Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

sisi30
6. okt 2009

no my to budeme riešiť až na budúci rok,tento rok už určite nie. Ste už rozhodnutý? čo na to hovorí tvoj mm? a koľko sa už snažíte?

cukotka
6. okt 2009

my viac ako štyri roky a nič, ja som najprv myslela, že je problém u mňa, vyšetrenie spmg som odmietala, a nakoniec to bolo naopak, keby som toľko nečakala už sme to mohli mať za sebou ☹ My sme už rozhodnutí, ja už nebudem čakať. Manžel to zobral úplne v pohode, ani som nečakala. Trochu ho to síce trápilo, ale ked nám včera povedali, že sa to zlepšilo tak sa tešil. Vy prečo až budúci rok? Máte už schválenú žiadosť?

sisi30
6. okt 2009

ešte musím ísť do Caru tak uvidím,či to máme schválené.tak sme sa dohodli s mm , že na budúci rok to budeme riešiť naplno. My skúšame už cez rok, nie je to síce tak dlho, ale už nechceme čakať. Len sa bojím, že to nevýde ani na IVF. ☹

cukotka
6. okt 2009

prečo si taký pesimista? hmmm? manžel niečo berie na spermie?

sisi30
6. okt 2009

berie Profertil po 1 mesiaci mal lepší spmg a teraz berie ďalšie balenie na 3mes. a potom ďalší spmg, tak som zvedavá aké budú výsledky.
práve, že nie som pesimista , ale niekedy mám riadne depky.
4 roky nemôžeš otehotnieť a vy ste prvý krát boli v Care až teraz?

cukotka
6. okt 2009

áno, my sme to začali riešiť s lekárom až koncom mimulého roka, ale medzitým som bola na operácií tak sme mali pauzu
Profertil, Vám kto doporučil?

sisi30
6. okt 2009

mm ho doporučil urológ a k tomu vit.E tak zatím nic, počula som aj dobré aj nie moc dobré ohlasy.tak uvidíme, u každého to asi účinkuje ináč. 😉 teraz som čítala o jednej kočke, že po 4 rokoch otehotnela.Akurát sa objed. do CARU a vtedy to prišlo super však? 😀

cukotka
6. okt 2009

tuším som to aj ja čítala, urológ Obšitník? nám nič také nedoporučil. Ja som kúpila Macu sama od seba

sisi30
6. okt 2009

nie mm bol u svojho urológa.
Držím Vám palčeky cukotka nech to všetko výde ako má.
už idem do hajan ráno dosť skoro vstávam.

tak dobrú noc 😔 😔 😔

cukotka
6. okt 2009

dobrú noc, aj ja idem už spať a taktiež držím palce

minka051
7. okt 2009

Dobré ránko aj ked upršané 😖 😖

Zdeja tak sa drž nech za chvílku napíšeš že na testíku sú // čiaročky 🙂 🙂 velmi držím palce 🙂

denis19
7. okt 2009

Dobré rano bojovnice!!!
ROMY kde jsi, co se deje??????
Zdeja a jak se držíte??????

denis19
7. okt 2009

Dobré ránko Minka, ranní ptáče????

viera6
7. okt 2009

Dobre ráno dievčata!
ako sa máte?dnes mame upršane počasie,ale je aspon von teplučko.
Mne sa dnešny transfer odklada.

denis19
7. okt 2009

VIERKA a proč???

kajka39
7. okt 2009

ahojte babulky!!!
Ani neviem ako to mam napisat, rano mi potvrdili, ze z transferu nebude nic! Nevydrzal to ani jeden bojovnik, ich vyvoj sa zastavil uplne alebo tak, ze nema vyznam ist dalej........ som smutna,nestastna, zlomena ale zvladnem to, musim to cele stravit.... ☹ ☹ ☹ ☹

viera-tebe preco odlozili transfer?? 😒

denis,romy,mimka a vsetkym ostatnym drzim palceky nech to dotiahnete do vytuzeneho konca!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

denis19
7. okt 2009

Kajka, nesmuť, čeká te necojiného!!!Zkusíte to znova?????

denis19
7. okt 2009

Kajka,kdybymi to všlo a zákon to dovolil dám Ti své dva snehuláky🙂)))

viera6
7. okt 2009

podobne ako kajka,ostali mi dva anjelici aj to slabučky ostatne prestali rást,tak verim,že do zajtra to bude lepšie.P.embryologyčka povedala,že to je tou edometriozov.

denis19
7. okt 2009

Ach jo holky, to jako kvuli te endom....se potom špatne vyvíjejí,či co???? 😠

viera6
7. okt 2009

No u mna je to take niečo.

viera6
7. okt 2009

kajka, tebe včera potvrdili ,že ti určite niečo vložia?

romy01
7. okt 2009

ahojte baby
Denis ma včera správne odhadla, keď som sa sem nevedela dostať celý deň tak som to vzdala a šli sme s mm upratovať do pivnice - teda ja som mu tam robila psychickú podporu 😀 😀 😀
Gall a denis idete ako ja toho 19 teho na krv? Uz ani neviem ci som to niekde citala.
Ja plánujem testovat 17 a 18 oktobra - 18 mam narodky tak by som chcela pekny darcek v podobe //
Zdeja no konečne si sa ozvala, počuj daj sem nejaké pekné správičky, lebo sa to tu zvrháva k depresiám

Kajka - je mi to lúto mojko, keby som mohla tak ťa objímem. Viem presne ako sa cítiš. Mne keď jeden den po OPU povedali že tam namiesto 11 vajícok našli len jedno tak to bola ako smrť - ja som malla hrozný deň. Kajka ale každá bolesť pominnie časom. Verím ti že sa nevzdáš. Trošku si oddýchni - musíš dostať zo seba tie hormony co si brala a potom v jenuari sup na to. Možno budeme bojovat spolu 🙂
Vierka- som prekvapena ved si vari mala aj jednotkové vajicka - dúfam že bojovníci zabojujú.
Denis, gall - mna teda vcera v maternici čosi pichalo doobeda - ale nemyslím že by bolo citit zavrtavanie sa embrya - na nete som čítala, že vraj je to citit ako ked ma prist ms a to az na nejaky 5-6 ty den po ET - ktovie

císielko - Som zvedava ako zaverie na spg tvoja nova medicina. Urcite som na to zvedava, tak potom nezabudni dat na net porovnanie výsledkov.

vsetky ostatne bambulky zdravím a prajem krásny den

denis19
7. okt 2009

ROMY no hurááááá!!!Co pivnica, uklizeno??? 😀
Já také cítím lehké popichování v podbríšku, dnes už teda ne,ael včera, nebylo to nic tragického, prežila jsem 😝 testuj až na narodky, pokud chceš testovat a ano i já se jdu objednat na 19/10 a myslím, že Gall také 😀 Tak se uvidíme a už nám sand vyjde i to kafe. Gall má teké velice príjemného manžela, mám pocit,že v heliku se setkávají samí príjemní lidé!!!!
Kámoška byla v heliku na kontrole pred IVF včera a ríkala, že tam bylo neskutečno mnoho lidí, že čekala až ve vestibule!!!!

kajka39
7. okt 2009

denis-dakujem si zlata. Do dalsieho pokusu urcite zatial sa hrabat nebudeme. Este som nehovorila s dokim, az poobede mu budem volat, tak uvidime ako mi to vysvetli on a co navrhne dalej. Ale dalsie IVF zatial nie, necitim sa v tejto chvili nato, je to priliz skoro.....

vierka- vcera mi vraveli, ze jeden chrustik je nadejny ,,morula,, a aj druhy je tiez nadejnya mozno tiez by z neho nieco mohlo byt. Ostatne ze zaostavaju a nevyvyjaju sa dobre, ale ze zatial sa kultivuju dohromady 7ks /s tymi 5ks vraj uz nemam velmi ratat) ,ze mam zavolat dnes a ukaze sa co a ako.....
Dnes mi vraveli, ze ten vyvoj sa zastavil vcera celkom, a nema vyznam ich vkladat. Pricinou je slaba
kvalita,energia mojich vajicok. Spermie to vraj zvladali dobre len vajicka nemali tu silu vyzivovat a delit sa dalej.....

Zatial nemam ziadne info o tomto probleme. MS...,ovulu,hormony, aj tvorbu folikov som mala doposial vzdy pravidelnu a dobru. Ale kvalita vajok sa ukazala az teraz pri ich odbere pred IVF. ☹ ☹ ☹

romy01
7. okt 2009

denis pivnica je upratana len na 50% - vyhadzali sme nejake krabice a da sa tam prejst ale mm musi este vyhadzat veci co si tam naškrečkoval za dlhu dobu 😀 😀 😀

viera6
7. okt 2009

Romy dakujem,
kajka,viem ako sa cítiš, len to netreba vzdat oddychnut si a znovu íst na plno.
Ja idem meditovat do toho vesmíru ako vravi-píše denis.

denis19
7. okt 2009

JO jo ve vesmíru je veliká síla jen ji objevit holky, ale když j najdete je to vítezství,ale nejdu vás zatežovat mojima životníma teoriema 😀

cisielko
7. okt 2009

aHOJTE 😉

Kajka..tak to nevyšlo..je mi to ľúto ale nesmieš sa zvdávať..ja viem, že je to teraz ťažké ale nič nieje také hrozné aby ešte neebolo horšie 😉

Romy..dám vedieť...verím, že táto medicína bude lepšia ako Profertil a už sa nebude nič strácať 🙂

Sisa, držím palce aby vá Profertuil pomohol 🙂

romy01
7. okt 2009

kajka každy cyklus je iný. Myslím, že určite budeš mat v centre pohovor a oni ti tam veci vysvetlia. Ale pozri sa na gall - ona je živý dôkaz. Pri prvom IVF ku jej tiež nevkladali a teraz mala dve krasne vajicka. Chapem, že sa do toho nechces hned pustit - ono treba dat telu urcite pauzu, je to zaberak, ale hlavne nestracaj na duchu
vierka ako minule hovorila denis aj tety v labaku sa za nasich chrobacikov modlia, tak ver a ja ti strasne drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre