Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajka39
18. jan 2010

minka- zacala som 9.1. 2010 mam kratky protokol a dnes je 10DC. Takze OPU bude 13-14DC.
dakujem!

denis19
18. jan 2010

kajka...opet dikas za povzbuzení....to je švagrová šikulka...neumím si predstavit 6 detí 😲 ale paráda....
minka....k tobe nemám vskutku co dodat....mesíme si z tebe brát príklad....bojovnice!!!!!
maria..kajka má pravdu,kvalitne jsi si to vysedela 😀

cisielko zarezáváš v práci????

kuspitka
18. jan 2010

Ahojte dievcata.minka ako pokracujes?

minka051
18. jan 2010

Takže ak moja darkyňa začala 7.1. tak OPU je vychádza asi 19-20. a ak to tak je tak možno v nedelu pôjdem na ET. No to si len zatila myslím ja. Uvidím čo povedia zajtra po UTZ.

Denis dakujem ale tá je tu každá z nás.Ja nie som niajaká extra. len mi drte palce nech sa to aj mne v mojom veku podarí.

denis19
18. jan 2010

kuspitka...nedá se mi psát z práce na IP.......ale mohu prijímat IP..pošli mi tvuj mailik 😕

denis19
18. jan 2010

minka klid.....vše bude ok.

minka051
18. jan 2010

Kuspitka ahoj

Tak ja sa zjtra chystám na UTZ sliznice. Dúfam bude OK. Stačí ak bude mať aspoň 8mm. tak zajtra napíšem ako som dopadla.

denis snažím sa byť v klude neboj, len najradšej by som už bola doma a nie v práci lebo tu sú len stresy a to ja nemusím.

kuspitka
18. jan 2010

denis moj e-mail je kuspitka@gmail.com
denis uz mas pekne tt
minka tak to je super a kolko su das vlozit?

minka051
18. jan 2010

kuspitka no ja by som chcela dve. Ešte uvidím čo povedia v centre.

kuspitka
18. jan 2010

minka podla mna je dobre,ze si date dve.na tvoj vek by som si dala aj 3

kajka39
18. jan 2010

minka- daj si dve isto, zvysia sa tak sance na tehu. Uz si presla dlhu cestu, tak nech to stoji zato. Mne to vcera tiez odporucili a zopakovali to niekolko krat, nech si dame dve! 🙂

mariamaria
18. jan 2010

baby aj ja by som si dala dve..ale oni by sa ujali obe..ja neviem ,ci by som zvladla dvojcence 😝

denis19
18. jan 2010

mariamaria
určite ano, on by te život k tomu donutil
minka určite dve!!!!!!!! jsem ted už chytrá já vím,ale já udelala to samé a jen se prohloubila šance uhnízdení

kajka39
18. jan 2010

denis -a co tvoj mm, suhlasil ked ste sa rozhodovali pre dve, alebo bol z toho nesvoj?, 😀 😀

kefalinek
18. jan 2010

baby ja som dve brala hned..............

mariamaria
18. jan 2010

jo kefalinek?brala by si dve?aj ked uz mas 1???

minka051
18. jan 2010

no baby ja si dám úrčite dve ak to bude možné. Dúfam že v tom nehrá rolu vek. Ale asi čím staršie tak väčšie šance že sa uchytí aspoň jedno.

kajticko
18. jan 2010

ahojte kočky ďakujem za podporu. 🙂

wodanak to mi je luto ,ale verím že aspon ten jeden bude bojovníček 😉 držím palce

ja mám po OPU zobrali mi 14 vajok spg ,že je na výbornu vklad mám vo štvrtok,ale embrilogička mi bude ešte zajtra volať ako sa im darí 🙂

všetkým veľa štastíčka prajem 😉

minka051
18. jan 2010

kajtíčko tak silno držím palce nech sa im všetkým darí. A neboj o chvílku tu píšeš aké krásne dve// si našla na testíku.

kajka39
18. jan 2010

minka- tak ako pises, ak je vyssi vek tak odporucaju 2embrijka vlozit. 😉 😉
Mam kamaratku 42r. ktora je na tom velmi podobne ako ty, ma dve deti 22,19 rocne dievcata a velmi by chcela este jedno miminko, ale ma tiez spraveny zakrok po 2cisarskych porodoch, takze do uvahy pripada uz len IVF. Ked som jej vravela, ze som sa dala nato a chodim do MT, tak ani spat nemoze, tiez by to chcela skusit. Problem je, ze jej muz sa miminu nebrani, ale nechce tam dochadzat /vysetrenia,kontroly atd/ takze na tom to viazne. 😀 😀 😀
Ja by som jej pomohla s tym dochadzanim do MT, lebo je to predsa dialka 150km tam a 150km spät, len s tymi vysetreniami neviem zastupit jej muza hihihi 😀 😀 😀

kajka39
18. jan 2010

kajticko - gratulujem pekne cisielko 14 !! 🙂 takze ides bez PK, kazde centrum to robi asi po svojom, ze?

kajticko
18. jan 2010

dakujem ano idem bez pK.lebo mi nemáme žieden problem s vajíčkami ani so spermiami tak asi preto. a ani žiadne icsi mi nebudu robiť . ja mám len nepriechodné vajcovody no len ........... . musíme len dufť ,že tie nepriechodne vajcovody nám nebudu robit zle 😠

denis19
18. jan 2010

kajka...my s mnž vše rozhodujeme společne apokud je jedén z nás jen na malých pochybách , tak do ničeho nejdeme, takže tu nebyl problém, jak jsme sedli ke krajkovi a embriologičke a rekla nám co nám zustalo, tak jsem jednohlasne rekli dve! tak pohodička co se tohoto týče....i proto nám IVF trvalo tak dlouho než jsem se rozoupali, musel nastat čas, kdy jsem oba bzli presvedčení , že to chceme a asi proto to ted zatím klape

kajti...hezky se snesla, šikulka.......tak to do valentýna máme další tehulku 🙂

minka určite....čím jsem zrelejší...tím se vyšším počtem zvyšuje šance 😀

kajticko
18. jan 2010

dakujem denis 🙂 tebe prajem aby si to priniesla celé do uspešného konca 😉

minka051
18. jan 2010

kajka ja chodím do centra do Brna do Rpromeda kde nemusíme dochádzať. Všetko sa rieši emailom alebo telefonicky. Máme OLC program pre zahraničných klientov. To znamená že všetky vyšetrenia ktoré treba mi pošlu rozpísané a môžem si ich dať urobiť u svojej lekárky. Čo sa nedá urobia oni. Takže všetky inštrukcie len touto cestou. Ja som bola zatial v Brne len jeden krát kde nám zobrali krv a odobrali spermie na zmrazenie. a teraz pôjdem už len na ET ak bude všetko OK. Preto ja na sliznicu idem ku svojej lekárke a tá mi na protokol čo mi poslali po vyšeterní vyplní a ten pošlem obratom faxom a emailom a oni hned dajú vedieť čo dalej. A pri IVF je to podobné.

kajka39
18. jan 2010

minka- ano, rozumiem tomu aj ten postup viem. Jej by stacilo mozno chodit do MT, zatial nema problem s vajkami akurat prirodzene uz nemoze otehotniet, takze sanca je len cez IVF. Aj jej dievcata ju v tom podporuju, vraj by prijali surodenca. 😵

mariamaria
18. jan 2010

minko tak drzim palce !!!!mne povedali ze ja mam prave naopak velmi vysoku sancu na dvojicky...kedze som mladsia(24) a som uplne zdrava..spg bol uz u nas horsi..

minka051
18. jan 2010

kajka tak to super že má takú podporu.. Ja zatial mojím deťom nič nehovorím nie preto že by nechceli ale do predu nechcem. ked to bude už isté tak im to poviem. A má daleko do MT.

kajka39
18. jan 2010

minka- 150km ma do MT a ona vodicak nema, takze je odkazana na niekoho kto by ju vozil....
Tvoje deti zatial nic netusia?? 😵 Ak je to tak, tak ste dobri agenti s utajenou misiou 😅 😀 😅 😀

minka051
18. jan 2010

kajka ano sme. Ale ved chalanou také veci ani moc nezaujímajú. Obaj študijú a vlastne doma ani nie sú len cez víkedn a to ich vidím len spať. Lebo ked prídu tak bud s kamarátmi vonku, alebo idú do práce. No mi sme to mali ked som chodila do MT tak isto. Ale vždy sme chodili spolu. Ono je treba aby ťa niekto viezol aj ked máš vodičák. Pri stimulke sa aj tak necítiš bohvie ako.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre