Preimplantačné genetické vyšetrenie

lubica9414
4. jún 2019

Tie, co ste si presli cez IVF, davali ste si robit aj geneticke testovanie?

ingelika78
4. jún 2019

@lubica9414 áno. A vyslo prve ivf s testovanym, zdravym embryom.

lubica9414
autor
4. jún 2019

@ingelika78 supis, takze podla tvojej skusenosti to predpokladam odporucas 😉 mas este aj nejake zamrazene?

zuzumajko
4. jún 2019

@lubica9414 ahoj, ano. Pretoze mam inu chromozomalnu strukturu, takze my musime. Z 30 vajicok nam zostali 4 na diagnostiku (co sa spravne delili). Tie 4 sli, dali sme ich zamrazit a zo 4 boli 3 zdrave 🙂 jedno mam uz 3.mesiac v brusku a 2 su zamrazene 🙂

ingelika78
4. jún 2019

@lubica9414 áno, 2. A jednoznacne odporucam. Ale maly ma len 5 mesiacov, tak este par mesiacov dalsie tehotenstvo neplanujem.
Predpokladam, ze Ti asi napisu zeny aj to ze ani PGD nezaruci uspesne tehotenstvo a embryo sa moze neuchytit. Co je samozrejme pravda. Ale pgd vyluci embrya ktore by bohuzial nikdy nemali sancu a usetris si niekolko vkladov ktore budu neuspesne tak ci tak pripadne tehotenstvo skonci po par tyzdnoch....

lubica9414
autor
4. jún 2019

@zuzumajko a bola to vasa jedina skusenost, ci ste to skusali uz aj predtym bez tej genetiky? Gratulujem mimochodom,nech to dotiahnete do uspesneho konca 😉

zuzumajko
4. jún 2019

@lubica9414 u nas je to ruska ruleta. Preto uz len ivf s genetikou. Spontanne nemozeme, lebo babatka mi nepreziju v brusku alebo budu velmi poskodene.

zuzumajko
4. jún 2019

@lubica9414 inak, ja odporucam investovat do toho urcite

lubica9414
autor
4. jún 2019

@ingelika78 nad tym najviac uvazujem presne kvoli tomuto ako si povedala, ze mi to usetri tie neuspesne vklady, potraty atd. Asi do toho investujem. No dufam, ze aj nam sa podari nieco zamrazit. Vdaka za radu 😉

ikuska187
5. jún 2019

@lubica9414 ahoj, my sme si tiež dali PGD, mali sme zlý SPG, vysokú dna fragmentaciu spermií, odporúčam. Mali sme 4 blastocysty naj kvality, po PGD ostali 2, som rada, že sa vyhnem 2 zbytočným vkladom z toho vyplývajúceho sklamania alebo horšie potratu. Vklad ma ešte len čaká, ale úspešnosť po vklade geneticky ok embrya je pomerne vysoká 70 percent. Inak max. 30 percent, aj to záleží od problému aký pár ma.

lubica9414
autor
5. jún 2019

@ikuska187 dakujem
A kolko ste cakali na vysledky? Mas uz aj datum na vklad?

zuzumajko
6. jún 2019

Na vysledky sa caka cca mesiac az 6 tyzdnov. Vklad sa robi nasledujuci cyklus.

ikuska187
6. jún 2019

@lubica9414 na výsledky sme čakali 2 týždne, na vklad čakám od októbra minulého roka 😁 komplikácie z mojej strany, ale už máme dátum, už je všetko ok 😊😉

lubica9414
autor
6. jún 2019

@ikuska187 tak drzim palce, nech vam to vyjde na prvy sup 😉

zuzumajko
6. jún 2019

@ikuska187 prosim ta, kde ste cakali len 2 tyzdne na genetiku?

ikuska187
6. jún 2019

@zuzumajko Reprogenesis Brno, malo to trvať do mesiaca, po 2 týždňoch mi už prišiel mail, ze PGD je hotová, či mi môžu poslať výsledok.
@lubica9414 diky 😉😊

zuzumajko
6. jún 2019

@ikuska187 whoow. My sme fakt cakali cca 5 tyzdnov v reprofite :D ale dobre ze tak, ak vsetko dobre pojde (tfuj tfuj, klop klop) budem mat decembrove babo k mojim milovanym vianociam 😊😇

ikuska187
6. jún 2019

@zuzumajko ono bohvie ako to vyšetrujú, je dosť možné že sa im nakopilo akurát dosť vzoriek, preto tak skoro, tiež som bola prekvapená 😊 všetko sa deje vtedy, keď ma 😊 mne to vklad neurychlilo 😊😊😊

lubica9414
autor
18. jún 2019

Tak prvy odber mame za sebou a moc mi do smiechu nie je. Vyvinulo sa nam len jedno embryo, isli sme aj do toho testovania, takze cakame na vysledky. Je tazke ostat pozitivne naladena 😥 uz asi len cakat na zazrak

ikuska187
18. jún 2019

@lubica9414 držím palce 🍀🍀🍀

lubica9414
autor
18. jún 2019

@ikuska187 dakujem, ja som zufala uz teraz, obdivujem baby, co sa s tym pasuju tolke roky.

ikuska187
18. jún 2019

@lubica9414 chápem, ja som v 1.IVF a mam dost.

zuzumajko
18. jún 2019

@lubica9414 my uz 9 rok..hrozne veci mame za sebou ale ja verim ze ti to dopadne dobre!!! Mysli pozitivne 🙂

lubica9414
autor
18. jún 2019

@zuzumajko tak velmi vam drzim palce nech to uspesne dotiahnete do radostneho konca 😉 . Fakt klobuk dolu za tolku trpezlivost 💕

zuzumajko
18. jún 2019

@lubica9414 no modlim sa..som v 15tt..trpnem uz pri vsetkom 🙈😔 ale neboj, naozaj mysli pozitivne! Zbav sa negativnych myslienok, oki? 😊

lubica9414
autor
18. jún 2019

@zuzumajko dakujem 😉

szkatuska
2. aug 2019

@zuzumajko
Ahoj! Aké problémy ste mali? Nám už 2x vyšli aneuploidy ☹😢 a preto sa pýtam, či náhodou aj Ty si nemala podobný problém. Ďakujem Ti za odpoveď

zuzumajko
2. aug 2019

@szkatuska ahojky. No dofrasa to ma mrzi 😔 no, ja mam robertsonovu translokaciu v mozaikovej forme. Znamena to, ze nevedia urcit percentualne zastupenie translokacie v bunkach. Dost komplikovane, v principe je tazke otehotniet a donosit zdrave babo pokial vajko nie je zdrave..
Kolko vajicok ste mali? A kde v CAR ste?

zuzumajko
2. aug 2019

@lubica9414 ako ste vy dopadli? Myslela som na teba 🙂

szkatuska
2. aug 2019

@zuzumajko
7 vajicok som mala, z toho 6 oplodnili. 3 emrya sme mali a ani jedno nebolo zdravé😞😪som bezradná. Neviem ako dalej. Darovane vajicka nechceme.

zuzumajko
2. aug 2019

@szkatuska do ktoreho centra chodite? Boli ste na genetike vy s partnerom?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre