Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadenka111
1. jún 2012

@maruskaaaa ale to k IVF nie je potrebna priechodnost vajcovodov. ci sa mylim?

maruskaaaa
1. jún 2012

@gelinka75 no ja ťa obdivujem, že si zvládla tieto náročné zákroky a hneď za sebou. No dúfam, že ja nebudem vyvádzať 🙂 lebo ja napríklad keď idem k zubárke, tá mi dá vždy anestézu a nechci vidieť tie moje stavy. V kuse sa rehocem 2 hodiny do popuku a nejde to zastaviť. Od smiechu až plačem a manžel ma pri tom natáča, no nie je zlatý 🙂

maruskaaaa
1. jún 2012

@dadenka111 vraj bez toho sa to nedá. Ja som rada, že ma hneď na laparku neposlala, som bola v strese aj bez toho 🙂

gelinka75
1. jún 2012

@maruskaaaa vies ja som uz prezila aj horsie veci tak toto nic nebolo 😉 ale isto je to neprijemne a nebolo mi vsetko jedno

maruskaaaa
1. jún 2012

@gelinka75 ty si statočná žena 🙂 inak aj ten čípok som dostala. Všetko to bolo zabalené a na lístočku bolo napísané 55,- EUR. S tým pôjdem asi v deň ukonu na recepciu a zaplatím že? 50,- EUR je za SIS a 5 za lieky?

gelinka75
1. jún 2012

@maruskaaaa ja som platila 50, ale od aprila dvihli ceny tak to preto, ja som bola v marci, plati sa pred zakrokom na recepcii, inak tak som nad tym rozmyslala, tak preco to neplati poistovna ked to chcu mat cierne na bielom k ziadosti?

zuzanka9999
1. jún 2012

@dadenka111 fuuuuuuha to sa mam na co tesit.nie nerobili mi ziadne vystrenia priechodnosti mna odbila dr.tym ze im to nepreplati poistovna a ani folikulometriu mi nechcela urobit,pritom je sukromna dr.tak idem od nej prec k inemu doktorovi.a ta laparoskopia to normal ze si v narkoze ci ? No dobre vediet a dakujem za radu s tou dlzkou snazilkovania.a ty tam chodis a si spokojna?dakujeeeem za rady

maruskaaaa
1. jún 2012

@gelinka75 jaj, takže zvyšovanie cien, chápem 🙂 čo už, čo iné nám zostáva že? Inak aj ja užívam femibion 800 a nerobí mi žiadne potiaže. Predtým som na doporučenie gyn brala aj kvapky od Valoviča a činnosť vaječníkov (preventívne) aby dobre pracovali a tiež pomáhajú ak má človek menštruačné bolesti.

maruskaaaa
1. jún 2012

@zuzanka9999 Ahoj. Laparoskopia je pod narkózou. Ak by si chcela, dá sa urobiť aj ambulantne, volá sa to SIS, ja na to idem 14.6.

gelinka75
1. jún 2012

@maruskaaaa ja zmenim na kys. listovu, mam aj tu doma, ozaj a u vas je problem u muza?

zuzanka9999
1. jún 2012

@maruskaaaa a jed ti to urobia ambulantne to ta nebude boliet???

maruskaaaa
1. jún 2012

@gelinka75 áno, má pomalé spermie, jediná možnosť je u nás ISCI. Ja som najprv chodila k svojmu gyn. na všelijaké vyšetrenia, aj na folikulometriu som chodila pravidelne a nič nezistil, tak sme sa zamerali na mm a výsledok bol jasný 🙂 ale nevadí, zvládneme to, veď keby bol problém u mňa, on by tiež z toho nerobil vedu, sme v tom spoločne.....až do smrti 🙂 už píšem jak z múdrej knihy čo?

dadenka111
1. jún 2012

@zuzanka9999 ja som zatial velmi spokojna az na ten vysledok. ☹ stale sa nedostavil. od oktobra som tam, v decembri som mala laparku a dalsich 5mesiacov nic z toho 4neuspesne IUIcka. teraz uz cakame na ivf. mm je v poriadku a ja som akoze tiez po operacii. laparka sa robi v uplnej anesteze, ale mozno ti spravia to SIS o tom sa tu baby teraz rozpravaju. laparka je uz operacia a platila som 240e za nadstandard s mojim dokim.
podotykam, ze minuly rok bola strasne zla uspesnost v GF, iba 6%. inac je tak 8-15% uspesnost pri 1.IUI.

maruskaaaa
1. jún 2012

@zuzanka9999 nemalo by to bolieť, max. to ako menštruačné bolesti. Dostala som lieky, ktoré sa berú tesne pred úkonom. Potom ti poviem, či som to zvládla bez bolesti. Vraj každý to inak prežíva. Výhoda je však, že ťa nemusia uspávať, lebo aj narkóza má svoje riziká, nemusíš si tiež vybavovať žiadne predoperačné vyšetrenia a je to neinvazívne. Ale všetko závisí aj od výsledkov, aké budeš mať (robí sa hormonálny profil, robia sa stery, cytológia, či nemáš protilátky voči spermiám atď.

gelinka75
1. jún 2012

@maruskaaaa u na je "problem" aj u mna aj u muza, jasne vsak riesime to spolu, pekne si to napisala 🙂

zuzanka9999
1. jún 2012

@dadenka111 fuha to je dost velky rozdiel s tou uspesnostou.:(((( boze co sa to deje tazko sa tehotnie.a kolko sa uz snazite???

zuzanka9999
1. jún 2012

@maruskaaaa ahaaa no tak mi daj potom vediet ako si dopadla🙂 budem drzat palce nech vse dobre dopadne.a vy sa dlho snazite? A lekara si si ty vyberala alebo ta pridelili?

dadenka111
1. jún 2012

@zuzanka9999 noo je to zle, ale musi sa to brat tak, ze do centra chodia pary co maju fakt nejaky problem a je to nahoda, ze sa pri IUI zadari. stimulka je setrnejsia ale treba to vyskusat a az potom na IVF.
dal by sa napisat referat preco sa nedari. krcok, hlien, imunita, genetika, kvalita, ..... atd.
my uz naciname taky 5ty rok asi co neberiem antokoncepciu. brala som to tak, ze ked sa zadari, tak sa zadari, az okolo 30tky ma to zacalo stvat, ze co sa deje? preco? co robime zle? a zacala som hladat problem. moj doki bol uuuplne zly, nic nechcel riesit. tak som mu dala vypoved a isla som do centra. 🙂

maruskaaaa
1. jún 2012

@gelinka75 podľa mňa je to naozaj jedno u koho je problém, tak či tak sa to musí riešiť. Na splodenie musia byť predsa dvaja 🙂 hlavne, že sa nám narodí zdravé bábo/bábatka, na inom nezáleží. Ja verím, že tento rok bude najplodnejší a potom sa budeme stretávať na dni rodiny v GF (a možno aj mimo) 🙂

maruskaaaa
1. jún 2012

@zuzanka9999 neboj, dám vedieť. My sa nesnažíme ani rok, ale zistilo sa, že problém je už manžela a jediná možnosť ako otehotnieť je umelé. Ja mám už 35, tak nemáme ani dôvod na čo čakať 🙂 Keby sa s manželom poznáme skôr, tak sa určite budeme snažiť aj skôr. Moj gyn mi doporučil jednu lekárku z GF, takže som išla na doporučenie

gelinka75
1. jún 2012

@maruskaaaa uz sa tesim na tie nase bruska a zdrave babatka, mne pomaha aj toto forum, lebo u mna to nikto nevie, tak aspon tu sa vykecam 😀

mortiiss
1. jún 2012

Zdravim, kočky. ..
Tak my sme teda uz ozaj tehotní 😵 14 den od ET mame cisielko 1119.
Na UTZ idem 21.6. a potom uz sa z ACR asi rozlucim a pojdem k mojmu gynekologovi.

gelinka75
1. jún 2012

@mortiiss gratulujem tehulka, uzivaj si brusko a vela zdravia, keby som nevedela nieco ohladom injekcii mozem ti pisnut?

maruskaaaa
1. jún 2012

@gelinka75 ani u nás to nikto nevie, nechceme to nikomu hovoriť, myslím si, že je dosť súkromná záležitosť 🙂 na tomto fóre som zistila kopec dobrých info, ktoré mi pomohli

dadenka111
1. jún 2012

Cauko, supeeer gratulacia velikaaa! a kde ti zmizla fotka? schovavas sa?

maruskaaaa
1. jún 2012

@mortiiss gratulujem a teším sa s tebou 🙂 pekne si to užívaj

mortiiss
1. jún 2012

@gelinka75 dakujem, brusko uz mam 😀 ostalo mi po tej hormonalke 😀 . Samozrejme, napis mi, rada Ti poradim, ak budem vediet.
Tak si to cele uzivaj a nech mas coskoro tiez dobre spravy. (nezabudni pit vela vody)

zuzanka9999
1. jún 2012

@dadenka111 nooo to je dost dlho dufam ze sa vam uz konecne podari.je to smutne ze niektori maju deti ani nevedia ako a my co tak chceme to nejde:( ja neberiem antikoncepciu rok a pol odvtedy mame nechraneny sex ale realne sa snazime od augusta minuleho roka a stale nic.tak ale my sme este len na zaciatku nasej dlhej cesty.a teraz kedy ides na ivf?
@maruskaaaa tak to ti verim ale neboj sa na babo nie je neskoro mna mala moja mama v 38rokoch a podarilo sa.;) a manzel ma zly spg?

mortiiss
1. jún 2012

@dadenka111 nie, ale manzel hundral, ze ma niekto spozna z nasho mesta a vsetci budu vediet ze sme boli na IVF ... vies, tiii muzi 😎 😀

maruskaaaa
1. jún 2012

@zuzanka9999 áno má zlý, takže jediná možnosť je umelé

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre