeee !!! ..a stránku som si čítala niekoľko krát no sú veci ktoré asi len tak nepochopím 🙂 snáď po debatke s doktorom 🙂 ..

pancuska
20. sep 2012

@dagmar25 dneska som totiz este raz volala do VSZP povedala ze 14.9. to doporucene poslali do centra a hned chvilku na to mi volali z gynfiv...len ja som sa minuly tyzden uz iniciativne objednala lebo vzdy cakam aj 3 tyzdne a tak ma dneska sestricka preobjednala!!!cize to vsetko trvalo 6 tyzdnou no myslim ze teraz to uz babam pojde rychlejsie kedze uz nie su prazdniny!!! a dakujem za podporu!! moje prve IVF 😉

dagmar25
20. sep 2012

@pancuska tak to asi urobim podobne s tym objednanim sa, by ma piclo, kebyze este mam potom cakat tolko na termin...no ved uvidime, trpezlivost teda neni moja silna stranka, ale asi si moc nepomozeme...

pancuska
20. sep 2012

@2lil pisala si ze na kedy vas objednali? uz aj ja zabudam!! ?? 😉

gelinka75
20. sep 2012

@pancuska super tesim sa s tebou, ze sa to pohlo, som zvedava kedy mne to schvalia 😉

gelinka75
20. sep 2012

@pancuska kedy ste odosielali ziadost?

pancuska
20. sep 2012

@gelinka75 povedali mi ze to poslali 9.8. a v poistovni to odoslali 14.9. do centra a dneska 20.9. mi volali a tebe kedy poslali?

gelinka75
20. sep 2012

@pancuska tak to si mala rychlo teda, mne to odoslali z centra cca 10.9. takze este mame cas 😉 aj tak cakame aj na dalsie vysledky

pancuska
20. sep 2012

@gelinka75 este na tu genetiku ak si dobre pamatam......takze pokial nemas vysledky to mas naozaj este cas ....

gelinka75
20. sep 2012

@pancuska ano, presne tak...nejak sa necitim zatial na dalsie kolo..snad to pride neskor 😉

martina2207
20. sep 2012

@2lil 🙂 Takže od začiatku. Prvý klad som mala z ´´čerstvých´´ embryi po predĺženej kultivácii. Ostatné životaschopné embryika sme si dali zmraziť a to znamená že už som si pri ďalšom vklade nemusela pichať kvôli stimulácii ale brala som len lieky, medzi 10 Až 14 dňom bol utrazvuk, nasadila som utrogestan, rozmrazili embryjka 3 a na 17 deň mi ich vkladali. KET je vlastne vklad zmrazených (rozmrazených) embryi čiže kryoembryotransfér. Dávajú sa zmraziť pretože po rozmrazení sú to zase schopné embrya. 😀 A moja dcéra. to bol zázrak pretože už pravdepodobne vtedy som mala poškodené vajíčkovody ale ona bola a stále aj je veľký bojovník. No teraz už sme to nemohli nechať na náhodou pretože mám HPV vírus ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice, bola som aj na operácii ale nepodarilo sa ho odstrániť takže sa môže stať že dostanem rakovinu a pôjde všetko von. zatial je to v poriadku ale aj tak vo mne tiká taká časovaná bomba preto mi bolo odporučené asistovaná reprodukcia nech to stihneme keď ešte jedno chceme mať.

rojica
20. sep 2012

@pancuska ahoj tak držím palce aby to všetko v pohode prebiehalo.... 🙂

rojica
20. sep 2012

Ja jedine čo môžem tak si to tu čítať a vzdelávať sa a podporiť vás.....tak všetkým držím palčeky aby boli čoskoro tehuľky.... 😉

2lil
20. sep 2012

@martina2207 🙂 ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie...nevedela som totiž pochopiť prečo sa dávajú mraziť ...prečo nie vždy "čerstvé" 🙂 ..v tomto mám už jasno ...ďakujem...a prajem veľa šťastia ...nech sa to podarí ....

martina2207
20. sep 2012

@2lil v pohode. čokolvek budeš chcieť vedieť, pýtaj sa.

ivka3901
20. sep 2012

@pancuska ahoj tak aj ja sa teším s tebou a ani sa nenazdáš a budeš tehu 🙂 🙂

pgaba
20. sep 2012

@lilith3 velmi vam drzim palce a dufajme, ze za 9mesiacov budete 4ia ;) teraz nic insie neostava len oddychovat a verit, prihovarat sa ;) ozaj ak sa smiem spytat, za kolko dni pojdes na kontrolu za 10 a 14dni? ozaj si pisala, ze si na PN - to ta kto vypisal? mne lekarka v GF povedala, ze to nie je choroba a poistovna dost preplaca lieky a zakrok nie je dobre este aj marodit po zavedeni embr... - neviem fakt, co mam robit. nemam tazsku pracu ale stres hej a aj vek.
hore nohy a hladkat brusko ;) dufam, ze ostatne bublinky budies moct dat zamrazit. som zvedava co ti povedia - ak das vediet budem rada ;) drzte sa

pgaba
20. sep 2012

@silvik1 ahoj, na kotroli ta oni objednaju uz po prvom ultrazvuku? ja som uz mala mat menzes od nedele a stale nic - od nedele si pycham aj diphereline - a cakam a cakam a stale nic :( neviem ci je to dobre alebo nie ze nemam menzes - ale dufam coskoro sa objavi a mozem ist na prvu kontrolu ultrazvuku. kolko dni si pychas injekcie? - len kvoli tomu, ci vsetkych 28 dipherelinov minies alebo nie? ;) co mam ocakavat. pit pijem aj ja vela leba sa tak citim lepsie. tak drzim palce. uz vies kedy budes mat ten velky den? ozaj po tretej injekcie si musis davat aj antibiotika?

pgaba
20. sep 2012

@lilith3 este par otazok ak mozem. ty si vybrala vsetkych 28 diphereline injekcii? po gonal a luve.... si brala aj antibiotika pred poslednou injekciou do svalu?-zabudla som nazvy liekov. co mna momentalne trapy, ze menzes mi meska -viem,,ze ste to tu spominali mam s tym ratat,ze to nebudu 2-3 dni ale si od nedele pycham a stale nic :(

pgaba
20. sep 2012

@pancuska super, ze ti uz volali som zvedava aky budes mat protokol ;)

lilith3
21. sep 2012

@pgaba Máme ešte 3 mrazáčikov, 1 embryjko sa prestalo vyvíjať ☹ Ale som veľmi rada aj za tých 3,keby náhodou toto nevyšlo 😖 Injekcie som pichala 3 týždne, dipher. mi 1 amp.zostala. U mňa to bolo tak, že v UTO som mala dať ešte 1 dipher. + 3 amp. fostimonu, v stredu o 22,00 2 amp.pregnyl, vo stvrtok už nič nepichať, len večer ATB - tabletka, v PIA ráno hneď po zobudení tiež a šup-šup do BA na zákrok. Čo sa týka menzesu - chce to hlavne kľud. Je to ťažké, ale musíš na to myslieť čo najmenej. Ja som už tiež neverila, že príde, a potom zrazu prišiel z čista jasna. Keď si si istá, že nemôžeš byť tehotná, tak si dávaj večer riadne teplé kúpele, vínko, s mm sa potulkajte a ani sa nenazdáš a ms bude tu. My sme ho tiež tak vyvolávali 😉 a ako dobre sme spravili, bo potom sme sa už moc tulkať nemohli a teraz sa zas nemôžeme 😠 Na prvý test mám ísť po 9 dňoch (10.ty deň je sobota) a potom na 14.deň od ET. Na PNku pokojne choď, máš na ňu nárok. Odvody si riadne platíš, injekcie a zákroky sčasti hradí zdrav.poisťovňa, Pn sa vypláca zo sociálnej poisťovne, takže to s tým nič nemá. Pani Dr. nech si vraví čo chce! Daj sa vypísať buď svojím gynekológom alebo obvoďákom, podľa toho, komu chceš hovoriť o tom, čo ťa čaká. Ja som to s obvodnou nechcela rozoberať...Keď začneš so stimulačnými, budeš mať po pár dňoch bolesti v podbrušku, keď ti začnú reagovať vaječníky, takže pokoj ti len prospeje a po punkcii to tiež budeš potrebovať, aby si sa dala dokopy na ET.

pancuska
21. sep 2012

@rojica neboj sa vy to zvladnete spolu vyriesit a potom sa budes s nami delit o skusenosti lebo tvoja je vynimocna!!!

pancuska
21. sep 2012

@ivka3901 skoda ze musis cakat a nemozme ist do toho spolu 😒

pancuska
21. sep 2012

@pgaba tak to som zvedava aj ja aky budem mat protokol,ale v stredu budem mudrejsia!! a ty mas dlhy ze? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre