Reakcie okoliana to, že ešte nemám deti..

lucilalu
12. máj 2019
Ahoj dievcata, musim sa vyrozpravat, poradte prosim ako zvladate reakcie okolia na to ze este nemate deti.Som po neuspesnom Ket.Vedela o tom len jedna kamoska, ktora mi stale tvrdi nemysli na to, a su aj horsie problemy atd....inak o tom nikto nevedel, lebo som nechcela zbytocne stresovat rodinu...Len teraz akosi nezvladam tie poznamky, hlavne od svokrovcov a inych znamych.neviem ako reagovat.mam 37 a je mi nanic 🙁😢
miadi
12. máj 2019
@lucilalu sorry neviem co je Ket., normalne im povedz ze by si velmi chcela dietatko no žial zatial sa nedari. Mna jeden dr zdžubal že preco mam “len jedno dieta.” Ked sme boli na pohotovosti lebo ma silnu alergiu na orechy. A to bolo 2 mesiace po tom čo som porodila mrtve nedonosene babo.. tak som mu povedala aj ked som mala povedat that’s non of your business. ( netaktny dr z afriky kde je žena asi len mašina na deti.. čo už kazdy sme nejaky ) nič si z toho nerob. Ja mam tiez 37 snažime sa o druhe raz to pride hlavne nech je zdrave. ( ak si bola na umelom oplodneni pocula som ze to zvykne tak na 3x zabrat nie vzdy to vyde na prvy pokus) nezufaj
missdiva
12. máj 2019
@lucilalu Myslim, ze sa mozes vykaslat na reakcie okolia a nie si povinna nikomu nic vysvetlovat.
Hlavne nezufaj, v dnesnej dobe je uz strasne vela moznosti ako prist k detom 😉... Drzim palce.
janaakt
12. máj 2019
Ja hovorim, ze ked sa podari. Dovtipnejsich dojde a nepytaju sa dalej a tym, ktorym nedojde, to zopakujem este raz a viac neriesim 🙂 kazdopadne drzim palce, aby si coskoro drzala svoj zazrak v naruci 😉
joysi
12. máj 2019
Mojej kamoške sa s manželom tiež dlhšie nedarilo a svokra stále dobiedzala, že kedy konečne bude kočíkovat... Vies co jej povedala kamoška? (napíšem v dialekte pre lepší dôraz) "v pivnici mace kočík môžece is kočíkovac.." nechcem túto tému zľachčovať...ale myslím si, že keď sa budeš trápiť...budes smutná nepomôžeš si...pozitívne myslenie je základ úspechu... 🙂
carmenuska
12. máj 2019
Viesco,my sme nemohli mat 7 rokov a napocuvala som sa az az...Zaberala moja odpoved: Bociana cakame,ale stale akosi nechodi.Kazdy sklapol a dal uz pokoj.Bolo im trapne sa pytat dalej.Skus.
evora29
12. máj 2019
Ja by som hovorila pravdu. Nie je hanba ani tvoja, ani manzelova ze sa nedarí, je to bežná vec v dnešnej dobe. Nemáš sa prečo cítiť menejcenne, hoci je to určite ťažké. Normálne by som dotycnemu povedala do očí pravdu, niečo ako: keď sa nam zadari, budeme sa tešiť dietatku...každý normálny pochopí a hlavne prestane mat ďalšie poznámky, keďže narovinu povieš, ako sa veci naozaj majú.
lujza123
13. máj 2019
Rodine treba povedať na rovinu. Chceme no nedarí sa. Ináč nechápem ľudí prečo musia doo všetkého strkat nos. V živote by som sa nepýtala 37 ročnej bezdetnej vydatej ženy na deti. Keď nemôže otázka zabolí a keď nechce je to tiež jej vec.
evkamotka
13. máj 2019
A preco svokre nepovies, ze sa vam nedari?
marte1
13. máj 2019
Mne sa páčilo ako ako sa myslím že na odovzdávaní cien OTTO pýtala moderatorka Adely a Viktora Vinceovich že kedy budú mať dieťa a Viktor jej pohotovo odpovedal ,,a vy kedy zomriete? Nemyslel to zle ale rovnako netaktne ako moderátorka zareagoval aj on
lucilalu
autor
13. máj 2019
@evkamotka sama neviem, myslela som ze to sami pochopia a nebudu rypat🙁teda urcite to nemyslia v zlom...
lucilalu
autor
13. máj 2019
@miadi ket je prenos zamrazeneho embrya, zatial som bola len raz.tak dufam nabuduce to vyjde 😉
miadi
13. máj 2019
@lucilalu aha no nevzdavaj sa nadeje. Vsetko bude ako mà byt
mkatkam
13. máj 2019
@lucilalu ja by som to cez muža,nech jej on povie,že sa nedarí a že vás to trápi,tak nech sú ticho. Síce u nás ani toto nefungovalo a raz sa tak ozaj netaktne ešte s pripecenym usmevom opýtala ,tak som jej povedala so slzami v očiach,že veď viete že asi nikdy nebude. A sklapla konečne. Ako máme toho dosť sami a nie ešte aby ti najbližšia rodina nakladala. Držím palce, určite sa podarí. Ako tu písali baby, iba niektorým šťastlivcom to vyjde hneď na prvý krát.
mirkam3
13. máj 2019
@lucilalu my sa sice aktivne vobec o babo neusilujeme, no ked raz svokra dobiedzala, drahy jej na to zahlasil “Vies co? Neviem. Sexujeme stale ako kraliky a zatial nic” 😂😂. Odvtedy mame pokoj 🙏
solemami
13. máj 2019
@mirkam3 sa rehocem. povedat no minuly mesiac sme mali skusky kazdy vecer o 8pm a predminuly sme pridali aj rano o 7am kym sme odisli z domu. a co si myslis - tento mesiac mame radsej skusat skorej alebo skor neskor ?
natalia11111
14. máj 2019
@lucilalu verím ze sa dočkáte aj my sme sa pomocou ivf dočkali a pamätám si ako tie otázky boleli a ja si myslím ze ti ľudia to vedia ze sa nedarí ale ľudská hlúposť im nedá neopytat sa a nevyzvedat..
dudos
14. máj 2019
Ja som na takéto a podobné otázky odpovedala vždy človek mieni a život mení. A pochopili vždy. A čo sa týka toho, či povedať najbližšej rodineo tom, že možno nemôžete splodiť dieťa je tiež otázne. My sme sa zverili manželovmu bratovi a jeho reakcia bola, že čo robí so mnou (môj muž), že on by takú ženu nechcel a či si neplánuje hľadať niekoho iného, kto mu dá deti. A to sme boli v tej dobe spolu už 12 rokov.
zuzkaz91
14. máj 2019
@lucilalu nie si prvá ani posledná,ale jedna otázka mi nedá pokoj.KEDY ste začali pracovať na dieťati?Lebo dnešné karieristky ....a potom je pozde...
pieksamaki
14. máj 2019
@lucilalu
Skus povedat uprimne,nech sa ta na to nepytaju..nekomentuju.oni tiez nevedia asi o čom....a potom vznikaju zbytocne nedorozumenia....
Naozaj je to chulostiva tema.tak nech sa pomalicky naucia k tomu pristupovat....ucime sa cely zivot.
Neviem...ja by som asi takto dala najavo...lebo by mi to uz liezlo na nervy...
h2
14. máj 2019
@zuzkaz91 Ahoj, prosím Ťa, prepáč, ale čo to trepeš? Aké "dnešné karieristky"? Ty poznáš autorku? Vieš o nej niečo? Ja nie, ale tipujem, že sa asi nevydávala v 18-tich a potom neodložila snaženie o dieťa na 18 rokov kvôli kariére. Ja mám kopu kamošiek, ktoré deti nemajú a už ani nikdy mať nebudú a to len preto, že nemajú partnera. Áno, zato majú veľmi slušnú kariéru, ale to už je len dôsledok toho, že nikoho nemajú. Čo už majú robiť, keď nemajú muža, ani deti? Tak aspoň pracujú. Ale každá jedna by celú svoju kariéru vymenila za rodinu s deťmi. Takže otázka, čo ste robili doteraz, tiež nie je práve namieste. Odpoveď by asi znela: nepoznali sme sa.
ejanjelik
14. máj 2019
Mala by si im nieco povedat, hocico. Ja som vravievala, ze ned bude vypredaj kupime. Proste nievo,hocico,lebo takto nevedia,ci nechces alebo nemozes.
eliska13
14. máj 2019
@zuzkaz91 čo, keď našla partnera s ktorým chce dieťa neskôr?
eliska13
14. máj 2019
@lucilalu narovinu nedarí sa nám...
zuzkaz91
14. máj 2019
@h2 pýtala som sa čo robila do teraz?NIe! Neviem koľko rokov sa snaží,možno jeden rok ,tak v Tom prípade jej chyba,.Možno kopu rokov v Tom prípade mi je ľúto tak ako každu inu v takej situácii. Neútoč od vecí.
zuzkaz91
14. máj 2019
@eliska13 áno sú aj také,tak to poviem na rovinu,nie?Ale to by bolo blbé povedať,že si chceli život užívať a až potom deti.Nehovorim že to je jej prípad...
vevesh
14. máj 2019
@zuzkaz91 aj keby si "chceli uzivat", je to ich vec a v pripade neuspechu bude tarcha na ich pleciach...nechapem, naco sa ludia sparaju v takych veciach, do ktorych ich nic nie je ...
h2
14. máj 2019
@zuzkaz91 Ach, no... Ty si šťastná, že to nedokážeš pochopiť. To nie sú ženy, ktoré si užívali a teraz im je to blbé povedať. To sú ženy, ktoré si jednoducho celý život nedokázali nájsť partnera. Áno, myslím tým vôbec nikoho. Poznám ich tak 4-5.
h2
14. máj 2019
@zuzkaz91 Prepáč, písala som v rýchlosti a nevšimla som si, že odpovedám na príspevok, ktorý si nepísala mne, ale eliske (o príspevok nižšie). Nemyslela som to nijako útočne. Ty si vážne myslíš, že ak sa 37-ročná žena snaží otehotnieť iba jeden rok, tak je to jej chyba? A ak by mala 27 rokov a tiež nemohla otehotnieť, bolo by to iné? Osobne neverím tomu, že nejaká žena obetuje možnosť mať deti kariére. Skôr je to naozaj o tom, že nestretne toho pravého, o ktorom by si bola istá, že chce mať deti práve s ním, lebo by bol nielen dobrým manželom, ale aj otcom. To má "brať, čo príde", len aby nebolo neskoro? Napríklad ja sama som otehotnela ako 35-ročná, rodila som v 36-tke. Lebo som 10 rokov života od 19 do 29 stratila s chlapom, o ktorom som si myslela, že je ten pravý, ale nebol. Keď potom tesne pred tridsiatkou začínaš zase od nuly, ten čas ubehne, ako voda. Možno Ty si tá šťastná, ktorá otehotnela v mladom veku a bez problémov, ale mnohé ženy to šťastie nemajú. ☹
(Skúšala som o Tebe nájsť informácie v Tvojom blogu, či máš deti a koľko máš rokov, aby som Ťa lepšie pochopila, ale našla som len, že patríš do skupín Silikónové prsia a Abdominálna plastika) 😉
h_petra
14. máj 2019
@zuzkaz91 skús si dať facku prosím. Možno ťa to preberie...
vevuska1990
14. máj 2019
Ja som mala to isté svokra je ako moja mama ale občas ma vie pekne naserinkat hlavne keď mala otázky že prečo ešte nie som tehotná povedala som jej na rovinu že tato tema ma veľmi boli keď sa na nu niekto pýta prosté chceme ale žiaľ nedarí sa nám už istú dobu od vtedy mám pokoj a žiadne také otázky nepočúvam iste že takým znamim o tom nehovorím vie to malo ľudí dávam si pozor komu čo poviem veľa ľudí to totiž hned každému povie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli