Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajka39
18. feb 2010

ZOZNAM CAKATELIEK ZACINA : 4.2.2010
Pre opravu alebo doplnenie udajov piste na IP.

Vysvetlivky: MESTO-CENTRUM* VLOZENE EMBRIA ** ODBER VAJICOK-OPU ** TRANSFER-VKLAD **
**ZMRAZENE EMBR.**VEK**VYSLEDOK: // tehu * = negativne**

01.DANKA ****** MT- HEL**EMB.2, * OPU 11.1. ** ET: 16.1. ** 1 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok = neg.
03. WODANKA ** MT- HEL**EMB.1, * OPU 13.1. ** ET: 19.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok = neg.
09. KAJKA ****** MT - HEL**EMB.2, * OPU 22.1. ** ET: 28.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 39 ** výsledok = neg.
10. MINKA051 ** BR - REP**EMB.2, * OPU 23.1. ** ET: 28.1. ** 1 mrazacik ** VEK: 43 ** výsledok = neg.
11. CISIELKO *** MT- HEL ** EMB.1,* OPU ???? * KET: 04.2. ** 1 mrazacik ** VEK:29 ** výsledok = neg.
12. MIRM ****** BA – ISC ** EMB.2 * OPU 18.1. ** ET: 26.1. ** 4 mrazacik ** VEK: 26 **výsledok = neg.
13. GUBIK ***** MT- HEL ** EMB. 1 * OPU 3.2. ** ET: 8.2. ** 0 mrazacik ** VEK:29 ** výsledok ?
14. DEMIZON*** BA - GF ** EMB. 2 * OPU 4.2 ** ET: 9.2. ** 9 mrazacik ** VEK:29 ** výsledok ?
15. CUKOTKA *** BA - ISC ** EMB. 1 * OPU 12.2. ** ET: 15.2. ** 0 mrazacik ** VEK 27 ** výsledok ?
16. SANRIS *****MT– HEL ** EMB. 1 * OPU 8.2. ** ET: 13.2. ** 4 mrazacik ** VEK 35 ** výsledok ?
17. GUGINENKA * BA - ISC ** EMB. 2 * OPU 13.2.** ET: 16.2 ** 0 mrazacik ** VEK: ?? ** výsledok ?
18. MAJAJA75 ** BA – GF ** EMB. ? * OPU ? ** ET: ???? ** ? mrazacik ** VEK 35 ** výsledok ?
19. LUKO ***** BA - GF ** EMB. ? * OPU ? ** ET: ???? ** ? mrazacik ** VEK: 30 ** výsledok ?

NASE POKROCILE TEHULKY:

1T, DENIS *** MT- HEL** EMB.2, * OPU 30.9.** ET: 5.10. ** 2 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok 23tt / 1
2T, ROMY *** MT- HEL** EMB.1, * OPU 30.9. ** ET: 3.10. ** 0 mrazacik ** VEK: 33 ** výsledok 23tt / 1
3T, VIERKA ** MT- HEL** EMB.2, * OPU 2.10. ** ET: 8.10. ** 3 mrazacik ** VEK: 32 ** výsledok 23tt / 1

02.BRMBOLCEK ** MT- HEL**EMB.1, * OPU 11.1. ** ET: 16.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok //
04. MARIAMARIA * ZAHRA **EMB.1, * OPU 16.1. ** ET: 19.1. ** 1 mrazacik ** VEK. ?? ** výsledok //
05. KRIVKA****** MT- HEL**EMB.2, * OPU 12.1. ** ET: 18.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 38 ** výsledok //
06. NUNU 81 *** BA - ISC **EMB.2, * OPU 17.1. ** ET: 20.1. ** 1 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok //
07. KAJTICKO *** BA - ISC**EMB.2, * OPU 18.1. ** ET: 21.1. ** 7 mrazacik ** VEK: 28 ** výsledok //
08. FIGURKA **** MT - HEL**EMB.2, * OPU 18.1. ** ET: 21.1. ** 0 mrazacik ** VEK: 37 ** výsledok //

denis19
19. feb 2010

Ahoj holky...preji krásné mlhové ráno 😀
Tak mám za sebou ten genetický UTZ v Martine a bylo to supe, dr je úžasný, projel malou horem dolem, ukázal nám každý orgán zvlášť, vysvetlil jak pracuje, jak má být velký a jak je velký, toky krve, kyslíku, komory srdíčka,aortu,jícen...no úplne vše, opočítal prstíčky, ručičky nožičky, udelal obličej, prurez mozkem a nevím co ješte....... rekl, že bude mít jemné rysy....to asi nemám po mne..... 😀 a delala si malá si co chtela, dr mi trásl bríškem, delal ji zemetresení, aby nám porádne ukázala obličej,ale Karolínka si asi rekla, že když už víme pohlaví, tak obličej porádne ukáže až potom.....tak se nám nepodarila dokonalá fotka,ale co to máme. včera jsem už po ceste nemela energii na PC, tak dnes jak dorazím domu tam toho malého mimozemšťánka dám 😀 😀 pokud by chtel nekdo toto centum sonografie navštívit ....jen doporučuji...trvalo to skoro hodinku,ale stálo to za to!!!! dostala jsem i správu a pokud chci mohu ji dát své=hu obvodnímu, je to rize soukromé zarízení, tak si tam všeplatíte samé.....

peji krásný pátkový den!!!! 😀 😀

kajticko...tak dve 😀 😀 😀 super!!!!!

Romy a nevadí....stejne jsem byla už na energetickém pokraji...bylo to náročné v práci a mne ta cesta pres Šturec nedelá večer moc dobre...strašne se bojí a to jsem ješte posekaná s manželem....tak pohoda.... 😀

kajka39
19. feb 2010

Krasne dobre ranko aj u nas mlhave.... 😎
denis-super, urcite ta to velmi potesilo. Som zvedava na fotecky 😉
kajticko - gratulujem 🙂 🙂 Ty si nasa prva dvojickova tehulka 😵
pozdravujem aj vsetky ostatne a zaroven sa lucim idem do prace!! 😖

gubik
19. feb 2010

Ahojte dievcata,
Kajticko- no teeeda, blahozelam 🙂
Demizon- drzim paste, fiha 10 en po ET uz ides do CAR na test? JA som chcela ist do Heliosu dnes, 11 den- viac mi to vyhovuje a povedali mi, ze v ziadnom pripade. Daj vediet, ako

Ja som si od vtedy, co som tu nebola, oddepkovala to, ze moje vajicka nemali dobru cytoplazmu, 7 den po ET som zacala spinit, po dvoch dnoch spinenie prestalo, teraz som 11 den po ET, do Heliosu idem v pondelok, tak som zvedava, aky bude vysledok
Pekny den!

kajka39
19. feb 2010

gubik- co to znamena ,,ze vajicka nemali dobru cytoplazmu,, ako sa nato prislo, napis o tom viac. dik

denis19
19. feb 2010

ahoj kajka......jo bylo to fajn a gabulik..také tomu neorzumím

cukotka
19. feb 2010

dobré ránko dievčatá 🙂

denis takže Karolínka sa má v pohode? Veď ako inák, nie? 🙂 Už sa teším na fotečku.

Gubik, tak to by aj mňa velice zaujímalo, a taktiež by ma zaujímalo koľko buniek malo tvoje embrijko, keď Ti ho vkladali.

Ja idem za chvíľu do mesta, idem vyvnečiť trošku Nema. Dúfam teda, že je už poriadne zavŕtaný.

denis19
19. feb 2010

cuki a kolik je to už od ET vlastne????? 🙂

sanris
19. feb 2010

ahojte dievčatá 🙂

denis to je super teším sa na foto 🙂 takže teraz si už 100%spokojná 🙂

kajka ďakujem za doplnenie a za starostlivost o tabulku 🙂

cukotka- neviem presne kolko dní sa to zahniezduje ale čo som sa tu na MK dočítala, tak niektoré babenky píšu, že sa počíta až druhý den od OPU a po predľženej to je do 3dní, no neviem ale treba sa v každom prípade šetrit, 🙂

zdravím ostatne čakateľky 🙂 🙂

romy01
19. feb 2010

dobre ranko kocky

gubik to ze spinenie presralo je super sprava. uz len vydrzat do pondelka a budes sa vytesovat.
demizon-drzim palce
denis, hlavne ze ste stastne dorazili a ste OK. Tesim sa na fotecku.

figurka.m
19. feb 2010

ahojte 😀

vyhrali smeeeeee!!!!!!
denis, tak to je super, mala je uplne v poriadku, musi to byt krasny pocit, asi navstivim aj ja to zariadenie, ked bude cas 😉 tesim na fotecky 😎

kajka, nech to v praci ubehne v pohodke 😉

gubik a test si si nerobila?drzim palceky

cukotka, pekne sa prejdite s Nemom 🙂 u nas krasne svieti slniecko, teplo ako na jar 😀

ja som uz spat z Heliosu, mame jednu krasnu fazulku, srdiecko sme videli aj poculi, nadhera 🙂som 6+5tt, na buduci tyzden ku svojmu gyndosovi, baby mne tak odlahlo, ked som tam uvidela srdiecko 😀 😀 😀

gubik
19. feb 2010

Figurka- blahozelam!!! 🙂 🙂 🙂 Aj poculi??? To som si nemyslela, ze je ho aj pocut, to je super

S tou cytoplazmou- embryologicka mi to vysvetlila tak, ze ked pri ICSI napichuje spermiu do vajicka, ma to nejako pruzit. Mnre to nerobilo nic. Bolo to tak u vsetkych vajicok. Prakticky to znamena, ze boli take slabsie. Mala som ich 18, cize jednoznacne kvantita na ukor kvality. Oplodnili sa vsetky, ale kedze my mame zly spg a k tomu aj tie vajka mali roznu kvalitu, embryologicka ocakavala, ze ich pocet bude rapidne klesat. Do tretieho dna ich vydrzalo 15, no a piaty den ostalo 1 embryjko v stadiu expandovanej blastocysty. To mi zaviedli. Dalsie info sa zrejme dozviem v pondelok, ale uz som uvazovala tak, ze ak pojdem do 2IVF, tak by som skor skusila nativ- len zatial neviem presne, kde ho robia. Proste malo kvalitnych vajicok.

krivka5
19. feb 2010

dobry den!
denis...tak to vysetrenie vyzera super. my to do MT nemame daleko tak tam mozno tiez skocime.este uvidim co za sono to bude mat nasa dokina.a je fajn ze je malinka v poriadku,ved ako inac 😉
figurka...ano sme frajeriiiiiiii 🙂 ja som doma hulakala az sa steny triasli...
cuky...tak co ten tvoj chrustik? budes testovat?
mne je dneska nejak lepsie,to asi to slniecko robi 🙂

krivka5
19. feb 2010

kajka...ty si teda sikulka, super tabulka 🙂

denis19
19. feb 2010

ahoj krivka...ako? co pleť a blééé? 🙂

demizon
19. feb 2010

Ahojte, tak krv odobratá a otej si volám pre výsledky...v GF sa chodí na 10. deň po ET a aj na 14.-ty , to moje špinenie prestalo, potom zase začalo ale je to málo na obyčajnú ms...tak uvidíme, ale hneď mi aj poveali, že keď dnes budem negatívna ešte stále neni nič stratené...

cukotka
19. feb 2010

denis, ja som mala ET v pondelok, takže absolutne netuším čo ten môj Nema vystrája a ako sa mu darí 😖

krivka, testovať určite budem. Len ešte neviem kedy.

gubik, tak s tou informáciou si ma zaskočila, mne nič také embriologička nehovorila, povedala len, že má šesť buniek a že je v norme

cukotka
19. feb 2010

demizon, tak samé dobré správy 🙂

denis19
19. feb 2010

cukotka...tak to se mi zdá, že nemo je tu s námi nejak dýl....tak jen trpelivost 😀 no zkus to testnout v pondelí???? či radeji úterý......už se teším..... 😀

cukotka
19. feb 2010

denis, testovanie určite prebehne. Ty si kedy testovala?

denis19
19. feb 2010

já testla na 11 den....

cukotka
19. feb 2010

rozmýšľam, že skúsim v pondelok ráno

denis19
19. feb 2010

nooooo anebo v úterý......pro klid mysle.... 😲

cukotka
19. feb 2010

denis, v utorok idem k mojej obvodnej lekárke na krv a na moč, keďže som mala zlé predooperačné vyšetrenia. Tak som rozmýšľala, že ju poprosím, aby sa mi na tú krv lepšie pozrela, či tam niečo nevidí 🙂

denis19
19. feb 2010

no to je super nápad a nemusíš testovat..... 🙂

krivka5
19. feb 2010

denis...dnes mi je nejak lepsie uz,az sa toho bojim.aj vyrazky sa mi hoja tak mozno budem moct ist cez vik. aj medzi ludi trosku...

denis19
19. feb 2010

nemáš se čeho bát..hormoše se uklidnily a je to takjak má být 🙂

krivka5
19. feb 2010

denis...verim ze mas pravdu.ja uz chcem dalsi UZ a vidiet nasu malu fazulku ☹

denis19
19. feb 2010

krivka...ani nevíš jak ti rozumím, byla jsem na tom úplne stejne a i jsem, potrebuji se stále ujišťovat, že je tam a ,že se má dobre.....

viera6
19. feb 2010

ahojte....pekný slnečný den želám 🙂

denis.....super spravy o Karolinke, myslela som na teba cely večer.Nas čaká UT zajtra už sa velmi teším.

krivka....ja by som pristala UT každe dva tyžne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre