Reprodukčná imunológia - vyšetrenia

andreaak05
23. mar 2022

Ahojte, mam termin na repro imunologii v nitre. Co vsetko sa zistuje tymito vysetreniami? Aj napr take veci ako alergie a intolerancie? Moze to vobec az tak ovplyvnit to, ze sa nam nedari? Pocula som, ze vela veci liecia kortikoidmi, je to pravda?

e1i
23. mar 2022

@andreaak05 na reproimuno problémy su v podstate len 3 druhy liecby. Intralipidy, imunoglobuliny alebo kortikoidy

ninka99865
23. mar 2022

@andreaak05 to sa robí na normálnej imunologii..
a áno aj potravinové alergie a intolerancie tomu môžu branit. Mám známu čo roky nevedela otehotnieť nakoniec jej zistili lepok a po pár mesiacov ako ho vylúčila ostala tehotna. Odporúčam aj tieto vyšetrenia, my sme sa dali s partnerom na všetky vyšetrenia a tiež nám vyšli alergie.. a čítala som že aj mliečna bielkovina môže robiť sarapatu v cykle a vsjecnikoch. Držím palce 🍀

e1i
23. mar 2022

@andreaak05
@ninka99865 my sme boli v Adle a dr okrem reproimuno nam robila aj alergie a intolerancie. Vyšetrenie nas stalo 60 eur za oboch takze sa oplatilo cestovat do Prešova aj skorší termin sme mali cca o mesiac a o 3t vysledky boli

andreaak05
autor
23. mar 2022

A citalasom, ze aj vzorka ovu hlienu sa bere, ale kedze mna sa nepytali, kedy mam ovu a objednali ma mimo nej, tak mi to budu robit (ak budu) az dodatocne. Nie? Noo, ja o niekolkych potravinovych alergiach viem, alergologicka mi robila vysetrenia, ale bolo to uz davnejsie, cca rok a pol dozadu. Ale lepok asi robi najvacsie zlo, ci? Ten mi vtedy nevysiel.

andreaak05
autor
23. mar 2022

@ninka99865 zaujimave. Znama ma tiez celiakiu, vysadila lepok, ale doktor jej povedal, nech babo riesia az tak za dva roky. Teraz bola po roku od vysadenia lepku na kontrole, vysledky ma lepsie, ale este nie dobre. Tak super, ze tvojim znamym stacilo par mesiacov.

petamich
23. mar 2022

@andreaak05 nie vzorku ovulacneho hlienu nechceli, mne len odobrali krv a manzelovi vzorku ejakulatu + nejake vysetrenia uz chceli, aby sme mali hotove napr. zakladny spermiogram atd.

a alergie a intolerancie nerobia, oni riesia hlavne ci nie su zvysene tie NKC, ci nejako tvoje telo negativne nereaguje na partnerove spermie atd.

andreaak05
autor
23. mar 2022

@petamich a ta vzorka ovu hlienu sa nerobi pri vysetreniach na intoleranciu na spermie? Lebo to pochybujem, ze z krvi robia a myslim si, ze je to dost dolezite vysetrenie praveze.

petamich
23. mar 2022

@andreaak05 nie nerobi, robia to z krvi aj hodnotu NKC urcuju z krvi a nie maternice (hoc hodnotu NKC v maternici nepoznaju) a navrhuju liecbu 🤷‍♀️ mne napr. NKC vysli zvysene, navrhli liecbu intralipidmi, ktoru som po porade s gynekologom odmietla a nic ine nam nenasli, pochybovat mozes ale kedze sme to vysetrenie absolvovali a neviem asi si tie vysledky reakcie na partnerove spermie nevymysleli, kedze mali iba moju krv 🙃 ak medzicasom zmenili vysetrenie fajn ale najdes tu vela diskusii na tuto temu a ake odbery sa v NR robia a ovulacny hlien nikto nespominal

andreaak05
autor
23. mar 2022

@petamich aha, super, dakujem za info. Mozno to vsade robia inak. Alebo ten ovu hlien beru kvoli niecomu inemu, nepamatam si uz presne. Bar co som tu uz citala, tak mam z toho asi gulas. A ty si teda liecbu odmietla a co si dalej robila? Bola si na dalsich vysetreniach?

petamich
23. mar 2022

@andreaak05 no ak nieco robia navyse, lebo zistili, ze je to tak lepsie alebo krv nestaci tak to je len dobre, kiez by to zenam pomohlo 🙏🏻 u nas bol problem hematologicky - nebol problem pocat ale udrzat a preto nas poslali aj na repro imunologiu, ci nie je problem, ze nejako bojuje moje telo voci spermii, embryu ale teda ukazalo sa, ze problem su hematologicke mutacie, hned ako nam prisli vysledky z Nitry a lekar povedal, ze intralipidy su zbytocne a skusime po dalsom pokuse pichat injekcie na riedenie krvi a to pomohlo nam, vysledok prave spi na balkone

celkovo som absolvovala asi ten klasicky set - hormonalny profil, AMH (to chceli dolozit u Dzurillovej to ona nerobi), endokrinologia, hematologia, reprodukcna imunologia, partner spermiogram podla WHO (to tiez chcela dolozit) a to bol ten zakladny set. partnerovi vysiel velmi zly spermiogram ale teda napriek tomu, problem bol "u mna" ten hematologicky

velmi vam drzim paste! nech pridu na nieco jednoducho riesitelne 🙂

ninka99865
23. mar 2022

Mne tiež brali krv na protilátky proti spermiam na repro Imuno. A ja som si myslela že sa robia kontretne voči partnerovym spermiam ale ono to je všeobecne, tak dúfam že sú tie výsledky správne 😂

andreaak05
autor
23. mar 2022

@petamich a to AMH je co? Ja som bola len na hormonalnom profile u gyndi, ten bol zevraj ok, priatel na spermiograme, ten bol ok, vysetrenie priechodnosti, vysledok oba vajcovody priechodne plus jedna IUI neuspesna. To je vsetko. Na nicom inom som nebola. Teraz cakam na tu imunologiu a uvidim, co dalej. Nam sa nedari, potraty, o ktorych by som vedela, tiez neboli. Tak som zvedava, co zistia hentam.

andreaak05
autor
23. mar 2022

@petamich a ten hematologicky problem, to sa kde riesi? V nemocnici?

ninka99865
23. mar 2022

@andreaak05 a brala ti vramci toho HP (niektorí to berú môj napríklad nechcel) odber aj na štítnu žľazu? Aj tam môže byt problém.

andreaak05
autor
23. mar 2022

@ninka99865 no ja som tiez myslela, ze konkretne na partnerove spermie, preto mi bolo divne, ze z krvi sa robia. Ale tak urcite je to spravne. Bud som to s ovu hlienom citala v kontexte s niecim inym, alebo to robia viacerymi sposobmi, ale v nitre to robia z krvi. Bohvie 🤷‍♀️

petamich
23. mar 2022

@andreaak05 AMH je ovarialna rezerva, ktora ak je nizka moze mat vplyv na kvalitu vajicok a to moze byt jedna z pricin, preco sa nedari, ked tak oni si to vyziadaju, urobi ti to tvoj gynekolog toto vysetrenie - a dobre sa pyta @ninka99865 ci ti robili aj stitnu zlazu, tam tiez byva casta pricina, krv a geneticke mutacie sa kontroluju u hematologicky, tam tiez byva problem ale skor s udrzanim a castymi biochemickymi ako s pocatim

andreaak05
autor
23. mar 2022

@ninka99865 vobec neviem. To mi brala asi pred 2 rokmi a len povedala, ze vysledky su ok. Potom mi robili HP aj v gyn-fiv, ale tam mi dokonca ani nepovedali vysledky 🤦‍♀️🤦‍♀️

ninka99865
23. mar 2022

@andreaak05 tak to skús zistit v tom gyn fiv lebo dvojročné veľmi aktuálne nebudú.. telo sa mení a HP tiež.
Ak to pomôže nás poslali ešte na genetiku a hematologiu. A partnera na krv ci si sám netvorí protilátky.

ninka99865
23. mar 2022

Baby a postkoitálny test? Ci to je to iste ako protilátky z krvi? 🤔

andreaak05
autor
23. mar 2022

@ninka99865 nooo, uvidime, co zistime na tej repro a potom ked tak pokracujeme dalej, hematologia, stitna zlaza, genetika

andreaak05
autor
23. mar 2022

@ninka99865 v gin fiv mi to robili tiez volakedy v septembri, takze asi by nebolo odveci zavolat gyndi anech mi spravi aj HP aktualny, aj to AMH, co pisala petamich predtym, ze to trebalo dolozit.

e1i
23. mar 2022

@ninka99865 postkoitalny test je taky kedy sa berie ten ovu hlien a predtym máte sex. Sleduju ci a ako su spermie schopne prežiť a prejst cez ten hlien

andreaak05
autor
23. mar 2022

@e1i anooo, toto som presne myslela, lensom simyslela, ze taksa vysetruje ta intolerancia na spermie.

denisamalickova
24. mar 2022

@e1i Zdravím. Koľko sa tam platí celkovo za to vyšetrenie?

e1i
24. mar 2022

@denisamalickova v Adle 60 eur sme platili. A baby pisali ze max 110.zalezi aka poistovna

denisamalickova
24. mar 2022

@e1i ja mám dôveru a my ideme do Nitry k Dzurilovi

e1i
24. mar 2022

@denisamalickova tam baby pisali ze to stoji 405 eur

andreaak05
autor
25. mar 2022

Nam povedali 350€

denisamalickova
26. mar 2022

@andreaak05 Včera nám došiel termín a 330€ nám napísala cenu za pár

andreaak05
autor
26. mar 2022

@denisamalickova tak neviem, jak to potom hadzu tie ceny z brucha 🤦‍♀️🤷‍♀️😂

petamich
26. mar 2022

@andreaak05 moze to byt podla poistovne pokojne, aku cast im ktora hradi 🤷‍♀️ my sme platili 355E

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre