Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

viera6
5. jún 2010

Ahojte dievčatá

prajem krásnu sobotienku 😎

Deniska,Karolinka vitajte doma!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵
Deniska...neboj ty to zvládneš a potom budeš davat rady nám 🙂
a čo sa tika bolesti bruška čítala som ,že na to pomáha vankúšik z čerešnovych kosok dostat ho v DM drogérii on sa zohreje v mikrovlnke a prikladá sa to vraj pomáha aj na prsia aby si si nemusela prikladať teplu plienku.Ale vela zaleží aj od toho ,čo ješ ty ......

viera6
5. jún 2010

@sanris .....tak teraz len oddychovať a nič nerobiť 🙂

@krivka5 .....výtok som mala praveže normálny teda raz som spomenula dr.,že mam nejak zvýšený ,ale on povedal ,že v tehotenstve je to naormalne no a tu to mam....
krivka,teba trápi nespavosť ako mna tiež som tak nemohla spavat a teraz je to to iste už mávam aj divne sny 😕

krivka5
5. jún 2010

@viera6 ...aspon budeme dobre pripravene ze budeme casto v noci hore, ked uz budu babatka vonku z bruska 🙂

matakrok
5. jún 2010

@krivka5 - tiez predpokladam. na udrzanie bohatierov musim nieco uzivat. jem, tak uvidim, co mi povie doky z a 2 tt. 🙄

sanris
5. jún 2010

krivka už mám jedno dieta aj pri nej som sa otvarala museli ma zašit

vierka ..ved do teraz som len polyhovala ide ma trafit som z toho nervná lebo sa bojím krčok mám len 5mm a mal by byt3-4cm
už nech je pondelok idem k dokimu

matakrok
5. jún 2010

@annamary27
ahoj Marika. tak som si dala Stodal priniesť. a pijem od obeda. možno nie hneď, možno neskôr pôsobí. no mám od večera take zavhvaty kasla, akoby " brechavy" kasel, skoro má dusi ako astma. ani nadychnut sa neviem. ja už som si takmer istá, že som tých malých z brucha vykaslala. veľmi ho napinam. ☹

romy01
6. jún 2010

Ahojte kocky

kedze ste popisali hodne tak budem odpisovat postupne ako si vas pocitam. Som dnes hore od 4 tej rano - nejak sa mi nechcelo spat a schrumala som uz jablko. 😀

brmbolcek - ja som neplatila za sono co mi robili ten 14 den po OPU ale za sono v 8 tt za to srdiecko som uz platila

krivka - po vysadeni utrosu som mala takmer rovnaky vytok ako pri nom, a ked som povedala doktorke kazala mi preventivne uzivat taky gel na intimne partie - craj aby kvoli tomu " vlhku " a zmene prostredia nevznikla nejaka mykoza - vola sa to Multi-Gyn - antigel a bezne ho kupis v lekarni. Je trosku drahsi stal cca 14 eur, ale asi po dvoch tyzdnoch mi vytok zmizol. Uzivam ho stale kazde rano.

ahoj teleranko - ten L carnitin nie je ziadny problem a ani tie bielkoviny, a ani cvicenie v posilke by nemal byt problem problem - len neviem ci su nejake konkretne cviky ktorym by sa mal eventualne vyhnut - to by som sa na tvojom mieste opytala lekara. V kazdom pripade ide leto a teplo je pre spg najvacsi nepriatel, cze podla toho co vravis uz mozete len nasadit ten vit E a zvlaznit vodu pri sprche. Drzim palce. Inak mojmu mm sa spg zlepsil v jeseni po lete.

romy01
6. jún 2010

denis - 😀 😀 😀 viem zeby som nemala ale v dobrom ti zavidim ze uz ste domka aj s malou. Verim ze je to pre vas nieco nove a stresujuce ked mala place a tak, ale aj tak to musi byt najkrajsie obdobie pre vas, nie ? Juj ale sa mi zlepsila nalada a feeeest sa tesim na fotecky a aj na stretko v lete.

este som zabudla pre teleranko - co sa tyka hormonov, v pribalovom letaku je toho o neziaducich ucinkoch popisane hodne a moze ta to vylakat. No chodim sem uz hodne dlho a len par kockam sa stalo ze mali nabeh na OHSS - to je prehnana reakcia vajecnikov. Pokial by sa ti OHSS vyvinula tak je to nebezpecny stav, no centra ta sleduju kazde dva tri dni - berie sa krv a robi sa sono a ked by bol nabeh tak ti stimulku radsej stopnu. Nikto nechce riskovat. Pokial si pamatam tak len jedna baba to nakoniec mala a tusim chodila kdesi do kosic. No je to fakt zriedkave, lebo aj tie hormony ti pocas stimulky budu upravovat - myslim davkovanie podla tych vysledkov krvi. Ostatne neg ucinky sa u nikoho kto sem chodi neobjavili - aspon v tych temach kam chodim. Dolezite je pocas stimulky pit vela vody- tie 4 -5 litrov a jest zvysene mnozstvo bielkovin - pozor nie proteinov co beriem ak posilujes, ale klasicke veci ako je maso, vajicka syry a pod.

romy01
6. jún 2010

no a posledny prispevok - zacalo mi klesat brusko - uz si nevidim pupok - mam ho " pod horizontom " nejake 2-3 cm. Tak neviem ze kedy zvykne klesat brusko ale sa obavam ze to do 24 nedotiahnem. No mozno sa mylim . Musim vydrzat do utorka nech zmaknem poslednu pisomku z angliny a potom uz nech ma odvezu kam chcu 😀 😀 😀

annamary27
6. jún 2010

@romy01,dobré ránko,len vydrž-vydrž aspon pár dní.Ja som sa už tiež prebrala a hodnu chvílu som sa iba prevalovala v posteli,lebo kvoli bolestiam v podbrušku som lenošila včera poobede,tak v noci mi nedalo spať a asi sa ešte u susedov hára nejaký pes,ten skuvínal celú noc a ja mám tak citlivé uši,že počujem aj na kilometer . 😀 😀 😀 😀

annamary27
6. jún 2010

@matakrok,ked ťa to po tom Stodale ani trošku neprejde asi by si mala čo najskor zájsť za lekárom ,aby ti predpísal nejaké antibiotiká,ktoré sa dajú užívať aj teraz v našom stave,lebo v prvých dnoch nie sú dobré pre embryjká ani bacile a vírusi. 😖

majaja75
6. jún 2010

@sanris a pohlavie vám nezistila? môj doki to stalé nevidí tak hádam na 3D skôr uvidia

majaja75
6. jún 2010

@romy01 drž sa, človek si to ani neuvedomuje ako to rýchlo letí , nedávno som źačínala so stimulkou všetko som sa vás pýtala a už sa tu rodia miminka...Karolínka, čo chvíľa Ty...

denis19
6. jún 2010

holky vidím, že se tu trpí nespavostí 🙂 🙂 to se ríci nedá ted o mne,ale stejne nespím,malá mela od trí rána do šesti plačicí a mrnčící náladu a ted spinká spánkem klidným, jak nemám mléko a musíme pripravovat náhradí, tak to trochu i trvá a je z toho hezky nervozní,ale co se dá delat, zkoušela jsem ji i priložit k prsníku i by se chytla,ale nic ji neteče, budu zkoušet a uvidí se.....ješte že nejsem na to sam..jinak si to neumím predstavit..... 🙂

denis19
6. jún 2010

krivka- ahoj také ji pomáhám teplomerem a včera to šlo..tak uvidíme co bude dál, nemá to každý den, ikdyž je pravda že v nemocnici ji z času na čas dali i ženské mléko od dárkyne a stolice se pohla 😀 ....jé hoky je se už dostávám do hovínkových debat 😀

sanris
6. jún 2010

majaja ano povedal aj pohlavie 🙂
denis.. na to kakanie a vetry je taká pomarančová rúrka dostat ju v lekarni je to bezpečnejšie ako teplomer a cez nu si aj poprdká, a ked ju bude zapekat skús vymenit mlieko, ja som malu dokrmovala bebou už v nemocke tiež kvôli môjmu mlieku , no z beby ju zapekalo chúdatko sa až zvíjalo a prešla som na sunar a ten som si nevedela vynachválit, ale každe dieta je ine tak treba len vyskúšat

denis19
6. jún 2010

ahááá dobrá rada se sunarem. nám v nemocnici začali dávat nutrilon nenatal a zatím je to náročnejší a na sunar jsem zapomela, to muže být dobrá volba...možná zkusím.....tu rúrku znám...je to rektállní rúrka, v nemocce ji na Karolínku 2x museli použít,ale trochu se toho obávám,aby si na to nezvykla.......

jak se jinak máš a cítíš?

majaja75
6. jún 2010

@denis19 tak to je super že ste už doma. Inak s tým mliekom má sanris pravdu, aj moja dcéra mala problém s mliečkom umelým, vtedy bolo moderné francuzske mlieko a tiež nám porobilo poriadne problémy. Ako sa cítiš ty po sekcii?

annamary27
6. jún 2010

@matakrok,ako moja ,čo robí kašeľ,nepodarilo sa to utlmiť?Jaj ,práve mi prebehla podbruškom taká bolesť ,uf,uf,uf,musím si vtedy hladkať brucho,napnem nohy,funím jak parník,kým ma to prejde.Pár krát za den ma to takto prepadne 😎 😲 😖 😀

viera6
6. jún 2010

Ahojte dievčatá.....

Deniska.....Karolinka je krásna a ako sladučko spinka 😵 😵 😵

romy01
6. jún 2010

ahojte dievcence

denis - kukla som foto 😀 😀 😀 riadna vegeťáčka a nezabudni že moj drobec je prvy nápadník 😀
Inak pridala som foto postielky - cely den sme makali - jednak sme prehadzovali veci v spalni a jednak kopu veci sme odpratavali do pivnice - no som uplne hotova, nohy ma bolia a uz neviem kam by som si ich vylozila. Tie co nemate adresu na moj fotolog napiste mi IP, ale odpisovat budem az zajtra ku veceru

zatial sa mi majte, idem relaxovat

brmbolcek
7. jún 2010

pekne zdravim v novom tyzdni , u nas krasne slnecno 🙂 🙂 🙂

vitam nove snaziliky, bojovnicky a buduce tehulky a maminy...a hlavne

DENIS ahoooooooooooooooooooooooooooooooooooooj mamina nasa , posielame cmuk pre Karolinkuuuuuuuuuuu, vitaj u nas , som rada ze si si nasla pri takom krasnom miminku cas aj na MK, super kocka nasa, prve tyzdne budu narocnejsie ale nebooj to vsetko zvladnes , ani sa nenazdas a raz dva sa do toho zabehnes 🙂 🙂 🙂

Romy- Vierka- teda dievcence uz si uvedmujete ze uz to moze prist ? ved uz ste LTT , wau tesim sa na dalsie nove uzlicky 🙂

Krivka- presne si uz nepamatam, ... ale zaplatit sa to musi skor ci neskor, im to ukazuje v pc...... a minulotyzdnove sono ste mali dvojnasobne na platenie, pravdaale mas to aspon vsetko v poriadku .....

Mi sme makali na domceku uz sa krasne risuje , normalne si ani neuvedomujem ze som tehuhu, tak to bezi 😉 😉 😉

krivka5
7. jún 2010

@denis19 ...moj syn bol tiez 10 prvych dni krmeny flaskou a ja som si mlicko odsavala. aj ked mi to moc neslo po troch tyzdnoch sa to nejak rozbehlo,ale krmila som ho len flaskou bo sa mi nechcel prisat potvora 🙂 aj ja chcem vidiet Karolinku ☹

krivka5
7. jún 2010

@brmbolcek ...ty si pri tej praci na domceku ani neuvedomujes ze si tehu, ale aspon ti to rychlo uteka. aj my ideme pravdepodobne menit byt za vacsi, tak mozno sa koncom tyzdna budem aj o ulicu dalej stahovat 🙂

krivka5
7. jún 2010

@romy01 ...este si tu 😀 brusko uz pekne spadlo dole tak sup sup do porodnice 🙂 a to meno uz mate vymyslene?

brmbolcek
7. jún 2010

ahoj Krivka- tak vy ste sa rozhodli menit byt za vacsi, tak to je dobra volba...... a co domcek ci chata ?

krivka5
7. jún 2010

@brmbolcek ...zatial ten bytik. ale ja by som tu chatku velmo brala, len nas kazdy odhovara ze chatky sa vykradaju a bezdomovci nam tam budu chodit a tak 😒 ved uvidime 🙂

minka051
7. jún 2010

Ahojte
tak ja som dnes v práci, ale inak na PNke tú nepreruším. No ale mzdy urobiť musím. Cítim sa dobre a zvláštne je že necítim vôbec nič nijaké príznaky.

minka051
7. jún 2010

Ahoj deniska. To je super že ste už doma. A malú len skúšaj kojiť ono mliečko pristúpi len musí dostať ten reflex. No aked nie tak svet sa nezrúti. Hlavne aby malá papala. 🙂 🙂 Ja som 6deň po KET ztail nič vôbec necítim až mi je to čudné.

cisielko
7. jún 2010

Ahojte

Vidím, že niekto je už domka tak som ho rpišla pozdraviť 🙂

@denis19 vitaj doma aj s Karolínkoou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som nabehla aj do albumíku, že uvidím drobca ale ešte tam nemáš fotečky, vidím, že sa trápiš s mliečkom a malinká je plačkavá ale to sa časom upraví..ešte raz vitajte a užívajte si spločné chvíle 😉

@minka051 postivo ťa sledujem ako sa drí, neboj, nehlad na príznaky iba sa budeš zybtočne stresovať, dôležitý je výsledok, držím palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre