Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
21. okt 2009

jo,ale samozrejmne ,že ne za každou cenu,pokud bych tím mohla riskovat, tak zustanu doma, pokecám o tom s kajkem

romy01
21. okt 2009

myslim ze ano, ze zakladom je hruby prijem - aspon myslim, aj ked pri pnke mi to asi ratali z cisteho prijmu tak nejak mi to vychadza

denis19
21. okt 2009

Pn počítali i mne z čistého, tak práve ted nevím jak to je! Už jsem z toho magor! jen tak mimochodem, ta PN mne dosti pobavila, vím,že ve státníáve nemám kdoví jaký plat,ale ta PN!!

romy01
21. okt 2009

nie je to bohvieco no nastastie u mna to zas nie je najhorsie ale je to riadny skrt cez rozpocet

denis19
21. okt 2009

no tak to je! ale co už nadeláme, celé IVF není žádná sranda!

denis19
21. okt 2009

ale ten výsledek 😀

romy01
21. okt 2009

presne, stálo to za to

denis19
21. okt 2009

co dneš plánuješ delat???
a co ta GALL ani se neozve!!!! 😠

cisielko
21. okt 2009

Ahojte tehulky 😀 😀 😀

Vy sa už na MD chystáte?ako sa cítite? a čo Gall.neviete ako doapdla?

denis19
21. okt 2009

to práve nevíme co je s ní,ani se v pondelí neukázala, teda,nevideli jsem ji!
jak se ti vede?

cisielko
21. okt 2009

Makaám tak som tu pomenej..ale včer sa vás snažím dočítať a teším sa z vašich príbehov.ja čakám na shcálenie z poistovne takže u mňa veľa nového nieje, len čakám..ale je to aj dobre lebo by sa mi teraz z práce veľmi nedalo ísť..ale o pár t sa ide nato 😀 😀 😀 sa teším a verím, že vás budem nasledovať 🙂

martinkasman
21. okt 2009

Ahojte.

martinkasman
21. okt 2009

To čo som tušila sa naplnilo. Potratila som, aj v pondelok a aj dnes mi to potvrdil môj gynekolog. Len ma trošku obavy pretoze moje HCG nie je 0. To by mohlo znamenať ze mam mimomaternicové tehotenstvo. Tak dufam, ze dnes mi HCG pôjde dole. Výsledok budem vediet az večer.

denis19
21. okt 2009

Všechny nás budete následovat!

martinkasman
21. okt 2009

romy01 ,denis19 VZ pre výpočet PN sa ráta z HM z minulého roka. Prv0 3 dni 25% a od 4 - 10 55%. Nad 10 dni tiez 55% z VZ a to uz platí SP.

romy01
21. okt 2009

martinka to mi je luto, verila som ze po ISCI sa ti to udrzi, a budu to lekari nejak zistovat, ze v com mozu byt tie stavy?

romy01
21. okt 2009

no denis, dnes idem urobit hraskovu polievku s haluskami a pizzu

martinkasman
21. okt 2009

Ale ak ste si chceli trošku zvýšiť PN a tiež Materské a mate nizky plat mali ste si platit dobrovolné nemocenské poistenie. A vtedy by ste mohli PN a aj Materské poberať vo výške cca 590 €

martinkasman
21. okt 2009

romy - nie nejdu mi zatial nič zistovať, pretoze všetky vyšetrenia som uz absolovala a nič nenasli. az na tu manzelovu morfologiu. takze ja neviem čo dalej. zatial je taký postup ze musia vylučit mimomaternicové, dostat menzes a podla toho sa uvidí.

minka051
21. okt 2009

Ahojte pekné ránko tak ja už v práci.

romy01
21. okt 2009

martinka no ale je divne ze o to vzdy prides, ved pri isci vam vybrali urcite dobru spermijku, nejde mi to do hlavy.
jMartinka to znamena ze od januara mi PNku prehodnotia a budu pocitat tohotorocny priemer ? A teraz pocitaju priemer za rok 2008?

denis19
21. okt 2009

martinkasman to mne štve, škoda!!! drž se! ten život je nevspitatelný! nemáte ani nejakou domenku, že proč???? A DNP si platím, ale jen zatím dva mesíce!

romy01
21. okt 2009

ja si DNP zacnem platit zrejme v polovici novembra, mne je zbytocne to platit skor

denis19
21. okt 2009

asi máš pravdu Romy, už jsem z toho všeho tumpachová a verím, že vesmír to zarídí dobre, všechny tyto platby a výplaty 😀
MINKA AHooooj, škoda,že máš jen takové drahé zprávy!
V ČR se čeká také dva roky a stojí to nekrestanské prachy,ptala jsem se kámošky.....strašný

romy01
21. okt 2009

ahoj minka, som si precitala co si pisala vcera vecer, Dufam ze sa ti to v tom brne podari skor a je super ze tvoj drahy nema s tym problem, teda myslim peniasky, lebo to ne je sranda.

martinkasman
21. okt 2009

romy01- ani nam to nejde do hlavy. Preto som sa pytala dnes či nie su este nejaké vyšetrenia na to čo sa deje.A ze uz nie je čo ani testovat. Nie nebudes mat nový VZ od nového roku, iba v tom prípade, keby si ukoncila PN a uzatvorila novu PN. Ano teraz ti beru VZ z roku 2008.

denis19 - super ze si platis, aspon čo to dostanes. 🙂 ale nezabudni aby si splnala podmienku 27O dni DNP a tiez tych 26 tyzdnov (vela ludí na to zabuda).

denis19
21. okt 2009

martinkasman
ale pokud ho platím od 0/09/2009 a termín je kolem 26/06/2010, tak bych to mela mít ok?ne? a jsem také ješte zametnaná a momentálne PN...

cisielko
21. okt 2009

mARTINKA..JE MI TO ľúTO...budem držať palce aby našli rýchlo príčinu, tá sa vyliečila a ty si mohla ísť ďalej 😉

minka051
21. okt 2009

denis no nám doktor povedal že do pol roka v REPROMEDE a ja ked som si čítala ich stránku tak tam majú napísanú čakaciu dobu 1-3 mesiace. Práve to tam porovnávali so Slovenskom lebo tu je to tak 2 roky. Tam to funguje inak ako u nás a to nám povedal doktor a nemusím ani priniesť darkyňu tak teraz zisťujem čo sa dá.

martinkasman
21. okt 2009

denis - od ktorého dna presne, neviem či ti vyjde tych 27O dni ak ano tak je to v poriadku. Ale budes mat tym padom len materské z najvyšieho VZ.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre