Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

lenuliatko
25. sep 2009

Weronika 1.??? eee, mne sa zdá, že až 4. som nastúpila na laparku 😕 Skontrolujem v záznamoch 😀 A ty si tam ležala s čím?

lenuliatko
25. sep 2009

Zajačik, preto ma to ICSI zaujíma, že napr. keď sa rozhodneme bez a vajká sa nebudú chcieť oplodňovať, či potom sa ešte dá ICSI robiť? Či už nebude neskoro 😒 Ale ja sa určite spýtam. A škoda, že sa k tomu aj embryologyčka nevyjadrí. Nie, žeby to bolo rozhodujúce, ale dobré vedieť, v akom štádiu nám vkladajú fazuľky, resp. aké sú kvalitné.

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko-mimomaternicove tehotenstvo, operoval ma Bubo......

lenuliatko
25. sep 2009

Dva kočky ste tam boli vtedy s mimomaternicovým. Jedna už mala diaťatko a druhá mala laparotómiu (dobre píšem?) to si bola ty? Už si spomínam, že Veronika... Keď ťa priviezli po.. už som tam nebola, prepustili ma. Si to ty? 🙂

lenuliatko
25. sep 2009

Bože dva 😝
Dve

jajica
25. sep 2009

jasnééé, že sa smieš pýtať 🙂 - áno to tehu bolo prirodzené a strašne nečakané, pretože predtým som bola u svojej doktorky s tým , že sa mi nedarí otehotnieť a tá mi povedala, že hned ako dostanem dalšiu menstruáciu mám prísť na krvičku a začne ma sledovať. No a ja som už dalšiu menštruáciu nedostala... ale netešila som sa dlho 😢 . A tú pliagu endometriozu mám aj ja , ale vdaka Bohu ja ju mám iba 1. stupňa, takže mi Hredzi povedal, že by to nemal byť problém a nechal to tak, takže žiadna liečba 🤐

lenuliatko
25. sep 2009

jajica, aj ja som prvýkrát otehotnela prirodzene a strašne rýchlo to skončilo. a aj keď to vtedy bolo ťažké, dnes som rada, že aspoň viem, že môžem otehotnieť. Potom som ešte raz mala slabo pozitívne testy dva dni a s jednodňovým meškaním prišla mrška, a to sú už vyše dva roky, odvtedy nič...

zajacik...
25. sep 2009

Jajica ja mam endo 2.stupna, takze tiez nic hrozne, ale ja som podstupila horm. liecbu a az potom som isla so SPLNu, kde mi Hredzi povedal ze ta liecba bola zbytocna, ze som mala ist robvno na IVF. No ale tak co uz, bolo neskoro, mozno keby som o tom vedela skor, ze netreba liecbu... ale teraz uz je to jedno, beriem to ze to tak malo byt. A je super ze si otehulkovala prirodzene, ajked nie so stastnym koncom ☹ Ale aspon vies ze to u vas ide aj prirodzene 😵

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko-som to ja, ale dietatko este nemam a ani laparotomiu som nemala........viem, ze ked ma priviezli z operacky uz si tam nebola.........ale vtedy si mi dost pomohla, najma odreagovat sa pred operaciou a okrem toho som zistila, ze na tom niesom az tak zle........bud rada, ze si nevidela, co sa tam dialo potom. Tie pripady, co nasledovali boli strasne......smutne.

lenuliatko
25. sep 2009

baby, mám pocit, že dnes má endo skoro každá druhá, je to riadna pliaga. Možno sa tehotneje trošku ťažšie, ale to sa dá zdolať 😉

weronika131
25. sep 2009

zaujimave je, ze nase babicky dokazali rodit na poli a doma bez vsetkej tej dostupnej technologie a islo to bez problemov .......no teraz......nic-moc

lenuliatko
25. sep 2009

Hej, pamätám sa, čo sme sa nakecali 😀 Aj mne bolo fajn, hlavne keď a som už mala po... Ja som tu po laparke spomínala aj tvoj prípad, to tiež bolo hrozné, ako si mi to opisovala ☹ Aj tá cigánočka, čo jej trikrát umrelo bábo v brušku, čo ešte horšie sa dialo? Mne tie vaše prípady prišli fakt hrozné. A ani mne sa odvtedy nepodarilo otehotnieť, laparka nič neodhalila, ani nepomohla. Preto som tu, kde som, riešime umelé oplodnenie. A čo ty, aké máš plány? Ako si sa ocitla v tejto téme?

zajacik...
25. sep 2009

Leni hej endometriozu ma strasne vela zien, mnoho o tom ani nevie, ale pokial som ju nemala ja, tak som ani nevedela ze take nieco existuje, v zivote som o tom predtym nepocula 😅

jajica
25. sep 2009

po zistení, že som tehotná som prešla k inému doktorovi a ten po zistení mojich diagnoz ma hned odporučil k Hredzimu s tým, že nech on určí další postup, či sa to bude liečiť... A Hredzi mi povedal, že v ničom problém nevidí a dokonca, že sa mu nepozdáva ani tá prepážka, že on na sone nič nevidí... 😕 ale ako vraví lenuliatko, aspoň viem, že tehotná môžem byť /len to nie a nie prísť/

lenuliatko
25. sep 2009

Viete čo, kedysi nebolo všade toľko chémie, všetko je umelé, samé E-čka, všetko konzervované, milióny áut, zamorené životné prostredie, čo vlastne chceme? Všade zhon, stres, nikdy sa nežilo tak hekticky ako teraz. Čo naše babky? Robili na poli od rána do večera, starali sa o domáce zvieratá, žiadna technika, sem-tam auto, zjedli, čo si sami dopestovali. Fakt sa niet čo doviť, že sme takto dopadli...

jajica
25. sep 2009

zajačik ani ja som o nej v živote nič nepočula a odkedy o nej viem tak som stretla veľa dievčat, ktoré ju tiež majú

dalida
25. sep 2009

Dobry vecer, kocendy. 😉 Dakujem za blahozelania k urodicke... Duf, ze vsetko bude ok. Ja mam PK takze vklad je naplanovany na 29.sep. Dnes som volala sestricke, ze ako sa maju moje vajka.. Nic blizsie mi nevedela povedat... len ze zatial je vsetko ok. Pytala sa ako som na tom s OHSS.... Nuz pijem min. 3, 5l tekutin. Brusko kleslo o 5 cm, troska boli a dufam, ze do toho utorka to bude natolko dobre, ze vklad bude mozny... Zajcik, ja som na dekac zasla este pred ich letnou dovolenkou. Mrsku som dostala asi 7. den od dekaca no a potom som sa stavila toho 8. 9. Pichat vcelicky som zacala 11.9.

jajica
25. sep 2009

zajačik a ako si dlho si sa liečila? pol roka? som pracovala s jednou kočkou, ktorá ju mala 3. stupňa , tak mi opisovala tie návaly počas liečby 😖

lenuliatko
25. sep 2009

Jajica, ja som sa o tej prepážke dozvedela len tak mimochodom 😅 Moja dokina mi robila kyret a nevidela nič, neskôr som bola na HSG a vraj všééétko v poriadku. Až pri poslednej vizite mi primárka len tak na okraj povedala, že tam je septum, že to mohlo byť príčinou potratu, ale že to nie je nič strašné. A pri laparke mali pokazený hysteroskop, takže maternicu nepozreli vôbec 😝

weronika131
25. sep 2009

lenuliatko
som tu, pretoze som si spomenula, ako si mi rozpravala o tomto fore......
Taktiez sme sa rozhodli pre umele.....chodime do splnu.Totiz Bubo mi vzal jeden vajickovod a druhy je lenivy, takze vysoke riziko mimomaternicoveho......znova
A tie pripady, co tam boli potom......desne......2pripady kedy zomrel plod v deviatom mesiaci tehotenstva, par dni pred terminom porodu.......prve babatko zomrelo, pretoze sa mamicke odtrhla pracenta a pri druhom nikto nevie
A co ty???

lenuliatko
25. sep 2009

Dalida, daj sa pekne dokopy 😉 máš pocit, že máš OHSS? To fakt bud po stimulke také veľké bruško?

jajica
25. sep 2009

lenuliatko u mňa ju zistil môj obv. gynekolog, mal na ňu podozrenie a to sa mu pri hysteroskopii potvrdilo 😝 , ale ako som písala- nechcel to riešiť, že to nechá na Hredziho

dalida
25. sep 2009

Lenuliatko, nemusis mat take velke brusko... OHSS vznika najma pri odbere vacsieho poctu vajicok a PCOS, ktore mam aj ja. 😒
Zatial, cikam, dycha sa mi dobre..., takze mozem tomu v pohodicke predist aj doma. 😉

jajica
25. sep 2009

dalidka aj ja idem do SPLNu 29, ale ja idem ráno

zajacik...
25. sep 2009

Dalidka takze tiez si zacala neskoro stimulovat a napriek tomu si mala peknu urodicku...
Jajica ano liecbu som mala 6 mesiacov a potom dalsie 4 mesiace kym mi prisla mrcha, takze v podstate 10 mesiacov som bola odstavena od snazilkovania... A tie navaly znasa kazdy inak, ja som ich sice tiez mala, ale nie take hrozne, a kedze bola zima, tak mi to aj vyhovovalo, lebo mi aj pocas zimy bolo teplo 😀
Weronika to si ani neviem prestavit prist o babiku v takom stadiu tehotenstva, co je proti tomu jedno nevydarene IVF... ach jo, zivot je niekedy velmi kruty.... 😢 😢 😢

mima263
25. sep 2009

čaute žienky, vidím, že ste už poriadne pokročili. Držím Vám palce 😉
ixi ani ja stále nič - parádne pokračujem, už som 52 DC 😝

lenuliatko
25. sep 2009

Weronika, tak to je naozaj des 😖 Tie ženy dali potom k vám na izbu hej? Bože, ja by som skončila na psychiatrii. Fakt až keď sa stanú takéto doslova tragédie, tak si uvedomíme, že sme ešte celkom "dobre" obstáli. A ako dlho už chodíte do SPLNu? Už aj stimuluješ? Idete rovno na IVF? No, to ja každému zainteresovanému spomeniem modrého koníka a kto by bol povedal, že sa stretneme práve v tejto téme.
Ja už stimulujem na 1.IVF, momentálne mám pichnutý decapeptyl, takže som v prechode, končí mi mrška a v pondelok idem do SPLNu na krv a sono a doki povie, kedy začať pichať. tak cca za tri týždne už budú bábätká v brušku. Snažíme sa vyše tri roky...

weronika131
25. sep 2009

zajacik
je, a ja len dakujem vsetkym svatym,ze sa to nestalo mne,
Neviem si predstavit, ze sa tak dlho tesia na babatko, vsetko je nakupene, pripravene a uz len pocitaju dni.....tesia sa, rodina taktiez......je to strasne, tie zeny boli znicene, no pomalicky sa z toho dostavali, najma vdaka manzelom.....bola som tam dost dlho, takze videla som ako sa ich stav zlepsuje.......no nikdy to uz asi nebude ako predtym......
Este viem, ze v prvom pripade sa malo narodit dievcatko a mamka jej dala meno Lea.....kvoli pohrebu to bolo nutne

lenuliatko
25. sep 2009

Mimka, ešte stále odmietaš vyvolávačku? Trpezlivo si na mršku vyčkáš? 😉
Jajica, viem, že horšie deformácie maternice sa riešia chirurgicky, ale u nás to nebude také zlé 🙂
dalida, no ty si bola dobrá sliepočka, už sa len do utorka z toho vylízať, bude dobre 😉

lenuliatko
25. sep 2009

Weronika, naozaj sa to až zle číta ☹ A teba prečo držali tak dlho? Viem, že ty si mala normálnu operáciu, snáď neboli komplikácie? Ako si sa z toho vystrábila, v pohode? Inak, tvoj prípad bol tiež smutný, nechám na tebe, či to spomenieš, ale ja na to nezabudnem. Už len veriť, že svoju smolu sme si už "vyžrali" do dna a už bude len dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre