Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

bianka30
25. feb 2008

pahu, ja som sice na dovolenke, ale zaujima ma ake pocitove spravicky mas? vela na teba myslim a tak som chcela vediet ako ti je... ozvi sa

pahu
26. feb 2008

Boniačik, to je mi ľúto... Ani mne sa ten 1.pokus nevydaril, bola som z toho taká smutná...hlavne preto, že som sa na to priveľmi upla že to vyjde, že som jedna z tých 10%.. 😒 Neboj, skúste zabojovať, ísť do ďalšieho kola, určite sa to podarí, len to chce naozaj ten správny čas 😉

Titti, tak super a ako sa cítiš? Máš nejaké pocity??? 😕 😵 Ja som mala vo štvrtok 2.IUI, tak si môžeme vymieňať skúsenosti 😵 A BT si meriaš? 😕 😅

Bianka ahoj 😀 Takže, vo štvrtok som išla hneď domov a ležala som vkuse asi 4 hodiny ani na WC som nešla... 😉 No a od piatku mám také akoby tlaky v podbrušku, občas ma pichne v ľavom vaječníku, ale iba trošku, nebolí to... pocit nafúknutia... No a dnes, keď som si ráno namerala BT prvý krát v histórii môjho merania 37,0 stupňov a cez víkend videla 3 bocianov a včera rozbila pohár... Mám z toho iba dobré pocity... Takže dúfam že to tento krát vyšlo, ale až časom sa to dozviem, takže ešte budem úplne tíško 😀

tittika
26. feb 2008

pahu ja mam presne tie iste pocity ako ty 😅 a moja BT dnes 😀 1x v historii 37.1 pocity mam pozityvne, tak cakame spolu 😵 tak sa citim ako by ma tlacili nohavice ale netlacia taky cudny tlak 😖

kakusa
27. feb 2008

Kocky nechcem byt hnusna,ale teplotu drzi hore utrogestan...ja som ju o prvom iui mala krasne hore a potom mi kocky oznamili toto☹
Ale drziiiiim vam strasne palceky...moc.... 😀

tittika
27. feb 2008

kakusa a v com je utrogestan 😅 ja teraz neuzivam nic,pred ovu clostil a potom 5000jednotiek pregnylu 😕

kakusa
27. feb 2008

A npo iui? ti nedala lekarka uzivat utrogestan?

tittika
27. feb 2008

nie 😅 lekar vo ferticentre povedal ze nepotrebujem 😔 pytala som sa na to

kakusa
27. feb 2008

tak potom je to super🙂 tak nech pekne teplotky zostanu kde su 😉 😀

pahu
27. feb 2008

Ahojte babule 😀

Kakusa, ja som už po 2.IUI a po prvom som ho tiež brala, ale teplotka mi takto hore nevybehla 😉 Ale však uvidíme 😵 Už o 8 týždeň vo štvrtok 😉

Tittika, tak to je dosť neštandardné že ho neberieš, ale aspoň sa nedopuješ hormónmi 😵 Držkám palčeky, udrž to takto pekne 😀

kakusa
27. feb 2008

Pahu, takto dufam, ze bude ono🙂 baby drzim palceky🙂

pahu
27. feb 2008

Kakus aj ja dúfam, presne tak isto ako po minulé mesiace a možno o kúštik viac, keďže som mala prvý krát BT 37,0 😀 Sklamanie síce každý mesiac bolí ale aj tak ma baví byť pozitívne naladená 😀 😀 😀

kakusa
27. feb 2008

Pozitívne myslenie je uzasna pomocka a uvidis, ze teraz tam ten malilinky cloviecik bude🙂
Pahu drzim pesticky....

pahu
27. feb 2008

Kakus, ďakujem 😉

zuzi01
27. feb 2008

Ahoj babulky, tak naše 2. IUI opäť núspešné ☹ ...
dúfam, že aspoň Pahu zachráni situáciu....

fedra
27. feb 2008

zuzi, to je mi luto ... neboj, urcite sa podari
Boze baby, ktora uz konecne pridete s dobrou spravou .... ☹
Idete aj na tretiu ?

zuzi01
27. feb 2008

Ďakujem, som veéééľmi smutná ☹ ☹ , neviem, či pôjdeme na 3. IUI - asi áno, podľa toho, čo odporučí lekár, pretože mám priechodný iba jeden vajíčkovod.
Možno bude nasledovať laparka alebo IVF.....

fedra
27. feb 2008

ja som na tom podobne ... po mimomaternicovom mi zostal len jeden vajcovod, ale verim,ze sa to moze podarit. Nezufaj. Dolezite je,ze foliky rastu tam, kde je to priechodne.
Je tu taka tema mimomaternicove/1 vajcovod/tehu ... a takmer vsetky babule su tam uz tehu. A s jednym vajcovodom. Tak preco nie my ? Nebojkaj ... 😉

zuzi01
27. feb 2008

Fedra, poznám tvoj príbeh - koníka čítam už vyše 2 rokov, no prihlásila som sa iba nedávno.
Viem, že Ti zomrela aj mamička, čo je veľmi veľká strata a mala si mimomaternicové tehotenstvo, tak si si toho vytrpela oveľa viac....veľmi Ti držím palce a samozrejme aj ostatným babulkám.
Dúfam, že sa to už aj v tejto téme raz prelomí....

pahu
27. feb 2008

Zuzi to vážne? 😕 Tak to je mi ľúto... A to si sa dnes dozvedela? Alebo si to iba nezvládala... 🤐

Fedri, už o týždeň vo štvrtok testujem 😨 😵

fedra
27. feb 2008

urcite musi byt lepsie ... jednoducho musi 😉

mate aj nejaky iny problem ako nepriechodny vajcovod ? Ja tiez stale rozmyslam, ci IUI bude uspesne,ci nie. Ci neist hned na IVF, ale chceme to este skusit.

zuzi01
27. feb 2008

Pahu, dnes som bola na krv v GF - už to je iba na Tebe.... 😉

zuzi01
27. feb 2008

Fedra, manžel je v poriadku a ja neviem....Bola som na HSG, a tam mi zistili ten vajíčkovod, menzes mám nepravid. a snažíme sa už dosť dlho /10 rokov - intenzívne asi 3 /, no do centra chodím asi pol roka.
Stále čakám na nejakú diagnózu, no stále nič ......., keby sme aspoň vedeli prečo ???

fedra
27. feb 2008

zuzi,vies clovek niekedy nevie co je lepsie. Ale aspon ze je jeden priechodny a ze sa tvoria folikulky. Urcite sa to podari.
Aj ja mam niekedy strach,ze sa to nepodari a zostaneme bez mimi, no potom to nejako preskocim a rozhodla som sa,ze tento rok jednoducho musi byt drobec v brusku.

pahu ... taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak velmi drzim palceky. Testnes doma skor ? Ja som v tomto hrozna. Ocikavam vsetko co mi pride pod ruku 😵
Manzel zo mna salie ... to je najskor hrozny plac a potom sa ukludnujem,ze este mozno je skoro ... no sisi

pahu
27. feb 2008

Zuzi a to ti povedali takýmto štýlom v GF? 😨

zuzi01
27. feb 2008

Fedra, ja som dnes iba veľmi smutná, no viem, že to predýcham a zajtra sa ide ďalej ......
tiež som tomu dala šancu tento rok.........dúfam, že sa to podarí
Tiež som testovala v pondelok, no bol negatívny, tak som nebola až tak prekvapená, no v kútiku duše som stále dúfala, že sa to podarí ...
Za peniaze, čo som dala na testy, by som už mala kočík 🙂

pahu
27. feb 2008

Zuzi, je mi to ľúto 😢 Tak to už som tu sama bojovníčka, pre zatiaľ? 😨 😕 Sa bojííím...

Fedri, Zuzi, neviem či chcem testovať skôr, tade chcieť chcem určite, ale čo ak bude testík negatívny a je budem z toho hotová... 😕 ☹ 😨 🤐

fedra
27. feb 2008

to aj ja .... ale hadam do tretice vsetko dobre.
Viem presne ake mas pocity,to asi kazda z nas takto preziva.
Drzkaj sa moja a v piatok dam vediet co a ako ...

pahu
27. feb 2008

Fedri držkám na piatok palce, dúfam že ma nencháš v štychu 😀

zuzi01
27. feb 2008

Pahu, na HSG som bola ešte doma .......s prístupom GF som zatiaľ spokojná, lekár povedal, že sú aj vážnejšie prípady, tak uvidíme 🙂
Do GF idem znovu vo štvrtok - 6.3. na konzultáciu 😉

fedra
27. feb 2008

jasnacka ... ved sme si slubili,ze zaciname novu tehu vlnu, no nie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre