Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
14. jan 2010

ahoj vierka fajn - uz mam rannu prechadzku za sebou a chystam sa ucit anglinu lebo v uturok piseme pisomku, co ty ? kedy ides na krv a sono ?

viera6
14. jan 2010

Romy,ty si teda šikulka vraj rannú prechádzku 😵 😉
Aj ja fajn,akurát som posťahovala mame všetky vianočne ozdoby a stromček.
Ohľadom krvi si mam zavolať do heliku na druhy tyžden a poradnu mam 25/1 tak neviem či mi bude robiť môj gyn.sono alebo ma pošle do Heliosu.

romy01
14. jan 2010

hmm tak to si hnd po mne. Mne sice brali krv min tazden ale poradnu mam 20 teho a tam sa dozviem vysledky a tiez ma asi niekam posle na sono. Inak sa uz na to sono tesim, lebo je to dlho takto od 12 tt cakat a uz by som chcela vidiet krpca. Vierka citis uz nieoc ? Ja este nic a to vraj v 18 tt by sme mali zacat citit nejake mravencenie v brusku

mimina321
14. jan 2010

ahoj dievčence 🙂
nehnevajte sa,že vám sem lezem ale chcela by som sa vás opýtať kolko približne stojí ivf
pravdepodobne v máji by sme chceli ivf absolvovať a chcela by som vedieť na akú sumu sa máme pripraviť-v car mi povedali 500-600e ale čo čítam každá platí o dosť viac
budem vám velmi vdačná za každú ifo 😵

romy01
14. jan 2010

ahpj mimina

predosvsetkym si daj schvalit ziadost od poistovne, lebo ta ti uhradi takmer celu sumu. Doplaca sa za lieky cca 250 - 280 eur, podla toho ake si vyberies.
Samozne IVF ti hradi cele poistovna, no potom zalezi ze akou metodou budete oplodnovat vakicka. Ak normalne,, neplatis nic, ak metodou ISCI doplacas podla poctu vajicok od 8tis SKK hore, moze sa to vysplhat az na 15 tis SKK. No a potom sa doplaca za predlzenu kultivaciu 5 tis SKK, ale ani tu si nemusis dat vzdy robit, zalezi od poctu vajicok.
Cize spolu si radsej priprav okolo 1000 eur.

bubulka722
14. jan 2010

Platba za IVF je rôzna, v každom CAR je to inak. Ja idem na IVF do Ferticentu a doplácať si budem len za lieky okolo 200,-€, za ICSI ani za predĺženú kultiváciu sa tam nič neplatí. V iných centrách je to pekná pálka.

romy01
14. jan 2010

jaj tak u nas v heliose na plati ale inde je to asi ine ako pise bubulka

denis19
14. jan 2010

romy,
jsem v práci , tak nemohu stále sedet u netu 🙂 ale jinak jsem tu atvorím státní hodnoty 😀
a bud v klidu, také necítím pohyby a to jsem prcka c úterý videla... 🙂 je tam a darí se mu dobre, čítám 🙂

vierka zdravím te!!!!

brmbolcek
14. jan 2010

romy ty sa takto ucis anglinu 😠 😠 😠 😠

...no nonno takto pisomku nenapises , ale ty mas asi dobreho fifika v hlavicke 🙂 tak sa ti netreba drvit..... 😉 😉

romy01
14. jan 2010

brmbolcek prave naopak, ja ti vekom ako starnem tak aj asi hlupnem, lebo citam citam a neviem co som citala - som nesustredena a fest sa mi nechce. U mna je to tak, ze ked ma chyti rapel som schopna tri mesiace vkuse makat a vtedy robim ozaj pokroky ale ked sa mi nechce tak to prste nejde. Ja len tu kukam a cakam kedy ma uz nakopne strach ze z pisomky poletim

viera6
14. jan 2010

mala by som mat poradnu až 1/2 no vzhľadom k výsledkom krvi doktor chce vediet výsledky a výsledok genetika.
No ja by som pristala aspoň každý druhy tyžden sono.Akurat som to písala včera denis,že som trošku nervózna,lebo každý sa ma na to už pitá či niečo cítim.A ja ešte žiadne pohyby iba sem tam take pichnutie či ako by som to opísala.

viera6
14. jan 2010

denis ahoj!
A to som dostala strach koli tomu ,že v robote behom mesiaca po tratilo pat žien.Tak mam stoho depku, sono by som brala fakt skor.

mimina321
14. jan 2010

kočky velmi pekne dakujem 🙂 🤐
ja som mala v decembri mm tehotensrvo tak musím počkať cca 3mesiace aby sa to zahojilo 😔
chcem si doplatiť predlženú kut.aj icsi za každé sa v mojom car platí 120e ale pri icsi neviem kolko vajok je v cene...to sa musím ešte opýtať
ešte raz dakujem ste zlaté 😵 🙂

brmbolcek
14. jan 2010

romy , to bude tym ze sa nevies koncentrovat ..... 😉 😉 ale u teba je to ospravedlnene... mas takeho maleho sepkara v brusku, ze ked nebudes nieco vediet tak ti posepne a zvladnete to 🙂

mimina321
14. jan 2010

ešte by som sa chcela opýtať ja som v dec. stimulovala merionalom a fostimonom-aké inj. máte vy?je lepšie si doplatiť a vybrať niečo lepšie?

brmbolcek
14. jan 2010

ahoj mimina 321 ja som stimulovala puregon- pero a diferelline , pero som mala ny vyber ale diferelline mi naordinovala doktorka , uz som to mala tak v protokole napisane... 😉 drzim ti palce

mimina321
14. jan 2010

brmbolček moc dakujem....tie palce držím aj ja vám 😉
tiž rozmýšlam nad perom,manžel sa obetoval a fost.a meriomal mi pichal ak sa môžem opýtať puregon-aký je doplatok?
radšej by som volila pero,na fostimon som moc dobre nereagovala ☹ a to sme stimulovali len na iui

kajticko
14. jan 2010

ahojte babulky krásne urodičky máte 🙂 🙂

denis ja už to vidím tak ,že naše deti povedia prvéé slová Modrý koník 😀 😀 😀

tak mne dr dnes nepovedal kolko mám folikul len mi povedal,že je to všetko ukážkove a ide podla predstav.

Takže mám v pondelok odber 😉 😉 😉

brmbolcek
14. jan 2010

.. ups doplatok no ja ti poviem ze som to platila vsetko spolu aj puregon aj difereline to je jedna ampulka vodicky a jedna ampulka prasku , k tomu som si brala aj ihly z lekarne a striekacky som mala doma... celkova suma cca 263 eur.... ale to pero mi dal helios , davky do neho som mala z lekarne ........

Kajticko, super tak nech to pokracuje tak nadalej .. drzim palceky 😉 🙂 a na pondelok drzim palce aj na nohach xi xi , neboj nic to neni take ze sa neda prezit , da sa to zvladnut ... ja ani neviem ze som mala opu 😉

kajticko
14. jan 2010

brmbolček diki. ešte namám neaky strach myslím,že to až v nedelu príde.

inak k tým doplatko ja som doplacala 380 eur

mala som Gonal 900pero a cetrotide injekcie. ,ale mála som 3 pera a mám pocit,že mi jedno cele ostane

letím preč večer sa ukážem.

držím všetky palčeky tuj tuj tuj

denis19
14. jan 2010

kajtičko...tak to sedí...závislost na modrém koníkovi je horší jako na cigaretách, s tím jsem umela pred lety seknout,ale s koníkem to nejde 😀

brmbolcek
14. jan 2010

ja si myslim ze to zalezi aj od davok, ktore vam predpisu......

ja som ich mala menej a este mi aj ostali, ale ked sme isli na ivf a rozpravali sme sa o tych davkach tak ja som hned povedala aby som ich nemala nejake konske, lebo uzivala som clostylbegyt pri IUI dva krat jednu a mala som obrovske mnozstvo folikou tak ma ani nepustili na IUI.... lebo by mi hrozilo viacpocetne tehotenstvo , dr.mi povedal ze mam tolko folikou akoby som mala ist na IVF.. tak ma nadstavili tak aby som nebola nejaky extrem 😉

romy01
14. jan 2010

no baby ja som sa uz aj najedla a teraz fakt vypinam MK lebo sa odtialto neodtrhnem. Tak zatial papa idem sa ucit slovicka a popisem nejake cvicenia.

mimina - mne dokina povedala ze je to jedno ake si lieky vyberiem, ze je rozdiel v aplikacii a v cene a vo vyrobcovi, tak som nakoniec volila tiez pero - puregom a mala som decapeptyl. Ak si minule zle reagovala, zrejme ti upravia inak davky a bude to OK.

drzte sa snazilky a pre motivaciu posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

romy01
14. jan 2010

inak som bola vcera poobede na nakupoch s mamou a ta sa rozsupla tak som nafotila co pokupila - a k tomu este aj 10 podbradnikov, no tie sa mi uz do fotaku ani nezmestili

mimina321
14. jan 2010

kočky moc dakujem,som začiatočník 😅 a neviem ako na to
moc ste mi pomohli,dakujem 😵
snád vám nebude vadiť ked vás sem tam prídem,,pozrieť,,a opýtať sa na to čo mi nieje jasné
na clostík som reagovala dobre po dávke 2.1 som mala 4 folíky,môj problém je sliznica......je velmi nízka bez liekov

mariamaria
14. jan 2010

romy kraaasne vecicky vsetky..ale najviac sa mi paci ten vankusik na kojenie ...na spapanie!!!a uz viete ,ze je to chlapcek???ci ako???ked tam vidim i modre vecicky 😀 😅 😵 nadherne vsetko!!!

brmbolcek
14. jan 2010

.jeeeej romyyyyy to je uzasne , tak stara mama ma dobry vkus 😉 😉 hlavne tie dalmatincove puncosky 😉 nemaju chyby no neviem neviem keby mali rotwajlerovskeeee 😀 😀 uz vidim to tvoje babo ako bude v nich cupitat, 😉 velmi pekne vecicky....

mimina ja som mala po clost.... cca 12 folik..... a dalej uz doktor ani radsej nepocital 🙂
neboj sa si tu vytana ako kazda z nas , ak niecomu nerozumies kludne sa pytaj mi sme boli take iste a este aj budeme 😉 🙂

mariamaria
14. jan 2010

miminka vitaj 😉

cukotka
14. jan 2010

ahojte dievčatá 🙂 vítam aj Teba mimina 🙂

všetky Vás pozdravujem a držím palce. No ja sa velice nemám s čím pochváliť, chovám si tu moju cystu, dávam jej lieky a kŕmim sa Femibionom a čakáááááááááááááááááááááááám 🙂

dana10
14. jan 2010

Mimina ahoj.Ja som stimulovala provera+diphereline/3krabice po 7 ks/, gonal 900,900,450/pero/, striekačky a ihly cca 340EUR.Záleží fakt aké dávky budeš mať a podľa toho sa to všetko odvíja.
denis,romy,vierka tehulky máte už 18t, ako sa cítite fučíte ako lokomotíva alebo normálne. Mne sa zdá že tie pohyby by ste mohli cítiť v 20t.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre