Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

romy01
27. aug 2010

ahoj brmbolcek.

mame sa fajn aj Timko je OK. Konecne ma aj krvicku uz OK - mal malo zeleza a aj tu zltacku stale ale uz je to dobre.
Kojim stale a mliecka mam dost - kludne by som uzivila este jedno babatko. Maleho kojim vecer okolo 9-10 tej potom medzi olnocou a 1 nou rano a potom obvykle az medzi 4 tou a piatou rano. Celkom sa to da. Ale niekedy si pyta aj o tretej aj o piatej rano - ale to len z casu na cas.
Ockovanie sa odlozit da. Mozes o to poziadat lekarku alebo ti to sama lekarka doporuci. Automaticky sa musi odlozit ak je dieta choe alebo bralo nedavno lieky. Je dobre ked je nejaka pauza od bratia liekov a ockovanim. Ale ja som poziadala o odporucenie odkladu neurologicku. K nej chodime kvoli komplikaciam co sme mali po porode a ta mi dala teda odporucenie pre nasu obvodnu. Inak ockovanie sa da aj odmietnut. Mas na to pravo a nikto ta nemoze nijak postihnut, maximalne ta pride pozriet teta zo socialky aby sa uistila ze si odmietla svojim rozhodnutim a nie z nedbanlivosti.
Ja som chcela odklad preto ze ockuju kombinovanou vakcinou a vacsina deti to zle znasa a su potom chore aj niekolko mesiacov. Mam kopu znamych co dali deti zaockovat v 3 mesiacoch a deti sa vliekli z choroby do choroby do dalsieho ockovania a potom sa to opakovalo.

denis kukla som fotecky len sa mi tam nedal nahodit komentar. Si super na tej poslednej aj s Karolinkou ako sa tam mracite 😀 😀 😀

brmbolcek
27. aug 2010

@romy01- tak to je super, ze si tak pohodlne nazivate a hlavne ze mate mliecko to je velmi podstatne a dolezite , maly ma dobru vyzivu v sebe a preto je aj spokojnucky a kludnucky 🙂 🙂 🙂
tak ozaj ako citam je lepsie ockovat az po troch mesiacoch .......

majaja75
27. aug 2010

@romy01 ahoj....minule som pozerala fotky Karolínky a aj Timko je tam veľmi zlatučky.....Chcela som sa ťa spýtať či sa ti počas tehu tvorilo mlieko(kolostrum)? Mne nie a tu niektoré baby píšu že maju pravidelne. Trochu sa bojim či budem mať mlieko , lebo ani prei dcére sa mi počas tehu netvorilo a aj som mala potom malo, kojila som asi 2 týždne

denis19
27. aug 2010

Ahoj holky, tak je tu konec dalšího pracovního týdne, což mne teda nevadí 🙂 a je mi to v zásade jedno,ale je to fajn, že je pátek no ne 🙂 @romy01 jsem ráda, že jste ok ,ani nevím jestli si dala mimo BB nové foto a já je samoška dostala a všude ukazovala 🙂 dekuji jsou super!!!!!! očkování nám odložili i protože je malinká, ješte a v pondelí máme tu neurologii a kardiologii a v úterý jsme meli hematologii a naše p. dr. chce mít jistotu, že je vše OK a Karolínka vakcínu zvládne. Ríkala neco o pul roku, tak to mne uspokojilo. Na hematologii jsme dopadli super, byli jsme tam naposledy, krev je OK: Jupííííí a očička také!!!!! Už jen odkontrolovat srdíčko, plíce a nervičky,ale ne maminky a je to za náma!!!!!Huráááá...
@viera6 a kde se potulujete ze Sárinkou????
jo a karolínka se už natahuje za hračkama a i je chytá 😀 😀 😀 jsem ale chlubivka, co?????

ivka1910
27. aug 2010

@tara_ tak ano nie je na co cakat...a v podstate mame svoje roky uz a gynekolog mi vravel ze ked je niekde zadrhel tak normalne to nebude sa dat....

tak o tyzden takto som uz po laparke...som dost nervozna z toho aby som bola ja ok a potom uz len ist na to umele....

No ja dufam ze uz koncom oktobra budem tehotna... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ano vsetky lebo zazraky sa deju....

denis19
27. aug 2010

@majaja75 ani mne se behem tehuhu netvorilo kolostrum a také jsem nekojila, jen první tri týdny jsem neco malinkato ze sebe dostala a myslím si, že to má s tím spojení....držím palec a jak se máš? Už j28tt, ty kokšo to letí 😕

majaja75
27. aug 2010

@denis19 ahoj, my sa máme dobre, včera som nastupila do roboty. Pozerala som foto, malinká je zlatá a ani na tebe by nikdo nepovedal že si rodila. S tým mliekom uvidíme ako bude, bola by som rada ale ak to nepôjde, tak čo už(ani dcéru som nekojila a je zdravá a normálna). S lekárom zvažujeme či neskúsime prirodzenou cestou pôrod a keby to nešlo ako so staršou tak potom sekcia. Ešte neviem, mám strach aby sa nezopakovali komplikácie.

romy01
29. aug 2010

ahoj majaja - v tehotenstve som kolostrum nemala. Kojenie sa mi v nemocke rozbiehalo len velmi slabo a po kazdom krmeni mi maleho museli dokrmovat. Doma som maleho dokrmovala len raz denne a od 5 teho tyzdna uz vobec nedokrmujem, uz len kojim a mam mlieka tak ze by som uzivila este jedno babatko. Ono u mna je to tak ze ak dbam na pitny rezim a vypijem tych 2,5 az 3 litre tekutn denne mam mlieka dost. Ak ale toto zanedbam, mlieka je malo, maly si pyta castejsie a aj satie je viac bolestive, akoby cucal naprazdno.

denis aj mne sa tie fotecky fest pacili, su take farebne a karolinke a aj tebe a mm to pristane. Super ze mate dobre vysledky. Aj nam vysli vysledky z krvicky dobre. Najblizsie ideme az koncom sept do poradne potom na neurologiu a este na nozicky. Nas drobec sa vcera po prvy raz sam hral s hrkalkami co sa vesaju na kocik, ale ja som mu ich drzala a hrabkal rukami a hrkal si 😀

denis19
29. aug 2010

@romy01 to je super, když ho už baví hračky, že, je to zase o krok dál a už potom nevyžadujíí tolik pozornosti, aspoň ta naše, neboť si chce hrát i sama, což je pro mne super, jen v kočárku ji pouštím hrací sluníčko a to ji náramne baví a už je dost ráda i na dece pod hrazdičkou a tam boxuje co ji pod ruku príjde 🙂 jen se nám rozhodla méne papat,ale snažím se na to nemyslet a verit, že holka ví co delá 🙂

viera6
30. aug 2010

Ahojte dievčata a kde ste všetky??

denis19
30. aug 2010

@viera6 já tu!!! ako sa máte?

viera6
30. aug 2010

Ahoj Deniska,no celkom to ide zase sme mali par dni koliku,ale už to je ok.A vy sa mate ako?

denis19
30. aug 2010

Vierka, koliky nám už ustoupily a tak je to super. Je už moc vnímavá a vše jí zajímá a konečne ji baví hračky, ješte je nechytá,male boxuje je, očumuje a omakává..jinak super, už skoro nebrečí, jen pri ukončení koupele a oblíkání, to nesnáší 🙂

denis19
30. aug 2010

Vierka a kolik merí a váží sárinka?

krivka5
30. aug 2010

ahojte 🙂
@denis19 ako sa s Karolinkou mate 🙂 vidim ze si to spolu pekne uzivate. ved coskoro uz aj my s bombrlcekom budeme mat drobcov pri sebe 🙂

viera6
30. aug 2010

Deniska kolko važi a meria ešte neviem poradnu mame zajtra dom ju sice odvažim a premeriam,ale je to take na oko.
Presne taka ista je aj Sára po kupani a obliekani a čo neznaša je čiapka,rada sa rozprava a zlato sa smeje poriadne nahlas a dlho samozrejme ked ma naladu 🙂
Teraz je trošku aj nervozna ma v puse mliečnu žabu a hnisa jej pliecko zo štepenia po tuberkuloze tak aj jedno aj druhe je pre nu neprijemne 😔

kuspitka
30. aug 2010

ahojte
@denis19 no co uz vies ,kedy prides?

viera6
30. aug 2010

Ahoj krivka tak ako sa maš ?

denis19
30. aug 2010

@krivka5 ahoj máme se dobre, jen karolínka stávkuje s papáním a radeji si pospí 🙂 ale je to asi otázka priorit 🙂 no hlavne, že pribírá a roste..no vám se to skutečne krátí, už budou miminka tu s váma!!!jak se cítíš? vše OK?
@kuspitka nevím, zítra nás čeká ješte jedna návšteva dr apotom se uvidí, neboť i dnes nás ješte poslali pro jistotu na kontrolu mozku...tak nevím,ale pokud vše pujde ok tak ve čtvrtek nebo pátek, neboť ve stredu k nám dorazí na otoč brácha, Jak se jinak máte?

kuspitka
30. aug 2010

@denis19 celkom dobre.malu prehana tak pojdeme ku lekarke.
mali sme inak kliesta,ale to uz je ok.
to by si bohla prist vo stvrtok a mozes u nas aj spa,alebo aj piatok.....
tak mate co robit,ked stale behate.

denis19
30. aug 2010

@kuspitka jo ted máme hodne návštev dr, neboť ukončila tretí mesíc a jako nedonošenec ji čekají všechny kontroly postupne a dnes jsme začali neurologií, potom kardio, plicní, genetika, rizikovka, ortopedie a nevím ješte jestli neco, jo to sono mozku....ale to zvládneme!!!!!
jak to probíhá s klíštetem u detí?????? no naše zase nechce jíst!!!!des.

kuspitka
30. aug 2010

@denis19 tak nas v noci nespi.tak boli sme na pohotovost a nedeli jej to vybrať tak sme museli ist do dalsieho mesta na pohotovost.....ale uz sme ok a to je hlavne....
nechce mi spat a potom je velmi nervozna....
tak dufam,ze ste ok...

denis19
30. aug 2010

@kuspitka no karolínka je ok, jen já jsem na nervy z toho jejího nejezení 😀 😀 ale dnes mne dr ubezpečila, že ona ví co delá, tak tomu verím.

krivka5
30. aug 2010

@viera6 mam sa celkom fajn, len som uz strasne unavena a zle sa mi dycha a stale mam zapchaty nos. uz aby bol maly vonku 🙂 tak Sarinka ma v puse a na pliecku bolacky ☹ chudatko sa jej musi aj zle papkat . dobra je na to gencialka,ale to asi vies. drzim palce nech jej to rychlo prejde.

@denis19 karolinka chce byt asi stihlucka ked tak malo papka 🙂 moj syn tiez malo jedol az som mala strach a behala som s nim po lekaroch.nastastie bolo vsetko v poriadku a teraz je z neho chlap ako hora 🙂 pokial ju nic nebolka, tak je to v pohode a ona asi sama vie kolko potrebuje 🙂
inac kukam vase albumy stale, babatka su nadherne 🙂 juj aby uz bol aj ten moj drobec vonku 🙂

kuspitka
30. aug 2010

@denis19 ja uz v noci,ked som nevladala snov dala som ju do postele a potom konecne po 30min mrncanie a zurenia zabuvala

denis19
30. aug 2010

@krivka5 no práve to nevím jestli ji neco nebolí,neboť mimo jídla je úplne super, veselá, hravá, všímavá,ale jak jde do polohy na krmení chytne hysterický pláč,ne vždy,ale chytne a nekdy dosti brí po jídle,ale to ji vetčinou uspokojí dudela a hned usne! tak ti hoka nevím.

@kuspitka já pusím poklepat,ale s nočním spánekm me problém, díky vesmíru a životu 🙂

krivka5
30. aug 2010

@denis19 a nema tiez v pusinke zabu? urcite to bude v poriadku 🙂 pokial nechudne je to v pohode 🙂
no idem nieco robit, treba mi upratat a nieco navarit. pekny dnik vam aj drobcom 🙂

viera6
30. aug 2010

@krivka5 veru neviem ,čo je to ta gencialka davame fialovu vodičku davali sme roztok so sody bicarbony ,ale ten nezabral.Aj tebe pekny den 😵

denis19
30. aug 2010

@viera6 jak se projevuje ta žaba?

brmbolcek
30. aug 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeb 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre