Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
2. okt 2009

SASKO ten jsem tm nevidela, jdu tomrknout znovu!!!

viera6
2. okt 2009

Denis,vitam-nie som si celkom ista,ale asi mala hyperstim.syndrom moc sa nerozpravala až potom ako som im spravila náladu s tim wc.Ked som sa ja prebrala ona išla už preč,akurat som sa jej stihla spítat kolko je hodin.Žravičku začinam mat aj ja ,no brucho mam príšerne nadute.

denis19
2. okt 2009

To s tím brichem máme každá, co už nadeláme, príprava na tehul!

kajka39
2. okt 2009

viera-koncecne si podala info, gratulujem k takej urode a hlavne takej kvalitnej!!! Nech sa jajka snazia a oplodnia vsetky!!!!!

denis19
2. okt 2009

Nech se nám oplodní všem všechy a Romy nech se v bríšku i 😀 rozdvojí 😀

viera6
2. okt 2009

Kajka,dik a pripajam sa k denis 😀 😉

denis19
2. okt 2009

Hoky, tak končím,mejte se hzky a zíta ahoj!

moncika15
2. okt 2009

ahojte, dnes nam zrusili dalsie IUI a nadobro odporucili IVF. mozete mi,prosim, napisat aky je postup uplne od zaciatku. ako je to s poistovnou? kolko si budeme platit mi? u nas ma problem manzel,ja som xvalabohu vporiadku. teda po telesnej stranke, po psixyckej som troska 😔 😅
viem,ze su velmi drahe lieky a injekcie a doxadzanie k dr.
prosim napiste mi co najviac informacii...dakujem 🙂

romy01
2. okt 2009

vierka gratulujem, máš krááásnu úrodičku, tak dúfam že zajtra tu dáme všetky len pozitívne správy.
´Ja dnes pojdem do hajan skor - tak som sa napucila ze ledva odfukujem - moj mm ma narodky takže si zasluzim no nie?
monicka a v centre ti to nepovedali? To je divne, kam chodis do centra?

moncika15
2. okt 2009

ahoj, v centre este len cakame nato co sme vedeli uz davno...ze nam definitivne odporucia IVF. manzel tam bol u urologa a na spg. ked pojdeme pre vysledky z krvi tak nam povedia viac. IUI nam robievali tu u nas v centre pre reprodukcnu medicinu. tam nam hned povedali ze to vyzera na umele oplodnenie ale xcelii sme skusit IUI, no po 2 zrusenom IUI sme sa rozhodli ze nebudeme stracat cas a mrhat peniazmi. xodime do GYNFIVu v BA

romy01
2. okt 2009

aha, no uvidis ake budes mat vysledky, ale este som nepoculaze by niekomu zrusili IUI - asi ti na lieky nereagovali vajecniky.
V kazdom prípade postup je taky, ze vam urobia komplet vysetrenia - krv a spermiogram, potom vas objednaju na konzultaciu, podate si ziadost na poistovnu - ta musi schvalit, ze to uhradi a potom uz zacinas s pripravou - beries lieky pichas si injekcie a nakoniec to zavrsis stimulaciou - to su dalsie injekcie. Potom mas odber vajicok, oplodnenie a vklad tych zdravych- Vypada to hrozne ale nie je to take strasne. Ked so toho vhupnes, utecie to ako voda, stale riesis nove veci a mas stale nove otazky- nakoniec skoncis s materskou knizkou 🙂 🙂 🙂

moncika15
2. okt 2009

zrusili nam to pre to ze mm nemal ziadnu sxopnu spermiu a sanca by bola uplne minimalna. ja som v poriadku aj teraz mam 2 vajicka, mame sa snazit aspon doma.

kolko asi trva cely proces od zaciatku brania liekov a injekcii po samotne vlozenie? ake lieky sa beru? pri iu som brala clostilbegyt ,pixala si pregnil a po zakroku utrogestan.
romy, ty mas za sebou IVF? boli to? 😅

romy01
2. okt 2009

monickka mam za sebou aj IUI a teraz som akurat po IVFku. Inak v nasom centre ak je zly spg tak by to IUI ani nedoporucili, skoda penazi a aj zdravia, predsa su to len hormony do tela.
IVF - neviem ako ti mam napisat, v podstate neboli. Ked si uz stimulovala clostilom asi si mala ku koncu trosku bolenie na vajecnikoch - tie foliky mierne tlacia no a pri IVFku je to o nieci silnejsie - tych folikulov tam mas aj 20. Lekari doporucuju mat PNku a ja ti to vrelo tiež doporucujem z vlastnej skusenosti. Neboli to ale zle sa mi sedelo aj chodilo. Je lepsie oddychovat hlavne ten posledny tažden.
Cely proces trva ost dlho - hlavne zalezi aku mas poistovnu ale obvykle len to schvalovanie trva az mesiac a niektore poistovne maju poradovniky, takze niektore baby to maju schvalene az na buduci rok. Treba sa poponahlat. Od zacatia liekov = cca 3 tyzdne potom ET= 1 tyzden a potom cakaš 2 tyťdne na testy ci tovyslo = spolu 6 tyždnov. Plus rataj asi mesiac vystrenia takze spolu je to až tria pol mesiaca. In ak niektoré baby maju skrateny protokol, takze tie liey neberu 3 tyzdne ale len nejakych 10-12 dni takze zalezi od diagnozy

moncika15
2. okt 2009

mam to xapat ze 3 tyzdne si pixas injekcie? 😨 a 3 tyzdne si PN? teda odporucaju...
ja mavam dost velke bolesti aj v stimulovanom cykle s clostilom a pregnylom.
do akeho caru xodite?

moncika15
2. okt 2009

romy a u vas ma kto problem? kedy budes vediet ako ste dopadli? velmi vam drzim palce aj ked ta nepoznam 🙂

bakosko
2. okt 2009

romy a u vas je aky problem aj by som chcela skusit IUI

denis19
3. okt 2009

Zdar holky, tak jak jste pochodili, my celkem fajn, všech osm je stále na príjmu, jen jedno má jakésy fragmenty, tak uvidíme v pondelí

minka051
3. okt 2009

denis ahoj pekné slnečné ránko prajem.

Tak sa drž a nech sa pekne delia. ja si idem pichnút Decapeptyl a Merional. A dnes mám taký volnejší den pohodička.

viera6
3. okt 2009

Ahojte dievčata,prajem pekny vikend!
tak aj ja už viem,vraj nam zobrali 15z toho sa nam 1degenerovalo,2sa neoplodnili a 12 sa oplodnilo uspešne tak uvidime v pondelok ako sa im bude darit.
Romy ako sa darí šampionovi?,stale na teba myslím.
Denis super!, dnes je už lepšie?kajka a ty?

minka051
3. okt 2009

viera6 ahoj tak držím palce aby sa všetky oplodnili 🙂

denis19
3. okt 2009

Tak holky, celkem fajn ourodička a i úspešná!!!!
minka tak dnes máš veget??Super , já také, chci odpoledne vyrazit do mesta si neco koupit pro radost, už jsem strašne nedočkavá na pondelí!!!
ROMY ako????šampion šmpionuje??????
Vierka super!!!Jen se držte!!!

minka051
3. okt 2009

denis my možno pôjdeme na ryby ale ja pôjdem podla toho ako sa budem cítiť a ak bude chladno tak budem radšej doma. Teraz prechladnúť veru nechcem. 😲

gall
3. okt 2009

Ahoj, tak u mňa tiež zatiaľ všetko v poho ... 6 vajíčok je jednotkových, 1 dvojkové s fragmentami 🙂

denis19
3. okt 2009

Minka tak na ryby, to jsem v živote nebyla!!! Ale nachladnout nedoporučuji,mne se to stalo a težko jsem to nesla, idkyž kvalitu snášky to neovplyvnilo 😀
GALL tak paráda,spokojenost,ne!!!!!!!!????
Už jen info od ROMY!!!

denis19
3. okt 2009

Jo a také od Kajky, že jak dopadla!!!!!!

awe
3. okt 2009

ahojte kocky, na chvilocku vam sem vstupim s jednou otazockou...ma niektora z vas szp apodanu ziadost o IVF? Len by ma zaujimalo, ci szp este schvaluje ziadosti s realizaciou IVF na tento rok alebo ak schvali, cyklus sa realizuje az v buducom roku koli limitom poistovne? Dakujem krasne za infosky 😉

romy01
3. okt 2009

ahojte baby, tak ja uz mam chrobáčika v domčeku 😀 😀 😀 Dnes ma 8 buniek a vraj veeeeelikuj šancu. Teta embriologička bola zlatá, že to bude určite ten pravý a že ona mu verí. Vraj som rarita lebo sa nestava že z tolkych vajicok je len jedno a že si davala zalezat aby mu nasla tu najlepsiu spermijku - a vraj mala z coho vyberať. A na druhy den bola fest rada ze to vajko zabojovalo. A pani doktorka mi urobila na brusko tfuj, tfuj tfuj a tiez kazala dat lepidlo navyse do transferu 😀 😀 😀
gall , vierka, denis to su dobré správy, že sa vám ich tolko držka, gratulujem

romy01
3. okt 2009

a inak som sa aj bavila s doktorkou Gaťovou a ona vravela, že som na stimulaciu reagovala ukažkovo a aj vsetky tie odbery a aj folikuly a vsetko ukazovalo na dobré vysledky. že vraj ked tych vajicok bolo 11 ze to je vysledkom tych liekov, ale ze na kvalitu lieky nemaju vplyv, ze sa muselo vo mne diat nieco ine - ze napr stres a pod - tak teda neviem

viera6
3. okt 2009

Romy :
super som štastna s tebou, uvidíš bude to ten najsam-bojovníček gratulujem!!! 😉

denis19
3. okt 2009

ROMY paráda!!!!až Ti závidím, že máš šampiona v domčeku, jen se o nej dobre starej!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre