Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
6. sep 2009

A zase jsem si to trochu špatne prečetla,ano decapeptyl se bere nepretržite až do odvolání a odvoláto asi koordinátorka anebo krajko....

denis19
6. sep 2009

Začínáš píchat kdy????

romy01
6. sep 2009

denis zacinam zajtra - a budem si to asi pichat sama, lebo moj ide skoro rano do prace.

denis19
6. sep 2009

Tak držím palec!!My naštestí chodíme společne brzo do práce, tak ráno pred odchodem do práce si píchneme a hurá do pracovního procesu,dnes mne to trochu bolelo,ale to muž mít vícero aspektu. Já si to píchnu sama,ale ten pohlde jak mi trčí stríkačka z bricha mi nedelá dobre a musí mi to vstríknout manžel 😔

romy01
6. sep 2009

deni mám ešte taký technický dotaz. Koordinátorka tam hovorila že sa to má pred strieknutim trosku povytiahnut ale neviem ze ci ta ihla alebo ta "natahovacka " a ze ked pojde krv, ze som zrejme natrafila na cievu a moze byt problem so streknutim a tak - ako to robis?

denis19
6. sep 2009

Romy,ano po vpíchnutí, by jsi mela zkusit povytáhnutím ven toho vstrikovacího aplikátoru,jestli jsi netrefila nejako žilku,prý se potom ukáže krev, já to nedelám,protože si myslím, že ta krev by se ukázala hned a tak jak vpíchu a neteče krev,zatím netekla, tak manžel stlačí a je to! Neboj se,když jsem to zvládla já, tak každý,jsem takový poserko....

romy01
6. sep 2009

aha , zrejme az moc špekulujem - a co ak tam krv bude ? mam to vytiahnut celé a skusit inde? teda ked mi to vysvetlovala asi som bola v strese lebo si nic poriadne nepamatam

denis19
6. sep 2009

Ano,pokud se náhodou ukáže krev, vytáhnout a zkusit jiné místo,ale neboj to se ti nestane!!!! a nešpekuluješ,myslím si ,že je to normální stres,který prožívá každá a pri predstave, že si to budeme píchat mesíc a potom i dve, tak šílím!!!!!!!!!!

denis19
6. sep 2009

Moje mamča má cukrovku apíchá si perem denne petkrát a nechápala jsem ji ,když tvrdila jak ji to strašne stresuje a dehonestuje,ale ted ji chápu. Merila si včera cukr a já hrdinka, že chci taky.Vzala mi prst,že mi jde píchnou,aby tekla krev,dostala jsem takový stres,že po píchnutí jehlou do prstu ze mne nevyloudila ani kapku krve!!!!Až po uklidnení, se mi podarilo jednu malou kapičku po dalším píchnutí dostat na tester!!!!!

sasko25579
autor
6. sep 2009

DENIS
ahoj si tu?

romy01
6. sep 2009

aaaaaa
ja mám z toho husiu kožu,

denis19
6. sep 2009

Ahoj kašpárku,jsem tu!
Romy,mám z toho husí kuží vždy jak si vzpomenu ☹

sasko25579
autor
6. sep 2009

Caute BABY
ja mma z toho tiez husiu kozu.neviem si to pichanie predstavit.Ale nic sa neda robit,ked to treba tak to treba,myslim , že ked to vyjde tak ,,vysledok ,,stoji za to 😀 😀 😀 😀

sasko25579
autor
6. sep 2009

DENIS
no konecne ta tu mam.Prepac ale vcera ta strudla,nejako sme sa tam zdrzali, dosli o 22h domov a to uz som rovno isla spat.Mam na teba nejake otazky,MOZEM?

denis19
6. sep 2009

Pravdu máš sasko! Pokud vyjde naše stretko na vinobraní,mohu vám to názorne ukázat a to už bude na tom stejne i Romy,budeme si chodit po svete se stríkačkama 😀 😀 😀

denis19
6. sep 2009

Sasko,ptej se !!!!

romy01
6. sep 2009

hahahahah budem si pripadať ako nejaký feťák 😀

denis19
6. sep 2009

tak nejak a to legálne!!!!!

sasko25579
autor
6. sep 2009

DENIS
no tak:Tie injekcie sa pichaju vzdy nejaky den v cykle,lenze ja mam ,,normalny mz,, cca 42 dni.Mysliš ze to nebude pri tych injekciach vadit?

Ked sa pichaju tie injakcie tak dostanem normalne mz?

MOzno su to blbé otazky ale potrebujem radu.dik 🙂

denis19
6. sep 2009

Sasko, muj cyklus má pravidelnost v tom, že je nepravidelný,takže tu problém není.
V heliose je systém, že na ,tuším trináctý či šesnáctý den cyklu - ted mi to vypadlo,začínáš užívat ústne léky pod názvem PROVERA a na sedmý den jejich užívání začínáš s injekcemi, je to v podstate vše proto,aby si oni vytvorili,jako lékari,svuj cyklus u tebe a podle toho se potom oni rídí.
Ano po píchání injekcí, v romy a mém prípade DECAPEPTYLu,dostaneš ješte mz a na základe neho se určují tvé hormonální hladiny a další injekce , ted už MENOPUR a ten už zabezpečuje dozrání a prasknutí vajíčka a potom je jen už odber,transfer a tehotenská knížka 😀 😀 😀

romy01
6. sep 2009

Sansko ty budes teraz niekedy stimulovať?

denis19
6. sep 2009

Romy, já četla, že simulovat 😀

sasko25579
autor
6. sep 2009

BABY
dakujem za vysvetlenie.Ale ved ked si pojdme pre lieky tak to tomu doktorovi poviem ze mi vzdy meskaju cca12-14dni a on uz uvidi co dalej, vsak?

ROMYnejdem stimulovat,ja este cakam na pistovnu len,ja sa pytam do buducnosti.Len tak ma to napadlo, viem ze tie injekcfie sa beru v nejaky den cyklu tak ma to zaujimalo ako to je ked je mz nepravidelny.

denis19
6. sep 2009

Sasko, nejak dokrtora ani nezajímalo, že nemám pravidelný cyklus, spíš ho zajímal prubeh ovulace, hodnoty hormonu a čí vajíčko praskne,tak se pro pravidelnos či nepravidelnost cyklu netráp.

sasko25579
autor
6. sep 2009

DENIS
ok, ja som mu to hovorila,a on povedal nech dojdem na cca 20den po mz ze to musi byt po ovulacke.ale ved to je este hudba buducnosti,najprv poistovna....

romy01
6. sep 2009

sasko este pred samotnými injekciami sa berie ta provera - to sú tablety. berú sa 10 dní a prave tie by mali zabezpecit, ze ti pride ms nacas, resp ak som to dobre pochopila, beries proveru 10 dni ( od 16 do 25 dna )a potom ti ma ms prist niekedy os 30 do 32 dna ms. ( takze nejake omeskanie tam bude. Mne normalne chodila ms 30 dni ale za posledny rok mam cyklus 31 az 34 dni tak som zvedava ci ms dostanem ako mi napisali, ze by mala prist

denis19
6. sep 2009

Sasko,nemaj boja, ani se neotočíš a ve schránce bude potvrzení od pojišťovny.Jsi mladá,jdeš na to porvé, tak v Tobe mají jistotu, že jim to na odvodech splatiš 😀

sasko25579
autor
6. sep 2009

DENIS
no tak dik denis,lebo ty si uz strrrrrrrrrasne stara vsak?ved mas len o 3r viac ako ja.Mne to vyjadrenei poistovna posle do centra a oni mi zavolaju/ja im zavolam/.Mne to poistovna neposle.To sa mi zda trochu blbost,ved ziadost som tam bola odniest osobne a oni mi nic nenapisu?????????,

sasko25579
autor
6. sep 2009

ROMY
asi to tak bude.Mna len metie to, ze tam mam dojst okolo 20dna.No uvidim,ked to vsetko dopadne ok,ked dostanam,zavolam tam a skor ako sa objednam este si to vsetko zistim.

denis19
6. sep 2009

Sasko, také mi rekli, že to prijde do centra a oni mi zavolají,ale najednou mi to prišlo domu a volala jsem já.Už nic nenechávám na náhodu....
A já myslela, že tobe je kašpárku tricet??????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre