Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

miri28
autor
1. máj 2007

Cauko snazilky 🙂

ahoj sisi,som rada,ze si sa ozvala 😉 ak mas vnutorny pocit, ze chces ist na IVF, tak to sprav, lebo ak nemas vieru, oberas sa o cas, lebo kazda z nas vie, ze je to hlavne o psychike. ja som este neni s tym vysporiadana, nerada sa hned vzdavam, a po jednom neuspesnom IUI nechcem hadzat flintu do zita. trosku sa toho IVF bojim a citim ze by som teraz isla do toho s akymsi nepokojom. Ked sa pren rozhodnem, urcite to bude po dlhsej pauze po IUI, aby som si vseko pekne premyslela a prestudovala dopredu. moje telo nevelmi dobre znasa hormony, uz pri obycajnych antikoncepcnych tabletkach som mavala niekedy neskutocne stavy a neviem prekonat pocit, ze budem do seba dzgat "svinstvo". viem, ze je to asi nefer pre niektore z vas, len vyjadrujem svoje pocity a hovorim, ze raz to asi caka aj nas. ale musi to dozriet.

miri28
autor
1. máj 2007

pappo, dakujem pekne za tu stranku, super info 😉 naozaj mozes cakat nejake pocity asi zajtra alebo pozajtra, vsak? prajem vela stasticka 😵
tinucha, a ty ako? myslim, ze aj ty by si mala byt na tom s pappo rovnako, ak si dobre pamatam. aj tebe vela stastia 🙂

staschka 🙂 , neboj, ani druhe IUI uz nie je uplne bez stresu. bojim sa najma toho piatku, aby som mala dobre vysledky, aby som mala dobry folik a hlavne aby mi to dobre naplanovali. predsa len tam idem uz 9DC a ovulku mavam 13DC. trosku sa obava,. ci to vedie tak dobre odhadnut. ty, ja a lili ideme presne vsetky v piatok na vysetrenie, takze dni zakroku IUI sa nam budu lisit len minimalne. budeme sa povzbudzovat 😵

pipi 😀 no mne by mala IUI vyjst az 8.5., takze rozdiel to bude minimalny, ak ty pojdes 9.5. alebo 10.5. takze sa tesim, hlavne aj tebe prajem aby foliky boli a aby to vsetko sadlo a boli sme tehu 😉
a inak pipi, vela stastia aj v partnerskom zivote a nech sa svadba vydari 😀

lili 😀

ahoj vikynocka, vitaj. to co ti napisala pipi, 100% sa stotoznujem. uz som tuto konkretnu vec s darcovskymi spermiami rozoberala na predchadzajucich strankach s kockou jankajs. tam najdes aj moj nazor. ale ako pise lili, zavisi to od oboch. teda aj tvoj partner s tym musi suhlasit. napriklad moj muzik s tym vobec nema problem. ale mozno ak to nie je uplne katastrofalne s tym spermiogramom, vyskusaj tie vitaminy. moj muz ich berie aj ked je OK (ale pre istotu) a je tu este jedna kocka radka, ktorej manzel ma tiez slabsi SPG a uziva tieto vitaminy. odporuca ich dokonca dr.Kubis z BB, co je naozaj odbornik v andrologii.

erikae, lenusa, jankajs, andreao, kde ste babky?

tinucha
1. máj 2007

Ahoj Miri. Ja sa mám dobre, príznaky žiadne a počítam hodiny a minúty do pondelka. Ide to strašne pomaly a to čakanie ma dosť ubíja. V piatok držím palce, aby tam bol minimálne jeden krásny folík. 😉

pappo
1. máj 2007

lilinka citim sa stale rovnako bolesti v podbrusku a nic viac, tak uvidime zajtra to uz bude 8 dni ak pocitam aj den IUI ak nie 7. ak sa zacne zahniezdovanie bolo by to super tak len dufam ze mimi tam je.
drzim palce na UTZ a dalsie IUI kedy ti to vychadza?

pappo
1. máj 2007

miri cau, ja dnes len tak oddychujem bola som u kadernicky a teraz som nahadzala daco do pracky. mam strasne chut vsetko zjest, stale som hladna.
ten link je super, je tam vsetko krasne vysvetlene. takze uvidime najblizsie dni ci nieco ukazu.miri a k tomu IVF mas pravdu tie lieky su svinstvo, len si to radsej nevsimame, takze IVF riadne zvaz a hlavne IUI mozes skusat kolko chces. 🙂
lenusa bola na IUI min tyzden ale mala volno tak sa uz neviem dockat kedy zajtra dojde a vsetko napise ako sa citi a tak.
dufam ze hned rano.
baby viem ake to je cakat na foliky ci narastu a kolko ich bude, aky bude velky u man hrozilo ze vobec nenaraastu uz 3x ale nastastie sa jeden umudri. tak vam silno drzim palce a budem na vas mysliet.
tento tyzden, bude teda plny novych sprav.
vitaj vikynocka tiez si myslim ze treba najskor vsetko skusit naozaj sa o tom popisalo vela a spermiogram sa da zlepsit, dobrou stravou a ako pisu baby aj specialne pripravkami. takze to nevzdavaj a bojuj. my sme tu vsetko take bojovnice.

pappo
1. máj 2007

tinucha ty si bola den predo mnou na IUI ako sa citis? mas dake pocity alebo tusaka?

andreao
1. máj 2007

Ahojte babulky, ja nemám nič nové, momentálne stimulujem na moje 3. IUI, 7. 5. idem na sono, tak uvidíme.
Chcem pokecať s Dr, či to má vôbec význam, takto sa stále stresovať. On mi minule sice hovoril, že pri IUI je u nás väčšia šanca, ako pri spontánnom otehotnení, pretože sme obaja s manželom zdraví.
Tak uvidíme, každopádne sa ozvem. Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

kinly
1. máj 2007

Cafte baby, len jedna otazka - ked ste isli na IUI, museli ste mat vysledky z kultivacii negativne?

tinucha
1. máj 2007

Pappo, nemám žiadne príznaky ani tušáky, aj tak si myslím, že by to ešte bolo skoro. Prvé príznaky sa väčšinou objavú až v nejakom 7 týždni tehotenstva, takže v tomto zmisle nestresujem. Ale strašne mi vadí, že sa častak pomaly vlečie.Neviem sa dočkať pondelka.

Kinly, väčšinou IUI robia bez toho, aby vedeli, či sú kultivácie negatívne. Myslíš vyšetrenie na chlamídie atď.?

tinucha
1. máj 2007

opravujem tú tvrdku píše sa ZMYSLE 😅 😖

kinly
1. máj 2007

Tinucha, konkretne chlamydie ma netrapia, tie mam negativne, ale stale mam nejake kvasinky, crevne bakterie atd. Moja lekarka tvrdi, ze ked chceme podstupit ci uz IUI alebo IVF, musim mat negativnu kultivaciu, co je u mna nemozne - 6 rokov sa liecim a furt mu nieco najde...

tinucha
1. máj 2007

Kinly, podľa mňa ti v CAR urobia IUI aj tak. Skús sa poradiť s nejakým iným lekárom, aby si mala stanovisko aj niekoho iného ako tvojej lekárky. Existuje niekoľko poradní aj na internete.

stascha
2. máj 2007

miri 🙂 uf sa to blizi a ja som daka divna nepoznavam samu seba, manzelik je uz od soboty prec a pride az dnes takze som sama. Ma toho dost. ☹
Je to super ze budeme viacere co pojdeme na IUI aspon sa mozme podrzat.
Takze dievcata miri 🙂 lili 🙂 a vsetky ktrym vychadza IUI tak ako nam drzte sa a praje vam aby vsetko bolo ok a folikuly boli take ake maju byt. 🙂

erikae
2. máj 2007

ahojte vsetky snazilky,
uz oddychnuta sa vraciam spat po styroch dnoch do prace 🙂
v piatok idem na krv a potvrdi sa ci vyvrati teh.
no necham sa prekvapit. dopredu sa trosku i psychicky pripravujem na to, ze to mozno na prvy krat nevyjde, ale stale verim 🙂 ze mozno snad ..
takze je to vsetko asi trosku i osud, stastie, nahoda v jednom...
miri aj ja mam krasne dve neterky, uz skoro 14 a 6 rocne a som rada, ze ich mam, teraz som si ich uzila cez predlzeny vikend, (konecne po dlhsom case)
verim, ze maj bude pre nas vsetky pary tym spravnym pozitivnym mesiacom 😉

lenka, uz si v praci, ako sa citis?
pekny den vsetkym🙂

andreao
2. máj 2007

Ahojte.
Kinly, ja jed som šla na prvé IUI, robili mi kultivácie, potom druhý raz už nie. Neviem, či je to individuálne, alebo sa to vyžaduje.
Pekný deŇ, pa.

miri28
autor
2. máj 2007

Ahojky 🙂

tinucha 🙂, takze v pondelok sa to rozhodne? drzim palciaky. vravi sa, ze do tretice vsetko dobre, tak dufam ze toto pravidlo potvrdis. daj vediet, prezivame to s tebou! su to fakt nervy.

pappo cauko, my sme vcera boli este na mini vylete, pozriet najvacsiu sekvoju. taka prechadzka lesom, ale bolo hrozne zima, brrrr. dakujem za prianie k peknym folikom 😉 aj ja na teba myslim, a brusko stale boli? a inak mas recht, ze sme bojovnice. moc sa mi to pacilo 😀 dufam tiez, ze lenusa sa podeli o pocity a napise.

andreao, ty uz stimulujes na tretie IUI? no supis 🙂 . a cim stimulujes, zase clostylbegytom? sa tesim, nas pribuda babenky, normalne hromadny majovy utok!

staschka 🙂 aj ja sa citim tak divne, som akasi nepokojna a beriem to vaznejsie ako prve IUI. dufam ze do piatku ma to prejde, lebo urcite to neprospieva mojim folikom.

erikae cauko 🙂 je to prima ze to beries sportovo. ved ozaj aj ja si to musim uvedomit. nekonci sa svet, len sa tehotenstvo oddiali, ak to nevyjde prave tento mesiac, vyjde to inokedy. ale mooooooooooc zelam tehu vysledocek aby si nemusela opatrovat uz len netere ale aj svoje slniecko 😅

pekny vecer bojovnicky a do oplodnenia!

tinucha
2. máj 2007

Miri, ďakujem, si zlatá. 😉 🙂 Neboj, dám vedieť. 🙂

radka4
2. máj 2007

Snazilky velmi velmi drzim palceky a verim ze maj bude plodnym mesiacom 🙂 🙂 🙂

U nas tiez nic nove, akurat to ze muzicek poctivo berie energyman, mne prisla v pondelok mrcha a 7.5. idem na prvy ultrazvu ako a co moje folikuly 😒 uvidime co vsetko a ako sa moje telicko sprava, ale snad bude vsetko ok.

U nas to vidim tak, ze nas caka prve IUI niekedy jun - jul..... pretoze cely maj ma budu pozorovat cez ultrazvuk...

Krasne detske snicky

stascha
3. máj 2007

miri 🙂 takze zajtra sa rozhodne co bude dalje. Ja som sa dnes zobudila a citim lavy vajecnik ako ked ma byt ovulka ja ti neviem ci si to vsugurovavam, alebo som po tom HSG tak rozhodena. Ved ovulku mavam az 12 den a dnes je len 8DC ☹ . UZ aby to bolo za mnou nervy pracuju poriadne. Hrozne.
Dievcata drzte sa nech folikuly rastu a maj je plodný.

erikae
3. máj 2007

ďakujem Mirka, si zlata.
je potrebne isť na krv po IUI nalačno? toto v protokole nie je, dik..
majte sa pekne a nech folikulky rastu do spravnych rozmerov 🙂

tinucha
3. máj 2007

Erikae, nemusíš ísť nalačno. Takže zajtra silno držím palce.🙂

erikae
3. máj 2007

ďakujem veľmi...
dik za info 🙂 idem na obedík

pappo
3. máj 2007

erikae a ako sa vlastne citis, lebo mne nic nie je akoby sa ani nic nedialo?

lenusa
3. máj 2007

aňa a budeš aj testovať s normálnym tehu testom? Ja si ho urobím v utorok síce tam nemusí byť ešte nič vydno, ale keby náhodou 😀

pappo
3. máj 2007

ja neviem lenus moc sa nechcem stresovat ☹
vies lebo ked tam bude len / budem dufat ze to je omyl a ked tam budu // budem sa bat aby to nebol pregnyl.
tak neviem mozno ma manzel presvedci, tak uvidime ale nechem sa stresovat. sama neviem co este bude.
a ty? ved uz ti povedala kamoska ze tam cestuje 😀 tak naco testovat? skoda penazi 😀

lenusa
3. máj 2007

no ona mi povedala, že nech si ho urobím v utorok a nech si ho pekne odložím a zarámujem 🙂 .Ten pregnyl na to už účinok mať nebude, ten má účinok len do týždňa tuším. Ja som si aj minule robila testík / a potom krv a už som bola kľudnejšia, že to asi nevyšlo a tak sa to potvrdilo, ale vieš čo by to bolo keby mi povedali, že to vyšlo 😀

erikae
3. máj 2007

aňa, moje pocity su asi ako tvoje, nic zvlastne, len som trosku podrazdena a bolesti v podbrusku uz zmisli, ale niekedy mam stavy ako pred menzesom

pappo
3. máj 2007

lenus tak mozno skusim v utorok to uz bude 14 dni po IUI a uvidime. 🙂
erikae velmi ti drzim palce, joj prezivam to ako by som tam mala ist zajtra ja. 😀

tinucha
3. máj 2007

Erikae, ja mám tiež občas také bolesti ako pred mrchou. 😉 Tak dúfam, že je to dobré znamenie. 😉

erikae
3. máj 2007

tinucha snad mame dobre priznaky 🙂 u mna sa to uz zajtra ukaze
ty ides kedy na krv?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre