Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
11. nov 2009

no hej ked je plne ale ten test zas nemoze zabrat taky cas aby tam jeden nestrcili navyse, moj mm bol na tom teste aj v heliku ale ak priamo u urologa a tam u urologa mal vysledky este v ten isty den -a bol to rovnako podrobny test na mnozstvo pohyblivost morfolofiu, proste vsetko

wodanka
11. nov 2009

jaj babeny aj ja by som si dala nieco dobre.. uz som riadne hladna 😎

cisielko ja som z Dubnice.. a určite vám ten test presunú tak aby ste to stíhali

romy01
11. nov 2009

baby idem si urobit ten spenat, boze uz mi sliny tecu , to je hrozne

dana10
11. nov 2009

Cisielko, wodanka ak by ste sa spýtali na te TW test bola by som rada ako potom postupujú. 🙂 😉
Romy ja by som si radšej dala negedín.My keď varíme pre dvoch to je hrniec ako bomba.Vieš najlepčšie je keď sa sprepáčením nažereme a potom z kapusty nasleduje len prt, prt....
Romy špenát som nikdy nejedla mne to pripádá že to je taká žaburina, ale sestra ho robí deckám.Neviem či by som ho zjedla keby sme mali horšie časy? 😀 😀 😀

cisielko
11. nov 2009

Romy..no ja špená teda naozaj nemusím 😝 ten segedín by som brala 😀 som teda zvedavá ako to vyriešia stým testom 😀

Wodnka..tak ty z Dubnice..ja z BB ako DEnis 😀 😀 😀

Danka..neboj, všetko sa dozvieš keď sa aj my dozvieme 😀 😀

romy01
11. nov 2009

ja nahodou spenat milujem - ale musi byt urobeny fakt dobre, ked sa spravne nedochuti tak je to hnusne, no cibulka, cesnak, sol a maslo tomu doda smrnc. Mama mi hovorila, ze ked som mala asi 10 mesiacov, ze ma krmila len mliekom a kasickami a ja som vraj mala furt hlad a nejake problemy a vtedy ma vraj jej kamoska nastopala spenatom, ze som sa oblizovvala az za usam a nebolo mi ani slaka , a to mi asi ostalo dodnes 😀 😀 😀
Segedin varim az zajtra 😀

denis19
11. nov 2009

Ahoj holky, tak jsem tu, živá a zdravá, zlitá z krve,ale nevadí 😀
Vše porbehlo hladce. Včerejší vyšetrení byla vstupní vašetrení pri zjištení gravidyti a do toho spadá i dnešní odber krve, kde zjištují predevším krv skupinu, hiv, .......I.poradnu mám 11/12 a dr mi posunul tehotenství na ten 8tt a ne 9tt,nevadí, knížku dávají na I.poradni ve 12tt a to je asi vše!!!!!

denis19
11. nov 2009

Romy, a není Ti špenát ted težký, mne je a hrozne.
Doporučuji ti hodne pít vodu v malých dávkách a rozdelit si jídlo na 5-6x denne a termix radeji vymneň za neco živé...pokud se ti to dá a dobré je vynechat cukr a nehradit ho hroznovým cukrem, to jsem dnes pokecala se sestričkou na gynde, proto ty rozumy 😀

dana10
11. nov 2009

Denis a myslíš si že ten hroznový cukor nie je umelyna? 😀 😀 :daj ešte nejaké rady ako byť tehotný?? 😲 😲

romy01
11. nov 2009

😀 😀 😀
ahoj denis - ja sa teda odberu bojim ako cert kriza - nemam s tym dobre skusenosti u mojej gyndy - vzdy mi tam narobili modriny az 10cm velke co mi tam drzali cely mesiac.
Inak dnes rano mi zase bolo zle ale nemusela dom na wc - iba mi bolo zle na odpadnutie. No potom som sa o 8tej nejak pozviechala a sla kupit nejaku zeleninku a termixy - termixyy su jedine mliecne vyrobky ktore znesiem a aj to len dva druhy - inak nic z mlieka nejem a ani samotne mlieko - iba nizkotucne acidko a pochutkovu smotanu. Inak sladke som nahradila susenymi marhulami a pernikom so slivkovym lekvarom. ( OK raz za tyzden si dam aj keksik milla - to je taky vacsi prehresok )
A ti poviem ze az po tom spenate sa mi ulavilo a je mi dobre - ale ako sa poznam ku veceru mi zase bude zle. Moj mm povedal ze vecer mam zrejme tie ranne nevolnosti 😀 😀 😀

cisielko
11. nov 2009

Romy..mne si narobila toľko chutí, že ja to kašlem a dnes si ho aj idem urobiť 😀 😀 😀 😀

Denis..super...som rada, že ste v poraidku a všetko je na poriadku 😀 knižku máš?

romy01
11. nov 2009

teda ciselko len sa do toho nenut ak ho nemas moc rada 🙂

romy01
11. nov 2009

inak o chvilu pojdem do lidlu , maju tam akciu na nejake sladkosti tak uz zacinam pracovat na mikulašskych balickoch 😀 😀 😀

denis19
11. nov 2009

Romy,
tak super, že ti aspoň teda špenát zabral. No proste si musíš(me) dávat na sebe a bublinku pozor. Máš na mysli cytologické odbery a tak???? Neboť to byla podle mne brnkačka,ani jsem nevedela, že mi neco delal pan dr. 😀
Jinak já se cítím super, jen když déle chodím, tak chvilkama lapám po dechu.
Dana, no nevímjak je to s hroznovým cukrem a syntetikou ,ale podstatné u nej je , že neobsahuje rafinovaný cukr....ale já ho treba první tri týdny vubec nemohlo, bylo mi po nem špatne

romy01
11. nov 2009

nie denis myslela som odber krvi, Mna moja doktorka ani nepozrela, povedala ze zatial jej staci sprava z heliku a ze ma nejde trapit kedze mam ten hematom. Dnes som zase mala male spinenie ked som bola v tescu tak asi fakt nic ine ako postel nepomoze

cisielko
11. nov 2009

Romy..šetri sa a pozor dávaj a seba..a ja si nejdem robiť špenát ale segedín mňamky 😀 😀 😀

denis19
11. nov 2009

Romy, tak asi radeji lež jak nejvíc dojde,ikdyž mi je jasné že je to náročné,ale vydrž, já proležela tri dny a asi to zabralo.
No s krví také nemám problém, dnes mi brala tri ampulky!!!Ale pohoda, celkem jsem se sestričkou pokecala a uvedla mne do tehul systému a tak se mi ulevilo a dala mi časák tehotenství, kde je popsán každý týden tehotenství, co se deje s bublinkou co se ženou a je to výborné

romy01
11. nov 2009

denis to je super, ja som uz nastudovala knihu o materstbe, a veru snazim sa setrit sa

denis19
11. nov 2009

jo, já práve čtu nástrahy 8tt jak se to vyvíjí do 12tt a je sranda, že ve 12tt je to už človíček, s rozeznatalnými rysy!!!! je to fakt zázrak a všudu mluví o tom,jak je nutno se první trimestr šestrit a šetrit

romy01
11. nov 2009

hej v 12 r uz ma vyvinute vsetky organy apotom uz len rastie.

denis19
11. nov 2009

neuveritelné!!!!!co???? píšou, že ve 12tt je už bríško neprehlédnutelné, tak jsem zvedavá

romy01
11. nov 2009

hahaha denis - ja ho uz mam teraz neprehliadnutelne 😀 😀 😀

kajka39
11. nov 2009

ahojte babulky, dlho som tu nebola, tak len v rychlosti som nakukla ako sa mate, a ako denis,romy a vierka tehulkujete 🙂 🙂 🙂 Som rada, ze ste vsetky OK a uzivate si to krasne obdobie aj s tymi nevolnostami? 😀 😀 Uz len chvilku a budu prec!!! Tak vam drzim palceky, aby drobci krasne rastli a posielajte fotecky do albumiku...
Ostatnym stimulkam prajem vela,vela stasticka, aby ste nasledovali denis,romy a vierku 🙂 🙂

denis19
11. nov 2009

ahoj kajka, tak jak se máš? fkt jsi se dlouho neukázala. neco nového???? plánujete s drahým ješte neco????

denis19
11. nov 2009

Romy vidím, že opet hýríš dobrou náladou 😀 😀 super, dyťto mé také,ael není to ješte to tehul bríško

kajka39
11. nov 2009

denis, samozrejme ze planujeme, ale trocha z ineho konca. Skusame najst dovod preco sa nedari ,ked sme teoreticky OK 🙂 🙂 Druhy pokus IVF zatial vobec neplanujeme a vlastne ani neviem co nato doki, pretoze od OPU som tam este nebola. Zatial ma to tam netaha, tak nechcem to skusat nasilu..... Verim, ze bude dobre a coskoro poslem fotecku // 😀 😀

romy01
11. nov 2009

kajka ajooooj
to je ok ze si davate pauzu, pockajte na jar, vtedy sa organizmus zase prebera zo zimy a su vacsie sance.
Denis ani ja ho este nemam ako tehulka ale pod tymi tehu gatami to nie je vidiet 😀

denis19
11. nov 2009

Suoer Kajka, tak jste to ted vzali z druhého konce a možná i dobre......držím drápy!!!!
Romy,á si dala své new tehul gaťata zkrátit, klasicky a už se na ne teším.......také vubecnevypadají jako tehul kalhoty, tak paráda

romy01
11. nov 2009

denis, bies aka som v nich stihla - teda okrem bruska ale to je skryte pod vetrovkou. Som s nimi naramne spokojna

romy01
11. nov 2009

ozaj a ked si bola v piatok v heliku tak ti nedali fotku ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre