Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

domcek
18. apr 2008

Caves fedri si verna tejto teme. Ako sa dari dievcatam.

fedra
18. apr 2008

ahooooooooj dani
si sem prisla kuknut ?

mandy55
18. apr 2008

brise na tvojom mieste by som isla na IVF, je tam vacsia sanca byt tehu ako pri IUI, ale zalezi na vasej diagnoze

brise
18. apr 2008

Ja mám potvrdené PCO, po LSK vajíčkovody priechodné, a manžel mám dobrý SPG, IVF sme podávali kôli zhoršenému SPG, no to bolo spôsobené len nejakou infekciou ktorá je už preč a už je to OK, preto nám aj doky odporučil najprv skúsiť IUI.

fedra
18. apr 2008

Brise, ak sa spermiogram zlepsil, ja by som mozno este skusila IUI.
Ved moze sa to podarit a je to isto mensi zasah ako IVF ... ale to iba podla mna

brise
18. apr 2008

Veď práve to, ale asi až na 3 cyklus v júni, pretože dnes som 10 DC a objednaná som až 14.5 a to budem ak mrcha dorazí ako má 5 DC už nového a stimulovať neviem či stihnem ak nie tak až na 3 cyklus. Jooooj toto čakanie je hroznéééééééé.

fedra
18. apr 2008

neboj ... bude ti to ubiehat rychlo
Najhorsie je cakanie na vysledok ... tie 2 tyzdne su pre mna neskutocne 😠

brise
18. apr 2008

ani mi nehovor, ked som čakala ja tááák dlho to trvalo a každy divný pocit som pripisovala tomu že určite som ´tehu´ a nič z toho.

fedra
18. apr 2008

tie priznaky si moc nevsimaj ... ved sme nadopovane hormonmi, takze to ma vsetko na to vplyv. Ale ja aj ked to viem, tiez sa stale pozorujem ... niekedy to uz ide poriadne na nervy.
Ale snad sa nam to podari dobojovat do uspesneho konca 🙂

brise
18. apr 2008

jasné fedri že dobojujeme, len bohužial sme tie ktoré musia bojovať dlho a intenzívne. Niektorej babe stači aby prešla okolo chlapa a už je tehotná.
Ale myslím že o to bude naše tehu a vychova detí krajšie.

fedra
18. apr 2008

ja ja take poznam ... a veeeeeela je takych aj v mojom okoli
Ale co uz narobime. Mna caka IUI asi v pondelok /v sobotu este idem na utz/.

brise
18. apr 2008

júj tak to držim palce, opatruj sa

fedra
18. apr 2008

dakujem 🙂

fedra
21. apr 2008

Caute, tak u mna IUI az zajtra, 16 DC 😒

fcielkafcielka
21. apr 2008

Ahoj fedri,
boli ste v sobotu v heliku? Som oci ocila ci Ta neuvidim, ale som ta nespoznala... 😅
Tak na zajtra budem drzat aj na nohach!!! 😉

fedra
21. apr 2008

Ahoj moja ... boli sme. Ja som tiez bludila ockami, no neviem ci som si dobre kukla ... 😀
Prisli sme az okolo 9.20/9.30 ... a cakali sme potom asi hodinu.
IUI mame zajtra ... sa mi to zda tosku neskoro. V sobotu mali foilici 21 mm ... bojim sa,ci zajtra nebude uz neskoro ☹

A ako ty ?

jankita
21. apr 2008

Ahojte dievcata.
fedra - zajtra silno drzim palce. Urcite nebude neskoro, mozno budu teraz robite dievcatka 😎

jankita
21. apr 2008

fedri - no, napisala som to ako kvalitny madar - mozno teraz robite dievcatka 😀

fedra
21. apr 2008

jankita ... no kiez by si mala pravdu 😉
A ty ako pokracujes ?

fcielkafcielka
21. apr 2008

fedri, tak my sme tam boli este pred deviatou. Ale cakali sme aj my, neviem, stali sme v rade na uzv a listovali v casopise...
My zatial oki, Krajko povedal v sobotu, ze je vsetko tak, aok ma byt a na kontrolu idem este zajtra a aj na embryologicky pohovor. No a zatial - vo stvrtok by mal byt odber. Som ale taka zmatena, lebo ma brusko boli hadam menej, ako pri Clostile, tak neviem...dufam, ze je vsetko tak, ako ma byt.
Neboj, ved oni vedia co robia, urcite to nie je neskoro! Ja so mala raz IUI na 12 den a potom az na 18 (a mavam 28 cyklus) a tiez som sa pytala, ci to nie je neskoro a tvrdili, ze nie, ze to proste nemam riesit... 😉

Budem drzat palceky!!! 🙂

fedra
21. apr 2008

dik ... trosku si ma ukludnila
Ja mam tiez cyklus 28 dni ... tak som bola zmatena, ze IUI az na 16DC ... tak neskoro mi ho este nerobili
Tak zajtra idete na kontrolu rano ???
Neboj, bude to OK ... a ake su foliky ?

Nemal asi nahodou biely svetrik ? To len tak typujem 😀

jankita
21. apr 2008

fedri - ja? Nijak. Cakam na mrchu, pijem alchemilku a gyn - neviem co, tiez nejaky cajik, plus cajik na upokojenie, lebo som z toho bola velmi nestastna. Zajtra budes vediet vysledok?

fcielkafcielka
21. apr 2008

No ano, take biele volaco som mala oblecene. 😉

Ano rano ideme na kontrolu, foliky mali roznu velkost, ale okolo 15 mm mali v sobotu...tak hadam je to oki.
Podam potom info co a ako. Som teraz prisla na to, ze nemam nocnu kosielku...ale baby vraveli, ze napriek tomu, ze je napisana, tak ju vobec nie je treba...tak neviem... mam len pyzamka. 😅

fedra
21. apr 2008

zajtra este len ideme na IUI
Vysledok bude po 14 dnoch ...

pahu
21. apr 2008

Fedri neboj, cítim to v kostiach, že to bude O.K. 😉 Držím palčeky 😀

fedra
21. apr 2008

pahu ... dik. Ako sa mas ?

fcielka ... ved ti hadam nejaku kosielku daju i tam ... no a este stale mas cas si nejaku kupit. taku nemocnicnu 😀 ... ved za 9 mesiacov ju opat vyuzijes do porodnice 😀

pahu
21. apr 2008

Fedri tak nijak sa mám 😵 Som po ovulke, tento mesiac si nejaké nádeje nerobím, skôr očakávam telefonát z poisťovne, na schválenie iVF a tak... V práci problémy so sekretárkou.... Takže trochu stresové obdobie, ináč nič... Dúfam, že ak sa mi má zavŕtať do môjho bruška fazuľka, tak sa jej to podarí aj napriek stresu 😉
No a ak príde mrcha, chceli sme ďalšie IUI, lieky na to už mám, ale manžel ide v tomto mesiaci na 3 služobky, tak to budem musieť nejako vyrátať, či sa mi oplatí brať lieky ak by tu náhodou nebol v ten správny čas... 😉 Čo už.... 😖 😒

fcielkafcielka
22. apr 2008

Ahoj fedri, tak ako? Urcite vsetko dobre dopadlo, vsak? 😉

pahu
22. apr 2008

Fedri? Dúfam že už si po a len ležkáš a hneď ako sa dostaneš k PC. poreferuješ nám trošku 😉
Ja som na tom takto a akurát ma začalo pobolievať podbruško, akoby som ho mala nafúknuté ako po laparke.... 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c

brii
22. apr 2008

Fiiiha, Pahu....to vyzera, ako by sa v brusku nieco male a pekne uhniezdovalo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre