Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

wodanka
11. jan 2010

a aj Ti brali krv?

cukotka
11. jan 2010

čo už narobím

cukotka
11. jan 2010

áno

wodanka
11. jan 2010

a tie uz vies ako dopadli?
ja tomu fakt nerozumiem, preco Ti to takto hned zamietli... ale aj napriek tomu skus rozmyslat aspon troska pozitivne, ja viem je to tazke, ale je to dolezite do dalsieho boja, ktora Ti caka.. lebo buduci mesiac Ti to uz urcite vyde

viera6
11. jan 2010

Ahojte dievčatá

som tu dávno nebola, sa vás tu nazbierala pekná kopočka.

danka drž sa dnes nech su kvalitne vajka.

cukotka to ma moc mrzi ☹

ahojte kolektívne tehulky 😉

denis19
11. jan 2010

cuki...to je des...další mesíc, čekání, dobre jsem to jednou rekla, že na IVF je nejhorší neustále čekání na neco!!!!

luko
11. jan 2010

cukotka: mna tiez najviac vycerpavaju tie prietahy....ale vsak uz musi byt aj dobre....buduci mesiac to vyjde, urcite...

romy01
11. jan 2010

ahoj denis, nemam nic nove, ani fotky som nerobila lebo nie a nie dozehlit. Mam celu kopu opratych veciciek a aj nove som dokupila ale to potrva tyzden kym to dam do poriadku.

cukotka mne sa vlani urobila cysta a tiez sa mi nevstrebala a po dvoch ms este narastla na 8 cm. Tak mi ju odsali. Ale nezufaj ako pise vodanka pockaj si na vysledky z krvi a mozno ta pustia do stimulky a cystu ti odsaju cez OPU.

Som stale na PNke a ani sa nevratim - uz nemam kam, bo firma medzitym krachla, takze tak.. Ja len dufam ze ma uz necha na PNke do konca ale aj keby firma isla dalej, asi by som chcela ostat doma. Ja sa az tak dobre necitim. predvcerom v noci som chytila take bodave bolesti do bruska ze som sa zlakla ci sa mi tam vnutri nieco nepotrhalo, ale nemam ziadne modriny tak dzfam ze sa len maternica roztahovala. A od vtedy ma boli prava strana bruska - teda ked si nedam pozor a urovim prudsi pohyb. Nechcela by som toto znasat v praci. Navyse aj ked mi tie bolesti v klboch prechadzaju vdaka tehulkovskemu vankusiku este sem tam bolia.

denis19
11. jan 2010

vierka...že jsi se i ukázala!!!
co nového???

romy01
11. jan 2010

ahoj vierka co porabas?

denis19
11. jan 2010

Romy, já nejak nepostrehla, že jsi mela bolesti kloubú...a je to teda lepší????
Co opisuješ ty bodavé bolesti...tak to mohou být kontrakce, které se už mohou objevovat,ale max 3x za den!!!! tak pozor, také jsem to mela,ale už ne.

viera6
11. jan 2010

denis, práve som prišla s poradne a mala som volne miesto za ps tak reku idem k vám nakuknúť.Dlho teraz nejak nevidržim za ps keď som prehnutá tak mi to vadí.

inač tehulkovanie celkom ide tlak sa mi už ustálil ,ale mávam často teraz upchatie nosa a ide mi z neho krv.

romy01
11. jan 2010

denis to hadam nie, nestras. Sice som to citila jasne dnu ako asi na maternici, ale skor ma napadlo ze ci sa mi tam cosi nenatiahlo az prilis, alebo nebodaj neroztrglo, pripadne ci sa placenta neodlupila kusok, no vselico ma napadalo. Ale bolo to len asi tri krat doteraz no od poslednej ma pobolieba cely pravy bok. Tie klby su uz lepsie. Bolel ma na lavej strane panvovy klb a aj lave koleno - normalne mi akoby vykrucalo nohu no prestalo to z nicoho nic - teda odkedy mam tehulkovsky vankusik . Uz len sem tam mam take slabe dozvuky ale to uz nic nie je

viera6
11. jan 2010

tie bodave bolesti som mala aj ja a ked mi prešli tak mi to až chýbalo lebo teraz neviem či je všetko ako ma.
Viac menej teraz ma bolievju kríže zle sa mi otača z boka na bok tak musim mat pod zadkom vankušik a je to o niečo lepšie.

denis19
11. jan 2010

vierka a co na poradni, videli jste co to je???? a y nosa mi teče také krev dosti často a je neustále ucpaný,ale to je prokrvováním sliznice, to je v tomto čase tehul normální.
romz a ví o tom dr????

viera6
11. jan 2010

v poradni nič moc.... ohmatal mi bruško,že pekne rastie a skontrolovali tlak a moč.Za dva tyžne mam prist aj s vyslekom krvi z heliku.
A čo to bude sa dozviem asi len keď pôjdem do heliku na 3D.Alebo ak ma pošlú na aminocetezu.

romy01
11. jan 2010

denis o tych klboch som jej hovorila lebo to bolo akurat v tom case. tym ze ma boleli len na lavej strane tak som si myslela ci mi nahodou netlaci cysta na nejaky nerv ale to neriesila. Akurat povedala, ze keby to nepreslo tak mi da v januati vymenny listok na neurologiu aby mi dali obstreky. Take riesenie by som nedovolila, Obstreky sice uvolnia bolesti ale je to invazivne a po case by sa to mohlo opakovat aj bez tehotnosti. Nastastie to preslo ako tak. Som rozhodnuta pri najblizsom sone poprosit aby sa zamerali aj na vajecniky nech viem ci ta cysta uz odisla alebo nie. No a o tom pichani jej poviem na najblizsej poradni. Tu mam az 20 teho. Kedy mas poradnu ty?

denis19
11. jan 2010

já mám poradnu zítra a chci se i optat na to morfologické sono a nejaké alternatívy amnio, abych nani nemusela, bude mi brát i krev na ten screening, jen nevím jestli to není pozde, když jsem v 16+6tt???
jinak nemám žádné komplikace prozatím díky vesmíru za to!!!!!! ale toto sezení v práci za PC asi nebude nejlepší alternatíva...uvidím co to udelá za týden....

cisielko
11. jan 2010

Romy tak teda ostávš na PN, ved tak nao by si aj chodila do práce ked nemáš kde..tak si to len domka užívaj a už niečo pofot, furt len žehlíš 😝

Cuki..mesiac ubehne ako voda, ono ako píe Denis IVf je samé čakanie..stále tam len na niečo čakáme ale ja verím, že a čoksor dočkáme 😉

Vierka..tak na poradni všetko o..a kedy ideš na 3D?

Denis..tak zajtra budeme držkať palce na poradni, som zvedavá o koľko ste narástli 😉

kajka39
11. jan 2010

ahojte tehulky denis,romy,vierka- zdravim vas 🙂 len na chvilku nakuknem z prace, svoj PC mam v servise.

ostatne stimulky pozdravujem a wodanka drzim palceky k peknej urodicke a OPU zajtra- nic neboj je to celkom fajn.Ja som sa tiez bala narkozy, ale prezila som to v pohode 😉 😀

minka-super ,prisla mrcha o 5min. dvanast!!! Drz sa!! 🙂

wodanka
11. jan 2010

kajka dakujem 😉

romy01
11. jan 2010

denis urcite nie je neskoro- berie sa to tusim az do 18tt - aspon myslim. Pozistuj co najviac a tom utz lebo ja idem az buduci tyzden v stredu tak nech nieco o tom viem a na ten ult predpokladam pojdem v 20 tt - predpokladam ze tak nejak by mi to malo vyjst a potom na dalsiu poradnu asi v 22tt- boze neviem sa dockat, lebo to by uz mal maly kopkat

mariamaria
11. jan 2010

ahojte zienky 🙂
v prvom rade,cukotka je mi luto ,ze sa ti cysta vytvorila..dufam,ze sa bud vstrebe alebo proste vyplavi mrskou...svinucha jedna 😠 buduci cyklus je tvoj🙂))

wodanka a ostatne ,co ste mi drzali palce...cisielko tusim 😉 tak nemam OHSS uuuuuuuufffffffff !!!!az mi odlahlo !!!brucho sice mam ako gulu..ale preto ,ze tam mam nadherne folikulceky..tiez podobne ako wodanka ,len v mensom pocte okolo 20...neviem presne..nestihla som ratat...Dr.mi nepovedala presny pocet...iba skonstatovala ,ze nadhera..ze este niektore musia dozriet ,ale vraj 75% je uz dozretych ...cize 14.1.kontrola...a 15.?alebo 16 . sa ide na OPU 🙂 tesiiim sa... a embryotransfer by mal byt 18.alebo 19. 😅 PK mi neodporucala Dr.,ze je to zbytocne preplacanie a ze ona nerada zavadza viac ako 3.-4.dnove embrya..vraj statisticky jej vyslo viac tehotenstiev po tych 3.-4.dnoch od OPU...takze PK nebudem ziadat...este k Puregonu:znizila mi davky na 100IU rano...od dnes do 14.1:

zdravim vsetky musim si vas precitat a opdisem

wodanka
11. jan 2010

maria, uff tiez mi odlahlo, ze to nie je v Tvojom pripade OHSS.. to je skvele 😉 gratulujem teda k urodicke a ake velke su?

cisielko
11. jan 2010

Maria..to je paráda, že to nieje ten OOHS ale to folíky krásne rastú..no super, teším sa 😀 😀 😀 a stou PK súhlasím..ja som nad veľa rozmýšlala a tiež už by som si to nedala..podľa mňa sa skôr uchytí v telíčku ako v nejakej skúmavke...ja to už bude tiež riešiť bez PK 😉

wodanka
11. jan 2010

cisielko podla mna s tou PK je to v zavislosti od poctu vajicok.. ak ich je dost, tak preco nepockat na tie najlepsie, ale ak ich je malo, tak potom je asi lepsie dat si hned na druhy - treti den vlozit jedno alebo dve...

cisielko
11. jan 2010

Wodanka...hlavne to závisí ako sa kto rozhodne...ja som zato bola ale poviem ti, že mi to stačilo ked mi vždy ked som si mala zavolať ovedali, že z nich len ubúda..toto už nepotrebuejem zažiť...je to tiež jeden z dôvodu, daľší sú korunky a ďaľší verím, že to pôjde aj bez PK..čo má stať stane sa 😉

denis19
11. jan 2010

cisielko...tobe hlavne výjde KET!!!

wodanka
11. jan 2010

jasne cisielko, ze je to individualne rozhodnutie a urcite to bolo tazke vediet, ze ich kazdym dnom ubuda, ale aka je pravdepodobnost toho, ze ak by sa vlozili tak sa ujmu? to je to na co si neviem sama odpovedat a zatial verim embryologicke, ze vie co robi.. mozno ale tiez po negativnej skusenosti zmenim nazor 😉

babulka555
11. jan 2010

ahojte,

baby neviete aku dobu po laparoskopii sa zacina so stimulaciou pred IVF?
dnes lekar povedal, ze vzhladom na zly horm. profil budu vyssie davky injekcii a liekov ☹
ako dlho trvala u vas stimulacia?
jaaaaaaj som z toho nejako cela mimo 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre