Prvý KET

viki_00
26. apr 2023

Ahojte baby, teraz v piatok 28.4 ma čaká môj prvý transfer embrya. Musela som počkať 2 cykly po odbere vajíčok keďže boli komplikácie. Teraz je všetko v poriadku a mna to čaká už v piatok. Už celkom to napätie na mna prichádza a veľmi dúfam že sa to podarí na prvýkrát. Aké ste mali pocity? Čo by ste mi radili po transfere prvé dni? Nejaké rady?
Ďakujem za každé povzdubenie.😇

darling111
27. apr 2023

@viki_00 ahoj, držím prsteky 🤞 ja som si tu čítala rôzne diskusie. Ja mam za sebou 1.KET 12.4.2023 hcg potvrdene už aj z krvi, aj kontrolný odber ok- hladina HCg sa pekne zvyšuje 🤞 takže o 2 týždne mam 1.ultrazvuk. jasne človek ešte nemá nič vyhraté, bojím sa každý deň a som vďačná každé ráno keď sa prebudim že je všetko ok (klop-klop)
Deň pred vkladom som vypila 1l ananasoveho džúsu 😅 a aj v deň vkladu 1l a nasledujúci deň 1l. A po vklade som šla domov rovno a ľahla na gauč pod nohy som si dala vankúše. Vklad bol na obed. Už podvečer som cítila že sa tam dačo deje,aj nasledujuci den. Kludovy režim som mala aj 2 dní po vklade. Už na 3.den som aj upratovala,varila atď a na 5.den som šla do prace.

viki_00
autor
27. apr 2023

@darling111 ja som chvalabohu na PN takze mám v pláne aspoň prvý týždeň mat hore vyložene nohy a potom už menšie prechádzky a tak.🙂 ale super aspoň viem čo kedy môžem. Áno ten ananásovy džús idem dnes kúpiť 😀😀 Jaj snáď sa podarí na prvýkrát

viki_00
autor
27. apr 2023

@darling111 aké príznaky ste pociťovali prvé dni? Nech približne viem nech sa nezľaknem.

darling111
27. apr 2023

@viki_00 co som čítala, niektoré baby necítili nič. Je to individuálne...ja som v ten deň podvečer začala cítiť pichanie v podbrusku. Na par sekúnd niekoľkokrát...na druhý deň počas dňa to iste asi 3x. A na tretí deň už iba raz som cítila. A od 4.dna som sa zobudila v pocitom tlaku v podbrušku. A ten tlak mam nonstop až doteraz. Aj teraz ma niekoľkokrát za deň pichne v maternici a asi tak 1x denne mam taky nával a pocit co trvá asi 15 min akoby šli na mňa krámy...a po chvíli to prejde.

viki_00
autor
27. apr 2023

@darling111 ja som deň pred transferom a dnes ráno som sa zobudila s takým pocitom ako keď prichádzajú kramy. Normálne som sa až zľakla. 🙈 ale asi je to tými hormónami uz

nique
27. apr 2023

Nič som necítila. Ale moja neodborná rada, prvé 2 dni po vklade som ležala. Išla som len na WC. Možno to nemá žiaden efekt, ale nám to vyšlo na 1x
Drž sa.

brnacik
27. apr 2023

@viki_00 mne nevyšiel prvý ET a to som si na seba dávala pozor. Pri KET to vyšlo tak, že som akurát bola na tábore so psikom - takze sme mali kopec aktivít, bola som unavená jak kôň. Po mrazacika som si vlastne len “odskočila” počas obednej pauzy a ďalej pokračovala v aktivitách na tábore. Na druhý den som šoférovala 300 km a potom šla normálne do prace. Takze namiesto kľúdoveho režimu som mala program fakt narvaty. A možno práve to mi pomohlo, že som v kuse nemyslela na to. Po pár dňoch som dostala taku myšlienku - teraz to vyjde a bude to dievčatko. Ešte v ten den ma pichlo v podbrušku a o ďalších pár dni som mávala pozitívnym testom 😁 veľmi držím palce 🤗

darling111
27. apr 2023

@viki_00 ja neviem, veľa som čítala že baby hneď šli ďalej do prace, aj v ten deň abo ďalší. Asi je to podľa osobných pocitov ako to cítiš. Ja som mala KET v stredu a do konca týždňa som ostala doma a veľa ležala a aj som zdriemla ☺️ a niečo na zasmiatie - už keď som čakala na vklad na izbe, prišla embryologicka, ešte sme sa bavili o tom embryo glue...nevedela som sa rozhodnúť a nakoniec som si ho dala a nelutujem 👍 ale mi vravela,že po vklade väčšina idú s mužmi do McDonald's na hranolky 🤣 no môj muž to mal aj v plane že odbehne pokiaľ budem na klinike. Že nie burger ale po transfere hranolky z McDonald's 😅🤣 tak ako variť sa mi nechcelo tak sme si dali 😅 a ešte mi dala 1 radu- dat si podvečer 1 pohár červeného vína. No ja nepijem vôbec a ani som nemala chuť na víno,tak ja som si nedala.

viki_00
autor
27. apr 2023

@darling111 akurát som volala s klinikou a tiež sa ma pýtali na to embryo Blue a tiež som si ho dala 🙂 … ja som do roboty nemohla ist keďže som zdravotná sestra a nemocnici a nákazám tam sa chcem vyhýbať🙂 a ten mekac neni vôbec zlý nápad 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre