Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

minka051
7. jún 2010

@cisielko ahoj darí sa mi dobre a stresovať nestresujem ved je to zbytočné čo má byť to bude 🙂

minka051
7. jún 2010

romy ako si si pozrela denisku teda fotky lebo mne tam ked si ju otvirím neukáže nič.

matakrok
7. jún 2010

Marika, ahoj, ahojte aj ostatne dievcata. 🙂co porabate v takyto prekrasny den? v sobotu ma byt az 32 stupnov vonku... 😕
tak som dnes dosla k obvodacke so svojim kaslom. diagnostikovala mi zapal priedusiek, dostala som 7 dnove penicilinove antibiotika a spray Atrivet proti zadusaniu. nie som moc nadsena 4 dni po ET, no asi inej pomoci niet,aby som malych bohatierov z brucha nevykaslala. dufam,ze nie neskoro, idem konecne lezat na gauc...cele 2 tyzdne. 🙂

Marika - preco ta picha v bruchu, zeby este stimulacka, dozvuky? dufam,ze ti uz je lepsie...drzim palce.

minka- kolko si po ET? mala by si mat nejake pocity? ja ziadne neocakavam 🙂

annamary27
7. jún 2010

@matakrok,no to pichanie v podbrušku ako som sa to od viacerých dočítala je vraj o.k,to sa krpci vraj zavrtávajú.Ale mám to len pár krát za den,včera asi 3krát a dnes len raz a poslabšie.Dobre ťa lekárka vyzbrojila liekmi,čo hovorila na bohatierov,nebude im to robiť zle?Ty pôjdeš kedy krvný test či sa bohatieri uchytili?
Na otázku čo porábam,dala som prať dve várky,žehlila som posediačky,papkala som si na verande jahodky s cukrom,párkrát som sa prešla po záhrade,ale je strašne teplo na slnku a vyzerá to,že bude aj nejaká búrka z tepla.Predstav si po tolkých daždoch,oproti na poli stojí voda a my môžme v záhrade motyku zlomiť už je taká suchá zem.Pekne len vyleškaj chorobu,prihováraj sa k bohatierom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

matakrok
7. jún 2010

Marika, tak potom ti tajne zavidim to zavrtavanie: 🙂 len nech sa co najhlbsie...lekarka je fajn,je aj trochu strihnuta alternativnou medicinou. som si ista,kedze dobre pozna moju problematiku, da mi to, co najmenej poskodi. bohatieri este nie su napojeni na system,az po 2 tyzdnoch sa stavaju sucastou tela matky. aj v prirode, co zeny nevedia, ze su tebotne a kadeco uziju,popiju,fajcia...tak dufam,ze tito budu dost silni...
test si mam robit v piatok 18.6. ale to len ked nezacnem krvacat. mnam,jahodky. musim vyslat muzicka na nakupy 😝

annamary27
7. jún 2010

@matakrok,keby vydržali jahodky cestu do Košíc hned ti pošlem,my máme tolko,že nestíhame ich papať a to sme tu na ne traja.Drahý mi bol po PNku u mojej GYN,zlatá žena ,dala mi aj vychádzky medzi 10,00-12,00 a 17,00-19,00,kontrolu tam nenapísal,tak asi ako mi to vyjde,he he. 😀 😀 😀 😀

annamary27
7. jún 2010

@matakrok a ty si budeš robiť test sama,ty nejdeš na krvičku k lekárovi,šak môžeš byť tehotná aj ked začneš krvácať. 🙄

matakrok
7. jún 2010

@annamary27 juuuj, dakujem 🙂 si má inšpirovala. keď sa mi polepsi, pôjdem na nedaleky trh na jahody!
tiež mám vychadzky, o hodinu skôr ako ty🙂
nejdem si robiť test doma. viem podľa charakteru krvacania, čo to asi znamená. aj tak pôjdem na test na krv. obvodacka mi dala taký fajny spray na priedusky. Pise sa že na astmu. môžu aj tehotne.

romy01
7. jún 2010

ahojte

minka - musis napisat denis IP nech ti posle adresu - ona si ten fotolog nezverejnila.

matakrok ale este predtym nez to zacnes brat zavolaj do centra, oni ti potvrdia ci to ozaj mozes brat, lebo sa ti moze stat ze ti daju adekvatnu nahradu tych liekov, nie vsetko sa moze a aj nie vsetko co sa moze je po ICF vhodne.

brmbolcek, nebudes mi verit, ale mne to stale nedochadza ze to moze prist hocikedy. Ja ti mam stale pocit, ze to este nepride a ze to nejak " vycitim " aj ked to asi skor zacitim ako vycitim 😀 😀 😀 Dnes som mala behacky na socialku a teraz poobede som sa bavkala s nechtami a mam peknu francuzsku manikuru - tak som dala mm skolenie kde najde odlakovac keby bolo treba nahle odlakovavat pred odchodom do nemocky. 😀

romy01
7. jún 2010

Inak baby to popichavanie v podbrusku je podla mna dobreeeeee znamenie 😀 😀 😀 Aj mna popichavalo , potom par dni pobolievalo ako na ms a potom zas nic nebolelo a tak dookola sa to striedlo az do krvicky

tak tfuj tfuj tfuj nech najdete //

matakrok
7. jún 2010

@romy01 ahoj, jasne. ráno tam volam. diky za tip. aj keď viem čo mi môj mlcanlivy doky povie vopred...skôr tu už pôjde o šťastie v nešťastí.

matakrok
7. jún 2010

@romy01 , hej 😵 alebo sme dobre napapane a čreva sa ozyvaju 😀

romy01
7. jún 2010

mati len nezufaj, musis ho bombardovat otazkami a musis si byt sama vnutorne ista, tak nech sa snezi a je presvedcivy a ked tak si este dnes na nete kukni nejake temy ci nejake kocky nemaju s tymi liekmi skusenosti alebo nieco o tom nepisu. Mne sa napr stalo ze v lekarni mi bez problemov odporucila dat si zovirax na horucku na perach a doktorka v heliose ma zdrbala ze v ziadnom pripade si nesmiem davat ziadne antivirotika iba med a zubnu pastu na to. Ide o to ze niekde vyslovene pisu ze liek je vhodny pre tehotne ale niekde som sa napr docitala- myslim ze to boli cipky Faktu, ze neboli testovane na tehotnych ale nepredpokladaju sa ziadne neg ucinky. Takze aj takymto liekom sa treba vyhnut,.

romy01
7. jún 2010

mati to musis citit ci su to creva alebo maternica - je v tom trosku rozdiel 🙂
Inak na kasel z priedusiek ti poradim jeden ludovy liek - mne zbral do druheho dna - posekaj cibulu a ukladaj do pohara vrstvy - cibula krystalova cukor cibula cukor cibula a prikri tanierikom. Za 4 - 5 hodin tam mas taky sirup a mozes si daj aj 4 - 5 krat denne 1 - 2 kavove lyzicky toho sirupu. Kazdy den si urob novy sirup. Budes vidiet ake to robi zazraky

matakrok
7. jún 2010

@romy01 veď ja vieeem🙂 dnes mám aj ja špeciálne bodavu bolesť v oblasti pravého ovaria. pripomína mi to ms. ja mám v sebe bakteriu. už 10 dni sa trapim. užívala som všelijaké ľudové pripravky. odolalo. ale ani za toto nič nedam . takze skúsim tuto mnamku 😝 dakujem.

teleranka
7. jún 2010

romy01
dakujem za odpoved. mala som cysty na vajecnikoch, tie bolesti ma trapia dodnes pred mrchou , kazdy mesiac s abojim, aby sa mi cysty nevratili, preto sa bojim, ako vajecniky zareaguju na tu stimulku. ale mas pravdu, nikto nechce riskovat. uprimne, stale som v takom rozpolozeni a pripada mi to neuveritelne, ze taki mladi sme odkazani na umele oplodnenie. neviem sa odhodlat ist vypisat tu ziadost do poistovne. :(((

teleranka
7. jún 2010

@matakrok
ahojkyyyyy
a ako si na tom teraz? ako sa citis? kedy ti budu vkladat vajka naspat? a kolko ich vlozia? ked si bola na odobrati vajicok, ako to prebiehalo......popisss pls vsetko všecíčko 🙂))

teleranka
7. jún 2010

@figurka.m
ahojky 🙂))som rada, ze ten l karnitin odporucaju....vam s ato podarilo na prvý pokus? do ktoreho centra chodite, a inak.....mozem zmenit CAR?? alebo mozem prejst do ineho potom, po pripadnom neuspechu? &&&äverim, ze ziaden neuspech nebude! )
a ako sa citis ako tehu? musela si ležat bezprostredne po ET? mna strasia, ze budem musiet ležať 9mesiacov :(((

matakrok
7. jún 2010

cau @teleranka , dakujem, citim sa ako kazdy den. akurat ze vecer ma dusi kasel. tak uvidim,co dnes bude. mna nic neboli,len citim pichanie v podbrusku. ja s a koncentrujem podvedome teraz skor na ten kasel,ako na embrya 😒
no bolo to takto...moj doky rozpraval velmi malo a vsetko povedal len raz. ked som sa pytala, uz bol z toho nesvoj. ale sestricka mi na vsetko odpovedala. 1/ najdi si v CARe odbornika, kto ti na tvoje otazky ochotne odpovie, 2/ odber vajicok prebiehal tak, ze som najskor musela absolvovat predoperacne vysetrenia u internistu. posle ta zrejme tvoja obvodacka na ziadost z CARu. 3/ v den odberu som dosla nalacno a a o smade (od polnoci som nemohal nic konzumovat,ani vodu) do odpocivacej izby v CAre,kde som sa prezliekla. prisiela aj manzel. on siel darovat spermie a ja som potom presla vedla na kozu. dosiel doktor, dostala som narkozu (je pri tebe aj anesteziolog,nemusis sa bat) a za chvilu som sa prebudila na posteli vedla v izbe. boeleli ma vajecniky asi 2 dni stipavou bolestou. lekar mi kazal zjest analgetika. dala som si len jeden Nimesil.mala som 7 vajicok. ...pokr.nabuduce 🙂

minka051
7. jún 2010

ahojte
matakrok ja som dnes 6 deň po KET. Zatial sa cítim dobre nijaké pocity skôr čo znervóuňuje je beriem Crinone gel a každé ráno mám pocit že ma to svrbí. Ked sa umyjem tak je dobre. Mňa zatil nebolí nič možno raz alebo dva krát ma trchu pichlo, ale inak nič. Ae to by malo byť dobré znamenie. No uvidím ako to dopadne.

romy dik za info deniske napíšem IP lebo som zvedavá na malú. 🙂

minka051
7. jún 2010

inak na krv by som objednaná 14.6. 😉

annamary27
7. jún 2010

@matakrok,vidíš,musela si byť dlhší čas po ET/ja som v predstihu/,aby si zacítila tu bolesť čo som ti popisovala.
Kočky,ja teraz kukám na Prime film Zázraky života,je to o takej klinike asistovanej reprodukcie a o jej pacientoch a lekároch.Mna chytil ten seriál hned od začiatku ,asi preto,že ho začali vysielať.KED SME SA AJ MY PUstili do IVF cyklu a človek sa tu z toho dozvie vela zaujímavého.Možno,ktorá nemáte Primu by ste si to mohli kuknúť na ich stránke či to nemaju v archíve,teraz na PNke by ste si to mohli pokukať. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

minka051
7. jún 2010

@annamary27 ty si koľký deň po ET. Prepáč ale nečítam stále všetko,ale aké pocity máš?

matakrok
7. jún 2010

minka, ja 4 deň po ET.

ja sa nechcem sledovat. odmietam. chcem sa vyhnúť akýmkoľvek anxioznym postojom. čo som riešila, bola len moja nadcha , co je aktuálne zápal. ako pisala minka, bude čo bude, príde čo má prísť. addio 😲

annamary27
7. jún 2010

@minka051,som 6ty den po ET a asi 4.a 5.den som mala také polminutové bolesti v podbrušku,možno 3-4krát za den,rýchly nástup a prešlo mi to až predýchávaním a hladkaním,také niečo som zažívala niekedy aj pri ms,ale to rovno letel do mna ibalgin.Dnes som už takú bolesť nezacítila ani raz.

minka051
7. jún 2010

@annamary27 no ja zatial nič také sem tam ma pichlo ale len trošku inak nič. To pichanie je vraj dobré znamenie a podla mňa u teba je to na dobrej ceste. Tak to ti tiež robili 1.6 ET.

minka051
7. jún 2010

@matakrok no ano tak je to hlavne sa davaj na seba pozor a čím skôr nech vyzdravieš 🙂

annamary27
7. jún 2010

@minka,ja som rátala aj den vkladu,mne robili ET 2.6.

minka051
7. jún 2010

aha no nevadí.a kedy sa chystáš ak sa teda chystáš urobiť si test. 🙂

annamary27
7. jún 2010

@minka,tak mám v pláne vydržať a netestovať sa a počkať na krvné testy,lebo v živote som sa už nakupila tehotenských a ovu tetov až-až a zbytočne,asi ako aj kondomy boli vyhodené peniaze cez okno.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre