Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tyli
19. nov 2013

@sarah00
@majkulik
@leonie777 zajtra večer sa ozvem ako som dopadla. príznaky a ani potiaže nemám, testovať nechcem, tak uvidíme zajtra 😉

motiv
19. nov 2013

@leonie777 ahj, bola som na konzultacii, koncom novembra mam dostat takze zacinam pripravu a v decembri idem na KET

nancsy
19. nov 2013

@tyli ahoj,ako sa mas?ako sa cítiš? 🙂

tyli
19. nov 2013

@nancsy cítim sa veľmi dobre, nemala som doteraz žiadne príznaky, ťažko povedať či je to dobré, alebo zlé. len včera večer ma pobolievalo trochu brucho ako pred menštruáciou. sama som zvedavá na zajtra. zajtra večer dám vedieť 😉

lesik
19. nov 2013

Zienky,aky mate nazor na monitoring spermii v EmbroyoScope?Nie je to cisto len biznis?Dali ste si to niektora?Nie je to porovnatelne s predlzenou kultivaciou embryi?Ozaj,kazda ste vyuzili predlzenu kultivaciu?A este mam dilemu dat ci nedat ak budem mat dostatok embrii si ich dat zamrazit...Rozumieim tomu spravne,ze pri KET sa nestimuluje tak silno ako pre IVF?Vdaka.

macka23
19. nov 2013

@sarah00 ja som tam tiez bola dnes rano 🙂 dnes 1x puregon - 5 dni, potm znizit a pridat menopur. V pondelok kontrola 🙂 o 8mej som uz sedela v rychliku a o 9tej bola v praci, aj ked neviem ako to budem takto zvladat.

Cca kolko kontrol bude do samotnej punkcie? Nech viem na co mam sefku pripravit. Uz nech je to za nami. 😔

Drzim vam baby vsetkym palce...obdivujem ako to zvladate uz dlho a nakoniec som sa "v tom" uz ocitla aj ja.

macka23
19. nov 2013

@lesik tak toto by aj mna zaujimalo, vtedy na konzultacii na nas vychrlil lekar tolko info...ze vlastne ani neviem co bude po samotnom odbere a co vybrat, zvoli a zaplatit ☹ som 🤐 stratena v informaciach

lesik
19. nov 2013

@macka23 No ved rada by som vedela aj ja.Jednoducho spravit cenovu kulakulaciu a tym by to bolo jasnejsie a priehladnejsie.

janan82
19. nov 2013

@lesik Ahoj, no nám vtedy odporučili Predĺženú kultiváciu, nakoľko manžel mal horší SPG. A asi sa im to aj zadarilo vypozorovať, lebo nám vložili 2 a ostatné sme chceli dať zamraziť, ale keď sme tam volali, tak nám v laboratóriu povedali, že sa to neoplatí, nakoľko sa všetky prestali vyvíjať. A z tých čo vybrali a vložili, sa uchytilo 1 a dnes sme 20 tt. Nám, keď som volala akú máme úrodu odporučili AZH - asistovaný zonálny hatching, čo povedali, že využijú až keď bude nutné, čo aj bolo. AZH je mikromanipulačná technika vykonávaná na embryu. Ide o šetrné otvorenie obalu embrya s cieľom uľahčiť uchytenie embrya v maternici. Lebo nám sa ten obal prestal otvárať.

sarah00
19. nov 2013

@adulka1979 super, držím palce 🙂
@tyli veeeeeeeeľmi ti držím palce a posielam veľa pozitívnej energie 🙂
@motiv tak ste sa trošku zasa posunuli dopredu a super, že stíhate ešte pred vianocami 🙂
@lesik my sme zatiaľ rozhodnutí dať embryoskop, len ak by to bolo nevyhnutné, že by to odporučila embryologička
@macka23 a kedy ideš na ďalšiu kontrolu? ja v pondelok to budem 9DC a už sa dám vypísať na PNku lebo to už nebudem časovo zvládať skĺbiť s pracovnou dobou, ešte nemám spravené interné a isto ešte nejaká kontorola bude do odberu a potom vklad a je to veru ešte dosť chodenia do GF 😒

macka23
19. nov 2013

@sarah00 kontrola v pondelok - budem 10DC
U mna je problem ist na PN, tiez este nemam interne a to som este aj nejak ochorela, dufam ze sa dam dokopy, bodlo by mi par dni volna 😔
Zajtra sa pojdem spytat na vysledky krvi a uvidim co to interne, chora tam nemozem ist, este ma posle do teplych krajin nahodou 🤐

sheronka
19. nov 2013

@lesik
@macka23 Ahojte kočky. Ja som dala po odbere predlženú kultiváciu 5 dní a zároveň aj embryoscop. Dali sme 6 embryok. Zvyšné 3 sme hneď mrazili. Ja osobne neľutujem pretože mi vložili podľa ich slov 2 najlepšie a najrýchlejšie deliace sa bublinky. Jedna bola vyše 100bunková blastocysta (najvyššie štádium delenia) a jedna morula (o niečo horšia kvalita ako blastocysta). Práve vďaka tomu embryoscopu to vedeli, ktoré sú naj. Som rada, lebo po vklade sa zvyšné 4 prestali vyvíjať. A z tých dvoch mi doma spinká 9 mesačná Lianka. Držím palce 🙂

sarah00
19. nov 2013

@macka23 ja by som tiež najradšej šla na PN až po odbere, ale ako som písala, nemám si ako pokryť tiee kontroly. veľa Pčiek som minula do júna, absolvovali sme 3x IUI a tam tiež bolo veľa voľna. ale tak už nejak dobojujeme do zdarného konca 🙂

bobulab
19. nov 2013

@macka23 my sme si nechali poradit až embryologom po OPU

majkulik
20. nov 2013

@tyli
@lesik
mna vcera zacalo pobolievat brusko. a rano tiez. tak dufam, ze je vsetko v poriadku. Stale mam taky neprijemny pocit ms . . . blby utrogestan. a vy ako?

majkulik
20. nov 2013

@macka23 na prvy pohlad ci pocuv je to komplikovane, ale po OPU budu aj oni mudrajsi. Oni ti dopredu nemozu povedat konkretne co a ako. Je mozne ze ICSI nebudu muset robit, resp. len na casti vajicok. Tiez dopredu nevedia, ci bude potrebny hatching ci ine doplnujuce veci. PK sme si dali a mame vlozenu 100 bunkovu bublinku.

majkulik
20. nov 2013

@lesik ja osobne by som dala mrazit - teda, my sme dali mrazit. Presne ako pises, pri KET nie je cely proces pichania injekcii! tam ti daju sice lieky, ale ine. Stimulacia pred IVF je na tvorbu vajok. pri KET ti len pripravia telo na vklad.

leonie777
20. nov 2013

@lesik ... k embrioskope asi tolko ... po odbere vajicok, pride za tebou embriologicka, vysvetli ti ohladom mnozstva a kvality vajicok a co navrhuju ... budete sa rozhodovat kolko oplodnite icsi a kolko prirodzene ... embrioskope si z bab, co nam v ten den robili opu vybrala len jedna, lebo mala iba jedno vajicko a v takom pripade to odporucaju pozorovat dokladnejsie a embrioskope vytvara udajne lepsie podmienky na delenie a vyvoj opl. vajicok ... neviem osobne si myslim, ze to je extrem, lebo ak sa ti oplodnia prirodzene bez embrioskope alebo icsi, tak su to bojovnici a sanca ze sa aj uchytia ... PK odporucam urcite, ak bude dostatok vajicok ... mne tiez vkladali 100 bunkove emb. 🙂 no a vysledok uvidime buducu stredu 🙂
@macka23 do samotnej punkcie pojdes este 2-3x na kontrolu, alebo ak im to bude jasne, tak len raz ...
@tyli ... nedockave sme s tebou a tiez mame take polemiky, co je ok a ci mame mat nejake priznaky 🙂 daj vediet, silno silno na teba myslime 🙂
@motiv hura, tak stihas byt tehula do vianoc 🙂
@majkulik zlato aj mna obcas pobolieva brucho ako na ms ... dnes ale nic ... toto su ine nervicky nedockavost pracuje naplno ... nepresvedcil ta muzik na testovacku este? 🙂
baby pekne to tu mam rozbehnute a dufajme ze do vianoc vsetky z nas aj pozitivne vysledky 🙂

majkulik
20. nov 2013

@leonie777 no zatial nie, ale dnes uz asi neodolam. neviem, neviem, uz sa zacinaju mrle zrat. vcera som nevedela obsediet uz. nervozna som strasne. dnes vymyslel, ze pojdeme na navstevu. tak som zvedava. ale stale sa utesijem, ze bude ako ma byt, ale velmi si prajem, aby bolo vsetko OK a nemusim sa bat, ze budem man na Silvestra opicu 😀 😀 😀 😀
cas mi zacal velmi pomalicky ubiehat. ☹

leonie777
20. nov 2013

@majkulik to verim, ja som len 4 den po ET a som na prasky, ako si vymyslam aktivity, aby mi cas plynul a nemyslela som tolko na fazulku 🙂 verim jej, ze je u mna a aj zostane 🙂 po 8 dni uz testujem, ved co ma byt aj bude ... ak budem tehu, tak by uz cosi ukazat malo, silno tomu verim ... tak ty urcite uz vyskusaj 🙂 nech to tam mame ... ciary ako svet a kaslat na silvester aj opicu aj na vsetko, budeme tehule 🙂

adulka1979
20. nov 2013

@majkulik
@leonie777
Ahoj dievčatá, chcem sa spýtať, viem , že treba veľa oddychovať a šetriť sa, ale koľko dní mám ležať? Včera som preležala celý deň ako sme došli domov z BA a dnes tiež oddychujem doma. Koľko ste ležali vy? Vďaka.

leonie777
20. nov 2013

@adulka1979 ahoj, ja som lezala len v den opu, potom este jeden som robila z domu a potom uz pracujem 🙂
ako sa citis? vypln tabulku, nech mame o tebe cerstve infosky 🙂
tu je link
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ao...

adulka1979
20. nov 2013

@leonie777 Ahoj, ďakujem. Cítim sa dobre. 🙂
Mala by som aj niečo "cítiť" , dúfam, že je všetko ok. Vo štvrtok musím ešte volať do GF, či sa bude niečo mraziť. Tabuľku vyplním, ďakujem. 🙂

majkulik
20. nov 2013

@adulka1979 cely den vkladu a den po. Potom som zacala fungovat

motiv
20. nov 2013

@leonie777 tak to dufam 😀

bobulab
20. nov 2013

Baby, tak je to negatívne ☹

sarah00
20. nov 2013

@bobulab veľmi ma to mrzí ☹ je to smutné 😢 😢 😢 ja neviem, prečo niektoré ženy musia toto zažívať ☹

tyli
20. nov 2013

@leonie777
@sarah00
@motiv
@majkulik
@adulka1979
@lesik
@erin
a všetky ostatné čo ste tu, žiaľ výsledok je negatívny ☹ aj som to čakala, ale aj tak mi je to hrozne ľúto 😢
držte sa babulky, nech už sem niekto napíše pozitívnu správičku.
v decembri asi posledný pokus v Gyn - five.

sarah00
20. nov 2013

@tyli 😢 😢 😢 je mi to ľúto ☹

tyli
20. nov 2013

@majkulik
@leonie777 kočky, my už jedno dieťatko máme (5 rokov) , neviem či sa dajú príznaky porovnať s IVF, alebo KET, u mňa to bolo pri prvom tehotenstve najprv únava, stále sa mi chcelo spať, cítila som sa ako chorá, bolesť v podbrušku ako pred MS, svetlo rúžový výtok - zahniezďovanie. a až po potvrdení tehotenstva mi začalo bývať aj zle od žalúdka. ale ak vám môžem poradiť, nepozorujte sa. skutočne u vás to môže byť iné a zbytočne sa vystrašíte. držte sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre