Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

nurili
23. apr 2012

Mam otazocku: Nie je priskoro si zaobstarat detsku postielku? Manzel ten je zapaleny do nakupov, ten by mal uz najradsej vsetko doma, musim ho brzdit. Poradte prosim, dakujeeeem...... 😵 😵 😵

steva
23. apr 2012

@nurili kludne si ju kupte,spravite si radost 😵 Ved uz si 27 tt,to nieje skoro

franina
23. apr 2012

@nurili ahojky, ja mam vo stvrtok krv, tak uvidime...
podľa mňa tiež už môžte kúpiť postielku, v pohode.... 😉

nurili
23. apr 2012

@steva tak asi cez vikend zautocim na postielky , no ono by to aj prebalovaci ci vanicku so suflickami.... 😀 😀 😀
a ty moja ako sa citis, malinke uz kopka riadne co?

nurili
23. apr 2012

@franina a testovala si alebo si nechavas to najlepsie na stvrtok? Inac veeeeeelmi ti drzim vsetkych 20......tfuj, tfuj, tfuj.....to plujem tehotenske virusiky..... 😉

bique
23. apr 2012

@nurili kludne postielku kup 😀 ja mam celu vybavicku pre dvojicky, lebo som ju mala uz v 24tt...v 26tt mi vsak predcasne po narodeni odisli 😢 ale nie som poverciva, nechala som si ju celu, iba kociar som predala ☹ ja vsak viem, ze sa mi este vybavicka zide a budu nad nami uz stale bdiet nasi dvaja anjelickovia...z tehotenstva sa treba tesit, aj ked nikdy nevieme, ako to dopadne...o com by to bolo? potom mozme zit cely zivot iba v strachu a to ja teda nemienim 😉 dtzkam palceky 🙂

nurili
23. apr 2012

@bique mam taky dojem ze sa vydam na nakupi.....inac si silna zena a obdivujem ta, drzim ti palce aj to je slabe slovo, vlastne ti to tehotenstvo zelam z celeho srdca......
a co myslis mozem pit magnezium preventivne? taky sumak s vodou do pohara.... 😉

bique
23. apr 2012

@nurili dakujem 😀 za tu silu vdacim hlavne svojmu manzelovi 😕 nie som odbornik, ale sumive vitaminy a celkovo vitaminy v tej umelej forme neuznavam, ale ked ho mas malo, nie je to naskodu 😉 ja papam strasne vela zeleniny /kazdy den minimalne jeden, ak nie dva zeleninove salaty ako hlavny chod/ a to nie len kvoli tehotenstvu, ale ja som tak zvyknuta, ze ak nemam zeleninku, strasne mi nieco chyba a potom si to vynahradzam napr. sladkym 😠 dost ovocia, chude masko a syry...a samoska cokoladka sem tam, lebo bez tej neviem zit...vlastne jem vsetko, ale s mierou, ale tu zeleninu a jogurty, na to nedam dopustit...ak mas vsestrannu a zdravu stravu, tak doplnky nie su potrebne...a ked necakas dvojky alebo trojky 🙂 ale kazdy ma iny nazor...a doki ti odporucal? vsak oni asi vedia najlepsie...ja som pri dvojkach brala tehu vitaminy a v 26tt mali krasnych 740 a 960g 😔 moje nadherne zdrave babulky 😢 ale boli dvaja...vitaminy vsak uz pri dalsom tehu brat nebudem, lebo ich mam myslim dost 🙂 ono v tych umelych vitaminoch je vela umelych veci 😖 najviac magnezia mas v susenych datloch, potom susenych marhuliach, vela je v malinach, jahodach, v banane a ananase 😉 ide sezona, tak skus radsej doplnat takto 😉 😀

steva
24. apr 2012

@nurili kope malinke a poriadne.aj nas Jakubko strasne vela kopal ked bol v brusku.
Ja zatial neberiem vitaminy,len kyselinu listovu ,v prvom tehotenstve mi tvrdlo brusko a tak mi dal doktor Magne B6,to je magnezium,ale teraz ked nebudem musiet,nebudem brat,deti sa stavaju zavisle,povedala mi neurologicka a su potom nespave .neviem ci je to pravda,ale ako pise
@bique ak nemas problem a mas dobru stravu,netreba ti podla mna vitaminy.
A kam sa chystas rodit?

milcsi
24. apr 2012

@nurili kludne si chystaj vybavicku. Ja som davala dokopy manzelovu detsku postielku tiez okolo 25 tyzdna. Svokra ju odlozila a nam sa zisla. Len som ju pretrela "detskou " farbou 🙂
Co sa tyka vitaminov, netreba to prehanat s doplnkami. Pokial mas pestru stravu, mas dost vitaminov. Mne hovorila doktorka, ze ak sa berie zbytocne vela vitaminov, rodia sa velke deti. Ja som brala pravidelne len na zaciatku, kvoli kys.listovej, neskor len sem-tam. A ak nemusis, neber magnezium. Ja som ho brala kvoli tvrdnutiu bruska, ale ked sa maly narodil a isla som za detskou lekarkou, pytala sa, ci som brala megnezium. Aj ona mi vravela, ze sa deti stavaju zavislymi a su potom nervozne. Nastastie ja som to nejako nepostrehla.

nurili
24. apr 2012

@bique no tak vidis, dokina mi este neodporucila ziadne magnezko ja len tak preventivne. Inac mne doktor zase poradil ze radsej tablety - vitaminy lebo tam su ciste vitaminy ako u takych prirodnych kde je aj vela zleho, vedlajsieho, nespracovaneho (salaty a chemicke posypi) ako v umelej forme - tabliet. No a teraz bud mudra... 😀 😀 😀 ze by clovek dnes neveril nikomu..Inac salatiky to aj ja mam rada, jahody mi beru tak ci tak, banan obmedzujem kvoli stolici ale mliecne vyrobky, mnamky a mlieko to musim mat kazdy den.......prve 3mesiace som len na mlieku ficala....aj bryndzu som si dala co v tehotenstve je zakazana ale nedokazala som odolat....... 🤐 mam chut aj na pecienku ale to radsej neriskujem...... 😖

nurili
24. apr 2012

@steva ja beriem vitaminy a hlavne ciste zelezo s vysokym obsahom v tabletach pretoze mam slabu krv a vlastne jej mam malo. Vela som stratila krvy pri mimomatrenicovom tehotenstve ked mi bolo zistene na konci tretieho mesiaca a pri operacii to bolo vseliak, s jednou nohou na druhom svete, ze vraj bol zazrak ze som sa z toho dostala....... 😢 tak sa vitaminujem ale dolezite je ze test na cukrovku dopadol super a malinky je zdravunky......
Tolko stastia ze to nedokazem ani spracovat...... 😀 😀 😀
Inac ma zaujima ze ked lezim na boku a malinke mi tam kopka tak to znamena ze sa mam otocit? V noci sa mi to stalo ked som bola na lavom boku tak zacal kopkat asi lezkal tam a ked som obratila na druhy bok tak i na druhej strane som citila kopance a neostavalo mi nic ine ako lezat na chrbte. Je take nieco mozne? 😝 😝 😝

nurili
24. apr 2012

@milcsi och dakujem.....aspon budem verna zelezu i ked mi to robi problem na wecku 😠 ......nechcem velke mimi len tak okolo tri kilecka....chudak moj podvozok 😀 😀 😀

nurili
24. apr 2012

Babenky otazocka: mate niektora skusenosti s monitorom dychu? Chcela by som si to tiez zaobstarat.....
Poradte prosim...... 🙂 🙂 🙂

steva
24. apr 2012

@nurili aj ja ked si lahnem na bok,malinky kope viac,ale nemyslim si ze mu to vadi,len si robi miesto 😵
Potom je to jasne ze musis brat to zelezo,mna tiez upchava a tak dufam nebudem musiet 😉 ja som pri prvom monitor dychu nemala,ale ja som mala od zaciatku maleho pri sebe v posteli(az doteraz),ale teraz budem mat,je to urcite dobra vec.keby si rodila v Saci,tam ti ho pozicaju ak chces,myslim si ze 7 eur je na mesiac,ale aj niektora poistovna zevraj dava na polrok zadarmo.asi Union.

sullivanka
24. apr 2012

@steva mam taku hlupu otazku, ako je to s tym tvrdnutim bruska? ako je to citit? par krat som na to narazila v clankoch, ale vobec mi to nejde do hlavy.. vies mi to opisat prosim?
@nurili to som si aj ja povedala, ze moje mimi nebude moc velke.. tak okolo 3 kileciek uplne staci 🙂 vitaminy beriem sporadicky, mam rada ovocie a zeleninku..
a baby, neuverite, ale vcera som si kupila cerveny melon... a aj som sa cudovala, ale bol dokonca aj sladky..

steva
24. apr 2012

@sullivanka to tvrdnutie bruska ked budes mat,budes o tom vediet,ja som mala na par sekund tvrde brusko ako kamen a taky zvlastny pocit,ale zevraj ak to nieje casto,je to neskor normalne.
A s tym melonom ti verim,aj ja som uz mala nedavno,joj ale bol dobry,uz sa tesim na sezonu 😉 Vidim,ze mame rovnaky termin,tak si drzme palce 🙂

milcsi
24. apr 2012

@nurili ja mam skusenost s monitorom len zo Sace. Ja som o nom tiez rozmyslala, ale nakoniec nekupila. Ked pozries statistiky je len mala sanca, za dojde k syndromu nahlej smrti. Ja viem,my co sme tak bojovali o babetko, sa o neho bojime. Rodila som v Saci, kde ti ho davaju automaticky do postielky. A v noci sme sa na izbe budili na to , ak nejaka mamicka na konci chodby ho zabudla vypnut predtym ako vybrala svoje dietatko z postielky, lebo hrozne hlasno to pipa. Neboj, ked sa male narodi, budes mat usi ako sova. Ja som sa budila na to, ze maly otocil hlavku a mlaskal ustami, ze je hladny 🙂 . Nikdy v noci neplakal, lebo spis tak nejako inak 😉 .

milcsi
24. apr 2012

dievcata, rozhodujem sa este, ze pocas leta 2-3x skusim IUI. Je to moja tak trosku posledna sanca pomoct prirode. Od septembra maly nastupuje do skolky a ja do prace. A potom z prace to uz bude tazsie realizovatelne. Umele uz pravdepodobne nechceme, teda skor manzel, ale druhe by sme chceli. Ja som podstupila 2x IUI pred IVF, takze teoreticky u nas sanca je, aj ked vtedy to nevyslo. Aj manzel suhlasi. Nie su take davky hormonov ako pri ivf. Este uvidim, ale asi od juna zacnem. V maji bude manzel dlhsie mimo v zahranici, tak to pada.

lienka_1
24. apr 2012

@milcsi Tak to je super! Smelo do toho! Drzim palce...aj na nohach! 😉

sullivanka
24. apr 2012

@steva to s tym bruskom ako kamen, musi to byt cudne.. no, tak ale snad ma aj toto obide ako ostatne "priznaky"..
aha no fakt, mame rovnaky termin.. to je ake zlate.. a pozeram, ze si z KE.. odtial mam mojho draheho.. a tym padom aj svokrovcov a svagrine.. boli sme teraz po velkej noci na tyzden sa ukazat 🙂 na brusko sa hned vrhli hi hi...

nurili
24. apr 2012

@steva s tym pozicavanim je to super, no obavam sa ze ja si ho budem musiet kupit lebo zijem v zahranici. No skusim sa popytat s porodnou babou s tou mam termin 8.5. tak som zvedava co mi na to povie. A aky by si chcela, stipec alebo podlozku? 😉

nurili
24. apr 2012

@sullivanka to tvrdnutie tak to ani ja neviem a mozno som to mala a ani neviem.....ze vraj je tvrde ako celo.....dokina na Slovensku mi to vysvetlila ze cigani tomu hovoria ako keby sa im brucho zrazilo do jedneho celku ako lopta....velmi som ti neporadila co.....? 🙂

nurili
24. apr 2012

@milcsi urcite mas pravdu, no radsej by som mala istotu...ale viem o com pises......dakujem....

nurili
24. apr 2012

@milcsi treba skusat a pomoct prirode ked to ide aj bez IVF......Drzim palce..... 😉 Netreba sa vzdavat.....

milcsi
25. apr 2012

@nurili jasne, ze chapem neistotu.. .... ono tych neistot bude viac, ked sa male narodi 😉. Urcite aj preto, ze ide o dieta, o ktore sme tvrdo bojovali. Ja ta neodhovaram, ved aj ja som o monitore uvazovala nejaky cas. Len som napisala, aka bola moja skusenost.
@lienka_1
@nurili a ostatne.......dakujem za povzbudenia. Suhlasim, netreba to vzdavat 😉, teoreticky by to mohlo ist aj bez ivf. Nie je co stratit, max nejake eura, ale to nie je podstatne.

sullivanka
25. apr 2012

@nurili he he, to s ciganmi je teda fakt gol.. no.. nie som o moc mudrejsia, ale nevadi, ako hovoris, dufam, ze o tom ani vediet nebudem.. resp. ze to ani nepride 🙂
@milcsi tiez sa pripajam, zasluzis si obdiv nas vsetkych za svoj postoj a silu ktoru to vyzaduje..

nurili
25. apr 2012

@milcsi tak hip bip hura a ako napislala Lienka sup do toho......niekedy aj z motyky vystreli...aspon ja tak hovorim... 😉

nurili
25. apr 2012

@sullivanka tak ako pises ani ja nemam o tom ani tusenia a mozno to sem tam pride ale neviem o tom....co uz....aj my to opisovali, vysvetlovali a aj tak nic. Mimi kope,a je v dobrej polohe tak mas cas sledovat tvrde brusko? 😉 😉 😉 Len nech nam to dobre dopadne a mimi su zdravunke..... 😵 😵 😵

sullivanka
25. apr 2012

@nurili presne, to je najdolezitejsie.. nech su zdravunke.. inak od kedy kopka som o dost pokojnejsia.. sem tam som sa na zaciatku tehu bala ci je vsetko o.k.... asi to pozna kazda buduca mamina.. ale ked sa hybe a kopka, tak viem, ze je vsetko v najlepsom poriadku... robime si srandicky, ze to bude urcite chlap, lebo mrvi sa najviac ked idem jest 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre