Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kuspitka
31. aug 2010

@denis19 hej kvoli hnačke.a este ma aj teplotu nie velku....idu nam zuby tak stoho ma aj teplotu...
a este toto pocasie.
@adrika610 a nekazali mu brať nieco na spermie?

denis19
31. aug 2010

jéminkote,tech zubu se bojím i já, jsem zvedavá jak to bude malá snášet, dávaš kamilce neco na bolest?

brmbolcek
31. aug 2010

pekne ranecko

tak dnes sa pojde na vazenie s karolinkou, inak uz mate inych cvajlikov riadne kilecka 😀 😀 😀 mamini dobre krmia a deturencom dobre chuti , tak nech dobre pochodite 🙂 🙂 🙂

@kuspitka- ty chodis na autoskolu ? wau, teraz uz to musi inak chodit ako kedysi pred desiatimi rokmi, hm... meni sa to zo dna na den, a mas dnes skolu ci behas uz na aute ? kto ti bude pri malej ?

@adrika610- vitam ta medzi nami 🙂 🙂 🙂

na pohovore si posedis mozno polhodku je to platene uz neviem kolko, tam ti dr, povie ci budete mat ICSI- napichovanie vajicka alebo bez neho, to ICSI zavisi od spermiogramu ak bude horsi tak vam to urobia ak nie tak idete bez toho tato sluzba je spoplatnena , potom vam povie ci budete mat PK -predlzena kultivacia ze sa vajka vyvyjaju a vkladaju az na 5-6 den a ak ich bude malo tak ich vlozia na 3 den ale to vsetko bude zavisiet od tvojej urody pocas stimulacie na IVF 😉 😉 😉 potom vam povie ake druhy liekov a inekcii sa podava pocas stimulacie 🙂 🙂 🙂 pripadne ked nebudete mu rozumiet kludne sa lekara pytajte . Uz mate schvalenu ziadost na IVF ? a kontroly su castejsie uz ku koncu asi kazdy 3 den na sono ako sa ti vajka vytvaraju podla toho sa budu odrazat ci budu pridavat davky inekcii alebo uberat 🙂 🙂 🙂

adrika610
31. aug 2010

@denis19 dakujem ti za odpoved si mila ale prosim ta co je to ten ket ja som bola len na inseminacii

kuspitka
31. aug 2010

@denis19 fenistil mame,ale nezabera.zas mi buva na rukach,ako aj v noci.
@brmbolcek mam skolu a testy.svagor bude pri malej
jazdu som este nemala.testy stale nejako pokazim,ale ked ich robim na nete tak ich urobim dobre.

denis19
31. aug 2010

@adrika610 ET je embryotransfer, vloží Ti do maternice vzniklé emryjka z vašeho genetického materiálu 🙂 a KET je kryoembryotransfer.....že pokud vám zustanou po ET embryjka na zmrazení a první IVF by nevyšlo, tak nemusíš na II.IVF,ale použiješ jen zmražená embijka a ty Ti vloží po krátké telesné príprave 🙂

adrika610
31. aug 2010

@kuspitka nie nedal mu niake tabletky povedal mi len ze ma strasne zly spermiogram a ze inseminaciu mi uz neodporuca len umele oplodnenie

brmbolcek
31. aug 2010

@kuspitka- a uz si sedela za volantom v autoskole ? ci mas zatial iba teoriu : ?

denis19
31. aug 2010

@kupsitka a nezkusila jsi chmomile vulgaris 15CH homeopatika prý jsou super?
@brmbolcek ahoj mamina čekatelka ako Ti je? ALe vidím, že jsi opet v dobré náladičce 😀

adrika610
31. aug 2010

@denis19 tak pred umelim oplodnenim mi budu robit este ten ket prepac ale som stoho jelen

denis19
31. aug 2010

@adrika610 nám tblety ani nezabraly a nebyly nejlevnejší 🙂 ale to je indivindi výsledek...

denis19
31. aug 2010

@adrika610 néé, nemají z čeho ,neboť nemáš žádné zmrazené embijka, to se delá po neuspešném ET.....neboj do toho se dostaneš, celé IVF je náročný a dlouhý proces a je tam tolik úkonú, že se nejde najednou v tom vyznat....ptát se ptát se a ptát se základ!!!!! 🙂

brmbolcek
31. aug 2010

@denis19- co ti budem hovorit dalsia noc " mocopudna cik-cik " 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uz to musim vydrzat , velmi mi to tlaci na mechur inak sa da 🙂 🙂 🙂 uz sa nam to krati 🙂 🙂 🙂

budu mi stacit dve pyzami v nemocke ci jedno ? naco by som nemala zabudnut ?

kuspitka
31. aug 2010

@brmbolcek ina teoriu.
@denis19 nam to nepomaha.
@adrika610 to robia iba po IVF ,ked sa napriklad nepodari tak vam embria zamrazi a ked budete chciet ist na dalsie umele tak ich rozmrazia to sa vola ET nato sa beru lieky.injekcie beries len na IVF.

brmbolcek
31. aug 2010

@kuspitka- tak jazda ta este caka 🙂 🙂 🙂 ale vsetko sa da zvladnut 🙂 🙂 🙂

kuspitka
31. aug 2010

@brmbolcek neviem.ak nebudem vediet teoriu jazdit ma nepusti

denis19
31. aug 2010

@brmbolcek za príhodné situace, že budeš v porodnici pet dní Ti dve stačí,ale pro jistotu si vezmi tri, to už unesete s manžou, no hygiena 🙂 vložky, prsní tampony, mastička na bradavky a zadeček pro miminko(u nás to musíme dávat i s jednorázovkama,jako plenama)podložku nepromokavou pod sebe do postele 😠 , nejaké staré nohavičky a já mela i stahovací,aby jsem nemela velké bricho,ale v nemocnici to neradi vidí 🙂 a už mne nic nenapdá a na konec oblečko pro mimčo domu a oblečko pro tebe domu 🙂 jo a dobrý je i župan a ponožky! a šlapky do sprchy a osobní doklady 🙂

kuspitka
31. aug 2010

@brmbolcek mne nestacili ani dve.... 😀
zober si tam pre mimino nejaku dobru ciapocku......

brmbolcek
31. aug 2010

@kuspitka- wau to uz je teraz najprv teoria a potom skusky ? hm... aka to zmena .....

@denis19- mas pravdu, len ja som nebola nikdy naucena na nocne kosele , ja som vzdy pouzivala pyzamko vrch a spodok, tak asi budem musiet pozriet take co sa da otvarat na gombicky 🙂 🙂 🙂
super to vsetko mam okrem tej kozmetiky , tu si chcem az nakoniec nech to mam vsetko cerstve 😉 😉 😉 a kolko si si brala jednorazoviek ?

brmbolcek
31. aug 2010

aj ciapocky mam , ved uz bude chladnejsie pocasie ....... 🙂 🙂 🙂 ak by som stuhla babie leto to by sme boli radi 😀

a tie sthovacie nemam, mam tie poporodne 3ks. ale aj svoje si beriem .....

kuspitka
31. aug 2010

@brmbolcek hej skor teoria.
a zober si ponozky hrube....

kuspitka
31. aug 2010

@brmbolcek ja som tie stahovacie nosila az ,ked som prisla domov.
a zober si so sebov vela vody na pitie...len nie bublinkavu..

brmbolcek
31. aug 2010

@kuspitka- s tou vodou to bude u mna velmi biedne ja mineralku vobec nepijem , cely zivot tak budem musiet byt na mlieku asi...... mne mineralka vobec dobre nerobi 😒 😒 😒 a ani nerobila

adrika610
31. aug 2010

@kuspitka dakujem ti za odpoved uz som o nieco mudrejsia prosim ta aj ty sa liecis ak ano tak kde

kuspitka
31. aug 2010

@drika610 ja som chodila do Martina Helios.u nas je problem aj v mne aj manzela.manzel mal operaciu Mesa/Tesa to je,ze mu vyberú spermie so semenikov....
a ty si vlastne odkial?

@brmbolcek ale detsku lucku mozes ci ani to.....

adrika610
31. aug 2010

@brmbolcek dakujem ti za odpoved a kolkom trva to schvalenie poistovne ja tam este ziadost nemam ja idem na pohovor14.9.

viera6
31. aug 2010

prajem všetkym dobre ranko 😉
@adrika610 vítam ta medzi nami 😉

@denis19 ešte som sa nerozhodla aku si vziat.
@kuspitka panečku obdivujem ta už by som sa asi neodvažila robit vodičak pred patnastimi rokmi to bolo ine 😝
@brmbolcek tak už sa pripravuješ do nemocky? 🙂 ak ideš do martina tak ja som košelu nepoužila svoju ani jednu.a ani župan.

kuspitka
31. aug 2010

@adrika610 trva to mesiac.aku mas poistovnu?

kuspitka
31. aug 2010

@viera6 ved uz by som si to rozmyslela davno,ale ked som sa uz nato dala.

adrika610
31. aug 2010

@kuspitka ja som s partizanskeho a chodim do martina na aute priatel co ma stryka este ze je taky ochotny lebo autobusom by to bola hroza preto sa pytam ake caste su navstevy centra

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre