Príprava pred IVF

7. sep 2023

Ahojte, chcela by som sa opýtať či ste niečo robili preto aby ste zvýšili úspešnosť IVF. Dnes mi nasadili progesteron a budúci týžden zostavia stimulačný protokol a teda další cyklus ideme na to. Chcela som sa opýtať či ste okrem hormónov brali aj nejaké výživové doplnky a tak. Ďakujem za odpoved. Zatiaľ užívam inofolic.

gejb
7. sep 2023

Ja som brala len kyselinu listovú a Dcko.
Počas stimulácie potom nezabúdaj na bielkoviny - o tom ti ale povedia 😉. Držím palce

stellarstar
7. sep 2023

Kys listovú resp nejaké doplnky treba už pred prípravou aspoň 3 m vopred užívať aby vobec bol nejaký účinok. Teraz už listovku nasadiť plus pestrá strava

sonkam
8. sep 2023

Ja som tiež momentálne v stimulácii ale mám dlhý protokol a ja mám okrem hormónov nasadené aj vitamíny. Beriem C, D, E, Zinok, omega 3, kyselina listová, inozitol, DHA. Okrem toho chodím na cvičenia podľa mojžišovej k fyzio a pred vkladom mám naplánované ešte uvoľnenie panvového dna a masáž na uvoľnenie panvy a chrbtice. Počas stimulácie nezabudni zvýšiť príjem bielkovín a pitný režim 2-3l držím palce 😉

autor
10. sep 2023

@stellarstar od januára užívam Inofolic premium kde je aj kyselina listová v 2 sackoch denne to vychádzalo 800 čo je aj denná dávka. Takze myslím že toto by malo byt v poriadku.

autor
10. sep 2023

@sonkam ja ešte vôbec neviem aký protokol doktor predpise ale myslím že asi krátky keďže mam ľahkú formu PCO. Každopádne ďakujem, skúsim doplniť aj tie vitamíny čo spomínaš🙂 držím palce aj tebe.

meca
15. nov 2023

@sonkam ako si zvladala stimuláciu?

sonkam
15. nov 2023

@meca ale fajn, brucho ma nebolelo takmer vôbec na to koľko bolo folikulov, jediné čo tak hlava má bolievala. Len ja som potom dostala Ohss a to bola už bolesť ale počas stimulky v pohode.

meca
15. nov 2023

@sonkam a podarilo sa?

sonkam
15. nov 2023

@meca máme 6 embryjok zamrazenych a čakám na ms aby som mohla ist na vklad....a ty ideš stimulovať?

meca
15. nov 2023

@sonkam ano caka ma stimulacia

sonkam
16. nov 2023

@meca tak držím palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre