Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
6. feb 2012

ahojte baby chcem sa spýtať či nemáte niektorá skúsenosti v braní prednisonu?mám ho začať brať v stredu tak asi v marci pojdeme na stimulku,ale mala som ho nasadení asi mesiac aj pre 3 pokusom a nič žiadne zlepšenie ani vo vajíčkach ani v uchytení.inak pijem čajík bylinný pred IVF a kyselinu listovú tak možno to pomože a konečne sa uchytí aspom 1 bojovník 🙂

mistisa
6. feb 2012

@ivka3901 no to je smutne moja toto.ale vidim ze si silna aidete dalej.moc vam prajem aby vam to vyslo a 4 pokus aby sa podaril a bez problemov aby si krpceka donosila .je to moc smutne taketo veci.ja som videla aj na svagrine aka bola ta chuda potratila 4 krat bola na 6 umelych oplodneniach 1 krat sa nechytilo vobec 4 krat potratila a teraz maju malickeho ma 5 mesiacov a je moc zlatunky.a stalo im to aj za tie peniaze aj za tie nervy.Ja mam tiez problem s ovulaciou neuvolnuju sa mi vajicka ostatne by som mala mat oki.mam trosku zvyseny muzsky hormon ale vraj je to otazka nastavenia hormonmi.Manzel ma spermiogram dobry akurat bol minuly tyzden takze chceme skusit IUI mozno to bude stacit.a nnebude treba IVF tak uvidime.No moc vam prajem vela sil a hlavne pevne nervy a najhlavnejsie aby vam to vyslo a bola si coskoro tehu 🙂 v centre sme boli akurat ked bol manzel na spermiogram inak nie este.bola som u doktora divekyho a poslal ma s vysledkami vsetkymi tam.v stredu mame prvu konzultaciu tak preto sa pytam ze co ocakavat aky pristup doktorov 🙂

mistisa
6. feb 2012

babenky a chcela som sa spytat kolko cca asi tak trva nastavovanie a stimulovanie na IUI? myslim nejak casovo kolko tyzdnov a tak? Dakujem 🙂

ivka3901
6. feb 2012

@mistisa dakujem veľmi pekne si milá.hádam sa nám to podarí.no my už tie nejaké vyšetrenia máme za sebou,o to je to horšie,že já sa liečim na štítnu žľazu a tiež mám problémy s tou ovuláciou a s cystami a podobnými vecami a ešte ako keby to nebolo všetko teda pre 3 pokusom mne zistili protilátky voči spermiám takže už to snaženie sme hodili za hlavu a moja psychika je na konci,ešteže mám takú malú nádej na tento 4 pokus a potom sa uvidí.povedali sme si,že ak sa nepodarí tak si dáme zas dlhšiu pazuzu a možno ešteraz vyskúšame,ale nechcem predbiehať situáciu.ono tá stimulácia strašne záleží od menzesu,kedže já mám všelijak mám nepravidelný tak je to také komplikovanejšie.

ivka3901
6. feb 2012

@mistisa tá tvoja švagriná má tiež veľa toho za sebou teda tých IVF a musí byť tiež silná osobnosť.mňa tiež veľa kamarátiek v robote obdivuje,zato ako to zvládam,ale ako som písala moja psychika je nalomená ☹

tinasc
6. feb 2012

@mistisa drábek je v pohode, na to ostatné som Ti už odpovedala vedľa 🙂 😉

mistisa
6. feb 2012

@ivka3901 ja mam tiez vselico porobene nastastie stitna zlaza funguje ako jedine co mam zvysene protilatky na stitnu zlazu inak funguje vyborne to mam vysledky dobre.menzes nedostavam vobec takze u mna o cykluse je zbytocne hovorit.tam bude asi ta stimulacia fakt komplikovanejsia.dostanem iba ked mi daju agolutin alebo tabletky bez nich nehrozi.inak povedal doktor ze nie je tam nic vazne cysty nemam chvalabohu, cytologiu mam tiez vyborne vysledky nastastie,chlamidie mam tiez dobre vysledky takze celkom fajn.no uvidime snad by sa mohlo ujat ked nie na prvy krat tak hadam druhy pokus vide 🙂 len nemam robenu laparoskopiu tak pocitam ze asi mi ju budu robit ale tak ked to ma pomoct nech urobia 🙂 no dokazete to ver tomu i ked tazko verit po takych prezitych veciach ako mas za sebou ale podari sa uvidis 🙂 prajem vam to

mistisa
6. feb 2012

@tinasc hej hej diky moja 🙂 vies kade chodim tade sa pytam 🙂

tinasc
6. feb 2012

@ivka3901 ja beriem prednison cca. niečo vyše mesiaca, som zvedavá, čo to urobí 😉

tinasc
6. feb 2012

@mistisa nastavenie na iui netrvá dlho, hneď pri prvej konzultácii ti dá protokol, od ďalšieho menzesu (dúfam, že príde) tak začneš brať na 3 alebo 5DC ten clostil 😉

mistisa
6. feb 2012

@ivka3901 je velmi silna a preto ju obdivujem.uz rozmyslali nad adopciou babenka ale este to predsa skusili a podarilo sa.hovorim maju za sebou 6 pokusov.Bola hotova jednu dobu ako dosla o 4 babo sme mysleli ze sa z toho ani nedostane psychyka vcudu doslova.ale nanovo sa nakopla a dobre ze to urobila maju malinkeho.preto ti pisem ze je to sice tazke ale nestracaj nadej.ta umiera posledna 🙂

mistisa
6. feb 2012

@tinasc no len mi budu musiet vyvolat ten menzes ja uz som zas nemala 3 mesiace ☹ no ked to pojde dobre mohlo by byt do dvoch mesiacou IUI ?

tinasc
6. feb 2012

@mistisa no však až ti ho vyvolajú, tak sa do toho môžeš dať (dúfam)

mistisa
6. feb 2012

@tinasc vlastne ano 🙂 chichi niekedy si pridem ze nerozmyslam 🙂)

tinasc
6. feb 2012

baby netušíte, či si môžem pregnyl pichnúť aj do brucha? na krabičke je napísané, že sa môže podávať aj podkožne, dnes som sa na to pýtala doktora, vraj v krajnom prípade áno, ale hrozí mi, že mi to nebude mať kto pichnúť a neviem, či sa to dá aj do brucha... nechcem nič pokaziť... susedka, ktorá mi to pichávala mi vybuchla a neviem čo mám robiť, na pohotovosť z dediny o 22. asi nebude dobrý nápad, hlavne ak nemám s kým nechať dieťa...

ivka3901
6. feb 2012

@tinasc ahá tak uvidíme či to zaberie 🙂 ale som skeptická,lebo minule nezabral vobec ☹

tinasc
6. feb 2012

@ivka3901 no veď uvidíme 🙂

ivka3901
6. feb 2012

@mistisa fakt je silná osobnosť,ale to trápenie má šťastný koniec a to sa mi páči 🙂 ale aj my sa musíme držať ešte nás veľa čaká tým myslím mňa,lebo tebe to určite vyjde a dúfam,že nebudeš museť podstúpiť IVF

ivka3901
6. feb 2012

@tinasc aj tebe zistili protilátky voči spermiám?nechápem jednu vec,že prečo nám to dávajú ked ideme podstúpiť IVF?Ved ten prednison sa dáva pri prirodzenom oplodnení?či sa mýlim?

elise
6. feb 2012

@tinasc a ina suseda nie je? ved skus požiadať dakoho alebo si to pichni sama len musiš kolmo do svalu na zadku🙂

given
6. feb 2012

@ivka3901 Ja som ho tiez brala a IVF sa podarilo hned na prvykrat. Teraz mi ho Harbulak tiez naordinuje, a mozno tak v marci-aprili by sme isli opat, takze asi sa tam budeme minimalne na chodbe stretavat. 🙂
Doktor mi to vysvetloval tak, ze to je ako ked babka a dedko tahaju repku, tak ten Prednison je ako ta myska a moze byt prave ten rozhodujuci prvok, co tomu celemu pomoze, aby to vyslo. 🙂

mistisa
6. feb 2012

@ivka3901 dakujem dufam v to aj ja aj moj manzel takze by sa to malo podarit.a vam prajem vela stastia a nech vas caka cokolvek nech mate ten koniec tiez moc moc stastny 😀

elise
6. feb 2012

@ivka3901 ja ťa tiež obdivujem tolko trpezlivosti ale výsledok stoji za to na buduci rok budeme všetky držať niekolkotýždnove bábenká v náručí🙂 ja si pichám fraxiparin do brucha podkožne, zistili mi vela mutácii na genetike a trombozu 16.02 idem na UTZ a potom vklad🙂

given
6. feb 2012

@babulka123 Dakujem 🙂 urcite budem potrebovat, aby mi vela ludi drzalo palce. A vy ako? Ninka nechce sestricku?

tinasc
6. feb 2012

@ivka3901 vieš čo ono prednison sa dáva pri všetkých protilátkach (tuším) ak sa nemýlim aj pri protilátkach proti plodu, ono ja mám protilátky proti spermiám, doktor mi hovoril, že teoreticky to mohlo spôsobiť potrat, takže neviem a som zvedavá, čo to urobí, keď už musím do seba pchať to svinstvo do seba 🙂

tinasc
6. feb 2012

@elise už som to vyriešila, trochu som si postresovala, ale dalo sa, do svalu si netrúfam, keď som si vyhľadala, ako sa to pichá tak som to vzdala, alebo som už chcela ísť na tú pohotovosť...

elise
6. feb 2012

@tinasc dala si si podkožne? kolko jednotiel ti dali?

katla
6. feb 2012

@mistisa Ano,mali sme IVF. Bola som prvykrat. Zajtra bude tyzden cosom bola na vklad, takze este neviem co a ako, ale verim, ze sa embryjkam u mna paci a ze sa uz zabivali 😉 Na krv idem v piatok, tak sa uvidi. Moc moc verim a to musime kazda 🙂

tinasc
6. feb 2012

@elise ešte som si nedala, idem ešte k jednej pani, ona je zdravotná sestra, tak mi pichne o 22.00... mám 10 000 jednotiek...

katla
6. feb 2012

@babulka123 Ahoj. Akurat som Ti aj dnes na gmaily chcela pisat. No ide ten cas neskutocne pomaly a uz sa neviem dockat piatka. Mam sa dobre, ale sem tam ma pobolieva brucho. Ale to som pocitovala aj pred vkladom, tak sa snazim vyhovorit si, ze by to naznalovalo nieco zle. Doma sa povalujem, vela spin a dufam. Takze verim, ze tym krpcom dvom sa u mna paci a ze uz sa poriadne zakusli a pustia sa az o 9 mesiacov 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre