Plánované tehotenstvo a genetika

zuzanaech
12. feb 2016

Zdravím všetky kolegynky. Vopred sa ospravedlňujem, ak sa toto niekde už rozoberá, ale uznajte je toho straaašne veľa, kým by som prišla na koniec tak by mi zhorel koláč 😉 Ja sa chcem opýtať na názory tých, ktoré už boli na genetickom vyšetrení pred tehotenstvom. Nie je mi jasné, načo je to dobré, lebo sme v procese snaženia sa o bábo a teraz musím už druhý mesiac čakať na výsledky. Skôr ma nezoberú ani na konzultáciu :-/ Pomohli tie výsledky niektorej z vás? Malo to naozajstný účinok, alebo je to len ďalší výstrel do prázdna (čo ma už neskutočne unavuje)? Stále čakám a teraz ani neviem na čo... Ďakujem vám žienky, verím, že neotravujem....

vydrnik
13. feb 2016

@zuzanaech nektorym zenam tam beru krv na vysetrenie,ja som bola ked som cakala dceru to bolo este v Cr odkial pochadzam,tak tam mi krv brali,boli zme tam z partnerom aj kvoli tomu ze mi bolo 35r.lekar sa nas pytal na rodicou ci sa nieco lecia ci maju nejake zavaxne choroby,atd,potom sa pytal nas na choroby atd.kboli vrku doporucil amnio boli zle vysledky z krvi u gyn.amnio vsak dopadla v poriadku a dozvedeli zme sa ze to bude dievca,u syna to uz som bola tu na SVK to iste ale krv mi tam nebrali,len spisal zaznam tiez sa pytal na choroby v rodine aj u nas,po amnio zme tam mali ist znova a to zme vedeli ze je vsetko vporiadku a ze cakame chlapca,dal nam papier ze mu po porode maju dat vediet o babatku,

zuzanaech
autor
13. feb 2016

Dakujem za odpoved 🙂

vydrnik
13. feb 2016

@zuzanaech nieje zac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre