Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

vierka
7. máj 2008

jankita - drzim palce, nech to vide 🙂)))))

mandy55
7. máj 2008

jankitka tiez drzim palec, pozitivne mysli a setri sa 😀 😀 😀 a pripajam zopar TTTTTTTTT

jankita
7. máj 2008

vierka - vdaka, uz som urcite tehu 😀

jankita
7. máj 2008

mandy - tiez dakujeeeem. chytam. Oslintam aj monitor, ked treba 😀

vierka
7. máj 2008

jankita - tak to urcite si!!! 😀 😀 😀 a vy ste mali co za problem, ked sa ti chce o tom pisat....

jankita
7. máj 2008

vierka - jasne, v pohode. Nemala som vobec ovulaciu a manzel mal tiez mierny problem so spermiami. Minuly cyklus som stimulovala, ale ani silne injekcie mi nepomohli k vajicku. Teraz to uz vyslo, lebo som brala dvojnasobnu davku menopuru.

vierka
7. máj 2008

jankita - tak verim, ze to bude uz len dobre 🙂))) tak to ste boli na tom horsie nez mi... ale je to super, ze ste to dokazali 🙂))

jankita
7. máj 2008

este nic nie je vyhrate, ale pevne verim, ze v tomto zapase viac-menej vedieme 😀

vierka
7. máj 2008

jankita - myslim ze za pokrok sa da povazovat aj to, ze mas nejake folikuli a mangel dal dobru vzorku 🙂)))) a je to v podstate aj uspech, sak mat pekny folikul je polovica uspechu 🙂)))

jankita
7. máj 2008

vierka - tretina. Druha tretina je otehotniet a tretia porodit zdrave a donosene dietatko. A potom pruser este len zacina 😀 😀 😀

vierka
8. máj 2008

jankita - tak to mas pravdu 🙂))) ale k otehotneniu je mat pekny folikul polovica uspechu 😀

pahu
9. máj 2008

Ahojte, tak už som tu, len som vyšokovaná z GynFivu...
Mrknite sa najskôr do grafu,a dám Vám k tomu pokec... http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c
Obidve IUI mi robili 13DC, jeden krát to bol deň po ovulke (podľa BT) a jeden deň sa mi trafili presne do ovulky... Super... Dnes som 11DC, myslela som si že cez víkend bude IUI a oni ma objednali len na kontrolu-folikulometriu na nedeľu To znamená, že najskôr v nedeľu večer mi pichnú pregnyl a v pondelok, alebo skôr v utorok idem na 3.IUI. POdľa mňa je to veľmi neskoro, nakoľko ovulku aj bez liekov mávam najneskôr 15-16 DC, s clostilom 12-13DC

vierka
9. máj 2008

ahojcek pahu - no ja sa moc grafom nerozumiem, tak nemozem povedat co an tom tvojom vidim... a teraz mas clostil, alebo si tento cyklus bez liekov? tak ked ti budu az vecer pichat tu injekciu, tak to podla mna nebude neskoro, asi len chcu aby si ten folikul mala mozno vacsi... alebo ako vyzerali tie folikuly tie cykli predtym???
drzim palceky, aby nebolo neskoro, ale tak akurat 😀

pahu
12. máj 2008

Vierka, už som ti pišla do témy Centrum GynFiv 😀
Takže ak sa tu niektorá objavíte, zajtra ma čaká 3.IUI 😉

vierka
12. máj 2008

pahu - dakujem, precitala som si 🙂)) zajtra ti drzim palceky 😀 😀 😀

pahu
12. máj 2008

Vierka díky.. Dúfam, že vy ani to IUI nebudete potrebovať 😀

jankita
12. máj 2008

pahu - drzim palce, do tretice vsetko dobre 🙂 . O 9 mesiacov uz budes drzat v rukach babo 🙂

pahu
12. máj 2008

Janki ďakujem a ty už kedy? 😕 😅

jankita
12. máj 2008

ja uz som 😀 . Ale nie, v utorok idem na testy. No dnes rano ma naplo z vone kavy a kolegyna hovorila, ze pre nu to bol prvy signal, ze je tehu. A tej kolegyni sa aj snivalo, ze im oznamujem, ze som tehu. No bodaj by mala pravdu.

fedra
12. máj 2008

pahu ... drzim palceky na zajtra.

pahu
12. máj 2008

Janki, tak teda už si 😉
Prepáčte že som tu už potom nebola, riešim sťahovanie celej firmy... 😝 Pa zajtra, ešte sa tu pred tým ukážem, mám tam byť o 10,00 😉

kakusa
13. máj 2008

Jeeej Pahu tak silno silne drzim palceky....dufam, ze posledne 😉

vierka
13. máj 2008

pahu - o 10.00 na teba silno myslim 😀

pahu
13. máj 2008

Babuľky ďakujem, potom sa Vám ozvem... O pár minút odchádzam z robotky 😀

kakusa
13. máj 2008

pahu silno silno drzim a teraz sa uvolni 😉 😀

pahu
13. máj 2008

Kakuš, rozkaz 😀

jankita
13. máj 2008

Pahu, uz mozno lezis na stole. Tak drzim palceky, nech to vyjde... 🙂

pahu
13. máj 2008

Ahojte, tak už som tu
Konečne mi robil Insemináciu Drábek, ale to som si baby vytrpela... Najskôr som skoro 45 minút čakala kým ma vezmú dnu a potom nacupital Drábek, + laborantka a sestrička... Drábek do mňa vnoril tie otváracie kliešte, rovno mi trochu oškrel krčok, ale vyčistil ho a pojkračoval... Keďže ovulka zrejme len prebieha, tak ešte nie je úplne stvrdnutý, tak si uchopil môj krčok do klieští a to bola dosť veľká bolesť a potom som musela zakašľať aby sa mi dostal dovnútra maternice a to bola druhá bolesť, ktorá už ale neprestávala a trvala až kým neskončil... Keď odišiel, jasné že mi zaželal do tretice všetko dobré .... Ostala tam so mnou sestrička, ktorá bola strašne zlatá, že či mám vložku, lebo budem krvácať a či ma to veľmi nebolí... Trošku som si fňukla s tým, že 2 x u Dr.Stenovej som nič necítila a ona že nebojte sa, s jednou babou sa tam totiž trápili 3/4 hodiny a je tehuľka Noé a teraz sa cítim akoby som mala mrchu, strašne ma tam dole všetko bolí...

vierka
13. máj 2008

pahu - fuha, taketo detailne popisanie, sa tam budem bat aj ist 😲
ale drzim palceky, aby ta bolest stala za to a aby sa to podarilo, pfuj, pfuj, pfuj.... teraz mas ist kedy na kontrolu, ze ci sa podarilo??? alebo budes len cakat na mrchu a ked nepride, tak potom pojdes?

pahu
13. máj 2008

Vierka, ale neboj sa, to bola len náhodička 😉 Ja som aj prvý aj druhý krát ani necítila že mi tam dole niečo robia... To asi preto, že mi akurát prebieha ovulka, strašne ma bolia vaječníky, teda hlavne ľavý, kde som mala dominantný folík, tak ani krčok nebol ešte poriadne stvrdnutý a celá som precitlivelá 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre