Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

17_dominika_5
6. okt 2014

Ahojte ! Pridávam sa k Vám. Budúci štvrtok ideme na konzultáciu do Gyn-fiv, k doktorke Behúňovej. Mám polycystické váječníky, manžel je v poriadku Chcela by som sa Vás spýtat (určite to tu niekde je, ale je tu toho moc), že či sa hneď aj začne niečo riešiť, t.j. či nám predpíše hneď nejaké lieky ( máme výsledky testov obaja ). a prídem tam deň pred začínajúcim menzesom. Teda aké s tým máte skúsenosti? Vďaka !

lucatko1987
7. okt 2014

@17_dominika_5 ahoj vitaj, gratulujem k prvemu kroku 😊
Nemusis sa bat, urcite nezacnete hned od prvej konzultacie stimulovat , najprv si bude musiet doplnit Vase vysledky o hormonalny profil, kompletnu kultivaciu, funkciu stitnej zlazy a podobne, mozno laparoskopiu ak ju nemas uz za sebou, ale u kazdej z nas je iny priebeh a iny postup co nas vsetky spaja, je ze pokial nie si samoplatca tak musis pockat na schvalenie ziadosti od poistovne 😊

annamary27
7. okt 2014

@zuzicek88 ivf sme mali schválené do mesiaca a šli sme na to

zuzicek88
7. okt 2014

@annamary27 ,no tak snad to tak dlho nepotrva,ja idem vo stvrtok na odber krvy,kazali my treti den ms,celkom dobre mi to vyslo,ze nemusime dlho cakat v piatok som bola u gyn. na stery,skoda ze vysledky budu az o dva tyzdne. no co uz pockame,inak to nejde

zuzicek88
7. okt 2014

@17_dominika_5 ahoj my sme boli na prvej konzultacii vo stvrtok,teraz ideme zasa vo stvrtok na odber krvi,inak boli tam velmi mily a neboj sa pytat na vsetko,co ta zaujima

annamary27
7. okt 2014

@17_dominika_5 ahoj,no neviem či spermiogram nebudú robiť manželovi oni v Gyn Five,lebo oni si robia svoje podrobnejšie ako inde u urologov.lekár Vám určí či budete mať podla výsledkov vyšetrení IUI,čiže či ti bude vkladať spermie,ked budeš ovulovať alebo pôjdete priamo na IVF-umelé oplodnenie a tam môžeš mať dlhý alebo krátky protokol podla tvojho hormonálneho profilu.krátky začína na 1-2den cyklu a dlhý na 22-26den cyklu pichaním si hormonov a tie ti musí schváliť poisťovna,čo trvá 3-6týždnov.

franzziska
7. okt 2014

kočky robia v GF predoperacne vysetrania ci ee?

lucatko1987
7. okt 2014

@franzziska nie, daju ti ziadanku pre teba na komplet vysetrenia a pre partnera na nejake doplnkove vysetrenia, tie nam robili normalni obvidaci, bola som tam len raz a potom po vysledky, ak by nemali ekg tak ta asi poslu niekde este. Vysledky som mala o cca tyzden.

franzziska
7. okt 2014

@lucatko1987 aj partner? ale ved on nebude uspaty ani nic

lucatko1987
7. okt 2014

@franzziska jasne nebude uspany, ale krvnu skupinu a faktor chcu vediet a konkretne este ze: anti-hiv, HBsAg a anti -HCV teda ak ti to nieco napovie ☺️ Ale to mu len vzali krv a o par dni mal vysledok.

franzziska
7. okt 2014

@lucatko1987 dakujem🙂
ozaj ako sa mas?

lucatko1987
7. okt 2014

@franzziska no netrpezlivo cakam na zajtrajsi transfer 😉 ja neviem ako sa dockam testu 😊 nejaka som nedockava a hovorim si, ze ked som vydrzala tolko rokov, tak co su to dva tyzdne, ale je to silnejsie ako ja 😃

waitiekatie
7. okt 2014

@franzziska predoperacne sa da urobit v SNOPe, tusim o poschodie vyssie je recepcia, tam ta objednaju na interne predoperacne... alebo klasicky cez obvodaka... ale nepatri to pod GF, preto tam neposielaju automaticky... a tie skratky co pisala lucatko to je serologia na sexualne prenosne choroby a zltacku B+krvnu skupinu... to chcu bez ohladu na to, co budu robit s manzelom 🙂

franzziska
7. okt 2014

@waitiekatie ja nemozem cez obvodaka lebo mam taku lékařku ze ma vraj vyhradu svedomia

lucatko1987
7. okt 2014

@franzziska kokos to nemyslis vazne? Ale vypytat si za akekolvek porvrdenie 20€ to uz nema vyhrady svedomia? Ach to nase zdravotnictvo.. Ale aj internista v nemocnici , ale tam su dlhsie cakacky..

waitiekatie
8. okt 2014

@franzziska tak si najdi cislo do SNOPu a hotovo..pojdes tam raz na krv a potom na samotne vysetrenie a hotovo.. neplatila som nic... 😉

lucatko1987
8. okt 2014

Hm cesta do CAR na diasepame je vskutku .. Putava ale aj Uspavajuca 😄 som rozpoltena, ale celkom dobre sa bavim 😜citim sa sice ako narkomanka, dufam, ze nevyzeram tak ako sa citim 😉 mam pocit, ze kazdy na mna pozera 😁

waitiekatie
8. okt 2014

@lucatko1987 svet je hned krajsi, vsak? ale nudny, uspava 😀

lucatko1987
8. okt 2014

@waitiekatie hej krajsi, oni vedia preco ho davaju 😜

franzziska
8. okt 2014

@lucatko1987
@waitiekatie
hehe na toto sa mam pripravit? 😀 😀 😀 😲 uz sa tesim...len pozooooor aby si si na to moc nezvykla 🤐 😀 😀

baby ja neviem ci som slepa alebo co...na stranke boli predtym napisane aj ordinacne hodiny jednotlivych lekarov ale ted to tam nevidim....uz to tam nie je? chcela som vediet ake su poobednajsie ord. hodiny...a este otazka - videla som u niektorych ze s vami vasi lekari aj komunikuju a troska ziarlim...mne ten moj vobec neodpise...a chcela som skor zenu alebo bolo vtedy dlho plno...myslite ze sa mozem preradit k inemu doktorovi? bola som v GF zatial len raz

@waitiekatie ...a ty mas uz s tym skusenost? s takou lekarkou so svedomim, ked si teda bola v tom Snope? 🙂

waitiekatie
8. okt 2014

@franzziska nie, s lekarkou so svedomim skusenost nemam... ale pre mna to bolo rychlejsie vybavit tam.. bola som na konzultacii 10.5. a na 6.6. som mala rovno laparku...v robote som si dala zobrat krv (som sa opytala sestricky v tej ambulancii co treba) - lebo mali problem s dat mi taky termin aby som to vsetko postihala... no a potom som tam isla po nocnej a vysetrili ma, napisali nalez a hotovo... usetrila som aj cas, lebo u mojej obvodnej by som zabila 2dni tymto...robim v BA, obvodacku mam v TT... radsej odbehnem z roboty, mam to rychlejsie 🙂

lucatko1987
8. okt 2014

@franzziska a ku komu chodis vlastne, prepac ak si to uz spominala 😁 o prestupe medzi lekarmi neviem nic ako to funguje, skus sa opytat na recepcii

franzziska
8. okt 2014

jaaaaaaaaj baby ja uz chcem mat suchy den!!!...som uz otravena z tych MS, ved tak casto snad ani deti si nemenia plienku jak ja...som 4DC a som na nervy z toho...v zivote som to nemala taketo silne..jak zly vtip..stale len periem a drhnem skvrny,ved viacere mi stejne uplne nevymiznu...vsetko mi pretecie...a toci sa mi furt hlava 😢 😢 😢

waitiekatie
8. okt 2014

@franzziska no moja, zvaz navstevu doktora, ak to aj zajtra bude taketo... mozno sa ti uz znizil hemoglobin aj tlak z tolkeho krvacania a to nie je sranda... davaj na seba pozor!!

franzziska
8. okt 2014

@waitiekatie myslela si gynekologa?

lucatko1987
8. okt 2014

@franzziska urcite chod ku gynekologovi sk sa ti to nezlepsi!!

waitiekatie
8. okt 2014

@franzziska ano...

lucatko1987
9. okt 2014

@waitiekatie no ahoj, ako zvladas cakanie na test? Porad nejake triky ako na to nemysliet 😊

waitiekatie
9. okt 2014

@lucatko1987 ahoj... nemam ziadne triky, mam 2 testy doma, ale neurobim ich 😀 aj minule som mala, ale nespravila...nechcem sa sklamat dopredu...a okrem toho, este je strasne skoro 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre