Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

segab090
14. okt 2017

@veronka88 osobne by som sa nespoliehala na domace testy. Dolezita je krv. Najdolezitejsie je aby ti hcg rastlo. Na MK pisali baby covtiez mali nizsie hcg ale pekne sa nasobilo. Cize nevysadzuj ziadne lieky. Ale pockaj za dalsim odberom. Drzim palce 🙏

misela103
16. okt 2017

@monka_brumka Embryolog je ten co sa stara o vajicka vklad robí jeden z lekarov... napr aj harbulak a behunova... Vola sa to embryoscop a ja som ho mala zaplatený pri oboch IVF...

misela103
16. okt 2017

@narciska3 Ja nehovorím že neboli životaschopne tie embryjka ide tu o to ako sa veci líšia ako sa líšia ich slová pretože pred vkladom to boli tie najlepšie embryjá a na konzultácii tie embryá uz neboli 100% co mi potvrdili aj papiere... ja som im uz neverila ani nos medzi ocami... potom aj to ako ma odhovarali od vysetreni v NR nechapem preco to museli robit ze preco mi proste nepovedali dobre je to vase rozhodnutie ked si chcete dat spravit testy tam tak tu mate listok a objednajte sa tam... naco boli dobre okolo toho tie rozprávky??? a uz vôbec nechapem preco zenu ak navstivi CAR hned neposlu na VŠETKY vysetrenia vopred a nie az po neuspechu....???? ja byt mudrejsia a vedela by som dopredu co ma caka si dam najprv vsetky testy porobit az potom ide do CAR nie oni najprv inzulin laparoskopia potom genetika potom hemato a imuno a stitna a nwm co vsetko este. Ak Vám dievcata mozem poradit co tam idete prvy krat najprv si dajte vysetrit všetko co by mohlo robit problem lebo takto prichádzate o peniaze aj pokusy... nam ostal jeden posledny a kedze im v GF uz fakt nic neverim som radsej odisla pretože to nemalo vyznam... a Harbulák cisty mínus ako taká dobra dr je Stenová.... ale aj ta nemusi vyhovovat kazdemu ale aspon odpovedala na otazky a vysvetlila.... mna harbulo zakazdym len odbil a vsetko ryyyyxlo ryyyxlo.... tolko o nich...

janulka_1
17. okt 2017

Ahojte, baby kolko ste potrebovali penazi na KET? V novembri ideme opat na to a neviem kolko si odlozit. Dakujem

zaneta7
17. okt 2017

@janulka_1 ahoj, ja som za KET platila 170 €

oliva001
17. okt 2017

@janulka_1 ja som za ket platila v 26.apríla 160eur+175eur(1/2 ceny za embryoscope)+200eur PK
oni ti dopredu povedia cenu, to sa nemusíš obávať

janulka_1
17. okt 2017

@zaneta7
@oliva001 mame 2 domceky, jeden po 2 a jeden po 1 po PK. Takze predpokladam, ze predlzena by nemusela uz byt. A za lieky kolko?

zaneta7
17. okt 2017

@janulka_1 keď ti dávali PK hneď na všetky embryjka, tak už platíš len za vklad, ja chodím do Ba a platila som v septembri 170 €

janulka_1
17. okt 2017

@zaneta7 ano tieto boli na PK hned. A lieky ta kolko vysli?

zaneta7
17. okt 2017

@janulka_1 ja som mala estrimax na sliznicu a progesteron čipky, myslím, že tak do 20 €

oliva001
17. okt 2017

@janulka_1 potom pk druhý raz neplatíš. Ja som dala rozmrazit prvojadra. Lieky som mala estrimax a progesteron. Už si nepamätám cenu ale tie neboli drahé.

janulka_1
17. okt 2017

@zaneta7
@oliva001 to len tie dva sa uzivaju? Som myslela, ze ich je viac. A na kolky den ste boli na vklade?

oliva001
17. okt 2017

@janulka_1 estrimax sa užíva od prvého dňa cyklu na prípravu sliznice. Viem, ze niektoré baby ho odmietli, pretože má strašidelne vedľajšie účinky. Ja som užívala 3x1. Progesteron začneš vkladať myslím ze v den vkladu tiež 3x1. Ja som mala vklad 18.dc. Mala som aj 2 embrya po pk, ale nechala som rozmrazit prvojadra a 6 dni dozrievať, pretože mi to odporučil Embryolog. Vkladali mi dve blastocysty a jedna sa uchytila 😉

djera
17. okt 2017

Ahojte baby. Ja presne zajtra idem na KET. Volali mi ze to bude stat 170 EUR. Vkaladaju mi 2 embrijka, Dufam ze sa to tento raz podari 😊
Na IVF mi vkladali len jedno. A bola som velmi chora, tak si myslim ze preto sa mi to nepodarilo. Ale terat nie som chvala Bohu. Vy ste Mali Ale vedlajsie ucinky z estrimaxu?

janulka_1
17. okt 2017

@oliva001 zo srdca gratulujem 🙂 a ake vedlajsie ucinky ma estrimax? Mne by tiez mali vkladat dve embryjka

janulka_1
17. okt 2017

@djera drzim moc palce, urcite to dobre dopadne

oliva001
18. okt 2017

@janulka_1 Ďakujem 🙂
Skús si prečítať ten príbalový leták k estrimaxu. Určite aj na nete nájdeš. Píše sa tam o rakovine asi všetkého možného.

djera
18. okt 2017

@oliva001 Ja som tiez citala ten pribalovi letak aj viac krat Ale ked potrebujem brat, tak aj budem... mna by viac zaujimalo ze ci je to normalne ze uz 3-4 dni ma pobolieva brucho. Nie velmi ale ako keby som Mala dostat menstruaciu. Dnes som Mala vklad.
@janulka_1 Dakujem pekne, uz sa len modlit 😊😊🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

janulka_1
18. okt 2017

@djera juj moc drzim palce, nech sa malinkej bublinke paci u teba

luci67
19. okt 2017

@djera mna bolelo brucho cca mesiac , mesiac a pol 😉 .. pokial to nie su nejake silne krce, ale len taka tupa bolest, tak je to OK 😉 Drzim palceky 😊

djera
19. okt 2017

@luci67 Dakujem pekne. Trosku som sa ukludnila 😊 Ale Toto cakanie je strasne. Este len jeden den 😕

katarina372
21. okt 2017

dievcata ,ktore ste vyskusali inseminaciu aj ivf viete mi povedat ohľadne cien a vyberu toho ktoreho postupu???ja mam vsetko v poriadku(teda z gyn.hľadiska), manzelovi najprv tvrdili ,ze ma dobre vysledky,teraz tvrdia, ze mal zly spermiogram..ten mu robili len raz a davnejsie,nemame ani kopiu vysledkov..zda sa mi dost velky zasah do tela aj na penazenku to ivf..radsej by som sla na inseminaciu..no odbavili nas, ze zly spermigram...a tie co to mate za sebou co stoji ivf a co inseminacia,cennik mam aj som sa pytala a vraj nevedia..co nechápem ako nemozu vediet..lieky uz mam predpisane to bude cca 400e,priechodnost mi robili minuly rok a aj vsetky testy mne aj manzelovi

segab090
22. okt 2017

@katarina372 ohladne iui ti neviem povedat my sme sa rozhodli rovno pre ivf nakolko manzel nemal ukazkovy spmg a ja mam uz 36r a,velke sance pri iui nam nedavali tak sme nechcelu stracat cas. Prve ivf nas vyslo na cca 1000€ ale to sme malu len 2-vajka a 1-embryjko. No bohužiaľ to nevyšlo. Druhe ivf nas stalo cca 1800€ mali sme 8 vajicok a druhe ivf vyslo. Som v 5tt+3 a modlim sa aby to aj tak pokracovalo. Dala,som si vlozit 2 embryjka. Buduci tyzden cakame kedy sa im rozbuchajju 💝. Cena zavisi od pictu vajicok kolko ich chces dst na ICSI potom ci chcesPK, lepidielko atd. Drzim palce

oliva001
22. okt 2017

@katarina372 my sme absolvovali 3x inseminaciu neúspešne. Je tam iba 10% šanca na úspech. Podľa lekárov v poriadku obaja. Pred inseminaciou oni z tých spermií vyselektuju tie najlepšie. Každý pokus 100€
Potom nám schválili ivf. Doplácali sme cca 2000€. Mali sme aj embryoscope aj pk aj icsi 6 vajíčok. Et nevyšiel. Išli sme na ket, tam sme platili okolo 520€ - zas embryoscope a vyšlo to 😉

katarina372
22. okt 2017

@oliva001 dakujem..2000e za ivf a embryoscop?pl a icis a et a ket zial neviem co je😕vraveli ze beries lieky,ides na odber,vklad a tot vse..a uz len ze si zvolit ci drahy ci lacnejsi embrioscop..na ivf ste boli viackrat?

katarina372
22. okt 2017

@segab090 co je pk

katarina372
22. okt 2017

@segab090 gratulujem😀 dakujem a rozdiel v cene bol za pocet vajicok na icsi? prvy krat sa len dve podarilo odobrat za to nizsia cena?co je pk?nam to strasne rychlo povedali aj na cenu len neviem neviem..tak ale clovek sa potrebuje aj zariadiť..lieky su cca 400e a potom ta tisicka je embryoscop,icsi a este co?ozaj a tu lacnejsiu variantu na kultivaciu embryi ste neskusali?

segab090
23. okt 2017

@katarina372 neviem co myslis pod lacnejsou kultivaciou. Pk je predlzena kultivacia to nechavaju embryjka tak do cca 5-6 dna podla toho ako sa vyvijaju a z nich vyberu to naj. ( no tu moze byt aj riziko ze do 5 dna nemusi vydrzat ziadne. Preto je dolezite sa rozhodnut co chces. Ak mas napr len dve tri embryjka neodporúčajú pk ale hned odporučia vklad. Najvyssia polozka okrem liekov je icsi metoda umeleho napichnutia. Tam platis od poctu napichnutych vajicok. Pozri si cennik na stranke centra. Toho kto ma dobry spmg to moze vyjst lacnejsie ak sa rozhodne pre prirodzene oplodnenie. No toto mi sme neriskovali. Nas spmg idealny nebol.

lilyianka
23. okt 2017

@katarina372 PK je predlzena kultivacia,t.z, ze nechaju vajicko so spermiou vyvijat sa este 5 dni "vonku" a potom ti ju vlozia...podla toho vyselektuju to naj...na 5 den by si mala mat blastocystu...
Icsi je napichnutie spermie priamo do vajicka
Ivf mas ze ti vajicko daju do "misky" spolu so spermiou a nechaju ci sa prirodzene spoja,kdezto pri icsi to urobia oni....
Embryocsope je pristroj,kt ak sa nemylim kazdych par minut alebo sekund skuma ako su na tom embrya,podla mna ziadny extra zazrak kedze i bez toho ti na ne pozeraju kazdych 20 minut
Embryoglue je lepidlo kt.ma zabezpecit,ze sa embryo lepsie zahniezdi v maternici (prilepia to tam)... stoji to tusim cca 200eur,ale sanca sa zvysuje len o 2%,co je velmi malo...
Cena Icsi sa odvija od toho,kolko vajicok si das napichnut...ja som platila 590eur,to je najvyssia suma a dala som si napichnut 15 a vyssie

djera
23. okt 2017

Baby, dnes som si spravila test. Bol negatyvny, ale je to len 5 den po vlozeni. V stredu som mala KET. Co si myslite?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre