Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
6. nov 2009

posuvam nas hore, denis, vierka cisielko kde ste ?

viera6
6. nov 2009

Ahoj romy,tak konečne som doma od rana som bola v Martine s mamou a pre otca.Som strašne unavena lebo som bola zase od 4 hore len som sa prevalovala.
Romy som rada,že je to v poriadku a fotečku ti nedali?

romy01
6. nov 2009

ahoj vierka, tak si pekne oddychni - fuha byt hore od čtej - uz by som na tvojom mieste spala aj po stojacky.
Fotecku mi dali ale do albumu ho dam az v pondelok, lebo mm nebol so mnou a on ho naskenuje az v pondelok. Ako ty ? ty uz do heliosu nepojdes, ze ?

viera6
6. nov 2009

romy teba vypisali alebo ti PN dali kompletnu a pojdeš s nou k tvojej lekarke.

romy01
6. nov 2009

dali mi PNkovy papier a s tym ma poslali k svojej doktorke . Pnku si len prenesiem

romy01
6. nov 2009

bojim sa o denisu, dnes mala ist rano do heliku a vobec sa neozvala, dufam ze sa im po ceste nic nestalo .

viera6
6. nov 2009

Aj oddychujem, ale zaspan nemožem chcela som si trošku zdriemnut mame ist na navštevu,ale neda sa mi.
Ja mam stale take žlte vytoky hnedy som mala pred tyžnom dufam,že sa to už nevrati.Idem do heliku ešte 12asi naposledy ako ty dnes.

romy01
6. nov 2009

no ja som tam sla neplanovane, mala som ist 11 teho, no uz mi dala Gatova spravu pre moju doktorku, takze uz tam nebudem chodit, len mozno na nejake tie vysetrenia

viera6
6. nov 2009

Ani sa ti neozvala?, asi sa niekde zdržali alebo či nešli rovno k rodičom.Spominala,že tento viked vari maju ist.

romy01
6. nov 2009

neozvala sa, ale asi mas pravdu, mozno sa zastavili cestou u rodicov. Ona sa urcite ozve ked bude moct a ked nie tak jej vecer poslem smsku

viera6
6. nov 2009

Dnes si niečo varila,vobec neviem čo idem varit zajtra.

romy01
6. nov 2009

nie nevarila, mam od vcera rascovu polievku a dala som si acidko s pecivom. Zajtra ideme robit lososa a zeleninovu salsu a na nedelu planujeme japonsku tempuru z kuracich prs a mrkvy.

dana10
6. nov 2009

Ahojte kočky.Vidím že diskusiu máte aj o varení.Romy aké to je acidko s pečivom? 🙂 😉
Romy, Vierka čo ako tehulky ako sa cítite, vidím že to špinenie Vás neobchádza?
Čítala som tu že Cisielko a Katka že manželia musia ísť na nejaké vyšetrenia?
No to teraz ani ja neviem, lebo mi sme mali pohovor 2.11.s Krajkom a máme krátky protokol.Pohovor s koordinátorkou až 23.11.Je tu niekto kto mal tiež krátky protokol a ako to prebiehalo, prosím napíšte?

romy01
6. nov 2009

ahoj dani, veru neviem ci na tejto teme ale skus sa opytat v teme sanatorium heliose
to s tym acidkom, to si davam bud biele pecivo, alebo take oprazene gulicky co dostat v lidli a davaju sa ako chrumky do polievky. mne to chuti a nemusi sa nic varit 😀 😀 😀

dana10
6. nov 2009

Romy ja som sa len pýtala,ja by som z toho nebola najedená, mäso je mäso vieš ja mam aj postavu ...

romy01
6. nov 2009

dana ved aj ja mam rada masko, len sa mi nechce ho varit ked som doma sama a mm ten na veceru nic varene nezje

viera6
6. nov 2009

Ahoj danka kratky protokol mala tušim kajka,ale ta sa dlho tu neukazala.
Romy čo to je ta japonska tempura s kur.prs.?

viera6
6. nov 2009

Dievčata tak idem na tu navštevu majte sa pekny zvyšok dna.

demizon
6. nov 2009

Ahojte, pred časom som sem písal, pomohli ste nam ziskat akotaky prehlad o IVF...DAKUJEME, ale teraz k veci, vcera sme boli s manzelkou na kontrole priechodnosti vajecnikov sonograficky + vstreknutie nejakeho roztoku a vysledok nic moc - nepriechodne vajecniky + zrasty po 7 rokov starej operacii, takze sme hned vcera vyplnili ziadost o IVF a dnes ju posielali do VšZP. Som zvedavy ako dlho to bude trvat...takze este raz diky za vase informacie

P.S.

polovicka sa uz chce tu registrovat, takze sa k vam asi prida 🙂

ahoj

romy01
6. nov 2009

vierka to si nakrajas kuracie prsia na take male jednohubky a hodis ich do pripraveneho cesta. To cesto sa robi z hladkej muky a studenej vody ( vodu davam do mraziaku aby bola fakt ladova ) a tiez pridaj prasok do peciva. Potom tie obalene kuracie kusky hodis do hlbokeho rozpaleneho oleja. Vtip je v tej rozdielnej teplote, lebo potom opecene kusky ostanu chrumkave. To iste urobis a mrkvou - tu nakrajas na 2 mm kolieska a tiez s civolovymi kolieskami - to zas urobis tak ze cibulu prekrojis napoly a pichnes sparatko a odkrojis pol kolieska - to sparatko je na to aby sa cibula nerozpadla a takto ju postupne celu rozkrajas. Toto sa je tak ze si tie kusky kazdy berie k sebe na tanier a namaca do omacky.
omacka sa robi takto : 1 dl prevarenej vody, 1 dl sojovej omacky, trochu sake alebo martiny, nechas vychladit a prias trosku nastruhaneho zazvoru - len pol kavovej lyzicky. Potom do tej omacky mozes pridat podla toho co ti chuti bud nasekane kolieska jarnej cibulky alebo nastruhany chren. To das kazdemu malu salocku s omackou a ak mas doma vasabi tak sa to je tak, ze si kusok kuraciny, mrkvi alebo cibule obtres o vasabi, namocis do omacky a spapas - idealne je pouzit cinske palicky - je to prca ale bohovska chut toho

dana10
6. nov 2009

Demizon to schválenie by malo trvať tak 3 týždne.Ono je lepšie asi to trochu poponáhľať ak Vás súri čas lebo daktoré to mali schválené za týždeň

demizon
6. nov 2009

myslel som si, že tam bude treba asi zavolať 🙂 alebo je lepšie tam skočiť ? dik

romy01
6. nov 2009

ahoj demizon, myslim ze staci zavolat - ale oni maju cca mesacnu lehotu na schvalenie, ak je to skor, tak to zalezi na aku ochotnu tetu natrafite.
Drzim palce a kludne posli sem svoju druhu polovicku

romy01
6. nov 2009

baby lucim sa ideme na vikendovy nakup, zatial papa

romy01
7. nov 2009

dobre ranko kocky, nik tu nie je ?
ani denis sa neozvala ? asi jej naisem sms.

viera6
7. nov 2009

Dobre ranko!!!!
ahoj romy dakujem za ten recept niekedy ho vyskušam.

romy01
7. nov 2009

nemas vierka zaco, je to nahodou dobra zmena chuti

viera6
7. nov 2009

Tak tomu verim,denis si pisala sms ta dnes určite obzera kočiky.
Aj v Martine je tak škaredo však, včera bolo super.

romy01
7. nov 2009

to hej, rano tu pprsalo a teraz je tu zamracene a sedivo - nic moc. Našťastie nie je zima. Dnes ideme skusit udiť lososa na chatu, tak som zvedava ako to dopadne

romy01
7. nov 2009

pisala som denis, je u rodicov a zajtra sem uz pride. 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre