Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

azzura
13. sep 2012

@pancuska podla mna este je skoro. Ja este idem 26.9. na SIS, kde mi zistia ci sa mi vratil alebo nie myom, ak ano, tak mi je zbytocne mat uz schvalenu ziadost

silvik1
13. sep 2012

@pgaba ahojky. áno je šikovný - sama by som si to pichnúť asi nedokázala 🙂 dneska som bola na prvej kontrolo, večer mám nasadiť už aj gonal - je to v tom pere a vyzerá to celkom jednoducho. áno bola som aj na internom vyšetrení. môj doki vravel, že si to mám začať vybavovať keď začnem pichať. v utorok som si už bola pre správu, platí 3 týždne ale ak by stimulka trvala ešte o čosi dlhšie (čo dúfam nebude), tak mi internistka vravela, že nech prídem a ona mi upraví dátum (všetky výsledky som bola dobré takže je to vraj v pohode). Ty kedy začínaš pichať ? a ku komu chodíš ?

lilith3
13. sep 2012

@pgaba Ďakujem, určite sa ozvem, ako to prebehlo a dopadlo. Už odratávam hodiny a nervičky už fungujú 😕 Dnes v noci už ani nezaspím, ale veď to zajtra v GF doženiem 😀 Drž sa!

gelinka75
13. sep 2012

@chrustik10 no vsetky sa viac menej pichaju pod kozu, takze toto mas poriesene, ale davaju aj pregnyl, kde to ide do svalu, ja som si ho davala pichnut na pohotovosti, lebo to treba pichat pre OPU o 22:00 vecer, okrem toho pri kontrolach beru viackrat aj krv, lebo zistuju stav hormonov v krvi 😖 takze pichnuti budes mat dost

chrustik10
13. sep 2012

@gelinka75 v príbalovom letáku má Pregnyl napísané, že sa môže podávať do hornej časti sedacieho svalu, stehna, ruky, alebo pod kožu na bruchu....takže ja si nájdem takú sestričku, čo mi to pichne všade inde, len do zadku nie 🙂 . Našťastie čo sa krvi týka, s tým problém nemám a čo som zažila, vrchná sestra mi tam brala krv dvakrát za sebou a teda klobúk dole, kým sa so mnou rozprával lekár, už som bola stiahnutá z krvi a pomaly som o tom ani nevedela...povedala som jej, že je vidieť, že nepichá prvý krát, tak sa len zasmiala a povedala, že už má hektolitre krvi odobranej...no veď podľa toho, čo som tam na chodbe videla, tak ideme jedna za druhou ako na bežiacom páse....aj tak sa vždy pousmejem nad chlapmi, ako vzorne tam čakajúa potom idú s téglikmi.... 🙂

chrustik10
13. sep 2012

@gelinka75 ty si si pichala dipherelin? A kam? Čítam, že si pred druhým cyklom. Z čoho ti robia genetiku?

gelinka75
13. sep 2012

@chrustik10 diphereline som davala do brucha, vlastne vsetko som pichala do brucha to je asi najpohodlnejsie a ty kedy zacinas? genetiku zistuju z krvi, mne robia nejake rozsirene vysetrenie, nielen ten zaklad, ale preco to neviem, mozno na zaklade chorob, ktore mame v sirsej rodine

chrustik10
13. sep 2012

@gelinka75 aha...ja som myslela, že robia nejakú genetiku zo sterov z maternice, alebo tak....pravdupovediac, ja ani neviem, viem len to, že čakám na poisťovňu a že mi volala sestrička, že ma objedná na termín, pýtala sa, kedy by mi mal začať cyklus, takže som objednaná na pondelok a očakávam, že domov pôjdem s nastaveným protokolom

2lil
13. sep 2012

ahojte dievčatá ,...prepáčte že sa vám sem montujem ale som objednaná na prvý pohovor do gyn fivu spolu aj s manželom ...viete mi povedať čo nás čaká??? prosím ako to prebieha pri prvom pohovore??? už teraz som z toho na prášky :( ... dakujem moc...

alibabaa
13. sep 2012

@chrustik10 ahoj, ja som pichala (teda susedka-ja na to nemam silu 😅 ) do brucha vsetky inj. vzdy do inej strany v okoli pupka. ale pod pupok, nie nad pupkom. tusim si nemusis brat ten gonal so sebou.. bolo to pred rokom ale mam taky pocit, ze az poobede som sa dozvedela ako pichat gonal. mas to napisane v protokole ze si ho mas priniest so sebou? lebo ja to tam nevidim .. idem na 2 IVF.. koncom mesiaca zacinam.. ty kedy by si mala dostat menzes teraz najblizsie?

given
13. sep 2012

@2lil Ahoj, nebud na prasky 🙂 , vezmi so sebou vsetky vysledky vysetreni, co ti robil tvoj doktor. Ku komu ste objednani? Nerobili ti nahodou aj laparoskopiu? Cim viac toho budete mat, tym lepsie. Porozpravate sa, povie, ake su moznosti, aky bude postup, maximalne, co urobia bude hormonalny profil (vezmu ti krv, ak budes vo vhodnej faze cyklu), pripadne kultivacie a tvojmu partnerovi urobia spermiogram. Tot vsjo, nie je sa coho obavat.

2lil
13. sep 2012

@given nemám si čo so sebou brať všetko má moja dr a ona tam robí ... ideme k Harbulákovi či tak nejak sa volá ... odporučila mi ho moja dr. ... nič mi nerobili :( .. akurát asi kultivacie ..... máme jedno dieťa má 2,5r ale odvtedy sa nám nedarí ... podľa teploty nemávam ovuláciu :( a ani podľa testov ... takže možnosti snáď nejaké budú ...no už teraz viem že hneď medzi dverami mi povie že problém je v mojej váhe :( ...po pôrode sa nedarí zhodiť a tak mám viac ako by som mala mať...poznáš toho doktora? .... a dík za odpoveď

given
13. sep 2012

@2lil Ano, aj ja k nemu chodim. Je v pohode, vsetko vam vysvetli, akurat, ze asi budete musiet ist pekne od zaciatku, kym sa zisti, kde je problem. Ja som sla uz so vsetkymi vysetreniami, ale aj tak sa na ziadnu chybu neprislo a hned sme aj isli na IVF. Vam asi navrhne najprv len IUI, si myslim, ked uz jedno dieta mate prirodzene.

2lil
13. sep 2012

@given pekne od začiatku? a to je čo? krv mi brala moja pred pol rokom no neviem načo 🙂 akosi si tieto názvy nepamätám .... nemám jeden vajcovod po mimomaternicovom ... a na pravom vaječníku sa mi z času na čas urobia cysty a bloknú mrchu .... no a mám ho vraj tak schovaný medzi zrastami že ho moc dobre ani vidieť nieje :( .... takže vieš mi povedať aké vyšetrenia??? koľko to celé bude trvať kým začnú so mnou niečo robiť? kým začne liečba? bojím sa toho že budú ako chybu uvádzať moju váhu ...všade čítam že ak má žena viac kg tak je to dôvod prečo nemôže otehotnieť :( a ak by sa malo čakať kým zhodím tak skorej asi pod zem pôjdem ako na pôrodnú sálu 🙂 .

gelinka75
13. sep 2012

@2lil no tak to ti nikto nepovie kolko to bude trvat a s tou vahou preco nieco nerobis? ked vidno, ze aj tebe samej to vadi? 😉

2lil
13. sep 2012

@gelinka75 no ja viem že to mi nik nepovie len akosi potrebujem počuť že to bude ok... v mojom veku verím že nebudú dlho čakať ... len toho sa bojím aby som skorej v prechode nebola ako ostala tehotná 🙂 ... a jasne že robím s váhou čo sa dá...v tomto možno preháňam a možno to ani nieje tak zlé ako si namýšľam ... no ako som už povedala v mojom veku aj toto ide pomalšie ako by som si priala :( ... ale fitkujem 2x do týždňa a papám zdravo no aj tak to ide neskutočne pomaly :( ...

gelinka75
13. sep 2012

@2lil a kolko mas rokov, ak to nie je tajne? jasne, ze to bude OK, inak si presne pripad ako ja, len ja nemam take zrasty teda isto mam, ale vajecniky su vidno perfektne 😉 na IUI vas nedaju, tam musis mat oba vajcovody, ja predpokladam, ze ta posle na laparku, aj mna poslali, ale odmietla som zatial, ked su ine moznosti...niekde robis chybu ked vaha nejde dole a este aj cvicis, ako sa stravujes?

2lil
13. sep 2012

@gelinka75 čoskoro to bude 37 :( .... ty? ja nechcem laparku mám neskutočný strach z nemocnice a kde by som nechala našeho malého??? ak ju odmietnem nepovedia mi že kašlú na mňa keď nechcem to čo odporúčajú???? a aké iné možnosti máš ty ??? som zvedavá keďže to máš také ako ja ...no stravovanie u mňa je ...hmm... jem len zeleninu ovocie a biele mäso no problém je v tom že nie pravidelne :( ....pred tehu som robila aj 18hod denne takže moje telo bolo zvyknuté na mega pohyb a stres a teraz na materskej ...

gelinka75
13. sep 2012

@2lil tak to neviem co by povedal dr. harbulak, ja chodim k inej, podstata bola, ze chcela zistit ci mam priechodny ten jeden vajcovod, ktory mam a to vedia spravit aj pod utz, takze mi to nakoniec spravila tak a zatial som nepochopila zmysel laparky, ono to povedia laparka, ale my so zrastami, na laparku nemame sancu, bola by to normalna operacia a vies si to domysliet, ze to nie je len taky jednodnovy zakrok 😉 no vidis, sama si napisala kde robis chybu, zacni normalne jest 5x denne a vaha pojde dole, sacharidy nejedavas? to je chyba

mimi1111
13. sep 2012

@annamary27 ttebe v kolkatom tt videl nieco a co

2lil
13. sep 2012

@galinka75 takže priechodnosť vajcovodu sa dá zistiť aj pod utz.??? dobre vedieť 🙂 .... však totok už mi raz vyberali zrasty a viem čo to je... to bola druhá jazva na bruchu ...prvá keď mi robili laparku pri mimomaternicovom a museli ma nakoniec otvoriť bo vajcovod praskol ... to bola prvá jazva ...a tretia je keď mi robili cisársky ... takže už nechcem ....ty máš dieťa? a teraz si teda na akej liečbe? čo ti robia? ... nooo ja a jedenie je asi téma na dlho 🙂 ... viac ako 3x za deň do seba nič nedostanem a hlavne to že neviem ani piť ... som rada keď dám denne 0,5l tekutín...

annamary27
13. sep 2012

@2lil ahoj,nič sa neboj,dr.Harbulák je super 😀 a vlastne každý je tam fajn 😉 ,všetko Ti pekne vysvetlia.Ja ked si dobre pamätám tak na prvej konzultácii mi spravili ster,objednali manžela na spermiogram a čo chceli odo mna bolo či mi moja gyn robila v poslednom roku výter z krčka maternice,aby to nemuseli potom robiť oni a ešte povedali aby som prišla na odber krvi kvôli hormonálnemu profilu na tretí den cyklu.

annamary27
13. sep 2012

@mimi1111 my sme boli asi v 5tt na prvom ultrazvuku a videla tam len gestačný vačok a v 6tt tam už blikalo srdiečko nad tým vačkom.

gelinka75
13. sep 2012

@2lil nemam, my cakame na nase prve 😉 teraz nie som na liecbe, cakame na vysledky genetiky a suhlas poistovne na 2.IVF, teraz som rada, ze nic neberiem, je to riadny hnus tie hormony..v podstate som ich brala od marca v kuse 😠

2lil
13. sep 2012

@annamary27 ...ďakujem ... ja len dúfam že kým sa tam dostanem už tam nebudem musieť chodiť ... 🙂 vlastne tam chodím k ženskej takže maximálne ku nej do ambulancie 🙂 ... ozaj a mám si zaplatiť to členské ? pôjde tak všetko rýchlejšie alebo???? ... ja neviem čo všetko mi robila moja ale to on uvidí v pc tak snáď veľa vyšetrení mi nebude treba.... jáááj ste zlaté baby že mi to tu tak vysvetľujete ....ďakujem vám...

annamary27
13. sep 2012

V kníhkupectve som prezrela strááášne veľa albumčekov a denníčkov pre bábo a nakoniec som ja slepaňa miesto NAŠE DIEŤATKO kúpila NAŠE DIEVČATKO,že by znamenie 🙂)))))))))))

annamary27
13. sep 2012

@2lil ja som členské neplatila a šlo to vždy jak po masle.

2lil
13. sep 2012

@gelinka75 tak držím palce nech je druhé IVF úspešné ....ja som teraz brala 3m dufík a už to je riadny hnus... takže nechcem ani myslieť na to čo ma čaká :( ...

mimi1111
13. sep 2012

@annamary27 ja ked to pocitam podla poslednej ms tak dnes som presne 5tt no neviem ci sa to tak pocita po ET

chrustik10
13. sep 2012

@alibabaa 🙂 ja ešte len čakám na protokol, asi ho dostanem v pondelok....info o gonale mám z netu 🙂..informáciami som ja nabitá, len skúsenosti žiadne... 😀 ....a ty už máš protokol na IVF a až koncom mesiaca začínaš? ja mám dostať menzes v pondelok a aj v pondelok mám konzultáciu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre