Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

krivka5
11. mar 2010

mirka...ahaaaaaa, tak to si na spravnej adrese.u nas trvalo asi mesiac to schvalenie a potom to uz islo ako po masle. v decembri sme zacali a v januari som uz bola tehu 🙂 drzim palce nech to aj tebe vyjde 😉

mirka7582
11. mar 2010

dakujem no verim tomu ze nam to vyjde 🙂 boli to ked ti to robia

tuzimpobabatku
11. mar 2010

mirka...ahoj, vítam ťa, ty si tu tuším nová 🙂...mne za 2 týždne schválili žiadosť a zajtra si pichám prvú injekciu 😉

mirka7582
11. mar 2010

tuzimpobabatku ahoj dakujem ano som novo stara 🙂aku mas poistovnu

krivka5
11. mar 2010

nie vobec nic neboli. najprv papas tabletky, potom pichas injekcie do bruska na stimulaciu vajecnikov,potom je odber vajicok a po oplodneni vajicok transfer embrya. ten transfer je ako normalna gyn. prehliadka,nic necitis. pri odbere vajicok ta uspia ,ale po hodinke ides domkov. kde chodis do centra?

mirka7582
11. mar 2010

ozaj babenky ked uz beriete tie hormony tak ste na marodke alebo chodite do prace 🙂

denis19
11. mar 2010

brmbi..jako jak jsi na tom s váhou???? 🙂

mirka7582
11. mar 2010

chodim do KE spln 😀

tuzimpobabatku
11. mar 2010

mám všeobecnú ZP. .....krivka, aké tabl. si papala? mne nedali žiadne tabl. jesť, len disphereline pichať a potom fostimon. Mirka, normálne môžeš chodiť do práce, ked máš stimulku 😉

brmbolcek
11. mar 2010

Krivka- ale ty sa divaj aj na to ze sa ti panva rozsiruje 😉 😉 😉 nedivaj sa iba na tuk ! tebe sa cele telo chysta na velke zmeny . krivka a peniaze su to posledne koli comu by sme mali prist o zdravie, ved uz nemame 18 a budme radi ze sme teraz na tom ako sme 😉 .Ved su aj na to druhe horsie ale to najzacnejsie mame pod srdieckom tak este aby sme to uspesne donosili a porodili do 40tt a hlavne aby to bolo zdrave 😵 😵 😵

krivka5
11. mar 2010

mirka...ja som chodila normalne do prace az teraz ked som uz tehu som PN.akurat po transferi som si vzala tyzden dovolenku. a aj po odbere vajicok 3 dni dovolenku.

mirka7582
11. mar 2010

tuzim.... stimulku ?????

tuzimpobabatku
11. mar 2010

krivka: ty máš klasické IVF?

mirka7582
11. mar 2010

citala som ze niektore maju oms ci ako sa to pise ???? 😠 ja robim v obchode to preto s pytam

brmbolcek
11. mar 2010

aha... tak 5 kg. pred otehotnenim som mala 50kg a teraz mam 55kg....ale zatial to beriem normalne lebo za normalnych okolnosti by som mala mat tych 55kg je to na moju vysku normalne , tak som to teraz v tehotenstve trosku dobehla a uvidime ako to pojde nahor 🙂 🙂 🙂 zatial je to v norme 🙂

krivka5
11. mar 2010

tuzim...tabletky Provera som brala najprv tyzden a potom som zacala pichat diphereline a dalej som papala aj tie tabletky az do vyuzivania krabicky...

brmbolcek
11. mar 2010

Krivka- ale z tej provery by ti mali 4 ostat , nevyuzite ...

denis19
11. mar 2010

brmbolcek...tak to je super, jsi taková žížalečka...... 🙂

mirka ...myslela jsi OHSS??? a pokud pracuješ v obchode, tak já bych určo zustala doma aspoň do 12tt a potom
uvidíš

a krivka...zvykej si...taková bude i materská 😀 😀 😀 😀

krivka5
11. mar 2010

brmbolcek...ved to, babatko je najdolezitejsie a mame ocina ten sa o nas postara 🙂

mirka7582
11. mar 2010

ani mne nedali tabletky iba inekcie 🙂 juj

mirka7582
11. mar 2010

denis...ano myslela som ohss xi 🙂

tuzimpobabatku
11. mar 2010

noo proveru mi nedali....pravdupovediac, každá máme iný protokol 😉 ...mirka, tebe už dali injekcie a ešte nemáš schválenú žiadosť?

krivka5
11. mar 2010

tuzim...my sme mali klasicke ivf , icsi, a predlzenu kultivaciu...
brmbolcek...tak to uz neviem,ale viem ze som ich este brala aj ked som uz pichala diphereline...

mirka7582
11. mar 2010

no chcela som tak povedat ze mi daju citala som to v zmluve 🙂

krivka5
11. mar 2010

mirka,tuzim...ja okrem upchatych vajcovodov nemam ine problemy, tak si myslim ze tu proveru som brala lebo som uz starsia 😒

denis19
11. mar 2010

mirka...tak to máš asi krátký protokol,co?????

tuzimpobabatku
11. mar 2010

krivka: na prvom spermiograme máme od embriologa, že odporúča ICSI. /ktoré by som aj moc chcela/. Budú mu pravdepodobne robiť aj druhý a ked ho tentokrát bude mať Ok, lebo berie na to lieky, tak je pravdepodobné, že mi nespravia ICSI? Ja by som to tak chcela. Do ktorého centra si chodila?

tuzimpobabatku
11. mar 2010

krivka: ja mám tak isto ako ty, upchané vajcovody. Ináč som ok a nemám žiadne iné probl. Kolko máš rokov? ja mám 34.

mirka7582
11. mar 2010

denis ano kratky lebo ked sme isli nakliniku tak sme vedeli ze co mi je takze nebolo nutne robit testy preco nemozem byt tehu. aj ja mam problemy aj manzel 😖 ale nevadi ked sa to da este liecit 😀 Dr v ke si iba ptvrdil to co bolo zname 😀

krivka5
11. mar 2010

tuzim...to ICSI sa priplaca a mozes si ho dat aj ked je dobry spermiogram. mojmu muzovy robili len raz spermiogram a mal vtedy zlu morfologiu no nebral ziadne lieky a vsadili sme na istotu a dali sme si ICSI. vyberu najlepsiu spermiu a tou vajicko oplodnia. nam oplodnili osem ,ale po PK ostali len dve a tie sme si dali vlozit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre