Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

minka051
7. jún 2010

no máš pravdu, radšej počkáme ja som už tiež pár testov vyhodila zbytočne tak teraz počkám až na krv. Toto je tvoj koľký pokus.

annamary27
7. jún 2010

@minka,toto je náš prvý pokus a dúfam,že aj posledný 😀 😀 😀 😀 no idem sa osprchovať,lebo je už čas na utrogestan,dobru noc. 😎

minka051
7. jún 2010

no idem aj ja ja si dávam zatial Crinone gel ked ho doberiem tak nastupuje Utrogestan. Tak dobrú noc. 🙂

matakrok
8. jún 2010

@minka051 diky, aj s Marikou...rada by som mala vase ocakavania. mna tak posledne 3 dni dusi, ze mi nezabera ani atropin v sprayi na astmu (nemam astmu),ani cibulove asi 3-druhov tinktury...budim sa na to ako sa zadusam a taky zachvat neviem zvladnut. take som este nemala,ze az ma medzirebrove svaly bolia od kasla. a to uz nemam ani nadchu.
zajtra musim do CARu, ci je dusnost sprievodnym priznakom niektorych z tych 9 tabletiek (3je liekov), co tlacim do seba denne. nechapem to...

annamary27
8. jún 2010

@matakrok,dobré ránko,držím pästičky,aby ti už konečne niekto alebo niečo pomohlo od kašlu..Možno by ťa mali poslať k pľúcnemu ten je na kašel expert. 😒 😉

annamary27
8. jún 2010

Dobré ránko ,vlaldanie utrogestanu o šiestej ráno ,mi aspon na PNke nedá nezabudnúť aké je to vstávať do práce.Ale rada vstanem,krpcom pošlem hormony,aby im tam bolo dobre a aby sa držali zubami -nechtami.Ved je celý den náš a môžem si zdriemnuť kedy sa mi zachce 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 😀 &Kým svokra nezabudne ,že som si šla lahnúť a zakriči na mna z kuchyne až ma to prebere. 😵 😵 😵 😵

minka051
8. jún 2010

@matarok ahoj aj ostatným pekné ránko 🙂
Ja sa už chystám do práce, teda lepšie povedané čakám na drahého kým pre mňa príde lebo slúžil celú noc.
A jaké lieky berieš. No neviem či mňtp môžeš brať ale neskúsila si si dať Zodak.

minka051
8. jún 2010

@annamary27 no aspoň ti má kto urobiť raňajky 😀 😀 😀

annamary27
8. jún 2010

@minka,ha ha ha,pobavila si ma.Svokra je zvyknutá vyspávať dlhšie,než ja vstávam,takže si volačo len zobnem v posteli.A ja ráno nezvyknem moc jesť,ale terz sa premožem a aspom 1chlebík,koláčik alebo banán si dám.

minka051
8. jún 2010

annamary no to si teda len niečo daj, lebo ak berieš nejaké lieky tak to treba. Ja tiež zvyknem ráno ovocie ale teraz ako beriem tolko tableiek tak si dám ráno niečo cereálne a acidko ,aby ma nebolel žalúdok. 🙂

krivka5
8. jún 2010

dobre ranko 🙂
@minka051 ani ja som nemala ziadne priznaky,citila som sa uplne v pohode a zadarilo sa 🙂 tiez som si myslela ze sa asi nezadarilo. dokonca ani to pichanie som necitila.jedine pozitivum bolo ze som nedostala menzes. zle mi zacalo byt az nejaky 12tt a to som musela stale nieco zut aby to preslo. teraz mam krasnych 😒 23kg navyse, ale to nevadi hlavne ze je drobcek o.k. 🙂
neboj bublinky su uz isto zahniezdene...

brmbolcek
8. jún 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂

Minka vsetko ide tak ako ma , ako to bezi tot ste si objednavali izbu po ET a ty uz dnes robis mzdy ..... pokoj a klud 😉 😉 😉

Krivka- no maleho sebastianka prebehnete aj v lesoparku , tam ma taktiez prirodu 😉 😉 😉

ROMY- Vierocka , este ste cele ? ako sa citite, hlasim, ze martinske porodnice su plne .........

zelam pekny dnik 🙂 🙂 🙂

krivka5
8. jún 2010

@brmbolcek ahojky 🙂
teda to je celkom dobry napad s tym lesoparkom. aspon viem kam pojdeme nabuduce na prechadzku 🙂 ako sa ma maly brmbolcek?
romy a vierka su dnes nejak tisko. zeby sa uz chceli pridat ku Karolinke? 🙂

brmbolcek
8. jún 2010

ahojcek Krivka, ako sa mas ? malycke kopka ?

ja sa mam fajn, ani neviem ze som tehuhuhu 😉 😉 😉 inak tuto noc som spala ako pomrveny rezanec bolo velmi teplo 😉 😉 😉

a ci vierka a romy nas chcu prekvapit to urcite xi xi, no uvidime ved uz to maju za par ....... uz su to take dni ze to moze prist hocikedy .....

minka051
8. jún 2010

@krivka5 ahoj 🙂

No pebne verím že všetko je v poriadku a drobci sa držia. 🙂

brmbolček no na Pn som, ale mzdy za mňa naozaj nikto nespraví. Som v práci len na 3 dni takže od štvrtka som už za slen domka a hladkám bruško. 🙂 🙂

denis19
8. jún 2010

krivka..dikas za povzbuzení, také si nekdy pomužeme teplomerem,ale snad se to zlepší, mléčko zatím není moc, tak verím a ted jdeme na první procházku ven!!!!
zdravím všechny

romy01
8. jún 2010

ahojte dievcence

ja som stale 2 v 1 a zatial sa necitim na to zeby sa malo nieco zmenit nes sa ucim lebo poobede mam tu pisomku z angliny, tak sa sem vratim az vecer.

denis, neboj mliecko sa spusti len sa nevzdavaj. V jednej teme mala jedna kocka - domka fest problemy - dostala poporodnu horucku , vzapati ochorel jej drobcek tak sa vratili do nemocky takmer na dva tyzdne a uplne stratila mliecko, no ako sa preliecila tak sa jej pekne spustilo, Ona pisala ze treba za kazdu cenu odsavat nech sa to spusti. Urcite sa spusti aj tebe. A dala si karolinke za mna pusinku ? Ak nie tak jej daj CMUK 😀 😀 😀

baby kukam, ze sa tu vytvorila nova skupinka cakateliek po ET tak ja vam stale drzim palce a tesim sa na nove pozitivne spravicky. Uz neviem ktora ste pisali ze ci sa da zmenit centrum a pod. Tak predovsetkym si neuspech nepripustaj a ak sa fakt nezedari, najskor zhodnot ze preco. Vacsinou sa to asi neda ale niekedy su priciny objektivne ako napr zdravoravotny stav, stres, praca pocas stimulky a pod. A az potom hodnot centrum. No ja si myslim ze zena musi lekarovi doverovat a ak s nim nie je spokojna, ak ma pocit ze nema dost porozumenia alebo nedava dostatok informacii je lepsie lekara zmenit, lebo to najdolezitejsie je prave psychicka pohoda zeny.
no a este sa jedna pytala na Pnku pocas tehotenstva - ja si myslim ze po IVF je namieste ostat na PNke aspon do 12tt - ide o to ze do tej doby minimalne potrebuju vajecniky klud - po IVFku su vajecniky zvacsene a v brusku je tekutina, praca v tomto obdobi sa podla mna moze podpisat na pripadnom potrate. Aj ked som citala ze hlavne v zapadnych krajinach lekari IVF nepovazuju za dovod na PNku, z mojich skusenosti by som kazdej tu PNku na zaciatku doporucila. Po 12tt ak sa zena citi dobre a nema spinenie ani ine komplikacie - nie je dovod ostavat doma a moze ist do prace. Cele to az do tporodu potom samozrejme zavisi od zdrav stavu a typu prace ale aj od veku matky. Netreba robit hrdinku a utekat do prace pokial je fyzicky namahava ale zas trosku pohybu nezaskodi.
a este pre cakatelky
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 😀
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀

figurka.m
8. jún 2010

ahojte kocky 😀
dlho som tu nebola, ja som uplne hotova z toho pocasia, ze je konecne teplo a pekne, furt sa niekde tulam 😅
tak ako nase skoromaminky, uz aby ste sli na krvicku a hlasili pozitivne vysledky, nech sa rozsiria nase rady 😀 😀 😀

romy, vierka som na vas zvedava, kedy to pride 😎

brmb, krivka pozdravujem

denis, tak vitajte domka dievcata 😀 na tu koliku skusas s malou aj cvicit s nozickami? nam to pomahalo a hlavne skus zmenit to mliecko, drzim palceky 😉

denis19
8. jún 2010

figurka.....ano svičíme nožičkama a celkem nám to pomáhá,ale je to náročné, co ti budu povídat, asi to znáš...... 😕 jinak pohodička......

romy...zkouším a zkouším, tak uvidíme, i ted to jdu zkusit 😀 tak co zbaleno a nachystáno do nemocky???

vierka...ako???????

annamary27
8. jún 2010

@romy01,ďakujem za ttttttt,xxxxxx,yyyyyyyy, a nech ti anglina dobre dopadne 😀 😀 😀 😀

gabinkaa
8. jún 2010

ahoj romy01, držím Ti palce, ja som po IVF, bola som v máji a včera som sa dozvedela poslednú správu, negatívnu, dosť ma to mrzí, bola som prvýkrát, neviem čo spôsobilo, že sa embryá neuchytili, vkladali mi dve.......

annamary27
8. jún 2010

@gabinkaa,tak to je mi ľúto ☹ ☹ ☹ ☹
.A ostal ti aj nejaký mrazáčik alebo budete musieť začať všetko odznova

gabinkaa
8. jún 2010

@annamary27 , nie nezostali, ak sa rozhodneme tak všetko od začiatku ☹

figurka.m
8. jún 2010

no denis, uz len vydrzat 😀

annamary27
8. jún 2010

@gabibkaa,ani nám neostali,ale na výsledky si ešte počkám ako sme po pvom IVF dopadli.

gabinkaa
8. jún 2010

@annamary27, tak držím palce aby to dobre dopadli, ja som bola tiež na prvom a nedopadlo to dobre, môže povedať, kde si bola na IVF?

annamary27
8. jún 2010

@gabikaa,,dakujem ,ja chodím do Bratislavy,centrum Gyn-Fiv.

gabinkaa
8. jún 2010

@annamary27, ja som tam tiež bola a neviem sa teraz dočítať nikde, prečo sa neuchytili, po ET som necítila vôbec nič, neviem ani či som niečo mala cítiť a si myslím, že problém je teraz v tom, že ani menzes som nedostala

denis19
8. jún 2010

figurka...já vím vydržím,ale opet pozitivní hovínková zpráva...kakala sama 🙂 ...holk já už asi blázním 😀 😀 😀 😀

annamary27
8. jún 2010

@gabinkaa,ved ani ja som nevedela čo treba cítiť,neviem to doteraz,len čo si tu s kočkami vymiename názory a skusenosti.Po ET mi lekár povedal nech sa im darí v brušku a to bolo celé info.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre