Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

matakrok
10. jún 2010

@annamary27 ...sa moc fakt nenadrapuj... 😠
a zabudla som dodat, ze musime reprezentovat zapad a vychod SR, nielen ten Martin.... 😀 😀 😀

annamary27
10. jún 2010

@matakrok,neboj tých pár ťahov rukou dolava a doprava mi neuškodilo,so švédskou utierkou je to hračka,mokrou umyješ a suchou pretreš a je hotovo.Ja ked som za mlada videla jak moja mama musela šrobovať tie okná ,najprv myla vodou,potom ťahala tou gumou či čo vodu dole z okna,potom okena a zasa utreť,no myslela som,že v živote okná nechcem umývať.Ale za našej éry už teraz mi umývanie okien išlo vždy najlepšie´,ked som bola nahnevaná,to aj ukludnuje. 😀 😀 😀 😀 😀

krivka5
10. jún 2010

@matakrok ...no my sme mali z osmich embryjok len jedno na 1 a druhe medzi 2-3,ale dali sme ich obe a aspon to jedno sa uhniezdilo. mrazaciky zadne a ja som akurat dovrsila 39 tak uz by mi ani poistovna viac pri ivf nepomohla 😒 mali sme stastie 🙂 a je tu vela heliosaciek co mali len jedno a zadarilo sa 🙂
@minka051 ...uplne ta chapem, aj ja mam syna uz velkeho a moj muz deticky nema a tak strasne po nich tuzi. chvalabohu nam to vyslo a budeme mat spolocneho potomka. netreba to po teste este uplne vzdat, az krvicka ukaze ci to vyslo. stale ti drzim palce, ved este je nadej 🙂

bukesanka
10. jún 2010

krivka5 a to vy ste sa rozhodli dať 2 embry? alebo doktor vám poradil? my máme len 4 vajíčka, zajtra sa máme dohodnúť v podstate rozhodnúť, koľko dáme....... hmm

annamary27
10. jún 2010

@bukesanka,ahoj.Niekedy sa lekári pýtajú kolko chcete dať vložiť,niekedy poradia a nám povedali hned,že 2sú blastocysty a tie sa budú vkladať,my sme chceli 2,tak som po tom ani nepátrala prečo sa ma ani nespýtali. 😀 😀 😀 My ešte nemáme deti,tak by sme brali aj dvojičky. 😎

bukesanka
10. jún 2010

ahoj annamary27... no veď to, tiež nemáme detičky ešte, včera mi povedal len, že sú 4, bude to prvý vklad, ani netuším, či je to málo,a ale zrejme áno, zajtra však nemusia byť 4 embryjka.... vôbec netuším u koľkých sa újmu pri vklade dvoch oba, alebo len jedno........a na koľko sa ujme jedno pr jednom vklade

annamary27
10. jún 2010

@bukesanka,na to asi žiadna štatistika neexistuje,je to vo hviezdach a v našich telíčkach ako to zvládnu.Ja som den pred vkladom mala 7,jedno sa pomalšie vyvíjalo,a pri vklade boli o.k.už len 2 a na zmrazenie neostal ani jeden .Je to na prírode.

bukesanka
10. jún 2010

@annamary27 ááha, tak som sa na to zabudla pozerať... koľko ich bude zajtra pri vklade...

annamary27
10. jún 2010

@bukesanka,a potom po vklade 2-3dni pohoda-klídek-leháro v postielke 😀 😀 😀

annamary27
10. jún 2010

@bukesanka a do akého centra chodíš?

bukesanka
10. jún 2010

@annamary27 do splnu do ke ;)

bukesanka
10. jún 2010

@annamary27 a nievieš náhodou alebo niektorá z vás: dá sa kúpiť okremo tá vodička na rozrobenie, známej sa zvýšil menopur, ale iba prášok..... ?

annamary27
10. jún 2010

@bukesanka,skús pokukať v niektorej inej téme kde baby ponúkajú lieky čo im zvýšili.Ja som zvyšný menopur odovzadala v mojom centre a vrátili mi doplatok,možno aj v tvojom centre majú vrátené injekcie.

romy01
10. jún 2010

úrajem pekny vecer.

Kocky moc nesledjte tie pocty vajicok. Pisu sem baby co mali aj 20 pri odbere ale boli slabe kvalitou a neujalo sa ziadne a ja som mala iba jedno a ujalo sa. Kazda sme ina len treba byt pozitivne naladena , nestresovat a byt v klude - aj ked viem ze to ide len velmi tazko.

minka naois moja. Ja verim ze to spolu nejak zvladnete. Neuvazujete o adopcii nejakeho uplne maleho miminka ?

krivka5
10. jún 2010

@bukesanka ...my sme sa rozhodli pre obe embryjka. to co bolo slabsie by sa uz ani zmrazit nedalo tak sme mu dali sancu. my by sme brali aj dvojicky 🙂

denis19
11. jún 2010

Dobré ránko preji.....asi bude opet sparný den, tak se pujdeme asivyvenčit už nekdy ted s Karolínkou pokud se ovšem uklidní, neboť je poslední dve hodky nejaká nesvá.....a já také 😝 😝

krivka5
11. jún 2010

@denis19
dobre ranko 🙂 veru vyzera to na riadnu horucavu, ani sa Karolinke necudujem ze je nesvoja...

denis19
11. jún 2010

no krivka jak to tak píšeš asi ani já, asi ani nikam dnes nepujdeme a budeme v zatemeném bytíku 😝 😝 .....ted mi stále jen blinká co snedla..to se nám ješte nestalo, tak verím, že ji nic není....
jak se ti vede?

minka051
11. jún 2010

Ahojte
krivka, romy, no adoptovať to asi nie. A dnes sa somňa lej len taká radosť. Tak z toho určite nič nieje. No ale doholi sme sa včera z drahým. Ked som mu povedal tú smutnú správu tak to zobral statočne. A navrhol že teraz bude pauza aby som si oddýchla aj od liekov a nech vyberiem na september dovolenku nikde kde bude teplo a potom skúsime ešte raz. No lepšie som nájsť asi nemohla.

denis neboj no je teplo ,bliká asi zjedla možno viac ako jej bolo treba a to v tomto teple sa prejaví. Ja to poznám ver mi. Ja som prvého tiež musela krmit umelým mliečkom lebo som dostala silný zápal prsníkov a do toho silné antibiotika mi dali a po dvoch týždňoch ma už malý nechcel chytiť. A ked sa z umelého moc najedol tak to dopadlo blinkaním každú chvílku.

annamary27
11. jún 2010

@minka051 , užijete si krásnu dovolenku a možno príde domov už viacerí 😀 😀 😀
My sme mali minulý rok takú scénku na letisku,že sa nás pýtali kde máme dieťa.My ,že aké dieťa?Že vraj majú zapísané aj 2ročné dieťa s nami.Tak sme mysleli,že to bude znamenie.A potom aj na ceste späť sa ma pýtala na Kréte ženská po aglicky,že BABY? a my jej na to,že MAYBE/možno/. 😀 😀 😀 😀

minka051
11. jún 2010

@annamaryno to bohužial nieje možné..Ja som sterilizovaná už roky. No to teda ste mali zážitok.. Ale určite to znamenie bolo.. A ja viem už teraz že tehotná si.. Aj by som sa stavila.. 😀 😀 😀

minka051
11. jún 2010

@annamary vieš ako to viem??.. Lebo do teraz mi to vyšlo vždy tak, ked som nebola ja, tak vždy boli tie druhé tak mi ver. 😀

annamary27
11. jún 2010

@minka051, ďakujem a budem verit,len už je dlhé to čakanie a tolkí na mna sustreduju svoju pozornosť a tolkí mi vravia,že to vyjde,že... proste človek má v sebe aj tie pocity pochybnosti ,ktoré ťa robia takou nesvojou,to asi každá z nás,lebo šance sú tu 50 na 50. 😀 😀 😀 😀

minka051
11. jún 2010

@annamary žiadne pochybnosti nijaké 50na50. je to na 100%. A neopováž sa o tom pochybovať.!!!!!!!!! 🙂 🙂

minka051
11. jún 2010

ale dnes tu nije romy tak možno sa niečo deje.. 🙂

annamary27
11. jún 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 @minka051 ,pochybnosti hádžem za hlavu 😀 😀 😀 😀 😀

minka051
11. jún 2010

@annamary27 Tak to je dobre 😎 😎 😎 😎 Dnes tu nevidím matakrok ,ale určite sa má dobre 🙂 😉

annamary27
11. jún 2010

@minka051,matakrok-Maťka asi varí a nakukne sem až poobede 🙂 🙂

matakrok
11. jún 2010

@minka051 ,Marika, caute zenusky...uz som tu....co varí! 😀 to ma ešt e len čaká. zase sporaaak...bbleee.
bola som na trhu,na jahody a na kopor a v 2 obchodoch. idem varit, vyprazane ryby a fasirky s koprovou omackou. dufam,ze dnes to uz vyjde a nic nevykydnem do wecka 😀

minka, aj ti zavidim z e mozes ist na dovolenku,ach jaaaj...vsetko zl e je na nieco dobre. ja by som teraz skocila do takeho mora n a greckom ostrove! uvidis, oddychnete si a uz to urcite vyjde.

annamary27
11. jún 2010

@matakrok, Maťka robíš mi chuťky na to grécke more.Milujem tu krajinu a už sme boli na viacerých ostrovoch.Mužíček zvykol frflať,že vždy len Grécko,ale ked ja mám rada ich kuchynu,more bolo vždy príjemné a čistučké,tú ich atmosféru a piesne.Ked som mu pred dovolenkovou sezonou vravievala nech vyberie on,tak to končilo fiaskom,lebo nemal tolko nervov sledovať ponuky kancelárii,porovnávať,čakať na last minute,aj tak to ostalo vždy na mne a bola som aj rada.Pár krát sme boli s kamošmi aj v Chorvátsku,len takto vo dvojici chodievame do Greece,vždy tak na prelome jun-jul,ešte nie su také vysoké ceny,počasie bolo vždy dobré a máme v tom čase obaja meniny.
Ja som už po obede,polievka z čerstvého hrášku a a skladané/francuzske zemiaky/. 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre