Priechodnosť vajcovodov

siska266
10. júl 2018

Ahojte prosím Vás potrebujem poradiť, v centre mi odporučili aby som si dala spraviť priechodnosť vaječníkov a dali mi na výber, buď laparoskopicky, ktorú tam nerobia, musela by som byť v nemocnici a vybavovať si to sama, alebo u nich v centre priechodnosť vaječníkov pomocou tekutiny a sledovania na rongene a za poplatok.

ikuska
17. sep 2018

@smejulinko tak za mna odporucam Brno, neviem ci existuje este moznost dat si preplatit zakorok aj v zahranici cez poistovnu, isla by som tam, Gynfiv nula bodov, to bol zaciatocnik, ale nedali nam vediet ze sa nam nerozmrazili zamarazene embrya, tak druhy krat sme isli do Helios Martin, niekto chvali ale ja nie, bolo to tam ako na pase a urobila som vtedy chybu, ked mi znama povedala ze mam ist do Brna a ja hlupa neznala situacie som povedala ze nie, ved mam este cez poistovnu na preplatenie IVF a az potom som sa dozvedela, ze ona to myslela tak ze pojdem do Brna a dam si to preplatit vo svojej poistovni, mala som VsZP.
Takze ak je taka moznost ze sa to preplati tak urcite do Brna, Reprofit Brno, alebo vyskusajte raz na Slovensku a uvidis, mozno to tu vyjde na prvu supu.

siska266
autor
17. sep 2018

@taily30 Už som bola na hyfosy mám priechodné oba a teraz som po IUI a čakáme aký bude výsledok.🙏

taily30
17. sep 2018

@siska266 silno drzim palce

siska266
autor
17. sep 2018

@taily30 dakujem uvidime,ale asi to nevide :( uz mam nejake priznaky ms

taily30
17. sep 2018

@siska266 mysli pozitivne, nehadz flintu do zita.

siska266
autor
17. sep 2018

@taily30 Dakujem ale vzdy par dni pred ms ma boli hlava a dnes ma zacala boliet zase.Takze uz si myslim ze to pride :( Ze zase to nevyslo :( Uz len posledne IUI potom este a uz kaslem na vsetko

smejulinko
12. dec 2018

@siska266 ahoj vidíme že si z toho zúfalá ale neboj treba veriť aj my sa dlho snažíme vyše 2,5 roka a stále som neni tehotná presne mám take rovnaké pocity ako ty ak chceš môžeš mi napísať postu rada popíšem
Matka 😉

siska266
autor
13. dec 2018

@smejulinko Ahoj odvtedy čo som tu písala priechodnosť už mám za sebou, aj 2x iui a stále sa nepodarilo.....

adrika06
1. mar 2020

Ahojte dievčence. S priatelom sme vlani v lete zacali pracovat na bábätku, no nedari sa.. Odisla som k svojej gyn, hned mavrhla folikulometriu, porobila mi stery na chlamydie, atd... Priatel ma ist na spermiogram a ak aj ten vysledok bude v poriadku, navrhla mi prefuk vajcovodov.. Mala by som len taku otazku.. Je mozne, ze by som mohla mat nepriechodné vajcovody aj napriek tomu, ze uz mam dve tehotenstva za sebou? Dakujem vam vopred za odpovede 🙂 ..

zibi
1. mar 2020

@adrika06 ja si skor mylsim, ze ked si mala potraty uz dva ..tak by si mala ist na reprodukcnu imunologiu alebo na hematku pripadne endokrinologiu. Lebo nieco sa tam isto deje, ked mas dva potraty. POdla mna to nebude vajcovodmi. Skor nejaka imuno - hemato vec. Kludne pis IP alebo sa pytaj ked potrebujes

adrika06
1. mar 2020

@zibi prva dcérka je ziva a zdrava. Potrat som mala jeden.. Po porode druhej dcerky som absolvovala vsetky mozne vyšetrenia, vysledky boli v poriadku, nic sa nezistilo. Priatel tak isto, bol so mnou na genetike, spermiogram, atd... Na nic sa neprišlo.. Podla lekarov nešťastná náhoda..

zibi
1. mar 2020

@adrika06 tak treba skusat..a repro imuno mate?lebo to moze stupnut tie zapalove veci aj po potrate a tak ..priapdne anexin a spol

adrika06
1. mar 2020

@zibi teraz nie, vtedy sme robené mali aj to. Preto ma napadlo spytat sa, co by ste poradili, pripadne, ci je vlastne nutne riesit prefuky...

lavender21
1. mar 2020

@adrika06 podľa mňa sa tam v priebehu času mohli vytvoriť zrasty vo vajcovodoch a to by pri prefuku zistili, že niečo nie je ok...

zibi
1. mar 2020

@adrika06 a výsledky boli ok?

adrika06
1. mar 2020

@zibi áno.

zibi
1. mar 2020

@adrika06 skus tie prefuky a este raz repro imunologiu
lebo casom sa vela veci moze zmenit
a imunologia sa meni - zapal, aatd. cize nie je to nemenne

1katyka1
13. máj 2020

@siska266 ahoj posielam ti pozitivnu energiu nas sa tiez vypytuju priatelova sestra otehotnela par mesiacov po tom co si nasla frajera, stihli uz aj svadbu, mala ma 2roky. My sme od nich starsi,svadba nevysla kvoli korone a snazime sa a zartial nic,mame 30,vsetci sa vypytuju a stresuju..ja najnovsie skusam vitaminy a poradim este jednu vec, mineralna voda z pramena v Lúčkach a pobyt v tychto kupeloch,clovek sa ukludni a vraj su dobre na neplodnost. Ja si teraz davam kuru z tejto mineralky a vraj aj voda z pramena v Marianke pomaha.

siska266
autor
16. máj 2020

@1katyka1 Ahoj ďakujem ti za podporu. Začala som riešiť Dr. Wallenfelsa, tak uvidíme. Aj ja mam 30 r, segre sa narodilo pred týždňom 4 babo v 40 tke, všetky sesternice, susedy už po dve deti. Všetci ma otravujú s vecičkami, že mi odkladajú ale už to trvá dlho a už ich to nebaví čakať. Som aj bez práce momentálne, proste celé zle. Už máme toho veľa za sebou, veľa testov, imuno, repro, iui, priechodnosť, všetko v poriadku. Mnohé vitamíny, kúry.. Teraz mam utrogestan nasadení..

yvona2102
19. jún 2021

@siska266 my sme s priateľom na tom úplne rovnako. Tiež idem na HyFoSy v Gin fiv zilina

44simina44
19. feb 2024

@lienka737 pri vyšetrení priechodnosti sa dáva aj nejaká infuzka ?

lienka737
22. feb 2024

@44simina44 nie, iba tabletka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre