Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
27. jún 2008

Ahojte, zase ste to tu oživili 😀

vierka
27. jún 2008

ahojte babulky...
no ja som v stredu absolvovala HSG vysetrenie a teraz cakam do utorka, to idem k svoju gynekologovi a ten sa vyjadri ku snimkom, ze ci je tam vsetko v poriadku, alebo ci je nejaky problem... ak nebude problem, tak sa hadam dalsi cyklus uz dostaneme na nase prve IUI - ked idem dokimu teraz to budem uz nejaky 14 DC, co je podla mna uz neskoro aby sme IUI stihli uz tento cyklus.... no nevadi, pockame na dalsi cyklus, len nech tam nie je nejaky problem 😀

lenka - gratulujem ku krasny dvom ciarockam a moc drzim palce aby ti to lekar potvrdil a aby bolo vsetko v poriadku... kedy ides na kontrolu k dokimu???

fedra, disney - ja sa k vam pridavam s nepriatelskym hlienom 😀 onedlho nas hadam konecne caka nase prve IUI 😀

disney
27. jún 2008

Vierka, tak vitaj v klube 😀
To je hrozné, hlien, ktorý by nám mal pomáhať, tak škodí 😠
Tak si držme vzájomne palce, nech sa to čoskoro podarí.

nelia
27. jún 2008

Ahojte baby... Disney, aj ja idem v septembri na laparku ☹ . Máme za sebou 3 neúspešné IUI a chceme ísť na IVF, ale vraj poisťovňa vyžaduje pred IVF laparku, hoci pri HSG mi zistili, že sú vajíčkovody priechodné..
Ja inak netuším, v čom je problém, snažíme sa už takmer 5 rokov a obaja sme OK. Ten hlien mi nikdy neskúmali a v centre, do kt. chodím mi povedali, že vyšetrenia na protilátky sa v SR nerobia, lebo sú drahé... A že by to bolo zbytočné, lebo keby zistili alergiu na spermie, tak by sme sa pol roka museli milovať len s ochranou a dali by mi nejaké lieky...
Babám, ktoré sa chystajú na IUI, držím veľmi palčeky, aby to vyšlo!!! 😀

vierka
27. jún 2008

disney - tak dakujem 😀 ved to: zly, zly, zly hlienisko 😀
ale verim, ze cez to vsetko sa k vytuzenemu babatku vsetky dostaneme 😀

nelia - ved nech ti spravia ten postkoitalny test, ten podla mna nie je taky drahy a videli by, ako sa spermijky spravaju v tvojom prostredi...
inak mne doki povedal, ze pred samotnym vykonom IUI chce vediet ake je to tam priechodne a ci to vobec je, cize ja mam teraz HSG za sebou a uz len cakam ako sa k tomu doki vyjadri a verim, ze tam nebude uz ziadny iny problem...

nelia
27. jún 2008

Vierka, myslím si, že aj ten postkoitálny test by bol už zbytočný... aj tak by mi nepomohlo, keby mi zistili, že môj hlien zabíja spermijky... proste po toľkých rokoch už nám ostáva len IVF.. Dúfam, že Tebe vyjde hneď prvý pokus IUI, držím pestíky 😀 .

pahu
27. jún 2008

Držím Vám palčeky 😉 Mne to síce nevyšlo ani na 3.krát, ale tých cca 10% niekde musí byť 😀 Dúfam že ste to vy 🙂

vierka
27. jún 2008

dakujem pahu - a ty teraz uz stimulujes na to IVF??? 😀

pahu
27. jún 2008

Vierka áno, IVF sa mi blíži, dnes som 7.DC, už 10.deň si pichám Decapeptyl do bruška a 7.deň Fostimon do zadku... Teda môj manžel 😉 V pondelok idem na folikulometriu a na základe jej výsledkov mi doki povie, kedy by som mala ísť na OPU - odobratie vajíčok 😀 Dúfam, že ich bude dosť, alebo aspoň jedno a pekne zdravučké a plodné 😀 Zatiaľ sme sa rozprávali, že zrejme to vychádza najskô, ale úplne najskôr na stredu 2.7., ale uvidíme v pondelok 😉

vierka
27. jún 2008

pahu - tak drzim palce nech je tych vajicok co najviac a nech su pekne zdravucke a plodnucke, potom daj urcite vediet ako si dopadla a kedy ta co caka... a obdivujem ta, ja by som si injekciu asi sama nevedela pichnut 😀
ja idem v utorok k dokimu na posudenie toho HSG, tak dufam, ze tam bude vsetko vporiadku 😒

nelia
27. jún 2008

Pahu, vieš mi povedať ako dlho si čakala na schválenie žiadosti na IVF? Lebo ja idem najprv v septembri na laparku, ale ešte som si papiere na IVF nezačala vybavovať... a nevieš náhodou, ako dlho po laparke sa môže urobiť IVF?

pahu
27. jún 2008

Nelia 😀 Neviem či som ti už na to neodpovedala v inej téme, ale:
Spoločná ZP - do 4 týždňov
Apollo ZP - do 6 týždňov
Všeobecná ZP - do 2-3 týždňov
Ale všetko záleží od momentálneho počtu žiadostí, ktoré má na stole revízna lekárka 😀
Neviem, či je vhodné ísť po laparke hneď na IVF, pretože je tam veľká šanca, že by sa to mohlo podariť prirodzene 😉 Alebo máte nejaký iný problém? Viem len to, že schválená žiadosť platí myslím 1/2 roka alebo rok? 😨

Vierka, určite sa ozvem, neboj 😀 A ty sa tiež neboj, však pri najhoršom odhalí príčinu prečo sa nedarí a bude ju môcť odstrániť 😀

nelia
27. jún 2008

Pahu, my práveže nemáme žiadny problém 😨 Len sa proste nedarí. Tak začnem žiadosť vybavovať až po laparke, v lete na to nebudem myslieť 😅 . Dúfam, že Tvoje 1.IVF vyjde a potom Ťa budem nasledovať 😉 😀 . Inak moja sestra má teraz 4-mesačného synčeka, ktorý sa narodil po 7 rokoch!!! snaženia a na 3. pokus IVF 🙂 a je nádherný.. a ona mala hormonálne problémy a aj manžel mal zlý spermiogram... Takže baby, hlavu hore, nádej umiera fakt posledná 😀 😀

pahu
27. jún 2008

Nelia, dúfam a verím že áno 😀 Držím palčeky a užite si leto 😉

darla27
28. jún 2008

Babule zaujímalo by ma , či po užívaní clostilu 2 krát denne po 1 tabletke urýchľuje rast folikulu než za normálnych okolností alebo vznikne viac ako jedno vajko. 😅
Pri akej veľkosti vám odporučali pichnúť pregnyl?

vierka
29. jún 2008

darla - pokial nie su ziadne ine komplikacie, tak clostil by ti mal podporit rast folikulov... a je dost mozne, ze budes mat aj viacej dozretych naraz (ja som mala dve)... ale co sa tyka pregnylu, tak ti neporadim, lebo mne ho v zivote doktor nepichal....

lenka0402
29. jún 2008

ahojte babule aj ked uz mam 5 pozitivnich testov stale som nervozna ci to dobre dopadne,,,priznaky zatial ziadne nemam iba troska bolave prsia,,ale ja sa ani nesledujem.u kazdeho to je individualne..5 rokov sme sa snazili otehotniet a 2 inseminacie boli neuspesne..a tak som sa rozhodla ze konec nebudem na to mysliet a nebudem sledovat kazdy priznak..a vydite u mna to bola prave ta psychika po 3 insemke som hned utekala makat do roboty,,,kupili sme si chameleona a na babetko som absolutne nemyslela..a teraz mam 5 pozitivnych testikov a pravdepodobne som tehulka.babulky hlavne trpezlivost a urcite na to nemysliet...da sa to verte mi..treba sa niecim zabavit..a nerozmyslat ci som alebo niesom tehotna.

lenka0402
29. jún 2008

a keby ste este chceli vediet mala som darcovske spermie a bola to iscara v ba..

darla27
29. jún 2008

Leni inseminácia darcovskými spermiami? 😕 😅
Mužík nemal žiadne spermie alebo prečo ste neskúsili IVF s mužovými?
Som celkom prekvapená, u nás by s tým manžel rozhodne nesúhlasil.
Gratulujem k tehu. 😉

lenka0402
29. jún 2008

darla 27 partner mal aj nejake spermije ale mal geneticky problem..keby som otehotnela partnerovimi tak by mal na 90 percent downown syndrom..tak preto darcovske...ina moznost ani nebola..bohuzial

lenka0402
29. jún 2008

mimco by bolo postihnute a toto nam odporucila geneticka

darla27
29. jún 2008

Aha, tak to chápem. A ako mu to zistili? Normálne zo spermiogramu v Gynfive?
Babule, zaujímalo by ma či sa dá dopraviť jedným spojom buď z hlavnej stanice z nív
alebo z vlakovej priamo pred gynfiv.

vierka
1. júl 2008

ahojte babulky, tak po HSG vysetreni sa zistilo, ze mam obe strany vajickovodou priechodne, tak ma caka nase prve IUI, buduci cyklus pojdem na navstevu do nejakeho CAR a azujimalo by ma co si myslite, ze ktore centrum je Ba lepsie 😀 dakujem za akukolvek odpoved 😀

nelia
1. júl 2008

Vierka, ja som chodila do Gynfivu a teraz chodím do Ferticentu... v Gynfive to ide ako na bežiacom páse a je to dosť neosobné, no odborníci sú tam dobrí, to zase nechcem spochybňovať... ale vo Ferticente je to také osobnejšie, máš viac pocit, že sa o Teba starajú... Myslím, že sú tu aj nejaké témy na porovnávanie centier... skús trocha pobehať na koníkovi. Každopádne držím palce na vaše prvé IUI 🙂 .

darla27
1. júl 2008

Babule nikto mi neporadíte prečo mi naordinovali pichnúť až 2 pregnyle 36 hodín pred iuikou?
Na základe čoho sa to určuje ?
Vierka, ja som v GF nová, zatiaľ sa mi tam páči, ale ako už ktosi povedal, dôležité je či ti pomôžu.
Samozrejme aj dobrý a ľudský prístup robí svoje, ale keby mali s každou pacientkou prežívať jej subjektívne nešťastie neplodnosti, tak si môžu hodiť mašľu. Myslím to samozrejme v dobrom, dobrý prístup zo strany lekárov prispieva k psychickej pohode pacientky a tým sa zvyšujú šance na úspech. l 🙂

vierka
2. júl 2008

nelia - dakujeeeeeeem 😀 ... doki mi povedal ze nejake jedno centrum je v rekonstrukcii v blave - nie je to ten ferticcentrum??? lebo na vyber mi dal len ginfiv a iscare, tak neviem... ja viem, ze su tu aj temy na porovnavanie jednotlivych centrier, tak si to asi vsetko vytlacim (kedze je tam neurokom prispevkou) a budem doma pekne porovnavat a budem mat povinne citanie 😀 😀 😀

darla - tiez si myslim, ze co sa tyka vykonov, tak su vsetky centra super a dokazu robit svoju pracu... naozaj to bude len asi o tom pristupe k pacientkam, ale nemyslim aby to brali moc osobne, ale tkay ludksejsi pristup, pripadne pekne vysvetlit ked ta nieco zaujima (pretoze su aj taky lekari, ze ti ani nepovedia co sa bude kedy a ako robit a ako ti to moze pomoct)... cize sa asi pohrabem v roznych temach - ved mam cas este mesiac si rozmysliet... tento cyklus mam pauzu 😀

nelia
2. júl 2008

Vierka, ja som bola na IUI 2x v Gynfive a 1x vo Ferticente (teraz pred mesiacom, takže určite nie je v rekonštrukcii) a Ferticent sa mi oveľa viac páčil... aj manžel so mnou mohol ísť na IUI, Dr. pekne vysvetlil, čo presne robí a keď mi tam vložil spermijky, nechal ma tam 15 minút ležať a manžel mohol byť pri mne. Kým v Gynfive som len vošla, vložili spermie, hneď som vyšla a išla ďaľšia... Ale skús si prečítať tie témy, viac názorov Ti pomôže sa rozhodnúť. A presne ako hovoríš, hlavné je, aby to vyšlo, nezáleží na tom, v ktorom centre to bude 😀 .

vierka
2. júl 2008

nelia - no doki povedal, ze je od pondelka v rekonstrukcii (takze tri dni), ale neviem ktore, to som sa nepytala...
presne tak - ide o to, aby to bolo uspesne 😀
tak ja si tu vytlacim tie rozne temy a doma si budem pomaly buduci tyzden citat - ska mma cely tyzden dovolenku, tak si dam aspon domacu ulohu 😀

pointka
3. júl 2008

Ahojte, neviete, ktory DC sa zvykne robit IUI? Idem na dovolenku a mam pocit, ze mi to rovno do dovolenky padne ☹

vierka
3. júl 2008

pointka - no ona sa to robi v obdobi ovulacie, ked ti dozrie vajicko... takze teoreticky okolo toho 14 DC, ale kazda to moze mat individualne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre