Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

desza17
9. máj 2016

@dadka0110 tak drzim palce 😉

123tana123
10. máj 2016

Ahojte tak IVF nam schvalili, ak to uz mate za sebou prosim napiste mi spravu rada by som sa popytala par veci dakujem velmi pekne

desza17
10. máj 2016

@123tana123 jeej super...my ešte čakame.kolko ti trvalo schvalenie?

123tana123
10. máj 2016

@desza17 vcera mi pisali ze prijali ziadost a dnes schvalili....ale u dokorky som ziadost vypisovala presne pred 14 dnami

desza17
10. máj 2016

@123tana123 a poistovna aka?

123tana123
10. máj 2016

Dovera

desza17
10. máj 2016

@123tana123 no ja mam union, a citim ze to budevtych 30dni..ale uz vydrzim😉.do akeho CAR chodis?

123tana123
11. máj 2016

@desza17
do Heliosu chodime..... baby neviete ci sa aj na predoperacne vysetrenia chodi pred odberom? Alebo ako to funguje viete mi povedat bola by som vdacna

veronikabs
11. máj 2016

@123tana123 Predoperačné vyšetrenie je potrebné. Všetko potrebné ohľadne stimulácie, odberu a pod.by mala vysvetliť koordinátorka. Okrem toho je ešte aj konzultácia s embryológom (aspoň u nás v CAR).

desza17
11. máj 2016

@123tana123 aj my chodime do Heliosu

desza17
13. máj 2016

Žiadosť na IVF schvalenaaa..taka som šťastna.baby prosim vas čo ma teraz čaka možte sa prosim podeliť so svojimi skusenosťami?dakujem

ssegra
13. máj 2016

@123tana123 ako v ktorom centre ked som bola v BA ISCARE musela som mat predoperacne a teraz ked som bola v Brne v Reprofite tak tam nebolo potrebne

ssegra
13. máj 2016

@desza17 teraz by ta mali este vysetrit pred zaciatkom stimulacie, ci nemas cystu, alebo nieco podobne a lekar ti podrobne vysvetli co a ako budes brat lieky. Neviem ci zacinas pichat este pred mrchou, alebo az 2DC, potom opat kontrola ako rastu folikuly a podla toho ako budu rast dalsie kontroly a potom len odber.

desza17
13. máj 2016

Ďakujem za informacie...veľmi sa tešim 😉👌❤

espritka29
15. máj 2016

@desza17 Ahoj. Aj ja chodim do Heliosu. Po schvaleni ziadosti nas objednali kvoli vysledkom SPG a odberu krvi. Kedze sme mali vysledky vyhovujuce pre ivf, sli sme ku koordinatorke, kt.nas zahltila informaciami, co nas vsetko caka a urobili sme planovaci kalendar stimulacie. Vo stvrtok sme tam boli a od vcera uz stimulujem. Takze rychlo to ide. Dostala som recepty na lieky a injekcie a vymenny listok na interne, aby som si mohla nechat spravit predoperacne + termin dalsej kontroly.

desza17
15. máj 2016

@espritka29 dakujem za info...cakame uz len na telefonat z heliosu..a uvidime.som velmi napäta ako to funguje.si aj PN?

espritka29
15. máj 2016

@desza17 nie som na pn. Telefonat ohladom coho? Mne prisla sms o schvaleni ziadosti a o tom, ze mam volat recepciu a objednat sa.

desza17
15. máj 2016

@espritka29 mne dr povedal že ked obdržia schvalenu žiadosť tak ma budu kontaktovať,ja som piatok dostala list z poisťovne o schvalení,tak počkam či sa mi ozvu,ak nie,zavolám si.dr mi povedal že hned ako si ženy začínajú pichať,zvykne vypisovať PN,preto sa pýtam. chcem byť v klude s ničím sa nestresovať.

123tana123
15. máj 2016

@espritka29 mne tiež schválili žiadosť, zo zdravotky mi prišiel mail v stredu a vo štvrtok som volala do Heliosu že mam počkať kým aj im dorazí list z Dôveri a až potom ma budu kontaktovať a pvoedia mi aby som sa objednala u koordinátorky ..... tak verím že sa mi zajtra ozvú 🙂

espritka29
15. máj 2016

@desza17
@123tana123 aha, mne napr. nic z poistovne ( VSZP) neprislo, len sms z Heliosu, ze ziadost bola schvalena. Zaroven v tomto case sme mali volat alebo pisat o hladom vysledkov, tak som volala a objednali nas aj k Dr. aj ku koordinatorke. A momentalne druhy den sa nalievam vodou, kedze denne mam vypit 3 litre 🙂

desza17
15. máj 2016

@espritka29 aha..a dalej ako?na kontrole sa uvidi?ci?

espritka29
15. máj 2016

@desza17 Zatial berien len tabletky podla rozpisu od koordinatorky. Od buducej soboty pridam injekcie. Potom skoncim s tabletkami a na 1-2 dc idem do Heliosu na vysetrenie a odber krvi. Z vysledkov sa dozviem kedy a kolko pichat Gonal + kedy bude dalsia kontrola.

desza17
15. máj 2016

@espritka29 aha..no ved to nam kazdej koordinatorka vysvetli..asi je to u kazdej individualne.a od kolkeho dna cyklu stimulujes ak sa mozem opytat?

espritka29
15. máj 2016

@desza17 ano, u kazdej je to individualne, podla vysledkov a podla problemu. Vsetko vysvetli koordinatorka, aj pripravi taky planovaci kalendar, do kt. uvediete datumy podla poslednej ms a podla protokolu.

espritka29
15. máj 2016

@desza17 zacala som na 16dc

desza17
15. máj 2016

@espritka29 preco az na 16 den?

espritka29
15. máj 2016

@desza17 bola som tam teraz vo stvrtok a povedala mi Dr. aj koordinatorka, ze mozeme zacat uz tento cyklus, ak mi to vyhovuje od 16 dc, cize hned od vcera. Asi je to dlhy protokol, no neviem, podla coho urcuju, komu je vhodny dlhy alebo kratky. Takto o mesiac priblizne uz budem po odbere vajicok, ak bude vsetko ok.

desza17
15. máj 2016

@espritka29 aha chapem..velmi silno drzim palce.a icsi?

espritka29
15. máj 2016

@desza17 dakujem.aj tebe drzim prsty. Este uvidime podla Halo spermu, ci to bude PICSI alebo ICSI. Mame zly spg.

desza17
15. máj 2016

@espritka29 a kde chodite?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre