Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

saxana36
20. okt 2009

romy01 ty uz to mas za sebou? co laicky vysvetlene znamena icsi 1-3, 4-10 to sa da zistit vopred , ide o to ze ja uz dieta mam, ale teraz mi to nejde, muz je v poriadku, len ja mam problem .stale som nejak verila ze to pojde prirodzene

romy01
20. okt 2009

no keby som sla k obvodnej tak tehotenska poradna ako aj povinne vysetrenia plati poistovna , musela by som si doplacat zrejme len nepovinne vysetrenia ako su asi aj tripple testy, no neviem ako je to v heliose, ci sa doplaca nieco a tak.
Co sa tyka amnio rada by som sa tomu vyjla. Uprimne mam z toho nocnu moru odkedy mi vysiel pozitivny test, nechcem to absolvovat. No na druhej strane by som rada vedela ze ci je babo OK, potrebujem prezistit ake ine vysetrenia mozu amnoi nahradit

denis19
20. okt 2009

Romy, já slyšela o jednom prístroji, majího na klinice v BA a ten prý identifikuje jakékoik defekty,ale zatím je jen pro naše super celebritky a hledám ten článek kde jsem to četla, také bych se ji radeji vyhla!

Saxi, ICSI 1-3 a 4-10 znamená,kolik ti ICSI oplodní odebraných vajíček! Pkud Ti odeberou napr. 10 a máte dobrý spg, tak nevidím duvod na ICSI,ale pokud je spg nahnutý, tak se mužete dohodnout na 5 ICSI a 5 normálne, treba a od toho se odvíjí cena!

romy01
20. okt 2009

denis aj ja som pocula bolo to v spravach na markize ze sa to da vysetrit z krvi a nie je to len pre celebrity ale ke to vraj dost drahe - myslim ze tam vtedy spominali cenu 1000eur a to je prilis vela, No ja zvazujem ze by som si dala robit len zakladne vysetrenia, maximalne este tripple testy ale na amnio nepojdem, nebudem riskovat

saxana mne vcera potvrdili tehutnost a isli sme metodou ISCI

romy01
20. okt 2009

baby idem sa venovat domacnosti tak zajtra papa

denis19
20. okt 2009

Romy hezký večer a 1000€ je fakt nekrestanská suma!

wodanka
20. okt 2009

sorry denis, na "chvilku" som sa vzdialila od pc. 😅
u mna v praci to este nevedia, tak ani neviem ci mi to budu akceptovat, ale nejako ma to uz netrapi.. tiez planujem byt na PN, v praci to je naprd, kopec prace stresu, to si radsej budem hoviet doma v teple 😀

minka051
20. okt 2009

Tak ahojte baby už sme konečne doma ale správy dobré nie sú ☹ Tak dostali sme takú ponuku že na dalšie IVF je zbytočné, na darované vajíčka je čakacia doba 2-3 roky,na embryjká tak isto ale to moja polovička odmieta. a adopciu u nás vylúčil hned doktor nakolko vie že ja deti mám. Poradil aby sme porozmýšlali Ešte mám prísť na 3DC na krv na hormonálny profil aby vedel aké mám FSH a či vôbec dokážem vzhaldom na vek tak dlho čakať. Potom povedal že aj ked prinesiem darkynu hned zajtra tak to bude trvať rok a stojí to 65000 bez liekov. A povedal že darkyne nemajú lebo je to ťažké a žiadna len tak zadarmo nepríde darovať vajíčka a ešte musí splňať vela vecí ako je vek a všetky možné vyšetrenia musia byť v poriadku. Ona by ma posunula na začiatok ale povedal že aj tak nezaručuje či nájdu do roka pre mna darkynu. Potom poradil REPROM. a Helios V Brne že tam aj bez darkyne je to do pol roka, lebo vie že nás to súri. Ale tam to stojí 120 000Kč. To je sila. Bola som v škoku ale musím vela o tom tu prečítať a získať rady a uvidíme. Doki povedal že nám potom pripraví všetko a pošle imail do toho centra v Brne a môžme ísť, Ale ak budem mať zlé FSH tak neviem čo povie. Pozrel ma UTZ a povedal že menzes mi už príde a potom na tú krv a máme povedať ako sme sa rozhodli. Ešte sa musím na to vyspať a od zajtra tu budem na PC hladať všetko okolo toho darcovstva v čechách.

cisielko
20. okt 2009

Minka..preboha 😕 to čo je , okrem toho, že je to strašne drahé ešte aj tá čakacia doba..je mi to strašne ľúto..verím, že s manželom to nakoniec nejako opriešite a nevzdáte sa... 😉

Saxana...ty si nevdela čo to bude stáť? mňa čaká tiež ICSI a keď si prestavím koľko ma to bude sáť tak mi je zle..a mi ideme ešte aj na predĺženú kultiváciu, už 2t čakáme na schválenie a nech to stojí čo chce ideme do toho 😉

Denis, Romy, Vierka..posielajte veľa tehu vírusikov necch sa nakazíme 😀

evulka777
20. okt 2009

minka, môžem sa prosím ťa opýtať koľko máš rokov, ak sa neurazíš?

saxana36
20. okt 2009

cisielko ako tak tie zakroky ano, ale ze dam za lieky 400 tak to sila

minka051
20. okt 2009

cisielko ja mám cenník a ICSI stojí Od 8000-10 000sk. a predlžená kult. 5000 sk.

evulka môžeš nieje to tajomstvo mám 43 rokov, a kludne na čo chceš

cisielko
20. okt 2009

Saxana..ja viem..mne keď dala doku ten cenník za čala, toto vám treba, toto vám odporúčam a keď ešte dodala, že ICSI sa musí ešte platiť zvlásť..skoro ma drblo, prepáčte za výraz..ja ani len netuším kde nato naškarabem ale budem robiť všetko preto aby sa mi to opdarilo 😉

MInka...aj ja mám cenník..,.dala som ho ale preč z očí..tie ceny sú strašné a vraj hradí positovňa...mala by hardiť všetko nie iba niečo 😠 ako sa cítiš?

evulka777
20. okt 2009

minka: držím ti palce, viem, že po miminku túžiš, ale zase neber to tak, vlastné deti už máš, tak svet sa nezrúti. Nie? Čo napr. taká Czoborová? Tá žena niekedy bude mať deti?

minka051
20. okt 2009

cisielko asi tak ako by mi vrazili dýku do chrbta. 😠 A to nehovorím nakolko som samoplatca kolko som dala len za lieky pri dvoch stimulkách čo mi stopli ☹ Ale moja polovička to strašne chce tak bude ešte velká debata. teraz musím počkať na mršku a potom idem do Helíku na HP a uvidím čo mi doki povie. Malo by to byť už čo skoro len to terz neviem po tom stopnutí .Dnes mi povedal že ale ved ešte nie som vôbec stará lebo on už mal ja 50 ročné do vtedy má vraj strop u veku ženy.

cisielko
20. okt 2009

Minka..držím palce nech a to odarí už akýmkoľvek spôsobom 😉

evulka777
20. okt 2009

Minka, silno ti držím palce, neboj, ešte budeš mamička. Tvoj partner má koľko rokov? On nemá deti?

minka051
20. okt 2009

evulka ono to nieje o tom či deti máš alebo nie, ale čo všetko v živote prežiješ a ako a kde skončíš a prečo po nich potom túžiš. ja som rozvedená a prežila som si svoje 😔 😔 a konečne sa budem znova vydávať a moj priatel deti nemá a vidím už tri roky na nom ako strašne ich chce mať. Tak som sa rozhodla že mu aspon jedno dám. ked som mu to povedala ani si nevieš predstaviť čo to sním urobilo. Ja všetkým prajem aby im to touto cestou vyšlo a ked sa to už nepodarí mne aj ked nádej umiera posledná a ešte to nevzdám.

evulka777
20. okt 2009

jasné chápem, aj som si myslela, že tvoj priateľ po miminku túži. Je super, že veríš a máš nádej. Na peniaze sa nepozeraj, je to síce veľa ale dieťa sa nedá vyvážiť žiadnymi peniazmi. Inak, je smutné, že niektoré baby otehotnejú ani nevedia ako a niektoré beštie dokonca vezmú tomu malinkému aj život. Čo by som ja za to dala - mať aspoň jediné dieťa. Svet je veľmi nespravodlivý.

minka051
20. okt 2009

evulka on má 33 rokov možno sa tomu čuduješ ale funguje to. Inak sa poznáme z práce už 10 rokov.

evulka777
20. okt 2009

minka, vôbec sa tomu nečudujem, inak pozrela som si tvoj album a tam kde si v plavkách, no poviem ti, a to nie sú žiadne lichôtky, mnohé tridsiatky schováš do vačku. Vyzeráš super, vidno že sa o seba staráš. Prečo vlastne nemôžeš otehotnieť so svojimi oocytmi?

saxana36
20. okt 2009

minka to je super,nech Vam to vyjde obdivujem silne zeny

minka051
20. okt 2009

No ja mám urobenú sterilizáciu chirurgicky čo už lutujem ale to je dlhý príbeh, lebo nemala som nikdy problém a bolo to na návrh mojej doktorky. Tak a teraz sa už mojím vaječníkom reagovať na stimulku nechce a to je asi vekom. Vajíčka nerásti boli len dve a malé. No čo už. Telo neoklameš iba zovňajškom. Ale napísala som práve do REPROMEDY do Brna a uvidím čo odpíšu. Lebo čo majú stránku tak tam je napísané že čakacia doba je 1-3 mesiace . To by bolo celkom fajn aj keby to všetko vyšlo do pol roka. Moj drahý je ochotný za to dať aj tých 4 000€. Tak to musím zvládnuť. Také človeka už nenájdem ako je on. On ma podržal ked mi bolo po rozvode najhoršie a bola som na dne. Tak si to mimi zaslúži.

minka051
20. okt 2009

ahoj saxana si tu nová?

minka051
20. okt 2009

Tak ja už idem a prajem pekné sny. 🙂

denis19
21. okt 2009

Dobré ráno víly! Dnes jsem si trochu poslpala,ale ráno v pet jsem vypravovala mnž do terénu, tka jsem omluvena,ne?? 😀

romy01
21. okt 2009

dobré ránko
pre minku
TTTTTTTTTTTTTTTtTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTtttTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTttttttTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTtttttttttTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTttttttttttttttttttTTTTTTTTTT
TTTTTTTTttttttttttttttttttttttTTTTTTTT
TTTTTtttttttttttttttttttttttttttttttTTTTTT
TTTTTTTTttttttttttttttttttttttTTTTTTTT
TTTTTTTTTttttttttttttttttttTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTttttttttttttTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTttttttTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTtttTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTtTTTTTTTTTTTTTT

denis19
21. okt 2009

Romy, jsi vynlézavá,super!!!! Nestíhám Te sledovat s príspevkama a pronásledovat te!!!! Mámna dnes novu zábavičku 😀 😀

romy01
21. okt 2009

denis a planujes byt na pnke celu dobu ?

denis19
21. okt 2009

Ne, pokud mi to krajko schválí chci pd 02/11 nastoupit do práce a potom bych chtel cílenou PN až nedy od marca, tak to mám vymyšleno,ale nevím jak to dopadne!
Romy, výpočet základu pro materskou je hrubý príjem?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre