Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
21. nov 2009

už od 16/09/2009, takže dva mesíce a neco, už jsem si v tom našla systém a ccelkem to jde, začátky byly hrozné. všichni mne odhovárajú od nástupu do práce,ale já stálenevím, na pár mesícu bych ješte šla do práce, nemám náročnou práci a pár euro navíc mi také neublíží 😀

cisielko
21. nov 2009

Denis, urob si tak ako ty chceš..pozri, ak sa cítiš dobre, nemáš nijaké problémy a doki stým súhalsí tak choď do práce..ak je to opačne tak určite ostaň doma a nič neriskuj 🙂

romy01
21. nov 2009

ahoj ciselko, ja som pila tak od 3 do 3 a pol litra denne. Iba raz som tusim zvladla 4 litre, Podla mna vsetkeho vela skodi.

inak denis ja varim dnes len hrachovu polievku s peceno salamou a potom salat s jogurtom a ty?

viera6
21. nov 2009

Ahojte dievčata prajem peknu sobotu.
No dnes som si pospala o niečo dlkšie prebudila som sa o tretej rano a už sa mi nedalo zaspat až o siedmej som zapala.
Cisielko tak to je fak moc 5l to ja som pila tak do 1,5 až 2lvody,ale aj to som mala problem.
Romy ja mam celkom dobry teh.čaj granulovaný.
Denis kupila si si čižmičky?
Dnes by som aj ja chcela trochu predvianočne upratovat,ale neviem či sa odhodlam aspon na jedno okno.

romy01
21. nov 2009

juj vierka, to je este skoro nie ? ja sa chystam az po Mikulasovi. Inak mne vzdy bolo zle ked som skusila zeleny caj a tieto tehotenske su zelene, tak je tam asi nieco co mi nerobi dobre na zaludok

viera6
21. nov 2009

Romy ja zvyknem mat okna už poumyvane,kým ja umyjem trinast okien tak to je akurat.A nemam rada, ked mrzne vtedy sa nedaju poriadne umyvat.Ten čaj mam od HiPP natural da sa pit studený alebo teplí.

denis19
21. nov 2009

Romy, s tím čajem si mi nasadila brouka do hlavy....asi to zkusím, neboť mi je mdlo víc a víc.
Ahoj Vierka, tebe jsem už dlouho nevidela....

dnes varím kapustnicu a zeleninu s testovinou zapečené se sýrem.... 😲 úúúú už mám i hlad......
holik kolik jste už dali na sebe kg?????? od tehul testu

viera6
21. nov 2009

Denis ani ja teba som dlouho nevidela 😅

Ja dnes nevarím mame ešte zeleninovu polievku a halušky.
no ja som schudla 4kg, ale to asi za to,že mi moc nechuti jedavat.

majka21
21. nov 2009

Ahojte kočky.
Dlhšie som tu nebola,doma som si dala odpojiť net, lebo fungoval katastrofálne a píšem len z práce, aj to len keď sa mi dá.
Všetkým vám držkám palceky. 🙂

Pýtali ste sa čo máme za problém, že ideme na IVF. Môj manžel má azoospermiu, čiže v ejakuláte nemá žiadne spermie, takže ja nemám z čoho otehotnieť. Pred 9 rokmi prekonal nádor na semenníku, potom podstúpil chemoterapiu a pravdepodobne tá mu ich zničila, ale pred operáciou, nakolko mu jeden semenník odoperovali, robili TESE/MESA a má zmrazené spermie, len je to už dlho a neviem v akej kvalite sa rozmrazia. Je ich tam desať vzoriek, z toho jednu rozmrazili a v práve v tej sa nič nenašlo. ☹ Už by som to chcela mať čím skôr za sebou. Ak sa tam nič nenájde, tak ideme na darcovské. Iné nám nezostáva, alebo potom adopcia, ale na to sa asi necítim.
Už aj na poisťovňu čakám tretí týždeň a ešte stále nič. Zdá sa mi to celé pridlho.

Neviete niektorá, v iscare cez vianoce nerobia ani stimulky? Mne by práve cez vianočné sviatky vychádzala stimulka.

demizon
21. nov 2009

Ahojte, baby vedela by mi neiktora povedat ze cca kolk oojro ma bude stav 1.IVF ? aspon priblizne?

denis19
21. nov 2009

demizon
záleží na tom, jakou metodu budete mít, pokud to bude IVF ICSI s PK a i mražením embrijí, tak počítej s takovýma 1300€

denis19
21. nov 2009

Vierka, tak to je šupa, to už neprehánej, aby jsi nemela problém, já pribrala zatím 1kg,ale pánev se mi rozšírila statečne 😀

majka21
21. nov 2009

Viete mi niektorá povedať, či je prekážkou na umelé oplodnenie, keď berem euthyrox na štítnu žlazu? Dr. sa ma vôbec na takéto veci nepýtala, či mám nejaké choroby. Alebo vám robili pred stimulkou ešte odbery na štítnu, toxoplazmózu a pod.? Ja mám aj prekonanú toxoplazmózu, ale to by nemal byť problém, pokial je prekonaná.

denis19
21. nov 2009

majka to musíš dr ríct, to je malý problém, ten eutirox

romy01
21. nov 2009

demizon, to zalezi od toho ako pojdete metodou a aj kolko budete mat vajicok - samotne liieky stoja okolo 280 eur a ak budes mat dost vajicok a spg bude OK tak si zaplatis uz len predlzenu kultivatiu co je 166 eur a potom lieky na udrzanie plodu co je asi 3 eura na tyzden. Ale ak pojdete ma metodu ISCI ta vychadza od 8tis skk hore - podla poctu vajicok

denis ja som pri stimulke nabrala 3 kila a teraz iba 1 kilo - spolu plus 4 kila od zaciatku stimulky, takze som zatial spokojna.

vierka - no sice ti malicko zavidim, ale neviem, neviem, ci je to dobre - viem ze sa netreba prepchavat ale zas aby si naozaj dala do tela vsetky vitaminky a mineraly a bielkoviny, co ?

denis19
21. nov 2009

romy,
tak jsem na tom stejne, jsem také celkem mile spokojená, že v tehul zatím jen kilečko, úplne podle tabulek 😀
vierka
romy má pravdu!!!!!

viera6
21. nov 2009

Romy,Denis ,ale ja sa celkom dobre najem mama vravela,že aj on prve mesiace schudla,ale on stale vracala a sestra ta čiež schudla ,ale potom nabrala 30kg.Tak to dúfam,že mne hroziť nebude až tolko.
Ozaj minule ked som si kýchla tak ma na pravej strane niečo fest pichlo a nemohla som sa vobec nadýchnut teraz,ked sa mi ide kychnut mam strach.

viera6
21. nov 2009

baby nestrašte ma 😕 ved aj minule som si robila palacinky o pol ôsmej večer.

denis19
21. nov 2009

vierka tak dobre, máte proste rodinnou anamnézu! a palacinky večer o pul osmé a to ,ž e nemáš chute???? 😀

romy01
21. nov 2009

vierka ja kycham stale a ked to na mna ide tak si vzdy sadnem alebo aj trosku naklonim, vtedy brusku lepsie zastavi ten taky tlak alebo ako to nazvat. Ked som si kychla ked som lezala, tak som sa az zlakla ze to ublizi miminku tak ma tam trhlo. A par dni dozadu ma poriadne pichalo na lavom vajecniku ale ja tam mam cystu takze to asi preto. Moja rada - nekychaj uvolnena.

Inak su baby co po porode vazia menej ako pred porodom ale moj pripad to nebude. A potom - kazde tehotenstvo je ine - moja svagrina pri prvom najskor schudla - byvalo jej zle a potom do konca tehu pribrala len 6 kil a po porode mala menej ako pred otehotnenim, no pri Dominike nabrala 17 kil a este to dava doteraz dole.

Takze baby ziaden stres, nejak bude

romy01
21. nov 2009

vierka ako sa ti podarilo dat do albumu ten program co ti rata dni a to vsetko ?

viera6
21. nov 2009

Idem ničo porabat asi najskôr pôjdem ku šijacej mašine mame treba niečo skratit ide 30.11. do nemocnice na operáciu druhého kolena.Teraz chodím len s nou po lekároch potrebuje všetky vyšetrenia a to ide na operaciu do Ružomberka.

romy01
21. nov 2009

jaj vierka, vasi sa nabehaju po nemocniciach, tak nech jej to dobre dopadne.

viera6
21. nov 2009

To my poradila kiara 15.
Romy : neviem ci ti ti dobre vysvetlim ale ked si na to klikneš a das si tam termín pôrodu tak ti to tam nabehne a potom to potvrd a klikni si na pravej strane na tie embrya a tam si budeš moct vybrat farby a tam su aj presne adresy ktore si odkopirujes a potom nalepis do albumu.
Dúfam ze si to aspon trochu pochopila

viera6
21. nov 2009

tak ako romy ide ti to?

cisielko
21. nov 2009

Baby, ďakujem za rady..dám si pioevdať a dnes si už dávam poror a budem piť tak do 4L..ešte, že vás mám, kto vie čo by to spravilo 😖

Vierka..teda baby priiberajú a ty chudšne..ale každá je iná tak to bude tým 😒 inak ja už riadim spálnu tak predvianočne, lebo keď začnem pichať už aj od ponedlka Menopur tak pochybujem, že neičo spravím..tak jednu izbu už budem maž a zyvšok mi príde sesra, povedala, že mi pomôže 🙂

Romy, Denis..tak vy len tak pomaličky priberáte...a počas tsimulky ste koľko pribrali?

Majka..to ti ja neviem, ja chodím do Heliosu v MT..skús si tam zavolať a opýtaj sa 😉

Demizon, ako píšu baby..záleží to od veľa vecí..ale podľa mňa takých 1000€ si priprav, ja stým tiež rátam..

denis19
21. nov 2009

cisielko já pri stimulce pribrala cca 3kg,ale to je podle mne zpusobeno i tím, že jsem zustala doma a toho pohybu bylo daleko méne!!!

soni1
21. nov 2009

Ahojte, tak bola som dnes na tom odbere. Odobrali mi 14 vajíčok, zajtra mám volať k embr.
Baby, povedzte mi niečo o tom hyperstimulačnom syndróme, lebo dr. mi niečo spomínal, že ešte v pondelok uvidí, či sa transfer uskutoční, čo ten syndróm vôbec znamená. Kázal mi piť veľa tekutín 4-5 l.
Vás po odbore tiež bolelo v podbrušku?

kajticko
21. nov 2009

ahojte babulky 🙂 🙂 🙂 dakujem všetkým za podporu a držím všetkým palčeky 🙂 chcem už pichať 😠
a to priberanie to bude zaujímave ja som teraz za rok pribrala 10 kk a to som len clostylbegit brala ☹ja si neviem povadať nie 😠zjem všetko čo nezje mna 😠

soni ja ti žial neviem poradiť ☹

denis19
21. nov 2009

soni
OHSS je ,že ti vaječníky stále intenzivne pracují, vytvárejí folikuly a v dutine brišní se vytvárí voda,proto je treba moc pít a to hlavne i pri stimulaci,aby se prebytečné látky vyplavovaly ven a kvuli neustále činnosti vaječníku se nekdy nemuže uskutečnit ET,tak pij,aby jsi mela vše ok,ale pokud ti dnes brali falikuli, tak v pondelí je brzo na transfer,ne????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre